Połącz się z nami

News Chicago

Vallas kontra Johnson: druga runda ciosów w czasie telewizyjnej debaty

Opublikowano

dnia

W czasie pierwszej debaty telewizyjnej w zeszły czwartek, Brandon Johnson był zdecydowanym agresorem ale podczas wczorajszej dyskusji Paul Vallas przeszedł do ataku. Ożywiona debata kandydatów na burmistrza Chicago, którzy tym razem mogli sobie nawzajem zadawać pytania, skupiła się na finansowaniu i zmianach w policji, oraz podatkach.

Godzinna debata była moderowana przez prezenterkę ABC-7, Judy Hsu. Już odpowiadając na pierwsze pytanie tego wieczoru, Vallas rzucił słowny cios na temat historii Johnsona, który popierał polityczny cel, jakim jest pozbawienie funduszy policji.

Johnson już tego nie mówi. Ale nadal nie chce zobowiązać się do pełnego sfinansowania budżetu policji w Chicago w wysokości 1,94 miliarda dolarów. W rzeczywistości obiecał, że zmniejszy budżet CPD o co najmniej 150 milionów dolarów, częściowo poprzez zmniejszenie liczby przełożonych.

Odpowiadając na zarzut Vallasa, Johnson zaprzeczył, że zamierza pozbawić policję pieniędzy.

Zamiast tego komisarz powiatu Cook podkreślił swój plan „inteligentnej policji”, który obejmuje awans 200 detektywów do rozwiązywania brutalnych przestępstw i uwolnienie funkcjonariuszy policji od ciężaru odpowiadania na 40% wezwań 911 dotyczących zdrowia psychicznego i innych nagłych sytuacji niewymagających jej interwencji.

Wg Johnsona policjanci nie są pracownikami socjalnymi czy terapeutami małżeńskimi a organy ścigania powinny skoncentrować się na reagowaniu na bardziej brutalne przestępstwa.

Jednak Vallas nie ustępował w kwestii finansowania policji i skrytykował wypowiedź przeciwnika.

Vallas skupił się również na drugim kamieniu węgielnym swojej strategii walki z Johnsonem: wynoszącej 800 milionów dolarów podwyżce podatków, które miałyby wg planu komisarza powiatu Cook pomóc sfinansować „inwestycje w ludzi” o wartości 1 miliarda dolarów.

Podkreślił, że podwyższone podatki – dodanie 4 dolarów podatku na pracownika w firmach z Chicago – zaszkodzą przedsiębiorstwom w mieście. Skrytykował także plan Johnsona dotyczący wzrostu podatku dla hoteli i moteli o 66%, zaznaczając, że firmy już płacą najwyższe podatki w kraju i ledwo przetrwały okres pandemii.

Vallas i Johnson spierali się również o przejście na zdalne nauczanie podczas pandemii COVID-19. Vallas zaatakował Johnsona w związku z odmową osobistego nauczania przez Chicago Teachers Union.

Wymiana rozpoczęła się po tym, jak Vallas zrzucił winę za wzrost przestępczości nieletnich na zamknięte szkoły. Powiedział, że szkoły powinny pozostać otwarte wieczorami i latem oraz mieć programy nauki i pracy.

W międzyczasie Johnson oskarżył Vallasa o tworzenie polityki w latach 90., która później doprowadziła do zamknięcia szkół pod rządami byłego burmistrza Rahma Emanuela.

Johnson zachwalał swój plan 1 miliarda dolarów na inwestycje w usługi społeczne. Zaatakował Vallasa, twierdząc, że jego przeciwnik jest wspierany przez miliarderów i odpowiedzialny za deficyt w szkolnictwie Chicago.

Vallas odparował atak, mówiąc, że Johnson nigdy nie zarządzał budżetem i nie powinien go pouczać.

Druga tura wyborów odbędzie się 4 kwietnia. Od poniedziałku, 20 marca, rusza Wczesne Głosowanie w mieście.

Źródło: suntimes
Foto: YouTube

Ciekawostki

Ślub na lodowisku. Przed meczem hokejowym fani Blackhawks powiedzieli sobie tak

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwoje szczęśliwych fanów Blackhawks wstąpiło w związek małżeński w oryginalnych i dość zimnych okolicznościach, mimo łączących ich gorących uczuć. Tom Kneifel i Maggie powiedzieli sobie „tak” na lodzie, przed wtorkowym meczem w Chicago.

Tom Kneifel i jego narzeczona Maggie zostali zwycięzcami konkursu ślubnego Blackhawks i Helzberg Diamonds, który zakończył się w lutym. Ceremonię poprowadził gospodarz Blackhawks na arenie, Jon Hanson. Do pary dołączyła rodzina i przyjaciele.

Dla Toma Kneifela chicagowska drużyna hokejowa zawsze miała ogromne znaczenie.

W 2014 roku, gdy Tom poszedł do szkoły lotniczej dla Gwardii Narodowej stanu Illinois i napisał list do Blackhawks, prosząc o naklejki i naszywki do umieszczenia na swoim hełmie. A swoją żonę, Maggie, spotkał i poznał w lokalnym pubie właśnie podczas oglądania meczu Blackhawks.

Tom przeszedł na emeryturę z Gwardii Narodowej w zeszłym miesiącu i był gotowy do założenia rodziny. Dlatego zgłosił się do konkursu organizowanego przez Blackhawks.

Niestety, tego samego wieczoru Blackhawks przegrali 4:1 z Dallas Stars.

 

Źródło: fox32
Foto: Blackhawks
Czytaj dalej

News Chicago

Już niedługo wiosna zawita na Richardson Farm. Czekamy na festiwal tulipanów

Opublikowano

dnia

Autor:

Farma Richardsonów w Spring Grove znów otwiera swoje drzwi dla gości. Jest domem dla największego na świecie labiryntu kukurydzy w miesiącach jesiennych, zimą można tu ściąć dla siebie świąteczną choinkę, a wiosną oferuje święto kwiatów w postaci Richardson Farm Tulip Festival.

W tym roku będzie to już trzeci coroczny festiwal tulipanów na farmie i będzie można na nim zobaczyć 40 różnych odmian tych kwiatów. Setki tysięcy tulipanów już rośnie na farmie, aby od połowy kwietnia pokazać swoje wielobarwne piękno.

George i Wendy Richardson z Richardson Farm zapowiadają, że będą to kwiaty o barwie od ognistego korala po śnieżnobiały, bladożółty i śliwkowy fiolet – niektóre z nich będą mieć postrzępione płatki, inne gładkie, ale wszystkie bedą olśniewające.

Farma zapowiedziała festiwal tulipanów na Facebooku. Rośliny są bacznie obserwowane, gdy zaczną kwitnąć, będzie czas na świętowanie.

Pierwsze dwa festiwale tulipanów na farmie wiosną 2021 i 2022 roku przyciągnęły ponad 40 000 gości z różnych części Illinois. W zeszłym roku można było podziwiać tulipany takich odmian jak Apeldoorn’s Elite, Border Buddies Blend, Banja Luka, Jaap Groot i Snowboard.

W tym roku na Richardson Farm Tulip Festival będzie można zobaczyć ponad 900 000 kolorowych kwiatów, a goście otrzymają 1 bezpłatny tulipan z każdym biletem.

Richardson Farm znajdujące się przy 909 English Prairie Road, w Spring Grove. Tulipany będzie można podziwiać na północno-zachodnim polu farmy o powierzchni 500 akrów, sąsiadującej z terenem piknikowym wokół jeziora Richardson.

Festiwal będzie otwarty od 11:00AM do 6:30PM we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem poniedziałków. W weekendy będzie można także wziąć udział w grach terenowych i posłuchać muzyki na żywo.

Wstęp na Richardson Farm Tulip Festival kosztuje 12 USD w dni powszednie i 15 USD w weekendy, dzieci do 3 lat nie płacą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie richardsonfarm.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: Richardson Farm, YouTube, istock/SbytovaMN
Czytaj dalej

News Chicago

Bohater z Chicago – policjant, który powstrzymał strzelca w szkole w Nashville

Opublikowano

dnia

Autor:

Oficer Rex Engelbert, jeden z funkcjonariuszy, któremu przypisuje się powstrzymanie strzelca w szkole podstawowej w Nashville w stanie Tennessee, dorastał w Chicago. Był jednym z dwóch policjantów, którzy śmiertelnie postrzelili ciężko uzbrojoną kobietę w The Covenant School, kilka minut po tym, jak napastnik zabił w poniedziałek sześć osób, w tym troje dzieci.

Wideo z kamery ciała Engelberta zostało upublicznione przez policję we wtorek, a urzędnicy gratulowali funkcjonariuszom szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej akcji w warunkach ekstremalnego zagrożenia.

Kamera ciała Engelberta pokazała kobietę, która wyszła po policjantów na zewnątrz budynku, gdy w poniedziałek przybyli do The Covenant School. Mówi policji, że wszystkie dzieci są zamknięte poza dwójką, o której nie wiadomo gdzie są.

Kobieta następnie kieruje funkcjonariuszy do Fellowship Hall i mówi, że ludzie w środku właśnie słyszeli strzały. Na piętrze są dzieci.

Trzej oficerowie, w tym Engelbert, przeszukują sale jedna po drugiej, trzymając karabiny gotowe do strzału. „Policja metra” – krzyczą funkcjonariusze.

Następnie policjanci idą po schodach na drugie piętro i wchodzą do holu. Potem słychać salwę wystrzałów.

Dwóch funkcjonariuszy z pięcioosobowego zespołu, który jako pierwszy przybył na wezwanie, otworzyło ogień do napastnika, zabijając podejrzanego o godzinie 10:27AM.

Byli to Rex Engelbert, od 4 lat służący w policji, i Michael Collazo, funkcjonariusz z 9-letnim stażem.

27 -letni Engelbert ukończył Loyola Academy w 2014 roku. Uczęszczał także do szkoły podstawowej Queen of All Saints w Chicago. Jeden z jego trzech braci, Kevin Engelbert, powiedział NBC Chicago, że jest dumny słysząc o bohaterstwie Rexa.

Opisuje Rexa jako łagodnego olbrzyma, który zawsze pomagał potrzebującym.

Zgodnie ze standardowym protokołem, funkcjonariusz dostał kilka dni wolnych, ponieważ poniedziałkowe wydarzenia są badane.

Sześć ofiar zginęło w poniedziałkowej strzelaninie, o której pisaliśmy 27 marca, w tym troje 9-letnich dzieci, główny administrator szkoły, konserwator i opiekun.

Troje dzieci zostało zidentyfikowanych jako Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i William Kinney. Trzech zabitych dorosłych to Cynthia Peak, lat 61, Katherine Koonce, lat 60 i Mike Hill, lat 61.

Strzelec, zidentyfikowany jako 28-letnia Audrey Hale, był wcześniej uczniem prywatnej chrześcijańskiej szkoły. O kobiecie pisaliśmy 28 marca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu