Połącz się z nami

News Chicago

Brandon Johnson i Paul Vallas: Kto popiera ich kandydatury na burmistrza Chicago?

Opublikowano

dnia

Choć minął zaledwie tydzień od pierwszej tury wyborów na burmistrza Chicago, kandydaci Brandon Johnson i Paul Vallas mają mniej niż miesiąc na pozyskanie jak największej liczby wyborców przed drugą turą wyborów 4 kwietnia. Zdobyte poparcie może być decydujące dla wyniku ostatecznych wyborów.

Vallas i Johnson awansowali do drugiej tury wyborów spośród dziewięciu kandydatów, elimuniując z wyścigu także urzędującą burmistrz Lori Lightfoot. Według najnowszych danych Chicago Board of Elections, Vallas otrzymał 33% głosów w pierwszej turze, podczas gdy Johnson zdobył 21,57% głosów.

Vallas wszedł do drugiej tury z poparciem członków Rady Miejskiej w centrum miasta, Brendana Reilly’ego i Briana Hopkinsa, jednocześnie otrzymując wsparcie od Radnego z Far Northwest Side, Anthony’ego Napolitano i wieloletniego Radnego Lakeview Toma Tunney’a.

W ubiegłym tygodniu Vallas otrzymał również poparcie od byłego sekretarza stanu Illinois Jessego White’a i byłego kandydata na burmistrza oraz Radnego 6. okręgu, Rodericka Sawyera.

Jeśli chodzi o Johnsona, poparcia ze strony Chicago Teachers Union, United Working Families i kilku postępowych członków Rady Miejskiej pomogły nadać jego kampanii rozgłos i ostatecznie zająć drugie miejsce w pierwszej turze wyborów na burmistrza.

Od tego czasu Johnson nadal konsoliduje poparcie większości lewicowych polityków miasta, otrzymując poparcie Prezes Zarządu Powiatu Cook Toni Preckwinkle i kongresmena Danny’ego Davisa.

Poparcie, które zdobędą, mogą być decydujące dla dwóch kandydatów w drugiej turze 4 kwietnia.

Oto najnowsze aktualizacje na froncie poparcia w tym cyklu wyborczym:

Komisarz Powiatu Cook, Brandon Johnson:

  • Radni: Pat Dowell, Maria Hadden, Daniel LaSpata, Matt Martin, Carlos Ramirez-Rosa, Rossana Rodríguez-Sanchez, Byron Sigcho-Lopez, Jeanette Taylor, Andre Vasquez (poparł Garcię w pierwszej rundzie)
  • Kongresmeni USA: Jonathan Jackson, Delia Ramirez, Danny Davis (poparli Lightfoot w pierwszej rundzie)
  • Senator Stanu: Cristina Pacione-Zayas
  • Przedstawiciele stanu: Lakesia Collins, Mary Flowers, Will Guzzardi, przedstawiciel Lilian Jimenez, Kelly Cassidy (poparli Lightfoot w pierwszej rundzie)
  • Komisarz Powiatu Cook, Josina Morita
  • Prezes Zarządu Powiatu Cook, Toni Preckwinkle
  • Grupy/związki: American Federation of Teachers, Chicago Teachers Union, Illinois Federation of Teachers, SEIU Local 73, SEIU Healthcare, United Working Families

Paul Vallas:

  • Radni: Brian Hopkins, Anthony Napolitano, Brendan Reilly, Tom Tunney, Walter Burnett Jr. (poparł Lightfoot w pierwszej turze), Roderick Sawyer (kandydat na burmistrza w pierwszej turze)
  • Były przewodniczący Illinois State Board of Education, kandydat na burmistrza Gery Chico
  • Grupy/związki: Chicago Chapter FOP, International Union of Elevator Constructors Local 2, LGBT Chamber of Commerce Illinois

Źródło: nbc
Foto: YouTube

Ciekawostki

Ślub na lodowisku. Przed meczem hokejowym fani Blackhawks powiedzieli sobie tak

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwoje szczęśliwych fanów Blackhawks wstąpiło w związek małżeński w oryginalnych i dość zimnych okolicznościach, mimo łączących ich gorących uczuć. Tom Kneifel i Maggie powiedzieli sobie „tak” na lodzie, przed wtorkowym meczem w Chicago.

Tom Kneifel i jego narzeczona Maggie zostali zwycięzcami konkursu ślubnego Blackhawks i Helzberg Diamonds, który zakończył się w lutym. Ceremonię poprowadził gospodarz Blackhawks na arenie, Jon Hanson. Do pary dołączyła rodzina i przyjaciele.

Dla Toma Kneifela chicagowska drużyna hokejowa zawsze miała ogromne znaczenie.

W 2014 roku, gdy Tom poszedł do szkoły lotniczej dla Gwardii Narodowej stanu Illinois i napisał list do Blackhawks, prosząc o naklejki i naszywki do umieszczenia na swoim hełmie. A swoją żonę, Maggie, spotkał i poznał w lokalnym pubie właśnie podczas oglądania meczu Blackhawks.

Tom przeszedł na emeryturę z Gwardii Narodowej w zeszłym miesiącu i był gotowy do założenia rodziny. Dlatego zgłosił się do konkursu organizowanego przez Blackhawks.

Niestety, tego samego wieczoru Blackhawks przegrali 4:1 z Dallas Stars.

 

Źródło: fox32
Foto: Blackhawks
Czytaj dalej

News Chicago

Już niedługo wiosna zawita na Richardson Farm. Czekamy na festiwal tulipanów

Opublikowano

dnia

Autor:

Farma Richardsonów w Spring Grove znów otwiera swoje drzwi dla gości. Jest domem dla największego na świecie labiryntu kukurydzy w miesiącach jesiennych, zimą można tu ściąć dla siebie świąteczną choinkę, a wiosną oferuje święto kwiatów w postaci Richardson Farm Tulip Festival.

W tym roku będzie to już trzeci coroczny festiwal tulipanów na farmie i będzie można na nim zobaczyć 40 różnych odmian tych kwiatów. Setki tysięcy tulipanów już rośnie na farmie, aby od połowy kwietnia pokazać swoje wielobarwne piękno.

George i Wendy Richardson z Richardson Farm zapowiadają, że będą to kwiaty o barwie od ognistego korala po śnieżnobiały, bladożółty i śliwkowy fiolet – niektóre z nich będą mieć postrzępione płatki, inne gładkie, ale wszystkie bedą olśniewające.

Farma zapowiedziała festiwal tulipanów na Facebooku. Rośliny są bacznie obserwowane, gdy zaczną kwitnąć, będzie czas na świętowanie.

Pierwsze dwa festiwale tulipanów na farmie wiosną 2021 i 2022 roku przyciągnęły ponad 40 000 gości z różnych części Illinois. W zeszłym roku można było podziwiać tulipany takich odmian jak Apeldoorn’s Elite, Border Buddies Blend, Banja Luka, Jaap Groot i Snowboard.

W tym roku na Richardson Farm Tulip Festival będzie można zobaczyć ponad 900 000 kolorowych kwiatów, a goście otrzymają 1 bezpłatny tulipan z każdym biletem.

Richardson Farm znajdujące się przy 909 English Prairie Road, w Spring Grove. Tulipany będzie można podziwiać na północno-zachodnim polu farmy o powierzchni 500 akrów, sąsiadującej z terenem piknikowym wokół jeziora Richardson.

Festiwal będzie otwarty od 11:00AM do 6:30PM we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem poniedziałków. W weekendy będzie można także wziąć udział w grach terenowych i posłuchać muzyki na żywo.

Wstęp na Richardson Farm Tulip Festival kosztuje 12 USD w dni powszednie i 15 USD w weekendy, dzieci do 3 lat nie płacą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie richardsonfarm.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: Richardson Farm, YouTube, istock/SbytovaMN
Czytaj dalej

News Chicago

Bohater z Chicago – policjant, który powstrzymał strzelca w szkole w Nashville

Opublikowano

dnia

Autor:

Oficer Rex Engelbert, jeden z funkcjonariuszy, któremu przypisuje się powstrzymanie strzelca w szkole podstawowej w Nashville w stanie Tennessee, dorastał w Chicago. Był jednym z dwóch policjantów, którzy śmiertelnie postrzelili ciężko uzbrojoną kobietę w The Covenant School, kilka minut po tym, jak napastnik zabił w poniedziałek sześć osób, w tym troje dzieci.

Wideo z kamery ciała Engelberta zostało upublicznione przez policję we wtorek, a urzędnicy gratulowali funkcjonariuszom szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej akcji w warunkach ekstremalnego zagrożenia.

Kamera ciała Engelberta pokazała kobietę, która wyszła po policjantów na zewnątrz budynku, gdy w poniedziałek przybyli do The Covenant School. Mówi policji, że wszystkie dzieci są zamknięte poza dwójką, o której nie wiadomo gdzie są.

Kobieta następnie kieruje funkcjonariuszy do Fellowship Hall i mówi, że ludzie w środku właśnie słyszeli strzały. Na piętrze są dzieci.

Trzej oficerowie, w tym Engelbert, przeszukują sale jedna po drugiej, trzymając karabiny gotowe do strzału. „Policja metra” – krzyczą funkcjonariusze.

Następnie policjanci idą po schodach na drugie piętro i wchodzą do holu. Potem słychać salwę wystrzałów.

Dwóch funkcjonariuszy z pięcioosobowego zespołu, który jako pierwszy przybył na wezwanie, otworzyło ogień do napastnika, zabijając podejrzanego o godzinie 10:27AM.

Byli to Rex Engelbert, od 4 lat służący w policji, i Michael Collazo, funkcjonariusz z 9-letnim stażem.

27 -letni Engelbert ukończył Loyola Academy w 2014 roku. Uczęszczał także do szkoły podstawowej Queen of All Saints w Chicago. Jeden z jego trzech braci, Kevin Engelbert, powiedział NBC Chicago, że jest dumny słysząc o bohaterstwie Rexa.

Opisuje Rexa jako łagodnego olbrzyma, który zawsze pomagał potrzebującym.

Zgodnie ze standardowym protokołem, funkcjonariusz dostał kilka dni wolnych, ponieważ poniedziałkowe wydarzenia są badane.

Sześć ofiar zginęło w poniedziałkowej strzelaninie, o której pisaliśmy 27 marca, w tym troje 9-letnich dzieci, główny administrator szkoły, konserwator i opiekun.

Troje dzieci zostało zidentyfikowanych jako Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i William Kinney. Trzech zabitych dorosłych to Cynthia Peak, lat 61, Katherine Koonce, lat 60 i Mike Hill, lat 61.

Strzelec, zidentyfikowany jako 28-letnia Audrey Hale, był wcześniej uczniem prywatnej chrześcijańskiej szkoły. O kobiecie pisaliśmy 28 marca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu