Połącz się z nami

NEWS Florida

DeSantis wyrusza na podbój świata prawdopodobnie szukając drogi do fotela prezydenta USA

Opublikowano

dnia

Po trudnym tygodniu dla swoich narodowych ambicji politycznych, gubernator Ron DeSantis udaje się w tym tygodniu za granicę na serię wizyt w sojuszniczych krajach. Podróż będzie okazją dla Republikanina z Florydy, aby po raz pierwszy wkroczyć na międzynarodową scenę jako prawdopodobny kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Według jego biura oficjalnym celem podróży DeSantisa po świecie jest „międzynarodowa misja handlowa”.

DeSantis, a także pierwsza dama Casey DeSantis i dwóch przedstawicieli administracji udają się do Japonii, Korei Południowej, Izraela i Wielkiej Brytanii, aby spotkać się z urzędnikami i porozmawiać o potencjalnych partnerstwach biznesowych.

Podczas pobytu w Izraelu DeSantis będzie również głównym bohaterem wydarzenia organizowanego przez The Jerusalem Post i Muzeum Tolerancji w Jerozolimie. Pojawienie się tam ma miejsce w czasie zwiększonego napięcia między Stanami Zjednoczonymi a sojusznikiem z Bliskiego Wschodu w związku z propozycją premiera Izraela Benjamina Netanjahu dotyczącą przeglądu sądownictwa.

Podróż może mieć wpływ na referencje DeSantisa w polityce zagranicznej, gdy zbliża się on do oferty Białego Domu. Gubernator Florydy wszedł do świadomości narodowej jako przeciwnik pandemii, prowadzący stan przez szereg walk kulturowych.

Zagraniczna podróż DeSantisa to pierwszy raz, kiedy opuszcza on amerykańską ziemię w oficjalnych sprawach od pierwszych dni swojej pierwszej kadencji jako gubernatora w 2019 r.. Odwiedził wtedy Izrael wraz z wybranymi członkami gabinetu stanowego. Jako wybrany urzędnik, DeSantis nie odwiedził żadnego obcego kraju poza Izraelem.

Poprzednik DeSantisa, obecnie senator USA Rick Scott, podczas swojej kadencji jako gubernator odbył kilkanaście misji handlowych. Jednak DeSantis skupił się głównie na problemach lokalnych, a pandemia znacznie ograniczyła możliwość podróży przez większą część jego pierwszej kadencji.

Wyzwania na Florydzie

Przygotowując się do swoich pierwszych wizyt w Europie i Azji Wschodniej jako gubernator, DeSantis zostawia za sobą wyzwania w rodzinnym stanie, które spowodowały ostatnio wzrost krytycznych głosów pod jego adresem.

Niektórzy kluczowi darczyńcy publicznie wyrazili zastrzeżenia co do szans DeSantisa w prawyborach przeciwko Donaldowi Trumpowi, który nadal uderza w swojego byłego sojusznika w mediach społecznościowych.

Do tej pory jedenastu Republikanów z Florydy poparło Trumpa zamiast DeSantisa – w tym siedmiu w zeszłym tygodniu.

DeSantis został również poddany ocenie pod kątem swojej reakcji w tym miesiącu na ulewne burze – opisane jako opady deszczu zdarzające się raz na 1000 lat – które pozostawiły Fort Lauderdale i okoliczne społeczności pod wodą.

Wśród poważnych powodzi gubernator Florydy odbył wycieczkę do Ohio i przemawiał podczas zbiórki pieniędzy dla Republikanów z New Hampshire. Wrócił do stanu między wyjazdami by późną nocą podpisać za zamkniętymi drzwiami sześciotygodniowy zakaz aborcji – i niewiele powiedział publicznie o burzach.

„Fort Lauderdale jest pod wodą, a DeSantis prowadzi teraz kampanię w Ohio, zamiast opiekować się ludźmi cierpiącymi w jego stanie” – napisał na Twitterze Donald Trump Jr., syn byłego prezydenta.

Burze spowodowały również niedobory benzyny w całej południowej Florydzie. W sobotę DeSantis zażądał od administracji Bidena ogłoszenia poważnej klęski żywiołowej.

W międzyczasie w stolicy stanu, Tallahassee, legislatura Florydy zbliża się do końca 60-dniowej sesji, podczas której ustawodawcy GOP otrzymali zadanie pomocy DeSantisowi w zdobyciu politycznych zwycięstw, zanim rozpocznie on kampanię prezydencką.

Gubernator podpisał już kilka z tych ustaw, w tym zakaz aborcji, środek umożliwiający mieszkańcom Florydy noszenie ukrytej broni w miejscach publicznych oraz przegląd stanowych przepisów o czynach niedozwolonych.

Ponieważ jednak DeSantis jest głównie w drodze, wydaje się, że kilka jego priorytetów utknęło w martwym punkcie w legislaturze kontrolowanej przez GOP. Ustawa, która ułatwiłaby pozywanie mediów za zniesławienie, nie została poruszona od tygodni.

Ustawodawcy stanowi sprzeciwili się również przepisowi w pakiecie imigracyjnym DeSantisa, który wyeliminowałby czesne dla nieudokumentowanych mieszkańców.

W piątek na imprezie Heritage Foundation DeSantis powiedział, że kraj potrzebuje „zdeterminowanego i zdyscyplinowanego dyrektora naczelnego, aby wykorzenić upolitycznienie i korupcję w całej starej władzy wykonawczej”, co było prawdopodobnie przytykiem dla, często chaotycznej, prezydentury Trumpa.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, Ron DeSantis FB

 

NEWS Florida

Jutro Florida Man Games: najbardziej szalona potyczka sportowa na Ziemi

Opublikowano

dnia

Autor:

Sobotnie „Florida Man Games” to zawody nawiązujące do wizerunku kochającego piwo, posiadającego aligatory i noszącego fryzurę typu mulet zjawiska mediów społecznościowych znanego jako „Człowiek z Florydy”. Pośród konkurencji będą m.in. walka na brzuchy i ucieczka przed policją.

„Florida Man Games” zadebiutują już jutro, w sobotę, 24 lutego w St. Augustine na Florydzie. Gry będą naśmiewać się z reputacji mieszkańców Słonecznego Stanu związanej z publikowaniem dziwnych wiadomości na temat broni, narkotyków, alkoholu i gadów – lub kombinacji tych czterech.

Wśród konkurencji będzie m. in. tor przeszkód w unikaniu aresztowania, podczas którego uczestnicy przeskakują płoty i podwórza, ścigani przez prawdziwych funkcjonariuszy policji; Cash Grab kategorii 5, w którym uczestnicy próbują zgarnąć jak najwięcej pieniędzy w dmuchanej budce i oczywiście zapasy piwnych brzuchów, czyli Florida Sumo.

Nie zabraknie konkursu jazdy na mechanicznym aligatorze, wyborów najlepszej fryzury typu mulet oraz wyboru najpiękniejszej dziewczyny z Florydy.

Koncepcja „Florida Man” wkradła się do świadomości ludzi dziesięć lat temu dzięki kontu @_FloridaMan na ówczesnym Twitterze.

Na koncie opatrzonym hasłem „Prawdziwe historie najgorszego superbohatera świata” pojawiały się takie nagłówki, jak: „Mężczyzna z Florydy podpalił garaż, który skonfiskował jego samochód, niszcząc własny pojazd” czy „Mężczyzna z Florydy próbował zapłacić w McDonald’s trawką.”

Bilety na wydarzenie kosztują od 45 o 145 dolarów i można je kupić tutaj.

Za organizacją „Florida Man Games” stoi mieszkaniec St. Augustine: Pete Melfi, właściciel The 904 Now, mediów zajmujących się powiatem St. Johns.

„To będzie szalony dzień pełen zabaw w błocie i torów przeszkód w stylu Florydy. To naprawdę będzie okazja, aby przez jeden dzień przeżyć życie Florida Man” – zapowiedział Melfi.

Źródło: fox13
Foto: „Florida Man Games”, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Chcesz lepiej zarabiać na swojej firmie? Przenieś ją do Teksasu lub na Florydę

Opublikowano

dnia

Autor:

Exodus ze stanów o wysokich podatkach przyspieszył w ciągu ostatniej dekady, a stany kontrolowane przez Republikanów odnotował napływ przedsiębiorstw. Jak wynika z nowego raportu opublikowanego przez Bank Rezerwy Federalnej w Dallas, w latach 2010–2019 Teksas i Floryda były liderami w przyciąganiu przedsiębiorstw przenoszących się z innych części kraju.

W latach 2010-2019 do Teksasu przeniosło się ponad 25 000 przedsiębiorstw, zapewniając ponad 281 000 miejsc pracy. To zrównoważyło 18 000 przedsiębiorstw, które opuściły stan, co kosztowało około 179 000 miejsc pracy.

Ogółem w Teksasie migracja netto wyniosła 7232 firmy na plus i powstało prawie 103 000 miejsc pracy – najwięcej spośród wszystkich innych stanów w kraju.

Pod względem wzrostu liczby miejsc pracy netto Teksas wyprzedził Florydę, Georgię, Michigan i Arizonę.

Tymczasem Floryda była najpopularniejszym kierunkiem dla firm planujących przeniesienie, a za nią plasowały się Teksas, Karolina Południowa, Karolina Północna i Arizona.

W raporcie wskazano, że Teksas jest atrakcyjny dla przedsiębiorstw z wielu powodów, w tym ze względu na przyjazne dla biznesu otoczenie, takie jak niskie podatki i niewielkie regulacje, centralne położenie w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, rosnąca populacja i obfite zasoby energii.

Ani Teksas, ani Floryda nie mają podatku dochodowego.

„Niższe obciążenia podatkowe to główny element atrakcyjności Teksasu dla biznesu” – stwierdzono w raporcie.

Z drugiej strony Kalifornia odnotowała jedne z największych strat w zakresie miejsc pracy i przedsiębiorstw w całym kraju.

W latach 2010–2019 Golden State stracił ponad 44 000 miejsc pracy przeniesionych do Teksasu, co stanowi około 16% wszystkich stanowisk pracy przeniesionych do tego stanu. Tymczasem z Teksasu do Kalifornii przeniesiono tylko 14 700 stanowisk pracy.

Nie tylko firmy opuszczają Kalifornię. Jak wynika z notatki analityka Bank of America opartej na zebranych i anonimowych wewnętrznych danych klientów, coraz większa liczba Amerykanów migruje także do takich miejsc jak Floryda i Teksas.

„Skonstruowaliśmy szacunki krajowych przepływów migracyjnych w czasie zbliżonym do rzeczywistego i odkryliśmy, że trendy migracyjne z czasu pandemii nie odwracają się” – stwierdzono w analizie.

Od pierwszego kwartału 2023 r. dane sugerują, że miasta, które w czasie pandemii odnotowały duży napływ ludzi, nadal rozwijają się szybciej niż inne miasta w ostatnich kwartałach.

Z notatki analityka wynika, że na początku roku w San Francisco nastąpił gwałtowny spadek liczby ludności, przy czym w pierwszym kwartale 2023 r. nastąpił spadek o ponad 1%, a w latach 2020–2022 o ponad 3%.

Według Centrum Statystycznego Wymiaru Sprawiedliwości Kalifornijskiego Departamentu Sprawiedliwości, miasto zostało dotknięte gwałtownym wzrostem przestępczości przeciwko mieniu.

„Ta zmiana populacji daje jasny obraz” – twierdzi Janelle Fritts, analityczka ds. polityki w bezstronnej fundacji Tax Foundation. „Ludzie opuszczają stany o wysokich podatkach i kosztach, aby znaleźć alternatywy o niższych podatkach i niższych kosztach”.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/jacoblund/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Florydzka plaża przyniosła śmierć. 7-latkę z Indiany zasypał piach z kopanego dołu

Opublikowano

dnia

Autor:

Władze podały, że 7-letnia dziewczynka ze stanu Indiana zmarła, a jej 9-letni brat trafił do szpitala po tym, jak na dzieci bawiące się na plaży w Lauderdale-By-The-Sea zawalił się piach z kopanego przez nie dołu. Sloan i Maddox Mattingly byli na wakacjach na Florydzie z rodzicami. Do tragedii doszło we wtorek popołudniu.

Biuro szeryfa w Broward podało, że Sloan i Maddox Mattingly z Indiany bawili się na plaży w Lauderdale-By-The-Sea, kiedy zostali uwięzieni w piasku. Dzieci w wieku 7 i 9 lat były na wakacjach z rodzicami.

Kilka agencji odpowiedziało na zgłoszenie w sprawie zdarzenia na plaży, około godziny 3:16PM we wtorek. Kilkoro plażowiczów, którzy byli świadkami próbowali uwolnić dzieci rękami, gorączkowo przekopując piach rękami i łopatkami.

Ratownicy użyli desek podporowych, aby zapobiec dalszemu zapadaniu się piasku, oraz łopat, aby wykopać rodzeństwo z dołu głębokiego na około 5-6 stóp, poinformowała Sandra King, rzeczniczka Pompano Beach Fire Rescue. Dziewczynka została całkowicie zasypana pod chłopcem.

Nie jest jasne, jak długo dzieci były uwięzione, zanim je uratowano. Świadkowie zdarzenia mówili o około 20 minutach. Pracownicy ratusza przekazali, że na plaży nie ma ratowników.

Dzieci przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono zgon 7-letniej Sloan. Stan 9-letniego Maddoxa jest stabilny.

Incydent wywołał ostrzeżenie Amerykańskiego Stowarzyszenia Ratowników o niebezpieczeństwach związanych z kopaniem w piasku.

Sloan

Stowarzyszenie oświadczyło również, że opowiada się za zwiększeniem liczby patroli na plażach w obszarach znanych z kopania piasku i zażądało, aby patrole plażowe udoskonaliły swoje szkolenia w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Nie było od razu wiadomo, czy dorosły pomagał dzieciom kopać dół.

 

 

Źródło: nbc, fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu