Połącz się z nami

News Chicago

Rozpoczyna się przebudowa Kennedy Expressway. Sprawdź utrudnienia w ruchu

Opublikowano

dnia

Prace przy projekcie budowlanym na 7,5-milowym odcinku autostrady Kennedy Expressway o dużym natężeniu ruchu rozpoczną się dzisiaj wieczorem. Przebudowa będzie stanowić duże utrudnienie w ruchu dla osób dojeżdżających tą drogą, zalecane jest korzystanie z transportu publicznego.

Trzyletni projekt ma rozpocząć się w poniedziałek o godzinie 10:00 wieczorem a prace, które obejmuje mają trwać co najmniej do jesieni 2025 roku.

Chociaż projekt składa się z kilku faz, na czas trwania prac spodziewane są zamknięcia pasów ruchu i poważne utrudnienia w ruchu.

Urzędnicy ds. transportu zasugerowali, aby osoby dojeżdżające do pracy Kennedy Expressway dostosowały swój czas pracy lub pracowały zdalnie, jeśli to możliwe, albo korzystały z transportu publicznego.

Gdzie i jak długo będzie przebiegać budowa?

W sumie prace będą przebiegać w trzech etapach, które będą kontynuowane przez trzy sezony budowlane, z oczekiwaną datą zakończenia jesienią 2025 r. Urzędnicy podkreślili jednak, że harmonogram jest uzależniony od pogody i może ulec zmianie.

Etap I – Inbound Kennedy

Zamknięte będą dwa pasy wjazdowe na główną linię. Aby zminimalizować wpływ na ruch, dwukierunkowe pasy ekspresowe pozostaną otwarte w kierunku dojazdu, ale kierowcy nie będą mogli z nich zjechać aż do Armitage Avenue.

Do zakończenia prac konieczne będą zmiany pasa ruchu i nocne zamknięcie pasa, a także różne zamknięcia ramp.

Później tego lata rozpocznie się malowanie i instalacja nowego oświetlenia LED w Hubbard’s Cave, między ulicami Ohio i Lake. Przewiduje się, że ten etap zostanie zakończony jeszcze tej jesieni, wszystkie pasy i rampy zostaną ponownie otwarte, a pasy ekspresowe wznowią normalne działanie.

Etap II – Odwracalne pasy ekspresowe

Odwracalne pasy ekspresowe zostaną zamknięte, aby umożliwić odbudowę systemu Reversible Lane Access Control (REVLAC) i konstrukcji mostowych, a także łatanie nawierzchni. Ponadto konieczne będzie zamknięcie głównych pasów, aby przeprowadzić malowanie i instalację nowego oświetlenia LED w obu kierunkach Hubbard’s Cave, między ulicami Ohio i Lake.

Ten etap ma się rozpocząć wiosną 2024 roku, a zakończyć jesienią 2024 roku.

Etap III – Wylot Kennedy’ego

Odwracalne pasy ekspresowe pozostaną otwarte w kierunku wyjazdowym, podczas gdy dwa główne pasy wyjazdowe będą zamknięte. Do zakończenia prac konieczne będą zmiany pasa ruchu i nocne zamknięcie pasa, a także różne zamknięcia ramp.

Ponadto zostanie ukończona instalacja i malowanie nowego oświetlenia LED na wylocie Hubbard’s Cave, między ulicami Ohio i Lake. Przewiduje się, że budowa rozpocznie się wiosną 2025 r., a zakończy późną jesienią 2025 r.

Kiedy zaczynają się zamknięcia pasów?

Pierwsze zamknięcia pasów rozpoczną się już o godz. 10.00PM w poniedziałek 20 marca. Pasy odwracalne będą w konfiguracji przychodzącej na stałe 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez resztę roku.

Początkowe kroki będą polegały na utworzeniu strefy roboczej na miejscu. Załogi ustawią bariery, zaczynając od skrzyżowania Edens, kierując się na południe do Ohio Street. Proces ten ma odbywać się każdej nocy od 10:00PM do 5:00 rano następnego dnia i oczekuje się, że te prace zajmą około tygodnia.

Które obszary zostaną najbardziej dotknięte przez przebudowę?

Tegoroczne prace będą koncentrować się na budowie linii dojazdowych do miasta, co doprowadzi do wielu opóźnień. Osoby dojeżdżające do pracy mogą również spodziewać się zwiększonego ruchu, ponieważ odwracalne pasy ekspresowe pozostaną w kierunku dojazdu do końca roku.

Transport publiczny prawdopodobnie również odnotuje wzrost liczby pasażerów.

Urzędnicy Departamentu Transportu Illinois IDOT wezwali kierowców do zmiany rozkładów jazdy lub znalezienia alternatywnych środków transportu podczas budowy, takich jak Metrą czy CTA.

Metra ogłosiła w tym tygodniu, że zmienia swój rozkład jazdy na linii UP Northwest od 3 kwietnia, aby dodać 12 pociągów do swojej oferty przejazdów w dni powszednie.

Projekt, którego wartość szacuje się na 150 milionów dolarów, obejmuje renowację 36 konstrukcji mostowych i systemu Reversible Lane Access Control (REVLAC), wymianę konstrukcji znaków napowietrznych, instalację nowych znaków i zmodernizowanego oświetlenia LED, łatanie nawierzchni i malowanie.

Hubbard’s Cave, od Grand Avenue do Wayman Street, również zostanie pomalowana i zainstalowane zostanie w niej nowe oświetlenie LED, przekazał IDOT.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Brad Fergusonsmodj

News Chicago

Dziś pogoda w Chicago szaleje. Szykujcie się na wielki upał i gwałtowne burze

Opublikowano

dnia

Autor:

Według National Weather Service, znaczna część północnego Illinois jest objęta alertem związanym z groźnymi burzami aż do poniedziałkowego poranka. Spodziewane są ulewne deszcze. Gwałtowne burze ponownie pojawią się wieczorem. Za to w dzień w Chicago zrobi się bardzo gorąco. Dla potrzebujących otwarte będą miejskie centra chłodzące.

Burze zaczęły się rozwijać w pobliżu Rockford około 7:00PM w niedzielę i oczekuje się, że będą się przemieszczać na wschód i południowy wschód, chociaż według meteorologa National Weather Service, Casey Sullivan, niektóre burze rozwijają się przed tą istniejącą burzą.

Trudno teraz powiedzieć, które obszary zostaną najbardziej dotknięte, ale w niektórych miejscach może spaść od 2 do 3 cali deszczu, który może spowodować powodzie. Oczekuje się, że burze uderzą w Chicago, które również jest objęte ostrzeżeniem powodziowym do godziny 4:00AM w poniedziałek.

Poważnym zagrożeniem pogodowym jest także wiatr, którego porywy mogą osiągać prędkość przekraczającą 58 mph. Oczekuje się, że burze ustąpią z północnego Illinois do godziny 1 w nocy po przejściu przez południowo-wschodnie przedmieścia, choć niektóre mogą utrzymywać się dłużej.

W poniedziałek wieczorem spodziewana jest kolejna fala poważniejszych burz, choć przed ich uderzeniem może pojawić się komunikat o upałach, a wskaźniki ciepła mają wynosić od 100 do 110 stopni.

Miasto otworzy swoje centra chłodzące w godzinach od 9:00AM do 5:00PM w poniedziałek w odpowiedzi na przewidywane upały, choć zgodnie z komunikatem miejskiego Departamentu Usług Rodzinnych i Wsparcia, ośrodek Garfield Centre będzie otwarty 24 godziny na dobę dla każdego, kto potrzebuje klimatyzowanego schronienia.

Lokalizacje centrów chłodzących w Chicago:

 • Englewood Center – 1140 W. 79th St.
 • Garfield Center – 10 S. Kedzie Ave.
 • King Center – 4314 S. Cottage Grove
 • North Area Center – 845 W. Wilson Ave.
 • South Chicago Center – 8650 S. Commercial Ave.
 • Trina Davila Center – 4312 W. North Ave.

Urzędnicy miejscy zasugerowali także, aby ludzie korzystali z innych klimatyzowanych obiektów miejskich, takich jak Biblioteki Publiczne w Chicago, domy terenowe w dzielnicy Chicago Park District, posterunki okręgowe Departamentu Policji w Chicago i siedem głównych kampusów City Colleges w Chicago, a także baseny i brodziki zlokalizowane na terenie całego miasta.

Mieszkańcy mogą znaleźć najbliższe centra chłodzące, odwiedzając tę ​​stronę lub dzwoniąc pod numer 311.

Agencje ds. usług dla bezdomnych będą również dysponować zespołami pomocy ulicznej pracującymi w całym mieście.

Lokalizacje City Colleges of Chicago dostępne jako centra chłodzące:

 • Daley College, Manufacturing Technology & Engineering Center, South Pulaski & 76th St, 7 am – 8:30 p.m.
 • Harold Washington College, 30 E. Lake St., 8 a.m.–4 p.m.
 • Kennedy-King College, U Building, 740 W. 63rd St: od poniedziałku do piątku, 10 a.m. – 5 p.m.
 • Malcolm X College, 1900 W. Jackson Blvd: 7 a.m. – 10 p.m.
 • Olive-Harvey College, Main Building, 10001 S. Woodlawn Ave: 9 a.m. – 5 p.m.
 • Truman College, Main Building, 1145 W. Wilson Ave: 8 a.m. – 6 p.m.
 • Wright College, 4300 N. Narragansett Ave: 7 a.m. – 4 p.m.

Lokalizacje placówek Armii Zbawienia w Chicago, które w poniedziałek zostaną otwarte jako centra chłodzące:

 • Chicago Temple Corps Community Center: 1 N. Ogden Ave., 9 a.m. – 4 p.m.
 • Mayfair Community Church: 5020 N. Pulaski Road, 9 a.m. – 4 p.m.
 • Freedom Center: 825 N. Christiana Ave. 9 a.m. – 4 p.m.
 • Red Shield Center: 945 W. 69th St., 9 a.m. – 4 p.m.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/digihelion/Thomas Campone/
Czytaj dalej

News Chicago

Ponad 27 tys. młodych ludzi pracuje latem w Chicago w ramach programu One Summer

Opublikowano

dnia

Autor:

Burmistrz Brandon Johnson ogłosił w czwartek wyniki rozszerzenia inicjatywy One Summer Chicago. Tego lata 2400 więcej młodych ludzi w wieku 14–24 lat znalazło pracę w ramach programu, w porównaniu z rokiem 2023, dzięki wzrostowi budżetu miasta o 11 milionów dolarów. Łącznie pracę dostało 27 140 młodych ludzi.

Program rozwija się z roku na rok. Latem 2023 r. pracę znalazło o 4000 więcej młodych ludzi niż w 2022 roku, co stanowiło wzrost o 20% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Brandon Johnson podzielił się tą wiadomością w czwartek w Dyett High School w Washington Park, która partneruje One Summer Chicago, w otoczeniu członków GoodKidsMadCity i uczestników programu pracy dla nastolatków. Programem zarządza miejski Wydział Usług Rodzinnych i Wsparcia.

Miasto współpracuje z wieloma podmiotami z sektora publicznego i prywatnego, aby zapewnić młodym ludziom pracę wakacyjną, w tym ze szkołami publicznymi w Chicago, władzami mieszkaniowymi Chicago i dzielnicą Park District.

Uczestnicy One Summer Chicago muszą być mieszkańcami miasta i muszą mieć pozwolenie rodziców lub opiekunów prawnych na pracę od 20 do 25 godzin tygodniowo. Okres składania wniosków trwa od marca do maja.

Głównym celem programu jest zapobieganie przestępczości wśród młodych ludzi, która co roku rośnie w miesiącach wakacyjnych.

Brandon Johnson, który na początku tego tygodnia uruchomił Cycle Breakers, kolejną inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa młodzieży, przytoczył badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Chicago w 2020 r., które wykazało, że zatrudnianie młodych ludzi jest skuteczną metodą ograniczania przemocy w społeczności i walki z ubóstwem.

Program Cycle Breakers, którego celem jest ograniczenie przemocy po stronie południowej i zachodniej, oferuje centrum internetowe z warsztatami, mentoringiem i innymi zasobami dla młodych ludzi.

Miasto zebrało ponad 100 milionów dolarów od prywatnych darczyńców, w tym Fundacji Pritzkera, Fundacji Allstate i organizacji Crown Family Philanthropies, aby pomóc w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Pieniądze zostaną przeznaczone na inicjatywę „Scaling Community Violence Intervention for a Safer Chicago” zapoczątkowaną w lutym, mającą na celu zmniejszenie liczby strzelanin i zabójstw o ​​75 procent w ciągu następnej dekady dzięki współpracy z organizacjami społecznymi w siedmiu dzielnicach od strony zachodniej i południowej.

Po dwuletnim gwałtownym wzroście przestępczości podczas pandemii w 2022 roku w Chicago zaobserwowano spadek liczby zabójstw. W 2023 r. liczba zabójstw i strzelanin bez ofiar śmiertelnych ponownie spadła, ale miasto nękały grupy zajmujące się  rozbojami i kradzieżami samochodów odpowiedzialne za ogólny wzrost przemocy.

Do 6 lipca 2024 r. w mieście zanotowano 291 ofiar śmiertelnych. To o 35 mniej zabitych osób w porównaniu z tym samym okresem w  2023 roku. Ofiary zabójstw w Chicago w 2024 r. to często ludzie młodzi, czarnoskórzy i mężczyźni.

 

Źródło: blockclubchicago, chicago tribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zuchwały napad na punkt ze sprzętem elektronicznym w Wicker Park nagrały kamery

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek nad ranem grupa czterech młodych bandytów włamała się do warsztatu elektronicznego eRepair w Wicker Park i ukradła liczne przedmioty. Napad ze szczegółami zarejestrował monitoring. Półtorej godziny później doszło do włamania do firmy w Bucktown.

Według policji grupa podjechała pod punkt usługowy na North Avenue około 3 nad ranem czarnym SUV-em, prawdopodobnie Jeepem Cherokee.

Jak pokazało wideo, jeden z podejrzanych wybił szklane drzwi sklepu i wszyscy czterej bandyci weszli do środka. Co najmniej osiem kamer monitoringu dokładnie zarejestrowało napad w czasie którego rozbijali szklane gabloty, zabierają laptopy, telefony, iPady i pieniądze.

W ciągu dwóch minut złodzieje zabrali produkty warte tysiące dolarów. Nie wyglądali na zdenerwowanych w czasie tego zdarzenia. W pewnym momencie na nagraniu można nawet usłyszeć, jak się śmieją.

Sam, właściciel eRepair, uważa, że złodzieje musieli już dokonywać takich włamań wcześniej. jeden z chłopaków dyrygował innymi, mówiąc co mają robić. Inny wygląda na nie więcej niż 13-14 lat.

Tuż przed tym, jak grupa uciekła SUV-em, na nagraniu widać radiowóz chicagowskiej policji skręcający za róg i zbliżający się do uciekającego samochodu. Jednak do późnego sobotniego wieczoru nikt nie był w areszcie w związku z tym napadem.

Półtorej godziny później i milę dalej, w Bucktown, doszło do kolejnej próby włamania do firmy – dwóch mężczyzn sforsowało drzwi. Kierowca-dostawca, który miał pozwolenie na noszenie broni w ukryciu, podrzucał produkty do pobliskiej firmy wodno-kanalizacyjnej i wziął sprawy w swoje ręce – gdy nadjechał i napastnicy zaczęli do niego strzelać, on odpowiedział ogniem.

Policja podała, że ​​kierowca nie odniósł obrażeń. Nie jest jednak jasne, czy którykolwiek ze sprawców, którzy odjechali sedanem, został ranny.

Do zdarzenia doszło w pobliżu firmy wodno-kanalizacyjnej przy Elston i Webber Avenue. Nagranie z monitoringu firmy dostarczającej usługi hydrauliczne pokazuje pojazd okrążający okolicę, zanim auto zatrzymuje się  i wychodzą z niego przestępcy.

Policja nie podała, czy te dwa włamania są ze sobą powiązane.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu