Połącz się z nami

News Chicago

Sędzia powiatu DuPage zakazał kamer na skrzyżowaniu Route 83 i 22nd Street w Oakbrook Terrace

Opublikowano

dnia

Sędzia Craig Belford orzekł 26 maja, że Departament Transportu stanu Illinois ma prawo cofnąć pozwolenie, które wydał na kamery w 2017 roku. Znajdują się one na ruchliwym skrzyżowaniu Route 83 i 22nd Street w Oakbrook Terrace, naprzeciwko centrum handlowego Oakbrook Center.

Oakbrook Terrace odwołuje się jednak od tego wyroku, powołując się na bezpieczeństwo swoich społeczności.

Burmistrz miasteczka, Paul Esposito, był rozczarowany decyzją sędziego. „Bez fotoradarów będziemy musieli uciekać się do innych narzędzi w walce z ponad 230 000 kierowców, którzy nie zatrzymują się na tym skrzyżowaniu”, stwierdził.

Kamery na sygnalizatorach dokumentują przypadki kierowców, którzy nie przestrzegają czerwonych świateł. Obrazy tablic rejestracyjnych pojazdów są rejestrowane, a następnie wystawiane są mandaty za 100 USD.

Sędzia Belford napisał, że IDOT ma prawo wydać zezwolenie z warunkowe – a jeśli jego warunki nie zostały spełnione – cofnąć je. Tego dnia miasto wyłączyło kamery.

Jedną z tych okoliczności było to, że miasto mało sporządzić raporty na temat systemu kamer rok po zainstalowaniu kamer, a następnie trzy lata później. Raport roczny został jednak napisany dwa lata później, a miasto nie sporządziło drugiego raportu, napisał Belford. Ta druga analiza miała się odbyć w lipcu 2021 r.

Miasto twierdzi, że sporządziło raport i opublikowało go w czerwcu 2022 r.

Wg urzędników Oakbrook Terrace, między 21 sierpnia 2017 r. – kiedy włączono kamery – a 3 maja 2022 r. wystawiono 236 177 mandatów. Spośród nich 2945 zostało odrzuconych.

Władze miasteczka argumentowały, że IDOT może regulować tylko sposób instalacji kamer, ponieważ sprzęt fotograficzny znajduje się na stanowych prawach drogowych.

Twierdziły również, że nie mogły napisać raportów, ponieważ potrzebowały danych z IDOT, ale IDOT nie skompilował danych o awariach z 2021 r., nawet do maja 2022 r.

Sąsiednie miasteczko Oak Brook protestowało przeciwko kamerom, twierdząc, że celują one w ludzi robiących zakupy w centrum handlowym i spowodowały wzrost liczby wypadków.

Władze Oak Brook pozwały nawet Oakbrook Terrace, twierdząc, że instalacja kamer zawsze miała na celu generowanie przychodów dla Oakbrook Terrace, a nie bezpieczeństwo publiczne, ale później wycofały pozew.

Wg prezes Oak Brook Village, Laurence Herman, jest również dobrze udokumentowane, że kamery zostały zainstalowane w wyniku korupcji – były burmistrz Oakbrook Terrace Tony Ragucci i były senator stanu Martin Sandoval przyznali się do przekupstwa w związku z instalacją kamery.

W 2022 roku Ragucci przyznał, że wziął co najmniej 88 500 dolarów, aby zapewnić miastu odnowienie umowy z SafeSpeed LLC, firmą produkującą kamery. Płatności pochodziły od osoby posiadającej udział finansowy w firmie oraz od pracowników wykonawcy, z którego korzystał SafeSpeed.

Firma zaprzecza, jakoby wiedziała o płatnościach i twierdzi, że pieniądze z niej nie pochodziły.

Raport o finansach miasta z 2018 roku wykazał, że zebrano grzywny w wysokości 5,4 miliona dolarów, co daje 3,2 miliona dolarów dochodu netto.

W poniedziałek sędzia Belford odrzucił wniosek Oakbrook Terrace o wstrzymanie wykonania jego nakazu do czasu odwołania się od sprawy.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube

News Chicago

Kane County Fair zaprasza na rodeo, aukcje zwierząt i mnóstwo innych atrakcji

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj rusza 155. coroczny jarmark Kane County Fair; nie zabraknie zwierząt, karuzel, pysznego jedzenia, pokazów rodeo, muzyki na żywo i innych atrakcji. Wydarzenie potrwa do niedzieli 21 lipca, na terenach targowych powiatu Kane, przy 525 S. Randall Road w St. Charles. Parking dla gości jest bezpłatny.

Do ulubionych przez fanów atrakcji jarmarku, które powrócą w tym roku, zalicza się małe zoo, wyścigi świń, zawody rodeo i aukcje zwierząt gospodarskich.

Targi odbywają się w godzinach od 3:00PM do 11:00PM w środę i czwartek, od południa do północy w piątek i sobotę oraz od południa do 10:00PM w niedzielę.

Karnet na wydarzenie można kupić za 25 dolarów. W środę i czwartek wstęp kosztuje 5 dolarów. W weekend dla dzieci w wieku 3–12 lat wynosi 5 dolarów, a dla starszych 10 dolarów. Dzieci do lat 3 mają codziennie wstęp bezpłatny.

Bilety na targi można kupić przy wejściu lub z wyprzedzeniem, klikając „Kup bilety” w prawym górnym rogu strony www.kanecountyfair.com/Fair-Information. Za zakup biletów kartą kredytową pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 4%.

Główne wydarzenia Kane County Fair to koncerty w Miller Lite Soundstage, profesjonalne mistrzostwa w ujeżdżaniu byków, Demolition Derby i weekendowy Classic JP Car Show.

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, w tym Kidbucks Game Show, Rhinestone Roper, Kiddy Land i Swifty Swine Racing Pigs. Codziennie można też będzie oglądać snycerza Chada Kilpatricka przy pracy. Małe zoo będzie otwarte od czwartku do niedzieli, a aukcja bydła rozpocznie się o 1:00PM w niedzielę.

Chad Kilpatrick tworzy rzeźby przy pomocy piły łańcuchowej

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową targów powiatu Kane pod adresem www.kanecountyfair.com/Fair-Information lub zadzwoń pod numer (630) 584-6926.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Kane County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago sprząta po burzach. We wtorek ponad 100 tys klientów ComEd wciąż nie miało prądu

Opublikowano

dnia

Autor:

Co najmniej 6 tornad przeszło przez okolice Chicago w poniedziałek wieczorem, w tym tornado EF-1 w Near West Side, gdy region nawiedzały burze drugą noc z rzędu – podała National Weather Service. Ta liczba może być jednak większa. Mieszkańcy dotkniętych rejonów porządkują swoje podwórka.

Służba pogodowa potwierdziła także pojawienie się tornad w pobliżu Channahon, Oswego, Yorkville i Bridgeview oraz w Crown Point w stanie Indiana. Ich suma prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ służby pogodowe będą kontynuować ocenę szkód spowodowanych przez burze i raporty o ponad 25 możliwych tornadach.

We wtorek wieczorem około 110 000 klientów ComEd nadal nie miało prądu, a przedsiębiorstwo energetyczne poinformowało, że niektórzy mieszkańcy odzyskać dostęp do Internetu dopiero w piątek. W szczytowym momencie przerw w dostawie prądu nie miało ponad 220 000 klientów.

Zgłoszono niewiele obrażeń spowodowanych burzą, ale 44-letnia Laura Nagel z Cedar Lake w północno-zachodniej Indianie zmarła, gdy drzewo upadło na jej dom, jak poinformowało biuro koronera.

Służba pogodowa ustaliła, że ​​w rejonie Chicago doszło do powstania tzw. derecho – dość rzadko występującego systemu burz, rozległego na co najmniej 250 mil, który charakteryzuje się silnymi wiatrami. Wiatr wiał z prędkością 50-70 mil na godzinę.

Derecho, które miało miejsce w sierpniu 2020 r., wywołało co najmniej siedem tornad w północnym Illinois i pozbawiło prądu około 850 000 klientów. Jedno z nich przeszło wtedy przez Rogers Park.

Straż Pożarna w Chicago potwierdziła tylko jeden przypadek obrażeń związany z burzami. 40-letnia kobieta została zabrana do Centrum Medycznego Uniwersytetu Loyola w poważnym stanie z urazem głowy po tym, jak drzewo spadło na jej samochód przy 1700 North Austin Avenue.

Policja stanowa Illinois podała, że ​​w pobliżu Channahon kilka pojazdów zaplątało się w przewody elektryczne wysokiego napięcia, które spadły na autostradę międzystanową nr 55 w pobliżu Arsenal Road.

Jedna osoba została zabrana do pobliskiego szpitala z obrażeniami związanymi z tym incydentem. Autostrada miała być zamknięta w obu kierunkach do środy rano.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

200 właścicieli domów na West Side dostanie dodatkową pomoc po powodzi z 2023 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Burmistrz Brandon Johnson dodaje 5 milionów dolarów do istniejącego programu naprawy szkód po powodzi dla mieszkańców West Side dotkniętych rekordowymi ulewnymi deszczami w lipcu ubiegłego roku. Dodatkowe finansowanie ogłosił we wtorek w czasie wystąpienia w Bibliotece Publicznej na West Chicago Avenue w Austin.

Z funduszy skorzysta do 200 właścicieli domów, głównie seniorów, mieszkających w domach jednorodzinnych lub domach jedno- lub dwumieszkaniowych w West Side. Każdy beneficjent może otrzymać pomoc w wysokości do 25 000 dolarów. Do dofinansowania kwalifikują się tylko rodziny, których całkowity dochód jest równy lub niższy od średniego dochodu obszaru.

Miejski program naprawy powodziowej zapewnia fundusze właścicielom domów, których piwnice zostały zniszczone w wyniku poważnej powodzi w West Side w lipcu 2023 r., po tym jak ulewa przyniosła opady wielkości 9 cali.

Z analizy WBEZ wynika, że ​​w całym mieście w pierwszych dwóch tygodni po tej burzy złożono ponad 12 000 raportów o zalaniu piwnic.

Kwota 5 milionów dolarów zostanie przekazana wraz z przyznanymi już 172 milionami dolarów z funduszy FEMA. Aby dostać pomoc nie będzie potrzebne złożenie wniosku, Miejski Departament Mieszkalnictwa będzie współpracował bezpośrednio z liderami społeczności i organizacjami, aby zidentyfikować najbardziej potrzebujących właścicieli domów.

Po silnych burzach, które miały miejsce w ostatnich dniach, od 50 do 60 osób zadzwoniło do miasta i także zgłosiło zalanie swoich piwnic, poinformował Randy Conner, komisarz Departamentu Gospodarki Wodnej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu