Połącz się z nami

News USA

Niedługo Dzień Matki. Jaki prezent dasz tej jedynej, najważniejszej osobie na świecie?

Opublikowano

dnia

Dzień Matki już 14 maja, a wiele mniejszych i całkiem dużych dzieci wybierze się z tej okazji na zakupy zdobyć idealny prezent dla swojej mamy. Ale nowa ankieta pokazuje, że wiele osób ogranicza w tym roku kwotę, którą wyda na ten podarunek. Ponad połowa pytanych osób stwierdziła, że inflacja i wysokie ceny wpłyną na ich wybór w sklepie.

Lending Tree przeprowadziło w kwietniu ankietę internetową wśród 2000 osób w wieku od 18 do 77 lat i dowiedziało się, że około 57% respondentów stwierdziło, że inflacja wpływa na to, ile są skłonni wydać na prezenty na Dzień Matki.

Tak się ukształtowały wyniki, jeśli chodzi o odsetek osób, które wezmą pod uwagę inflację w budżecie wydatków na Dzień Matki :

  • pokolenie millenialsów (w wieku od 27 do 42 lat) – 62%
  • pokolenie Z (w wieku od 18 do 26)56%,
  • pokolenie X (w wieku od 43 do 58)52%, a
  • pokolenie wyżu demograficznego (w wieku od 59 do 77 lat) – 46%.

Jak wynika z ankiety, w 2023 roku kupujący prezenty dla swoich mam prawdopodobnie wydadzą średnio 172 USD, co stanowi spadek o 24% w porównaniu z kwotą 225 USD w 2022 roku.

Ankietowani, którzy chcą zmieścić się w zamierzonym budżecie, wymienili określone kategorie prezentów, o których myślą. Około 52% planuje wydać pieniądze na kwiaty, 46% kupuje kartki lub listy do mamy, a 42% kupi biżuterię, ubrania i kosmetyki.

Mimo że wielu konsumentów ma na myśli określoną kwotę pieniędzy na prezent, tendencja do nadmiernych wydatków jest prawdopodobna.

Lending Tree twierdzi, że około 26% respondentów twierdzi, że wyda więcej, niż ich stać, w tym osoby zarabiające 100 000 USD lub więcej (34%), milenialsi (34%) i mężczyźni (32%).

Z drugiej strony, 28% ankietowanych twierdzi, że odczuwa presję, by wydać więcej pieniędzy na Dzień Matki – przy czym najważniejszymi czynnikami są ich mamy i współmałżonkowie. Ta grupa składa się z rodziców z dziećmi poniżej 18 roku życia (40%), millenialsów (39%) i mężczyzn (33%).

Mężczyźni ankietowani przez Lending Tree twierdzą, że spodziewają się wydać 227 USD, a koszt prezentu rośnie dla żonatych ojców z dziećmi poniżej 18 roku życia, którzy wydadzą średnio 322 USD w porównaniu do kobiet wydających 112 USD.

Można także inaczej uczcić ten dzień, niekoniecznie drogim podarunkiem. Najczęstszymi prezentami, które ankietowane mamy chciałyby dostać w tym roku, są wspólnie spędzony czas, kartka lub list oraz kwiaty lub rośliny.

Według Lending Tree, mamy oczekują, że ich bliscy wydadzą tylko 59 dolarów na prezent, ale niezależnie od tego, ile pieniędzy wydadzą, 78% matek twierdzi, że nigdy nie jest rozczarowanych swoim prezentem.

Interesujące jest także zjawisko „mam zwierząt domowych”. Włączenie tych kobiet do Dnia Matki w większości popiera jedynie pokolenie Z.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/evgenyatamanenko

News Chicago

Na rowerze na golasa, czyli jak bardzo odważysz się rozebrać? Przemyśl to do 24 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Przejażdżka rowerowa Bare-As-You-Dare, z odzieżą jedynie opcjonalną ma na celu uczczenie „wolności od ropy i piękna ludzi”. Dwudziesta edycja World Naked Bike Ride odbędzie się w tym roku w sobotę, 24 czerwca, w godzinach od 8:00 wieczorem do północy.

Międzynarodowe wydarzenie z opcjonalną odzieżą ma na celu zwrócenie uwagi na „wolność od ropy” poprzez promowanie jazdy na rowerze jako przyjaznego dla środowiska środka transportu, a także celebrację piękna człowieka podczas 15-milowej przejażdżki rowerem przez Chicago.

Wg jej organizatorów, nie jest to impreza naturystyczna, ale raczej „próba ratowania planety”.

Według strony internetowej World Naked Bike Ride: Chicago, wydarzenie jest: „gołe na tyle na ile się odważysz”. Organizatorzy zachęcają do wszystkiego, od malowania ciała, przez bieliznę, po fantazyjne kostiumy.

Ponieważ nagość w Chicago jest nielegalna, organizatorzy przypominają zainteresowanym kolarzom, że udział w ten sposób odbywa się na ich własne ryzyko, choć co roku duża liczba uczestników imprezy idzie na całość w naturalnych strojach Adama i Ewy.

Setki, a czasem tysiące rowerzystów, a także rolkarze czy jeżdżący na hulajnogach, brały udział w poprzednich wersjach World Naked Bike Ride w Chicago.

Przez większość lat zgromadzenie zaczyna się około godziny 6.00 p.m., kiedy to uczestnicy malują nawzajem swoje ciała, zanim sama przejażdżka wystartuje się około godziny 8.00 wieczorem.

Miejsce startu jest trzymane w tajemnicy by uniknąć nadmiernego gromadzenia gapiów. Osoby, które rejestrują swój udział w wydarzeniu, dostaną wskazówki odpowiednio wcześniej.

Wszystkie niezbędne informacje, często zadawane pytania i listę spraw do rozważenia przed uczestnictwem w wydarzeniu można znaleźć na chicagonakedride.org lub za pośrednictwem konta @ChiNakedRide na Twitterze.

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube
Czytaj dalej

News USA

Wolisz siedzieć nad kimś czy pod kimś w samolocie? Fotele dwupoziomowe wkraczają na rynek

Opublikowano

dnia

Autor:

23-letni hiszpański projektant foteli lotniczych Alejandro Núñez Vicente uważa, że siedzenia dwupoziomowe to przyszłość lotów ekonomicznych. Pokazuje prototyp swojego „Chaise Longue” na trwających targach lotniczych w Hamburgu i rozmawia z przedstawicielami linii lotniczych.

Koncepcja Alejandro Núñeza Vicente rozpoczęła internetową debatę, wywołując lawinę reakcji ze strony potencjalnych pasażerów – niektórzy byli oburzeni, niektórzy zdezorientowani, inni zaintrygowani, inni mieli wszystkie powyższe odczucia po trochu.

Sam projektant Núñez Vicente powrócił na Aircraft Interiors Expo (AIX) w Hamburgu w Niemczech, prezentując nową wersję swojego kontrowersyjnego siedzenia. 23-latek uważa, że ludzie boją się zmian i nowości, ale potem się do nich przyzwyczajają.

Koncepcja Núñeza Vicente zaczęła się skromnie – jako projekt uniwersytecki w 2021 roku. Nominacja do nagrody Crystal Cabin Awards 2021 – głównej nagrody w branży lotniczej – sprawiła, że projekt szybko znalazł się w świadomości społecznej.

Núñez Vicente przerwał studia magisterskie i poświęcił cały swój czas, pieniądze i wysiłki na urzeczywistnienie swojej wizji.

Projektant ma sponsorów, umowy partnerskie i regularnie rozmawia z „największymi graczami w branży”. Wierzy, że jego dwupoziomowe siedzenie w samolocie to przyszłość lotów ekonomicznych i pracuje przez całą dobę, aby to urzeczywistnić.

Komfort i pojemność kabiny

Kiedy niedoszli pasażerowie krzywią się na myśl o potencjalnej klaustrofobii, a krytycy sugerują, że projekt polega na tym, że linie lotnicze upchają więcej miejsc w samolotach, Núñez Vicente twierdzi, że źle zrozumieli jego intencje.

Po pierwsze, projektant nie próbuje całkowicie wyeliminować zwykłych miejsc w samolocie.

Núñez Vicente wyobraża sobie kabinę samolotu, w której pośrodku znajdują się jego dwupoziomowe siedzenia, otoczone dwoma rzędami zwykłych foteli lotniczych. Ma świadomość, że to siedzenie nie będzie odpowiednie ani atrakcyjne dla wszystkich, nawet jeśli uważa, że dla niektórych pasażerów mogłoby być wygodniejsze.

Mierzący 6 stóp i 2 cale Núñez Vicente ma za sobą wiele niekomfortowych podróży lotniczych, w czasie których walczył o miejsce na nogi i nie mógł zasnąć. Mówi, że zaprojektował swój szezlong, aby poprawić komfort siedzenia w samolocie, a nie go pogorszyć.

Pasażerowie siedzący na dole w jego Chaise Longue mogą swobodnie rozprostować nogi.

Na tegorocznych targach Aircraft Interiors Expo najnowszy prototyp Núñez Vicente zostanie przetestowany przez mnóstwo wielkich linii lotniczych.

Źródło: cnn
Foto: YouTube, Núñez Vicente
Czytaj dalej

News USA

Nowy szczęśliwy właściciel będzie wznosił toast przy barze z serii „Cheers”

Opublikowano

dnia

Autor:

W ostatni weekend bar z serialu telewizyjnego „Cheers” został sprzedany na aukcji za 675 000 dolarów. Zdobył najwyższą cenę spośród prawie 1000 rekwizytów, kostiumów i scenografii z klasycznych programów telewizyjnych. Wszystkie oferowane przedmioty pochodziły z kolekcji gromadzonej przez jednego człowieka przez ponad trzy dekady.

Heritage Auctions poinformowało, że przedmioty sprzedane podczas trzydniowej imprezy, która zakończyła się w niedzielę w Dallas, przyniosły ponad 5 milionów dolarów.

Kolekcjoner – James Comisar powiedział, że po tym, jak jego marzenie o stworzeniu muzeum, w którym mieściłaby się jego kolekcja, nie spełniło się, nadszedł czas, aby dzieła trafiły do ​​fanów.

Sukces aukcji potwierdził , że postacie telewizyjne są cenionymi członkami naszej dalszej rodziny, a ich historie i nasze są nierozłączne, powiedział Comisar w komunikacie prasowym domu aukcyjnego.

Kostiumy Batmana i Robina noszone przez Adama Westa i Burta Warda w serialu telewizyjnym z lat 60-tych kosztowały 615 tys dolarów.

Zestaw z „All in the Family” – który obejmował salon i jadalnię Archiego i Edith Bunkerów oraz klatkę schodową – został sprzedany za 125 000 USD, a dom aukcyjny przekazał, że ten sam kupujący złożył również zwycięską ofertę w wysokości 250 000 USD na krzesła używane przez parę telewizyjną w dziewiątym sezonie serialu.

Oryginalne dwa krzesła pary z serialu znajdują się w Narodowym Muzeum Historii Ameryki Smithsonian Institution.

Comisar powiedział, że te krzesła ze sklepu z używanymi rzeczami zostały przekazane muzeum, kiedy sądzono, że show zakończy się po ósmym sezonie. Kiedy okazało się, że będzie kręcony jeszcze dziewiąty sezon, repliki krzeseł zostały wykonane wielkim kosztem.

Te repliki – którymi były krzesła oferowane na aukcji – zostały następnie wykorzystane w ostatnim sezonie serialu i jego kontynuacji pt. „Archie Bunker’s Place”.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu