News USA
Twórcy Sound of Freedom wzywają do uchwalenia ustawy chroniącej dzieci przed handlem

Meksykański aktor i producent filmowy Eduardo Verástegui był na Kapitolu we wtorek, 25 lipca, aby pokazać swój nowy film „Sound of Freedom”. Celem pokazu było wezwanie do ponadpartyjnej akcji Kongresu, która sprawdziłaby losy dziesiątek tysięcy dzieci i nastolatków, które przybyły do USA i mogły zostać uwięzione w ramach procederu handlu ludźmi.
„Sound of Freedom”, wyreżyserowany przez Alejando Monteverde, z Jimem Caviezelem w roli głównej, opowiada fabularyzowaną historię Tima Ballarda — prawdziwego byłego agenta federalnego USA, który rzucił pracę, by ratować dzieci przed międzynarodowym handlem seksualnym. W filmie ratuje młodą dziewczynę z rąk handlarzy narkotyków i ludźmi w dżunglach Kolumbii.
W prawdziwym życiu Tim Ballard założył później Operation Underground Railroad (O.U.R.), która podobno uratowała tysiące dzieci na całym świecie przed handlem ludźmi.
Od premiery, która miała miejsce 4 lipca, film zarobił ponad 127 milionów dolarów wpływów ze sprzedaży biletów, a nawet pokonał najnowszy film „Indiana Jones”. Koszty produkcji filmu wyniosły około 14,5 miliona dolarów i w dużej mierze zostały pokryte przez meksykańskich inwestorów. O sukcesie jaki film odniósł w czasie swojej premiery pisaliśmy 11 lipca.
Pokaz na Kapitolu był sponsorowany przez przewodniczącego Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego z R-Kalifornia, któremu towarzyszył na scenie kongresmen Christopher Smith z R-New Jersey.
Obecni byli inni członkowie Kongresu, a także były przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich i jego żona Calista Gingrich. Tim Ballard i James Caviezel również byli na pokazie.
„Tworzymy dziś historię” – powiedział McCarthy podczas imprezy. „Film, który pokazujemy dzisiaj na Kapitolu, porusza kwestie tak pilne i ważne, w które wszyscy musimy się zaangażować”.
Według Eduardo Verástegui: „Głównym celem filmu jest podniesienie świadomości na temat handlu nieletnimi w celu wykorzystywania seksualnego. Film ma potencjał, by wywołać globalny ruch, z prawdziwymi rozwiązaniami, prowadzącymi do konkretnych działań, które pomogą nam ratować dzieci”.
Verástegui zwrócił uwagę, że tylko w 2022 r. do Stanów Zjednoczonych przyjęto prawie 85 000 dzieci i nastolatków z Ameryki Łacińskiej, będących bez opieki dorosłych. Rząd federalny przyznał, że nie zna ich stanu ani miejsca pobytu, ponieważ zaniedbał odpowiednią identyfikację by dbać o nich.
Inicjatywa Sound of Freedom wzywa władze i urzędników, którym powierzono opiekę nad dziećmi przybywającymi do kraju, do sprawowania wyczerpującej, skutecznej i realnej kontroli nad tymi, którzy je przyjmują.
Verástegui przedstawił Smithowi projekt ustawy, który wymagałby od FBI i innych agencji federalnych znalezienia dzieci pozostawionych samych na granicy i zwolnionych z aresztu w USA. Powiedział, że dzieci zostały przekazane sponsorom, którzy nie zostali zweryfikowani i nie pobrano od nich odcisków palców.
Roger Severino z Heritage Foundation dołączył aby napisać projekt ustawy dotyczącej handlu ludźmi w celach seksualnych. Oczekuje się, że Chris Smith przedstawi ją podczas obecnej sesji legislacyjnej. Jeśli proponowana ustawa zostanie zatwierdzona, FBI i różne agencje federalne będą musiały zgłaszać status zaginionych dzieci.
Podczas gdy niektóre tradycyjne media określiły film jako „prawicowy”, a strategie Ballarda zostały zakwestionowane przez inne grupy zajmujące się zwalczaniem handlu ludźmi, „Sound of Freedom” obejrzało ponad 12 milionów w Stanach Zjednoczonych i ma on wejść do kin w południowej Afryce 18 sierpnia, Nowej Zelandii i Australii 24 sierpnia, a w Ameryce Łacińskiej 31 sierpnia.
We wrześniu film zostanie pokazany w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a w październiku w Hiszpanii.
Dystrybutor filmowy Angel Studios, który jest również odpowiedzialny za „Wybrańców” (“The Chosen”), otrzymał prośby o dystrybucję z ponad 90 krajów na całym świecie.
Produkcja filmu rozpoczęła się w 2015 roku i została zakończona w 2019 roku. Pandemia oraz odmowy dystrybucji filmu przez Disneya, Netflixa i Amazona, opóźniły premierę filmu, co doprowadziło do tego, że Angel Studios zobowiązało się udostępnić go widzom.
„Sound of Freedom” był numerem 1 w dniu, w którym miał swoją premierę w amerykańskich kinach 4 lipca oraz 10 i 11 lipca, pokonując inne popularne filmy, takie jak „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia” Disneya.
Eduardo Verástegui rozważa możliwość startu w wyborach prezydenckich w swoim rodzinnym kraju.
Źródło: cna
Foto: YouTube
News USA
Widzowie czekają na kontynuację „Pasji” Mela Gibsona: „Zmartwychwstanie Chrystusa”

Studio Lionsgate oficjalnie dołączyło do realizacji filmu „Zmartwychwstanie Chrystusa” – “The Resurrection of the Christ”, długo wyczekiwanej kontynuacji kontrowersyjnego i kasowego hitu „Pasja” z 2004 roku. Za kamerą ponownie stanie Mel Gibson, a współproducentem projektu jest Bruce Davey z Icon Productions. “Dla jednych będzie to kontynuacja duchowej podróży, dla innych wielkie wydarzenie filmowe, którego nie sposób pominąć” mówi Ojciec Paweł Kosiński SJ.
Wiadomość została ogłoszona 15 maja przez Adama Fogelsona, przewodniczącego Lionsgate Motion Picture Group. „Dla milionów ludzi na całym świecie “Zmartwychwstanie Chrystusa” to najbardziej oczekiwane wydarzenie filmowe pokolenia. To spektakularna, epicka produkcja, która zachwyci widzów na całym globie” – powiedział Fogelson w oficjalnym oświadczeniu.
Dodał również, że dla Mela Gibsona projekt ma głęboko osobisty wymiar i jest doskonałą okazją do zaprezentowania jego kunsztu reżyserskiego.
Mel Gibson nie krył entuzjazmu wobec powrotu do współpracy z Lionsgate po 30 latach, podkreślając profesjonalizm i kreatywność studia.
Zwiastun już dostępny, zdjęcia ruszą latem
Na oficjalnych kanałach społecznościowych projektu opublikowano pierwszy teaser z krótkim, ale znaczącym podpisem: „Zmartwychwstanie Chrystusa – wkrótce”. Według informacji ujawnionych w marcu przez Manuelę Cacciamani, prezes Cinecittà Studios w Rzymie, zdjęcia mają ruszyć w sierpniu we Włoszech.
„Pasja” – film, który podzielił i poruszył
Pierwsza część, czyli „Pasja”, przedstawiała ostatnie godziny życia Jezusa Chrystusa – od modlitwy w Ogrodzie Getsemani po ukrzyżowanie. Obraz wzbudził olbrzymie emocje. Chwalony za realizm i wierność przekazowi ewangelicznemu, był jednocześnie krytykowany za brutalność i kontrowersyjne interpretacje.
Film odniósł jednak ogromny sukces – tylko w USA zarobił ponad 370 milionów dolarów, a wielu ekspertów uważa, że otworzył drzwi dla poważnych produkcji religijnych w Hollywood.
Choć szczegóły fabularne „Zmartwychwstania Chrystusa” wciąż są trzymane w tajemnicy, można spodziewać się kontynuacji realistycznego stylu, który cechował pierwszą część. Gibson zapowiada, że film nie będzie tylko bezpośrednim następstwem „Pasji”, ale duchowym i filmowym wydarzeniem, które ponownie wywoła dyskusje – zarówno wśród wierzących, jak i krytyków.
Źródło: cna
Foto: YouTube, fb
News Chicago
Illinois State Fair 2024: Jake Owen dołącza do gwiazdorskiego składu koncertów

Jake Owen, popularny piosenkarz muzyki country, został ogłoszony kolejną gwiazdą tegorocznego Illinois State Fair. Artysta wystąpi na głównej scenie 8 sierpnia, dołączając do imponującego grona wykonawców, którzy uświetnią jedno z największych letnich wydarzeń w stanie. Sprzedaż biletów rusza już w tą sobotę.
Tegoroczna edycja jarmarku rozpocznie się 7 sierpnia w stolicy stanu Illinois, Springfield, i potrwa do 17 sierpnia. Każdego wieczoru na scenie głównej pojawią się artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne — od country, przez pop i hip-hop, po rock.
Gwiazdy tegorocznego jarmarku
Wśród wcześniej ogłoszonych headlinerów znaleźli się między innymi:
- Snoop Dogg – ikona hip-hopu,
- The Chainsmokers – duet popowo-elektroniczny,
- Def Leppard – legendarny zespół rockowy,
- Sheryl Crow, Brad Paisley, The Black Crowes, Megan Moroney oraz Turnpike Troubadours.
Każdy koncert rozpocznie się o godz. 8:00PM. Oto pełny harmonogram występów:
- 8 sierpnia – Jake Owen
- 9 sierpnia – The Black Crowes
- 10 sierpnia – Megan Moroney
- 12 sierpnia – Sheryl Crow
- 13 sierpnia – Snoop Dogg
- 14 sierpnia – Brad Paisley
- 15 sierpnia – The Chainsmokers
- 16 sierpnia – Def Leppard
- 17 sierpnia – Turnpike Troubadours
Bilety – sprzedaż rusza 17 maja
Bilety na koncerty trafią do sprzedaży w sobotę, 17 maja, o godz. 10:00AM. Dostępnych będzie kilka kategorii biletów: miejsca siedzące na trybunach oraz wejściówki na sektory stojące tuż przy scenie.
Warto pamiętać, że bilety na koncerty nie obejmują wstępu na teren jarmarku. Wejściówki na targi kosztują:
- 5 USD (niedziela–czwartek),
- 10 USD (piątek i sobota),
- bezpłatnie – dla dzieci do 12. roku życia,
- zniżki – dla seniorów.
Więcej informacji
Szczegóły dotyczące koncertów, biletów i atrakcji dostępne są na oficjalnej stronie jarmarku: illinoisstatefair.info.
Illinois State Fair to nie tylko koncerty — to również strefy gastronomiczne, wesołe miasteczko, wystawy rolnicze i pokazy dla całych rodzin. Tegoroczna edycja zapowiada się na jedno z najbardziej różnorodnych i ekscytujących wydarzeń lata w Illinois.
Źródło: nbc
Foto: YouTube, Jake Owen
News Chicago
Musical „Titanique” – parodia kultowego „Titanica” będzie grany w Chicago aż do lipca

Dobra wiadomość dla widzów w Chicago: przedłużono wystawianie „Titanique”, uwielbianej off-Broadwayowskiej parodii musicalowej, granej w Broadway Playhouse w Water Tower Place. Ten pełen humoru spektakl, łączący ikoniczne hity Céline Dion z kultową historią miłosną Jacka i Rose, będzie grany aż do 13 lipca.
Titanic, jakiego jeszcze nie widzieliście
W tej niepowtarzalnej adaptacji Céline Dion (w tej roli Clare Kennedy McLaughlin) przejmuje stery i opowiada historię „Titanica” na swój sposób – pełen brawury, humoru i niezapomnianych przebojów.
Widzowie usłyszą takie hity jak „My Heart Will Go On”, „All By Myself” czy „To Love You More”, które wplecione w narrację dodają spektaklowi nostalgii i absurdalnej lekkości.
Od swojego debiutu „Titanique” zdobył nagrodę Lucille Lortel Award 2023 dla najlepszego musicalu i podbił sceny w Londynie oraz Sydney. Krytycy chwalą go za błyskotliwe połączenie kiczu, humoru i nostalgii, a widzowie wychodzą z niego z uśmiechem na twarzy.
Chicago w centrum uwagi
Wersja chicagowska to efekt współpracy Broadway In Chicago i Porchlight Music Theatre, a na scenie wystąpi wyłącznie lokalna obsada. Organizatorzy podkreślają, że to wyjątkowa okazja do zobaczenia, jak chicagowscy artyści nadają produkcji swój niepowtarzalny styl.
Bilety i informacje
Spektakl trwa 100 minut (bez przerwy) i jest rekomendowany dla widzów 13+ ze względu na humor dla dorosłych i aluzje do seksu. Bilety są dostępne tutaj.
Przygotujcie się na wieczór pełen śmiechu, muzyki i niezapomnianych emocji. „Titanique” to teatralna podróż, jakiej jeszcze nie było – zarówno hołd, jak i przezabawna reinterpretacja filmowego klasyka.
Źródło: chicagostarmedia, Broadway In Chicago
Foto: Broadway In Chicago, YouTube
-
News Chicago3 tygodnie temu
Wypadek w Chatham IL, w którym zginęły 4 dziewczynki, spowodowała kobieta, pracująca wcześniej dla ISP
-
Prawo imigracyjne4 tygodnie temu
Czy legalny status imigrantów zostanie odwołany? Zmiany w prawie wyjaśnia mec. Magdalena Grobelski
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW3 tygodnie temu
Refluks czy choroba refluksowa? Dr n. med. Marzena Konopko radzi jak dbać o przełyk
-
Prawo imigracyjne3 tygodnie temu
Kogo dotyczy obowiązkowa rejestracja w Urzędzie Imigracyjnym? Czy powinniśmy ją robić?
-
News Chicago4 tygodnie temu
Sprawca masakry w Highland Park dostał to na co zasłużył: Nigdy nie wyjdzie na wolność
-
News Chicago3 tygodnie temu
Społeczność Hinsdale jest pogrążona w żałobie po tragicznej śmierci Bretta i Melissy Lane
-
News Chicago3 tygodnie temu
W piątkowym wypadku w La Grange zginęła para z Hinsdale, rodzice pięciorga dzieci
-
News USA3 tygodnie temu
Prezydent Donald Trump poważnie bierze się za miasta-sanktuaria