Połącz się z nami

News Chicago

Podczas gdy 14 stanów zakazało aborcji Pritzker jeszcze bardziej rozkręca dzieciobójczą branżę

Opublikowano

dnia

W poniedziałek, na dzień przed wejściem w życie niemal całkowitego zakazu aborcji w stanie Indiana, gubernator J.B. Pritzker ogłosił dodatkowe kroki, które podejmuje w celu rozszerzenia usług aborcyjnych w Illinois. Będzie to m.in. utworzenie gorącej linii o nazwie CARLA, która pomoże pacjentkom zaplanować usługi usunięcia ciąży w szpitalach w całym stanie.

Nowy program z personelem pielęgniarskim, nazwany Complex Abortion Regional Line for Access, ma zostać uruchomiony w sierpniu.

Infolinia, znana w skrócie jako CARLA, zapewni pacjentkom ze złożonymi potrzebami medycznymi zasoby umożliwiające planowanie wizyt w systemach szpitalnych stanu Illinois, uzyskiwanie wymaganych badań przedoperacyjnych oraz organizowanie płatności, transportu i opieki nad dziećmi.

Infolinia będzie obsługiwana przez Departament Zdrowia i Usług Rodzinnych stanu Illinois, Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois, Uniwersytet Illinois w Chicago, Rush University System for Health oraz Chicago Abortion Fund.

Biuro gubernatora ogłosiło również zapytanie ofertowe dotyczące oddzielnej gorącej linii nawigacyjnej dla usług aborcyjnych, aby pomóc pacjentkom znaleźć je w Illinois. Dotyczyłaby ona zwłaszcza osób podróżujących ze stanów, w których aborcja jest zakazana i byłaby finansowana z budżetu Departamentu Zdrowia i Usług Rodzinnych oraz Medicaid .

„W ciągu 13 miesięcy, odkąd Sąd Najwyższy podjął wsteczną i destrukcyjną decyzję o uchyleniu Roe v. Wade, 14 stanów całkowicie zakazało aborcji, pozbawiając Amerykanów prawa do prywatności, cielesnej autonomii i wolności” – powiedział Pritzker na konferencji prasowej w Uniwersytecie Illinois w Chicago.

„Ale w Land of Lincoln podwoiliśmy nasze zaangażowanie w utrzymanie i rozszerzenie dostępu do zdrowia reprodukcyjnego dla pacjentów i ochronę dostawców”, dodał gubernator Illinois.

Odkąd sprawa Roe przeciwko Wade została obalona, Pritzker i Zgromadzenie Ogólne Illinois pod przewodnictwem Demokratów jeszcze bardziej rozszerzyli prawa do aborcji w Illinois, czyniąc stan mekką dla pozbywających się niechcianych dzieci na Środkowym Zachodzie.

Ustawa podpisana w styczniu chroni pacjentki spoza stanu, które starają się o aborcję, przed podjęciem wobec nich działań prawnych. Inny przepis, który zabrania używania czytników tablic rejestracyjnych do śledzenia osób wjeżdżających do stanów w celu aborcji, czeka na podpis Pritzkera.

Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois ogłosił również w tym roku, że nie będzie raportować statystyk dotyczących aborcji dla powiatów Illinois, aby chronić prywatność i bezpieczeństwo pacjentek.

Kolejne rozszerzenie ogłoszone w ten poniedziałek tworzy program planowania rodziny dla osób, które nie kwalifikują się na podstawie progu dochodu Medicaid.

Plan podniósłby uprawnienia do regularnego programu Medicaid, aby obejmował usługi takie jak coroczne badania, poradnictwo w zakresie planowania rodziny, zatwierdzone przez FDA metody antykoncepcji, stałe metody kontroli urodzeń i podstawowe poradnictwo w zakresie niepłodności. Program obejmowałby również badania przesiewowe w kierunku raka szyjki macicy, mammografię, usługi aborcyjne i transport w celu planowania rodziny.

W ramach stanowego programu kapitałowego Rebuild Illinois zostanie udostępnionych granty w wysokości 5 milionów dolarów. Finansowanie to pomoże w opłaceniu większej liczby mobilnych jednostek usług aborcyjnych oraz wspomoże stałych świadczeniodawców oferujących usuwanie ciąży.

Aborcja jest zakazana w sąsiednich Wisconsin i Missouri. Indiana była jedną z pierwszych w kraju, która wprowadziła zakaz aborcji w zeszłym roku po tym, jak Sąd Najwyższy unieważnił sprawę Roe przeciwko Wade. Ale prawo zostało zablokowane z powodu wyzwania prawnego.

Od wtorku 1 sierpnia usuwanie ciąży jest zakazane w Indianie, z wyjątkiem przypadków gwałtu lub kazirodztwa – pod warunkiem, że procedura zostanie wykonana w ciągu 10 tygodni. Nowe prawo zezwala jednak na aborcję do 20 tygodnia ciąży w celu ochrony życia matki lub w przypadku stwierdzenia u płodu śmiertelnej anomalii.

Ustawa Indiany odbiera również licencje wszystkim siedmiu klinikom aborcyjnym w stanie i wymaga przeprowadzania aborcji w niektórych szpitalach. Lekarze, którzy dokonują nielegalnych aborcji, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 10 000 USD i sześcioma latami więzienia.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

News Chicago

Program One Summer Chicago zapewnił pracowite lato ponad 24 000 młodych ludzi

Opublikowano

dnia

Autor:

Biuro burmistrza ogłosiło w tym tygodniu, że w tegorocznym programie One Summer Chicago zatrudniono więcej osób niż w roku ubiegłym. Pracę znalazło ponad 24 000 młodych ludzi, co oznacza wzrost o 19 procent, czyli ponad 4 000 w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Program jest owocem partnerstwa pomiędzy biurem burmistrza, Chicagowskim Departamentem Usług Rodzinnych i Wsparcia, Chicagowskimi Szkołami Publicznymi, Chicago Park District, Chicago Housing Authority, Chicago Transit Authority, City College of Chicago oraz partnerami społecznymi i korporacyjnymi.

One Summer Chicago oferuje zatrudnienie i staże osobom w wieku od 14 do 24 lat.

„Dane z tego lata to zachęcający początek i ogromny krok naprzód dla młodych ludzi w naszym mieście” – oznajmił w komunikacie prasowym burmistrz Brandon Johnson.

„Moja administracja angażuje się w inwestowanie w naszą młodzież i cieszę się, że w ciągu pierwszych kilku miesięcy mojej administracji udało nam się dotrzeć do ponad 24 000 z nich.

W nadchodzących latach będziemy nadal skupiać naszych partnerów miejskich, przedsiębiorców, organizacje społeczne, wyznaniowe, pracowników i wszystkie inne zainteresowane strony, aby znacząco rozszerzyć te programy i stworzyć naszym młodym ludziom ścieżki do rozwoju, zarówno latem, jak i poza nim”, zapowiedział Johnson.

Istnieją trzy powiązane ze sobą programy, które tworzą One Summer Chicago.

Chicagowski Korpus Młodzieżowy zatrudnia osoby w wieku od 16 do 24 lat przez cały rok w ramach programów skupiających się zarówno na rozwoju przywództwa, jak i zaangażowaniu obywatelskim.

Chicagobility zatrudnia 14- i 15-latków w ramach uczenia się opartego na projektach i rozwijania umiejętności.

Natomiast Summer Youth Chicago Employment Program zatrudnia osoby w wieku od 16 do 24 lat w ramach pośrednictwa pracy lub programów szkoleniowych ukierunkowanych na rozwój ścieżek kariery.

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube, istock/Daisy-Daisy/
Czytaj dalej

News Chicago

Uczcij Narodowy Dzień Kawy korzystając z promocyjnych ofert w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Mała czarna czy duża z mlekiem? Zdobądź dzienną dawkę kofeiny za darmo, gdy sprzedawcy detaliczni w całym Chicago świętują Narodowy Dzień Kawy, oferując szereg gratisów i promocji.

Kawa jest obecnie jedną z najpopularniejszych używek na świecie i głównym źródłem kofeiny. Napój sporządzany z palonych, a następnie zmielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca,  pochodzi z Etiopii, a w Europie pojawił się około XVI wieku.

Amerykański Narodowy Dzień Kawy przypada na piątek, 29 września.

W ten dzień, a także w dni z nim sąsiadujące wiele kawiarni w całym Chicago oferuje rozszerzone zniżki i oferty członkowskie z okazji święta. Oto kilka miejsc, w których możesz zdobyć filiżankę czarnej energii w swojej okolicy:

Starbucks

Z okazji Narodowego Dnia Kawy w wybranych sklepach Starbucks odbędą się bezpłatne degustacje kawy prowadzone przez doświadczonych baristów.

Niektóre degustacje będą prowadzone przez certyfikowanego Mistrza Kawy Starbucks, pracownika posiadającego specjalistyczną wiedzę kawową i przeszkolenie w Akademii Kawy Starbucks. Klienci mogą uzyskać więcej informacji w lokalnym sklepie.

Roastery Starbucks Reserve, zlokalizowana pod adresem 646 N. Michigan Ave., będzie również prezentować wyselekcjonowaną mieszankę z Chicago, dostępną wyłącznie w palarni. Jak twierdzi firma, została ona stworzona przez doświadczonych twórców kawy i dobrana tak, aby odzwierciedlała esencję miasta.

Klienci mogą także uczcić pierwszy Światowy Tydzień Kawy Starbucks, który rozpoczął się w poniedziałek i zakończy 1 października, Międzynarodowym Dniem Kawy.

Peet’s Coffee and Tea

Peet’s wprowadza program „Peet’s Disloyalty” dostępny tylko od 29 września. Klienci muszą utworzyć konto Peetnik Rewards, a następnie przesłać zrzut ekranu z aplikacji lojalnościowej innej kawiarni do czwartku. Dzięki temu użytkownik otrzyma jeden bezpłatny kupon na pojedynczy napój w dowolnym rozmiarze, z wyjątkiem napojów butelkowanych.

Duck Donuts

Do każdego zakupu klienci mogą otrzymać bezpłatną, średnio gorącą kawę lub zimny napar. Osoby zamawiające online mogą skorzystać z kodu „COFFEEDAY23”, aby skorzystać z oferty.

Potbelly

Od piątku do niedzieli Potbelly będzie oferować członkom Perks podwójne punkty za każdy zakup obejmujący koktajl Cold Brew. Aby skorzystać z oferty, członkowie muszą złożyć zamówienie za pośrednictwem witryny Potbelly.com, aplikacji lub skanując aplikację w sklepie.

Paris Baguette

Piekarnia i kawiarnia Paris Baguette będzie oferować bezpłatną, średnio gorącą lub mrożoną kawę do każdego zakupu od piątku do niedzieli.

Fairgrounds Craft and Coffee Tea

Od 29 września klienci będą mogli cieszyć się połową ceny na wszystkie kawy przez cały dzień. Osoby planujące zakup kawy online mogą skorzystać z kodu „COFFEE LOVER”, aby uzyskać dostęp do oferty.

Dunkin Donuts

Członkowie programu Rewards mogą otrzymać bezpłatną średnią gorącą lub mrożoną kawę przy zakupie tego dnia.

Krispy Kreme

W ten piątek sieć sklepów z pączkami oferuje bezpłatną, średnią gorącą lub mrożoną kawę, bez konieczności zakupu.

Circle K

Dzięki aplikacji Circle K klienci mogą otrzymać jedną bezpłatną filiżankę kawy w dowolnej wielkości od 26 września do 2 października

Stan’s Donuts & Coffee

Kultowa marka pączków i kawy zaoferuje dwie oferty z okazji Narodowego Dnia Kawy w 16 lokalizacjach na terenie miasta. 29 września każdy gość będzie mógł otrzymać darmowe 16 uncji gorącej lub mrożonej kawa do dowolnego zakupu w sklepie.

Osobom spoza Chicago Stan’s oferuje 50% zniżki na wszystkie zamówienia na kawę w pierwszym miesiącu z kodem DrinkMoreCoffee, dostępnym tylko 29 września.

Big Shoulders Coffee

29 września firma Big Shoulders oferuje na swojej stronie internetowej 15% zniżki na kawy podstawowe w kawiarniach.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Weedezign/
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago ma nowego Komendanta Policji. Larry’ego Snellinga czeka trudne zadanie

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę Rada Miasta Chicago jednomyślnie zatwierdziła nominację Larry’ego Snellinga na stanowisku Komendanta Policji wartym 260 004 dolarów rocznie. Burmistrz Brandon Johnson nazwał go „synem Englewood”, a Radni z całego miasta wychwalali go jako przeciwieństwo Davida Browna, jego niepopularnego poprzednika. Jak nowy komendant poradzi sobie z przestępczością Wietrznego Miasta?

Po głosowaniu Larry Snelling złożył przysięgę, a tymczasowy komendant Fred Waller przypiął gwiazdę na piersi swojego protegowanego.

Nowy Komendant Policji powiedział, że jest gotowy stawić czoła uporczywej i wszechobecnej przestępczości w Chicago. Obiecał też pociąganie swoich funkcjonariuszy do odpowiedzialności.

David Brown przeskakiwał od strategii do strategii bez jasnego planu, czasami przenosząc funkcjonariuszy z dzielnicy do dzielnicy, co złościło członków Rady. Brown, który również zostało jednomyślnie zatwierdzony przez Radę, był przybyszem spoza miasta, który – zdaniem wielu funkcjonariuszy – nigdy nie rozumiał Chicago i go nie wspierał.

W ostatnich dniach niepokojąca fala rabunków i kradzieży pojazdów wzbudziła oburzenie mieszkańców dzielnic North Side, takich jak Bucktown, Wicker Park, Lincoln Park, Old Town i Lake View.

Od początku roku liczba kradzieży pojazdów mechanicznych w całym mieście wzrosła o 86% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku i aż o 227% w porównaniu z 2019 rokiem. Liczba napadów wzrosła o 24%., kradzieży o 8%.

Spadła natomiast liczba morderstw (11%) i strzelanin (13%).

„Nasi mieszkańcy nie czują się bezpiecznie”

Radny Brian Hopkins (2. Okręg), przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, powiedział w środę: „Nasi mieszkańcy nie czują się bezpiecznie w swoich społecznościach. Wszyscy to wiemy. Wszyscy jesteśmy zdeterminowani, aby to zmienić.”

We wtorek ta sama banda dokonała „15 napadów z bronią w ręku w ciągu czterech godzin”.

„Nigdy w życiu nie widzieliśmy czegoś takiego” – dodał Hopkins, „wymaga to nowego myślenia i nowego przywództwa ze strony policji, lepszego wykorzystania technologii, lepszego wykorzystania szkoleń i lepszego wykorzystania nowej akademii policyjnej. Wszystkie te rzeczy czekają na Ciebie pierwszego dnia. Wiem, że podołasz temu zadaniu” – zwrócił się do Snellinga.

Członkowie Rady mówili jeden po drugim o swoich wielkich nadziejach związanych z nowym Komendantem Policji Chicago.

Snelling obiecuje, że „będzie więcej zmian”

Larry Snelling, dotychczasowy szef antyterroryzmu Chicago Police Department, większość swojej kariery policyjnej spędził w akademii policyjnej, gdzie wyszkolił wielu obecnych funkcjonariuszy.

Podczas konferencji prasowej po środowym głosowaniu Snelling powiedział, że zmiany na wysokim szczeblu, które Waller zarządził kilka tygodni temu, to dopiero początek.

„Konieczne będzie posunięcie wydziału do przodu i polepszenie naszych relacji ze społecznością” – powiedział.

„Te zmiany będą priorytetem dla dobra mężczyzn i kobiet w wydziale. Zmiany mające na celu budowanie zaufania i budowanie silniejszych partnerstw w naszych społecznościach. Zmiany mające na celu wzmocnienie dochodzeń i zapewnienie sprawiedliwości ofiarom i ocalałym, o których często zapominamy”, dodał nowy komendant.

Snelling zapowiedział, że „technologia będzie odgrywać ogromną rolę” w walce z epidemią napadów, ale ponownie uniknął pytań na temat technologii wykrywania wystrzałów ShotSpotter, której broni, a Johnson stara się wyeliminować.

Zapytany, w jaki sposób wykorzysta postępy, jakie Waller poczynił w kierunku poprawy morale policji, Snelling powtórzył swoją obietnicę, że da funkcjonariuszom więcej czasu na spędzenie czasu z rodzinami i wyciszenie się.

Nie obciążanie nadgodzinami policjantów nie będzie jednak łatwe ze względu na deficyt budżetowy miasta i pozostające 1500 wakatów w CPD.

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

sierpień 2023
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu