Połącz się z nami

News Chicago

Robert Kowalski winny defraudacji w głośnej sprawie upadłości banku Bridgeport

Opublikowano

dnia

W pierwszej sprawie związanej z upadkiem banku Bridgeport, Robert M. Kowalski został w piątek uznany za winnego defraudacji 8 milionów dolarów z Washington Federal Bank for Savings i ukrycia ponad 560 000 dolarów w aktywach, gdy zbankrutował.

60-letni Kowalski był długoletnim przyjacielem, klientem i partnerem biznesowym nieżyjącego już Johna F. Gembary, prezesa, dyrektora generalnego i głównego akcjonariusza Washington Federal. O rozpoczęciu jego procesu pisaliśmy 15 lutego.

Władze twierdzą, że Gembara prowadził plan defraudacji, który skłonił organy regulacyjne do zamknięcia banku, który wcześniej prowadzili jego ojciec i dziadek.

Były radny Patrick Daley Thompson trafił do więzienia w zeszłym roku za oszustwa związane z podatkiem dochodowym i kłamstwo w sprawie 219 000 dolarów, które dostał od Washington Federal.

Według prokuratorów Kowalski, rozwiedziony ojciec pięciorga dzieci, może zostać skazany na maksymalnie 82 lata więzienia i prawdopodobnie na co najmniej 24 lata.

Sędzia okręgowy USA Virginia Kendall nakazała natychmiastowe aresztowanie Kowalskiego, mówiąc, że istnieje ryzyko jego ucieczki. Wszystkie pieniądze, które ukrył przed sądem upadłościowym, wciąż nie zostały odnalezione.

Kowalski, adwokat, który sam reprezentował siebie, przekonywał, że Gembara ponosi winę za wszelkie defraudacje i że jest ofiarą.

Podczas swojej końcowej przemowy powiedział:

„Nie mogę być winny tylko dlatego, że zadawałem się z tym człowiekiem”.

Nie jest jasne, kiedy rozpoczął się plan defraudacji, ale zeznania podczas jego procesu wykazały, że były w toku do 2010 roku.

Według władz federalnych Gembara udzielał pożyczek bez oczekiwania na ich spłatę, a następnie on i jego pracownicy ukrywali zaległe pożyczki przed organami nadzoru.

Jak donosi Chicago Sun-Times, w 2017 roku niezidentyfikowany pracownik banku, który został zwolniony, zawiadomił o sprawie federalne organy regulacyjne. Następnie, na polecenie organów nadzoru, zarząd banku zawiesił Gembarę 28 listopada 2017 r.

Pięć dni później 56-letni Gembara został znaleziony martwy, siedzący na krześle, ze sznurem na szyi i przywiązany do spiralnych schodów w głównej sypialni wartego milion dolarów domu w Park Ridge, należącego do Marka Matczuka, wykonawcy robót budowlanych, który także czeka na proces pod zarzutem defraudacji pieniędzy z banku.

Policja z Park Ridge i biuro medycyny sądowej powiatu Cook stwierdziły, że Gembara popełnił samobójstwo, ale wdowa po nim i Kowalski kwestionują to, twierdząc, że podejrzewają, że ktoś go zabił.

Federalne organy nadzoru zamknęły bank 15 grudnia 2017 r., co było rzadkim przypadkiem upadłości banku, która początkowo kosztowała Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów 90 mln USD na pokrycie ubezpieczonych strat.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, suntimes

News Chicago

Mieszkańcy Illinois przeciwko aborcji: March For Life w Springfield

Opublikowano

dnia

Autor:

17 kwietnia tysiące zwolenników ochrony nienarodzonych dzieci, w tym wiele grup katolickich uczniów szkół średnich i studentów, wzięło udział w Marszu dla Życia stanu Illinois w Springfield. O wydarzeniu pokazującym, że nie wszyscy w stanie Illinois są za aborcją, mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Młodzież katolicka z „Crusaders for Life”, grupy pro-life z parafii św. Jana Kantego w Chicago, była jedną z takich grup, która podróżowała kilka godzin, aby wziąć udział w tym wydarzeniu.

Członków grupy można było zobaczyć na przodzie marszu z kolorowymi parasolami i dmuchańcami. Wielu młodych ludzi wiwatowało, tańczyło i grało na bębnach i cymbałach, podczas gdy inni w tłumie skandowali hasła pro-life i modlili się.

Mimo że w Illinois obowiązują jedne z najbardziej proaborcyjnych przepisów w kraju, zezwalających na zabijanie nienarodzonych dzieci aż do chwili ich narodzin, wg organizatorów wydarzenia, tysiące demonstrantów z całego stanu przyniosło „przesłanie nadziei i miłości zarówno dla mam, jak i dzieci”.

Marsz w Illinois, współsponsorowany przez organizacje Prawo do Życia stanu Illinois i Marsz dla Życia, jest corocznym wydarzeniem, które rozpoczyna się przed Kapitolem stanu i przebiega przez centrum Springfield.

Tegoroczny marsz jest ważniejszy niż kiedykolwiek ze względu na trwające wysiłki na rzecz włączenia aborcji do ustawy o prawach człowieka stanu Illinois.

„Mieszkańcy stanu Illinois rozumieją znaczenie świadczenia o życiu na Kapitolu w Springfield teraz, gdy moc ochrony nienarodzonych została zwrócona narodowi amerykańskiemu za pośrednictwem wybranych przedstawicieli po objęciu władzy przez Roe” – powiedziała Jeanne Mancini, przewodnicząca Marszu dla Życia.

„Ustawodawcy są świadkami, jak wielu mieszkańców Illinois opowiada się za wrodzoną godnością nienarodzonego dziecka i matki”. Atmosfera marszu była „przepełniona radością i nadzieją, ale także pełna szacunku ze względu na świadomość, że przynosimy do Kapitolu głos tych, którzy nie mają głosu” – dodała Mancini.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube, March For Life
Czytaj dalej

News Chicago

Zastrzelony policjant Luis M. Huesca zostanie pochowany w poniedziałek

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek, w dniu 31. urodzin chicagowskiego policjanta Luisa M. Huesca, jego zabójstwo, które miało miejsce w weekend, zostało formalnie uznane za śmierć na służbie. Na poniedziałek zaplanowano uroczystości pogrzebowe młodego oficera.

W liście do członków wydziału Komendant Policji w Chicago, Larry Snelling, opisał zastrzelonego policjanta jako „życzliwego ducha, który bardzo troszczył się o swoją rodzinę, przyjaciół i nasze miasto”.

Luis M. Huesca został zaatakowany w niedzielę wczesnym rankiem pod adresem 3100 West 56th Street, gdy jechał z pracy do swojego mieszkania w Gage Park. Policjant, który nadal miał na sobie mundur został wielokrotnie postrzelony i zabrano mu samochód. O zabójstwie informowaliśmy 22 kwietnia.

„Dziś przypadałyby 31. urodziny funkcjonariusza Luisa Huesca” – napisał we wtorek Snelling. „Zamiast tego pozostaje nam opłakiwać stratę młodego oficera na służbie. Chociaż pogrążamy się w żałobie, uhonorujemy i uczcimy człowieka, którym był, oraz trwały wpływ, jaki wywarł na wszystkich, którzy go znali”.

Rodzina funkcjonariusza będzie teraz uprawniona do dodatkowych świadczeń w związku z orzeczeniem, że Huesca zmarł w trakcie pełnienia obowiązków. Zabójstwo funkcjonariuszki Aréanah Preston, zastrzelonej podczas napadu, gdy w maju ubiegłego roku wracała do domu z pracy, także zostało sklasyfikowane jako śmierć na służbie.

22 kwietnia wieczorem policja wydała ostrzeżenie dla społeczności, publikując nagrania z monitoringu przedstawiające osobę poszukiwaną w związku z zabójstwem policjanta. Podejrzany może być uzbrojony i niebezpieczny.

Mężczyzna poszukiwany w związku z zabójstwem policjanta

„Dla swojej rodziny był ukochanym synem i bratem. Dla swojej rodziny w CPD był lojalnym i zaufanym przyjacielem, który dawał przykład. Dla społeczności był oddanym i uczciwym funkcjonariuszem, który reprezentował to, co najlepsze w naszym wydziale”, napisał Snelling.

Uroczystości pogrzebowe Luisa Huesca odbędą się w poniedziałek o godzinie 10:00AM w kościele katolickim św. Rity z Cascia przy 7740 S. Western Ave. w Chicago.

Czuwanie odbędzie się o godzinie 1:00PM w niedzielę, w domu pogrzebowym Blake-Lamb pod adresem 4727 W. 103rd St. w Oak Lawn.

 

Źródło: suntimes
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

C2E2 w Chicago – Największe Wydarzenie Popkultury!

Opublikowano

dnia

Autor:

W dniach 26-28 kwietnia 2024 roku w McCormick Place w Chicago odbędzie się C2E2 Expo, największe wydarzenie popkultury w Stanach Zjednoczonych! Fani komiksów, gier, filmów i seriali nie mogą przegapić tej imprezy!

Wystawcy z całego świata prezentują swoje najnowsze produkcje, od komiksów po gry wideo! Można będzie spotkać  tam swoich ulubionych autorów, artystów i aktorów!

Nie zabraknie także paneli dyskusyjnych, pokazów i konkursów! To będzie niezapomniane wydarzenie dla wszystkich fanów popkultury!

C2E2 Expo odbędzie się w dniach:

  • 26 kwietnia (piątek) – 10:00 – 7:00
  • 27 kwietnia (sobota) – 10:00 – 7:00
  • 28 kwietnia (niedziela) – 10:00 – 5:00

Więcej informacji na stronie: https://www.c2e2.com

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu