Połącz się z nami

News Chicago

Rozpoczyna się przebudowa Kennedy Expressway. Sprawdź utrudnienia w ruchu

Opublikowano

dnia

Prace przy projekcie budowlanym na 7,5-milowym odcinku autostrady Kennedy Expressway o dużym natężeniu ruchu rozpoczną się dzisiaj wieczorem. Przebudowa będzie stanowić duże utrudnienie w ruchu dla osób dojeżdżających tą drogą, zalecane jest korzystanie z transportu publicznego.

Trzyletni projekt ma rozpocząć się w poniedziałek o godzinie 10:00 wieczorem a prace, które obejmuje mają trwać co najmniej do jesieni 2025 roku.

Chociaż projekt składa się z kilku faz, na czas trwania prac spodziewane są zamknięcia pasów ruchu i poważne utrudnienia w ruchu.

Urzędnicy ds. transportu zasugerowali, aby osoby dojeżdżające do pracy Kennedy Expressway dostosowały swój czas pracy lub pracowały zdalnie, jeśli to możliwe, albo korzystały z transportu publicznego.

Gdzie i jak długo będzie przebiegać budowa?

W sumie prace będą przebiegać w trzech etapach, które będą kontynuowane przez trzy sezony budowlane, z oczekiwaną datą zakończenia jesienią 2025 r. Urzędnicy podkreślili jednak, że harmonogram jest uzależniony od pogody i może ulec zmianie.

Etap I – Inbound Kennedy

Zamknięte będą dwa pasy wjazdowe na główną linię. Aby zminimalizować wpływ na ruch, dwukierunkowe pasy ekspresowe pozostaną otwarte w kierunku dojazdu, ale kierowcy nie będą mogli z nich zjechać aż do Armitage Avenue.

Do zakończenia prac konieczne będą zmiany pasa ruchu i nocne zamknięcie pasa, a także różne zamknięcia ramp.

Później tego lata rozpocznie się malowanie i instalacja nowego oświetlenia LED w Hubbard’s Cave, między ulicami Ohio i Lake. Przewiduje się, że ten etap zostanie zakończony jeszcze tej jesieni, wszystkie pasy i rampy zostaną ponownie otwarte, a pasy ekspresowe wznowią normalne działanie.

Etap II – Odwracalne pasy ekspresowe

Odwracalne pasy ekspresowe zostaną zamknięte, aby umożliwić odbudowę systemu Reversible Lane Access Control (REVLAC) i konstrukcji mostowych, a także łatanie nawierzchni. Ponadto konieczne będzie zamknięcie głównych pasów, aby przeprowadzić malowanie i instalację nowego oświetlenia LED w obu kierunkach Hubbard’s Cave, między ulicami Ohio i Lake.

Ten etap ma się rozpocząć wiosną 2024 roku, a zakończyć jesienią 2024 roku.

Etap III – Wylot Kennedy’ego

Odwracalne pasy ekspresowe pozostaną otwarte w kierunku wyjazdowym, podczas gdy dwa główne pasy wyjazdowe będą zamknięte. Do zakończenia prac konieczne będą zmiany pasa ruchu i nocne zamknięcie pasa, a także różne zamknięcia ramp.

Ponadto zostanie ukończona instalacja i malowanie nowego oświetlenia LED na wylocie Hubbard’s Cave, między ulicami Ohio i Lake. Przewiduje się, że budowa rozpocznie się wiosną 2025 r., a zakończy późną jesienią 2025 r.

Kiedy zaczynają się zamknięcia pasów?

Pierwsze zamknięcia pasów rozpoczną się już o godz. 10.00PM w poniedziałek 20 marca. Pasy odwracalne będą w konfiguracji przychodzącej na stałe 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez resztę roku.

Początkowe kroki będą polegały na utworzeniu strefy roboczej na miejscu. Załogi ustawią bariery, zaczynając od skrzyżowania Edens, kierując się na południe do Ohio Street. Proces ten ma odbywać się każdej nocy od 10:00PM do 5:00 rano następnego dnia i oczekuje się, że te prace zajmą około tygodnia.

Które obszary zostaną najbardziej dotknięte przez przebudowę?

Tegoroczne prace będą koncentrować się na budowie linii dojazdowych do miasta, co doprowadzi do wielu opóźnień. Osoby dojeżdżające do pracy mogą również spodziewać się zwiększonego ruchu, ponieważ odwracalne pasy ekspresowe pozostaną w kierunku dojazdu do końca roku.

Transport publiczny prawdopodobnie również odnotuje wzrost liczby pasażerów.

Urzędnicy Departamentu Transportu Illinois IDOT wezwali kierowców do zmiany rozkładów jazdy lub znalezienia alternatywnych środków transportu podczas budowy, takich jak Metrą czy CTA.

Metra ogłosiła w tym tygodniu, że zmienia swój rozkład jazdy na linii UP Northwest od 3 kwietnia, aby dodać 12 pociągów do swojej oferty przejazdów w dni powszednie.

Projekt, którego wartość szacuje się na 150 milionów dolarów, obejmuje renowację 36 konstrukcji mostowych i systemu Reversible Lane Access Control (REVLAC), wymianę konstrukcji znaków napowietrznych, instalację nowych znaków i zmodernizowanego oświetlenia LED, łatanie nawierzchni i malowanie.

Hubbard’s Cave, od Grand Avenue do Wayman Street, również zostanie pomalowana i zainstalowane zostanie w niej nowe oświetlenie LED, przekazał IDOT.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Brad Fergusonsmodj

News Chicago

Kajaki powróciły do Ping Tom Memorial Park Boathouse. Zwiedź wodne szlaki Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Firma REI ponownie otworzyła wypożyczalnię kajaków w Ping Tom Memorial Park Boathouse w zeszły weekend, trzy lata po zamknięciu swoich drzwi. We współpracy z Park District oferuje także wycieczki z przewodnikiem po rzece Chicago.

Przystań Ping Tom Memorial Park, przy 300 W. 19th St., została otwarta w 2013 roku pod nadzorem Park District z wypożyczalnią kajaków zapewnianą przez lokalną firmę, Urban Kayaks. REI przejęła umowę najmu przystani w 2017 roku i zapewniała wynajem do końca sezonu w 2019 roku przed zakończeniem umowy z powodów finansowych.

AJ Velon, regionalna kierowniczka ds. doświadczeń w REI Co-op, powiedziała, że ma nadzieję, że ponowne otwarcie Ping Tom Park Memorial Boathouse przyniesie nowe emocje i zainteresowanie rekreacją na South Branch rzeki Chicago.

REI współpracuje z Radą Doradczą Ping Tom i Dystryktem Parku w sobotę, 3 czerwca, w czasie wydarzenia It’s Your Park Day, podczas którego wolontariusze mogą posprzątać rzekę, korzystając z bezpłatnych kajaków dostarczonych przez przystań. Zainteresowani wolontariusze mogą rejestrować się online.

Firma REI planuje także ścisłą współpracę z organizacjami społecznymi – zwłaszcza w Chinatown, South Loop i Pilsen – w celu zapewnienia programów społecznościowych i możliwości odkrywania tego wyjątkowego skrawka miejskiej przyrody wzdłuż rzeki Chicago.

Wypożyczenie kosztuje 30 USD za pojedynczy kajak i 40 USD za kajak tandemowy za pierwszą godzinę i 15 USD za każdą dodatkową godzinę.

Rezerwacji można dokonać online lub wypożyczyć kajaki osobiście w zależności od dostępności. Przy wynajmie zarezerwowanym online może zaoszczędzić 30 procent przy użyciu kodu promocyjnego „KAYAK23” do 6 czerwca.

Wypożyczalnia REI Boathouse w Ping Tom Memorial Park będzie otwarta od 10:00AM do 6:00PM, od środy do niedzieli przez całe lato, do Święta Pracy. A także w soboty i niedziele od Święta Pracy do połowy października.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: REI Co-op
Czytaj dalej

News Chicago

Ceremonia przecięcia wstęgi uczci otwarcie dwóch mostów w Hidden Lake Forest Preserve

Opublikowano

dnia

Autor:

W sobotę, 3 czerwca, o godzinie 10.00AM odbędzie się uroczyste otwarcie dwóch mostów – jednego nowego i wyremontowanego. Umożliwiają one pełny dostęp do rezerwatu Hidden Lake Forest Preserve w pobliżu Downers Grove na czas National Trails Day.

Przecięcie wstęgi z okazji Dnia Szlaków Narodowych oznacza instalację mostów w rezerwacie. Na miejscu będą przedstawiciele Forest Preserve District of DuPage County, w tym prezydent Daniel Hebreard, komisarze i urzędnicy, Stowarzyszenie Przyjaciół  Forest Preserve District, jego sąsiedzi i inni goście.

Rezerwat Hidden Lake Forest znajduje się po wschodniej stronie Route 53, ćwierć mili na południe od Butterfield Road.

Projekt powstał po rutynowej kontroli, która wykazała, że dwa starzejące się mosty miały wady strukturalne, które uzasadniały wymianę.

„Most nad jeziorem” znajduje się po wschodniej stronie jeziora Round Meadow i prowadzi wokół jeziora szlak rekreacyjny. Jesienią 2022 roku został zastąpiony prefabrykowanym mostem kratownicowym o długości 50 stóp i szerokości 14 stóp.

„Most rzeczny” prowadzi szlak rekreacyjny nad rzeką East Branch DuPage i łączy się z pętlą szlaku wokół jeziora Eagle w rezerwacie. Jest to most kratownicowy z żeliwa i kutego żelaza o długości 50 stóp i szerokości 11 stóp, zbudowany w latach 70. XIX wieku.

Ponieważ jest to jedyny znany przykład tego typu mostu w regionie Chicago, został odrestaurowany i ponownie zainstalowany, a nie zastąpiony mostem prefabrykowanym.

Budowę zakończono w maju, a oba mosty są obecnie otwarte i można z nich korzystać odwiedzając rezerwat.

Narodowy Dzień Szlaków (National Trails Day), obchodzony w USA w pierwszą sobotę czerwca uznaje wszystkie niesamowite korzyści, jakie federalne, stanowe i lokalne szlaki zapewniają rekreacji i eksponowaniu przyrody.

Wydarzenia organizowane w całych Stanach Zjednoczonych pomagają promować świadomość szerokiej gamy usług oferowanych przez systemy szlaków. Dzień zachęca ludzi do odkrywania lokalnych miejsc i aktywności na świeżym powietrzu.

 

Źródło: dailyherald, National Day Calendar
Foto: YouTube, DuPageForest
Czytaj dalej

News Chicago

Policjant z Chicago będący po służbie postrzelony na Near West Side

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowski policjant po służbie został postrzelony w środę wieczorem w dzielnicy Near West Side. Policja poinformowała, że strzelanina miała miejsce przy 2200 West Maypole około 9:15PM, w pobliżu skrzyżowania z Leavitt. Funkcjonariuszowi udało się uciec przed uzbrojoną grupą bandytów.

Według policji, funkcjonariusz jechał alejką, kiedy natknął się na pojemniki na śmieci blokujące przejazd. Wysiadł z samochodu, usunął pojemniki na śmieci z drogi, a kiedy wrócił do pojazdu, stanęła przed nim grupa maksymalnie pięciu osób.

Przynajmniej część grupy była uzbrojona i otworzyła ogień. Oficer odpowiedział ogniem, a grupa ponownie zaczęła do niego strzelać.

Policja poinformowała, że po drugiej serii strzałów funkcjonariuszowi udało się odjechać.

Oficer został zabrany do szpitala Strogera w dobrym stanie – poinformowała chicagowska straż pożarna. Policja poinformowała, że doznał jedynie rany ręki.

Po zdarzeniu odzyskano jedną broń. Policja przekazała, że biorąc pod uwagę liczbę pocisków na miejscu zdarzenia, funkcjonariusz miał szczęście, że doznał tylko jednej rany szarpanej. Policja opisała funkcjonariusza jako wstrząśniętego po tym incydencie.

O godzinie 10:00 wieczorem Chicago Police Department nadal przeszukiwało obszar Leavitt między Walnut a Maypole.

Cywilne Biuro Odpowiedzialności Policji, które prowadzi dochodzenie za każdym razem, gdy funkcjonariusz policji w Chicago otwiera ogień, poprosiło każdego, kto ma informacje na temat strzelaniny, o telefon pod numer 312-746-3609.

Funkcjonariusz biorący udział w strzelaninie, którego nazwiska ani płci nie ujawniono, zostaje oddelegowany do rutynowych obowiązków administracyjnych na 30 dni. Obecnie nikt nie przebywa w areszcie. Śledztwo jest w toku.

 

Źródło: abc7, suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu