Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Bogdan Łańko – wielki człowiek polonijnej kultury. Na Benefis artysty zaprasza Krzysztof Arsenowicz

Opublikowano

dnia

„Jest bardzo ważny dzień, 27 maja o godzinie 7.00 w Art Gallery Kafe – musicie tam przyjść” mówi w studio Radia Deon Chicago Krzysztof Arsenowicz aktor, dziennikarz i prezenter. A będzie to rzeczywiście wyjątkowe wydarzenie na cześć wyjątkowej osoby: Benefis Bogdana Łańko, którego wpływu na życie kulturalne Polonii nie można przecenić.

„Bogdan zaraził wszystkich, którzy jak gdyby zasnęli trochę twórczo” mówi Krzysztof Arsenowicz. W końcu Polacy przyjechali do Stanów Zjednoczonych w celach zarobkowych, ale Bogdan Łańko potrafił zaszczepić w Polonii swoją pasję i zamiłowanie do teatru.

Tej pasji nie oparli się także młodzi ludzie, którzy tworzyli pod kierownictwem Bogdana Teatr Proscenium, wspomina nasz Gość.

„Żeby tak w wielkim skrócie powiedzieć o Bogdanie – nie da się, natomiast jedna rzecz jest pewna – jest denerwująco charyzmatyczny” żartuje Krzysztof Arsenowicz.

Bogdan Łańko potrafi słuchać swoich rozmówców, jest bardzo porządnym człowiekiem, ze wszech miar szlachetnym, mówi Gość Radia Deon Chicago, prywatnie przyjaciel Bogdana.

Na spotkaniu honorującym dorobek Bogdana Łańki w Art Gallery Kafe będzie wielu jego przyjaciół oraz osób związanych z działalnością kulturalną Polonii w Chicago.

Będą to m.in. Agata Paleczny, Kinga Modjeska, Anna Włoch, Andrzej Krukowski, Julitta Mroczkowska, Barbara Kożuchowska, czy państwo Piekarscy, oraz „wiele innych wspaniałych osób”, jak zapowiada Krzysztof Arsenowicz.

Sam bohater tego spotkania teoretycznie o nim nie wie.

27 maja spotkajmy się, wypijmy kawę, poklaszczmy, pośmiejmy się i pośpiewajmy. Niech ten wieczór będzie najbardziej urokliwy ze wszystkich wieczorów naszego życia” zaprasza Gość Radia Deon Chicago. „Bogdan zasługuje na coś takiego”.

„….będą ogórki, będzie smalec, będzie kiełbasa, będzie chlebuś pyszny i będzie Bogdan Łańko” – dodaje Krzysztof Arsenowicz.

„Benefis 50-lecia? pracy artystycznej Bogdana Łańko” odbędzie się w Art Gallery Kafe, przy 127 E Front St, Wood Dale, IL, 27 maja o godzinie 7.00PM. Wstęp kosztuje 25 dolarów.

Serdecznie Zapraszamy!

Pochodzący z Sanoka Bogdan Łańko jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Otrzymał także dyplom z choreografii i studiował na PWST w Krakowie. W Polsce był związany z wrocławskim Teatrem Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, Laboratorium Grotowskiego, a następnie Teatrem Kalambur i oraz Teatr im. Stefana Jaracza.

W 1984 roku przyleciał do USA i rozpoczął studia na kierunku reżyserii w Nowym Jorku.

Następnie wykładał na Northwestern University w Evanston na wydziale teatralnym. W 1987 działał u Jerzego Kenara w Studio “Pod Wiórem”, a później w Studio 88. Brał udział w happeningach w Nowym Jorku i Chicago, organizował wystawy, przedstawienia, założył Kabaret Bocian i Teatr Proscenium.

Działalność kulturalną prowadził wraz z żoną, nieżyjącą już, Ewą Milde.

Za swoją pracę Bogdan Łańko dostał odznaczenia: „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” oraz „KRZYŻ KAWALERSKI ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ”

 

Źródło: informacja własna,
Foto: Andrzej Baraniak, AB/NEWSRP

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Na fantastyczny góralski Piknik z okazji Dnia Dziecka zaprasza Grzegorz Sarna

Opublikowano

dnia

Autor:

Mnóstwo atrakcji, fantastycznej zabawy i wyśmienitego góralskiego jedzenia czeka na wszystkich, którzy odwiedzą Piknik z Okazji Dnia Dziecka w Palos Park w najbliższą niedzielę, 4 czerwca. W studiu Radia Deon Grzegorz Sarna – animator kultury podhalańskiej, wymienia tradycyjne potrawy, które będą serwowane w tym dniu, a nam cieknie ślinka..

Dzień Dziecka obchodziliśmy w czwartek, ale to w niedzielę, 4 czerwca, czeka nas z tej okazji najlepsza możliwa zabawa – Piknik w Palos Park. Imprezę organizuje Szkółka Pieśni i Tańca oraz Zespół HOLNI, działający przy Zarządzie Głównym Związku Podhalan w Ameryce Północnej.

„Naszych dzieci w zespole mamy prawie sto – mamy co robić, mamy co przygotować, żeby czuły się naprawdę docenione w tym wyjątkowym dniu” mówi Grzegorz Sarna.

Nie tylko dzieci ale wszyscy goście, którzy przybędą na Piknik także przeżyją wyjątkowe chwile. Zaproszeni są oczywiście nie tylko górale – tzw. „ceprów” zawsze zachwyca góralska kultura i kuchnia.

Piknik rozpocznie się Mszą Św. polową o godzinie 12.00PM, po której gości czekają dwa występy. Najpierw zatańczą i zaśpiewają młodsze dzieci ze szkółki tańca, natomiast grupa HOLNI przedstawi sztukę kabaretową pt. „Wiecnie schorowany Ojciec”.

Po występach wszystkich czeka świetna zabawa przy muzyce, nie tylko góralskiej. Zagra Zespół Fox i DJ Nick Varell.

„Jedzenie to podstawa na imprezie plenerowej” mówi Grzegorz Sarna, zapowiadając prawdziwie góralskie specjały, których normalnie w Chicago nie dostaniecie.

Na zaplanowanej loterii będą bardzo cenne nagrody do wygrania, w tym telewizor 65 cali, laptop 15-calowy, wspaniała biżuteria i wiele innych, pięknych rzeczy, zapowiada Gość Radia Deon Chicago. Nie zabraknie też takich atrakcji dla dzieci jak dmuchańce, zabawa balonami czy malowanie buziek.

Jeśli ktoś nie wie jak dojechać do miejsca pikniku przy Peace Memorial Church w Palos Park, Grzegorz Sarna tłumaczy:

Pogoda na ten weekend zapowiada się tak samo wspaniale jak Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Serdecznie Zapraszamy, a Górale mówią: Piyknie Wos pytomy na Nas piknik!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Zespół HOLNI przy ZG ZPPA
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Marcin Danych: to będzie gorąca Polska Noc WNBA. Poznaj gości z Polski na Pre Game Party

Opublikowano

dnia

Autor:

6 czerwca będzie miał miejsce wyjątkowy wieczór w historii Chicago, kiedy na Wintrust Arenie, zagrają Chicago Sky i Indiana Fever – dwie kobiece drużyny WNBA. A niezwykłość tego wieczoru polega na tym, że będzie to pierwsza Polska Noc WNBA. „Będzie naprawdę gorąco” obiecuje pomysłodawca i jeden z organizatorów tego wydarzenia, Marcin Danych, w studio Radia Deon Chicago. Jeszcze dzisiaj wieczorem Pre Game Party!

Na Polskiej Nocy WNBA wystąpią nasi lokalni artyści, zapowiada Marcin Danych. Będzie to dobrze nam znana w Chicago, utalentowana wokalistka, Natalia Kawalec, która zaśpiewa Hymn Polski, oraz Magdalena Huk, czyli Dzika Fitness, która rozgrzeje publiczność przed meczem.

Imprezę uświetnią także wyjątkowi goście z Polski.

„Specjalnie dla nas z Polski przyleciała grupa cheerleaderek, które zawodowo tańczą w Gdyni – Cheerleaders Gdynia oraz Paweł Kidoń, jedyny Polak, który ma przyjemność grać zawodowo w grupie elitarnej Harlem Globetrotters ”

Polska grupa cheerleaderek jest na światowym poziomie – podkreśla Marcin Danych. „To są dziewczyny, które po prostu robią to zawodowo”.

2 czerwca o godzinie 7.00 PM odbędzie się natomiast Pre Game Party, podczas którego będzie możliwość spotkać się z gośćmi z Polski w klubie sportowym Playbook, przy 6913 North Milwaukee Avenue, Niles, IL 60714.

„Koszykówka damska jest mniej popularna, aczkolwiek myślę, że warto ją promować” mówi Gość Radia Deon.

Drużyna Chicago Sky ma w tym sezonie jak na razie komplet zwycięstw i zdecydowanie zasługują na nasze kibicowanie. A Wintrust Arena sama w sobie robi wielkie wrażenie i warta jest odwiedzenia.

Bilety na Polską Noc WNBA, w cenie 35 dolarów, można kupować poprzez stronę na Facebooku i Instagramie.

Organizatorzy bardzo liczą, że kibice przyjdą i Polonia będzie poprzez sport łączyć się, motywować i cieszyć, mówi Marcin Danych.

Marcin Danych jest właściciel marki Areny NBA Tour – zwiedza i relacjonuje swoje podróże po halach NBA w Stanach Zjednoczonych.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Polska Noc WNBA

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Wisłoka Chicago rozwija się dzięki takim sponsorom jak Joanna Grabowski. W sobotę kolejny mecz

Opublikowano

dnia

Autor:

Renoma polonijnego klubu budzi coraz większy szacunek wśród sympatyków futbolu w stanie Illinois, a marka Wisłoki Chicago staje się coraz bardziej rozpoznawalna. W studiu Radia Deon Chicago Joanna Grabowski, sponsor klubu i agent nieruchomości oraz prezes Wisłoki Chicago, Marek Raś, mówią o wspólnych planach na przyszłość i sobotnim meczu.

Klub Wisłoka Chicago działa od 2013 roku i z roku na rok rozwija się. W tym roku idzie jak burza w lidzie UPSL i już awansował do play-offów. Przyciąga także coraz więcej ludzi bardzo zaangażowanych w jego działalność, sponsorów, fanów i kibiców.

Nowym partnerem i zarazem sponsorem polonijnego klubu, został niedawno dobrze nam znany i lubiany KD Market. To oczywiście daje klubowi jeszcze lepsze prognozy na przyszłość.

Natomiast Joanna Grabowski, agentka nieruchomości, pracująca na terenie całego miasta, wspiera działalność polonijnego klubu już od ponad 10 lat. „Wisłokę tworzą ludzie i są to ludzie, którzy są moimi znajomymi, przyjaciółmi i klientami” mówi nasz Gość.

Po każdym meczu odbywają się spotkania z kibicami i fanami w rodzinnej atmosferze i wspólne grillowanie. To także bardzo ważne dla atmosfery wśród piłkarzy i działaczy klubowych – można przyjść, porozmawiać, poznać zawodników i razem się pośmiać.

Kontakt do Joanny Grabowski, jeśli chcielibyście Państwo skorzystać z usług doświadczonej agentki nieruchomości, to 630 835 48 31.

Już kilkadziesiąt firm wspiera Wisłokę Chicago, dzięki czemu klub jest w tej chwili w tym miejscu, o którym kilka lat temu nawet nie marzył, mówi prezes Wisłoki Chicago, Marek Raś. Oczywiście mile widziani są kolejni sponsorzy.

Poziom gry na boisku cieszył oko kibiców w czasie ostatniego spotkania w Bensenville, kiedy Wisłoka Chicago wygrała ze Springfield FC 5:0.

 

Przed klubem jeszcze 3 ostatnie mecze w wiosennej rundzie. Pierwszy z nich już w tą sobotę, 3 czerwca w Indianie, około 115 mil na wschód od Chicago. Przeciwnikiem naszego klubu będzie piąty w tabeli Goshen City FC.

 

„Ważne jest to żeby zająć pierwsze lub drugie miejsce w grupie”, tłumaczy prezes Wisłoki Chicago, Marek Raś. Dzięki temu zyskuje się dobre rozstawienie i mecz domowy. „Jedziemy oczywiście z nastawieniem wygrania tego spotkania”.

Kolejne spotkania to mecz z Panathinaikos Chicago w Bensenville 10 czerwca, a następnie z Chicago Nation FC, zajmującym aktualnie pierwsze miejsce w grupie. To ostatnie spotkanie to będzie „mecz na szczycie” zapowiada Marek Raś.

Nowy partner KD Market pomoże biało-zielonej społeczności w organizacji jednych z najpopularniejszych pikników dla Polonii w Schiller Park, w niedzielę, 11 czerwca.

Ale partnerstwo nie opiera się jedynie na wydarzeniach okolicznościowych, ale również na zaangażowaniu w dni meczowe. Poza strefą gastronomiczną KD Market służy pomocą w promowaniu meczów Wisłoki Chicago na własnym obiekcie, poprzez kolportowanie informacji na ich temat w swoich punktach sprzedażowych.

Serdecznie Zapraszamy!

Źródło: informacja własna
Foto: Wisłoka Chicago
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu