Połącz się z nami

Kościół

Bostoński Kardynał nie zapobiegł nadużyciom wobec uczniów katolickiego liceum

Opublikowano

dnia

Trzech byłych uczniów katolickiej szkoły średniej w Massachusetts złożyło pozew przeciwko bostońskiemu kardynałowi Seanowi O’Malleyowi i innym przywódcom Kościoła z powodu domniemanego nadużycia popełnionego przez wicedyrektora ich szkoły. O tym, że szkoły powinny być lepiej zabezpieczane przed taki przypadkami mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Adwokat Mitchell Garabedian ogłosił w poniedziałek, że 5 maja złożył pozew w Sądzie Najwyższym Powiatu Suffolk w imieniu trzech byłych uczniów Arlington Catholic High School na północno-zachodnich przedmieściach Bostonu, w Arlington.

Powodowie, którzy nie zostali wymienieni w dokumentach sądowych, twierdzą, że były wicedyrektor Stephen Biagioni znęcał się nad nimi od około 2011 do 2016 roku, donosi Boston Globe. Byli uczniowie mieli wtedy od 15 do 17 lat.

Biagioni, który został dyrektorem katolickiej szkoły średniej w Arlington, został umieszczony na urlopie administracyjnym w kwietniu 2016 r. w oczekiwaniu na wynik dochodzenia w sprawie tych wydarzeń.

W tym czasie wicedyrektor Linda Butt powiedziała, że nie ma powodu, by sądzić, że dotyczy to zarzutów wykorzystywania seksualnego.

Archidiecezja Bostonu poinformowała, że zarzuty zostały zgłoszone organom ścigania, gdy dowiedziała się o nich szkoła średnia.

Cała trójka uczniów zeznała, Biagioni siłował się z nimi, a podczas tych incydentów uderzał ich głowami w okolice swojego krocza. To było „wyraźne zachowanie seksualne oraz lubieżne zachowanie”, jak twierdzi pozew. Domniemane ofiary ponoszą teraz konsekwencje psychiczne tych zdarzeń.

Od 2014 roku bp O’Malley pełni znaczącą rolę w Kościele katolickim jako szef Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.

Oprócz bp O’Malleya pozew został złożony przeciwko biskupowi Robertowi Deeleyowi i biskupowi Peterowi Uglietto jako oskarżonym, a także trzem innym przywódcom Kościoła. Biagioni, były dyrektor, nie jest wymieniony w pozwie jako pozwany.

Bp Deeley, który obecnie służy jako biskup Portland w stanie Maine, był wikariuszem generalnym i moderatorem kurii archidiecezji bostońskiej w latach 2011-2014, zgodnie z jego biografią zamieszczoną na stronie internetowej diecezji Portland. Bp Uglietto pełni funkcję wikariusza generalnego archidiecezji i moderatora ds. duchowieństwa od lutego 2014 roku.

W pozwie stwierdzono, że przywódcy Kościoła mają obowiązek „właściwie nadzorować pracowników”, aby upewnić się, że pracownicy nie wykorzystują swoich stanowisk w archidiecezji „jako narzędzia do uwodzenia i napaści na bezbronne dzieci”.

Zarzuca się, że przywódcy Kościoła „wiedzieli lub zaniedbali niewiedzę”, że Biagioni stanowi zagrożenie dla uczniów.

The Boston Globe poinformował, że dwóch innych powodów, którzy twierdzą, że byli wykorzystywani seksualnie przez Biagioniego, również złożyło pozwy przeciwko urzędnikom kościelnym w zeszłym roku.

Adwokat Garabedian powiedział, że Biagioni nie został oskarżony we wszystkich trzech sprawach z „powodów strategicznych” i odmówił dalszego komentarza.

Mitchell Garabedian od dziesięcioleci składa pozwy w imieniu ofiar nadużyć duchownych.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube, Archidiecezja Boston

News USA

Dwóch starszych mężczyzn modliło się o życie nienarodzonych dzieci. Zostali brutalnie pobici

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Baltimore poszukuje mężczyzny, który jest oskarżony o atak i pobicie dwóch starszych działaczy pro-life, którzy modlili się przed kliniką aborcyjną Planned Parenthood w Baltimore 26 maja. O dramatycznym zdarzeniu pokazującym wciąż wielkie emocje związane z aborcją wśród Amerykanów, mówi Ojciec Paweł Kosiński SJ.

Według świadków cytowanych w policyjnym raporcie, niezidentyfikowany podejrzany zaatakował 73-letniego i 80-letniego mężczyznę po wdaniu się w dyskusję z jednym z działaczy pro-life na temat aborcji.

W raporcie, powołując się na nagranie wideo z napaści, stwierdzono, że podejrzany rozmawiał z 80-letnim mężczyzną, odwrócił się od niego, a następnie odwrócił się i zaatakował go przewracając na dużą donicę.

Z raportu wynika, że drugi starszy działacz pro-life podbiegł, by pomóc ofierze.

W tym momencie podejrzany popchnął go na ziemię i uderzył go w twarz zaciśniętą pięścią, gdy mężczyzna leżał plecami na ziemi. Raport dodaje, że podejrzany wstał i kopnął drugiego mężczyznę w twarz „z ogromną siłą”, a następnie odszedł z miejsca zdarzenia.

Prezydent Baltimore County Right to Life, Jay Walton, zidentyfikował drugiego mężczyznę jako 73-letniego Marka Crosby’ego.

Z raportu policyjnego wynika, że zdiagnozowano u niego dużego krwiaka, krwawienie w komorze oka oraz ból głowy i szyi, ale jego stan jest stabilny.

Walton założył zbiórkę GoFundMe na pokrycie kosztów leczenia Crosby’ego z powodu poważnych obrażeń, jakich doznał.

Od wtorku od godziny 5.00PM GoFundMe zebrało ponad 40 000 $ z deklarowanego celu 10 000 $.

Z raportu policyjnego wynika, że podejrzany to biały mężczyzna, który w czasie rzekomej napaści miał na sobie szary T-shirt, niebieskie dżinsy i brązowe buty. Z raportu wynika, że mężczyzna miał brązowe włosy i pełną brodę.

 

Źródło: cna
Foto: GoFundMe, istock/TheaDesign/
Czytaj dalej

News Chicago

Weekend pod znakiem rodzinnych relacji z autorem książek, Jackiem Pulikowskim, w Lombard

Opublikowano

dnia

Autor:

Parafia Miłosierdzia Bożego w Lombard zaprasza na spotkania z dr. Jackiem Pulikowskim, pisarzem, wykładowcą katolickim i autorem wielu publikacji o tematyce rodzinnej. Spotkania odbędą się już w ten weekend, w dniach 2-4 czerwca.

Dr. inż. Jacek Pulikowski jest od wielu lat zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwo Rodzinne. Wraz z żoną jest założycielem i był wieloletnim Prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej.

Przez dwie kadencje był świeckim konsultorem Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski (KEP), obecnie wraz z żoną są w Komisji Duszpasterstwa KEP. Oboje byli też audytorami na Synodzie Biskupów o Rodzinie w Rzymie w 2015 roku.

Jacek Pulikowski jest znany jako autor poczytnych książek i artykułów w licznych czasopismach katolickich oraz uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych na tematy rodzinne (miłość, czystość, płciowość, ojcostwo, rodzicielstwo).

Wszystkie jego książki wznawiano w wielotysięcznych nakładach, a niektóre przetłumaczono na języki obce (angielski, niemiecki, rosyjski, łotewski, litewski, białoruski, ukraiński).

Dr inż. Jacek Pulikowski przez całe życie zawodowe był nauczycielem akademickim na uczelni technicznej – Politechnice Poznańskiej. Ponadto prowadził zajęcia na Podyplomowym Studium Rodziny na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Za swoją działalność dydaktyczną oraz na rzecz rodzin nagrodzony:

 • Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2006);
 • Złotym Krzyżem Zasługi (2010);
 • medalem Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis;
 • wyróżnieniem Amicus Matrimoniorum A.D. MMXIV, Świdnica (wraz z żoną);
 • Nagrodą im. Jerzego Ciesielskiego, Redakcja Źródła (2015);
 • medalem Fides et Ratio (wraz z żoną, 2015);

Spotkania z dr. Jackiem Pulikowskim, odbędą się w Parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard, przy 21W411 W Sunset Avenue, Lombard, IL 60148.

Harmonogram spotkań:

Piątek, 2 czerwca, 8.00PM

 1. Jak chronić dzieci przed zagrożeniami ze świata?
 2. Komunikacja w małżeństwie

Sobota, 3 czerwca, 10.30AM Spotkanie dla Młodzieży  –

 1. Przystanek Lizbona
 2. Zakochanie i co dalej?
 3. Czystość jedyną drogą do szczęścia

Sobota, 3 czerwca, 7.00PM Spotkanie dla Dorosłych i Młodzieży studiującej –

 1. O większe szczęście małżeńskie i rodzinne
 2. Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci?

Niedziela, 4 czerwca, na każdej Mszy Św. o godzinie: 7.00AM, 9.00AM, 11.00AM, 1.00PM, 3.30PM, 7.00PM.

 1. Jak uchronić dzieci przed zagrożeniami ze świata

Niedziela, 4 czerwca, 8.00PM Spotkanie dla Młodzieży

 

Źródło: Parafia Miłosierdzia Bożego w Lombard
Foto: YouTube, asd Poznań

 

Czytaj dalej

News USA

Los Angeles Dodgers popierają antykatolicką grupę i planują chrześcijańskie wydarzenie równocześnie

Opublikowano

dnia

Autor:

Los Angeles Dodgers ogłosili, że będą gospodarzami „Dnia Wiary Chrześcijańskiej i Rodziny” 30 lipca, mimo, że zespół uhonoruje antykatolicką grupę drag queen 16 czerwca. Wybitni katolicy a także miotacz MLB Trevor Williams, wezwali do bojkotu drużyny. O kontrowersyjnej decyzji Dodgersów mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

W piątkowym tweecie zespół Dodgers zaprosili chrześcijan, aby zostali po meczu, aby świętować i uczestniczyć w dniu uwielbienia.

Miotacz Dodgers, Clayton Kershaw, również zaprosił chrześcijan do udziału, mówiąc: „Jesteśmy wdzięczni za możliwość rozmowy o Jezusie”. Obiecał, że „Dzień Wiary Chrześcijańskiej i Rodziny” (“Christian Faith & Family Day”) będzie większy i wspanialszy w porównaniu do tego jaki był przed czasem pandemii.

Ostatnie takie chrześcijańskie wydarzenie zorganizowane przez Dodgersów miało miejsce w 2019 roku.

Ale decyzja zespołu o jego przywróceniu zapadła pomimo, że klub poparł grupę „Sisters of Perpetual Indulgence”, co jest równoznaczne z poparciem dla antykatolicyzmu i antychrześcijańskiej nienawiści.

Wybitni katolicy w całym kraju, w tym miotacz Major League Baseball Trevor Williams, zganili Dodgersów za honorowanie grupy, która kpi z Jezusa, Najświętszej Maryi Panny i katolicyzmu.

Kontrowersje wybuchły w zeszłym tygodniu po tym, jak zespół Dodgers ogłosił, że uhonorują „Sisters of Perpetual Indulgence”, grupę znaną z kpienia z katolicyzmu, podczas imprezy „Pride Night at Dodger Stadium” 16 czerwca. Mają jej wręczyć nagrodę „Community Hero Award” przed meczem z San Francisco Giants.

Narodowa grupa drag queen wykorzystuje katolickie obrazy i motywy religijne w protestach i przedstawieniach o charakterze seksualnym, aby zwiększyć świadomość i zbierać pieniądze na cele LGBTQ +.

Wykonawcy nazywają siebie zakonnicami i regularnie wykorzystują wizerunki Jezusa, Matki Boskiej i zakonnic.

Arcybiskup San Francisco, Salvatore Cordileone, potępił decyzję Dodgersów o przyznaniu grupie nagrody.

Po początkowej reakcji na ogłoszenie, Dodgers wyprosili grupę z zapowiedzianej uroczystości, tylko po to, by ponownie je zaprosić – tym razem z przeprosinami – kilka dni później.

W odpowiedzi biskup Robert Barron z diecezji Winona-Rochester wezwał do bojkotu Dodgersów.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym 24 maja Archidiecezja Los Angeles potępiła decyzję Dodgersów o „uhonorowaniu grupy, która wyraźnie kpi z wiary katolickiej i lekceważy szczere i święte powołania naszych zakonnic, które są integralną częścią naszego Kościoła”.

CatholicVote ogłosiło w piątek, że wyda 1 milion dolarów na telewizję, telewizję cyfrową i billboardy na kampanię reklamową mającą na celu zachęcenie mieszkańców Los Angeles do bojkotu Dodgersów.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu