Połącz się z nami

News USA

54 mln Amerykanów zagrożonych jest głodem. Gdzie możesz otrzymać pomoc?

Opublikowano

dnia

Ekonomiczne skutki pandemii Covid-19 zwiększają brak bezpieczeństwa żywnościowego w całej Ameryce. Feeding America, największa w kraju organizacja walcząca z głodem, twierdzi, że ponad 54 miliony ludzi w kraju może wkrótce stanąć w obliczu braku bezpieczeństwa żywnościowego. To o 17 mln więcej niż przed wybuchem koronawirusa. Sprawdź z jakiej pomocy żywnościowej możesz skorzystać.

Od marca zeszłego roku organizacja non-profit odnotowała 60-procentowy wzrost potrzeb związanych z pomocą żywnościową.

„Około 40 procent osób, które pojawiają się w celu dystrybucji żywności, nigdy wcześniej nie musiało polegać na charytatywnej pomocy żywnościowej” – mówi Katie Fitzgerald, dyrektor operacyjny Feeding America.

Ten kryzys w dostępie do żywności grozi zaostrzeniem już i tak rażących dysproporcji zdrowotnych wśród osób znajdujących się w trudnej sytuacji, w tym rodzin o niskich dochodach, dzieci i osób starszych.

Oto, w jaki sposób możesz uzyskać pomoc, jeśli masz dziś do czynienia z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego.

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) prowadzi krajową infolinię ds. głodu, aby łączyć ludzi z lokalnymi zasobami żywności, takimi jak miejsca posiłków, banki żywności i inne usługi społeczne.

Możesz się z nimi skontaktować, dzwoniąc pod bezpłatny numer 1-866-3-HUNGRY lub 1-877-8-HAMBRE (hiszpański), aby porozmawiać z przedstawicielem. Możesz również wysłać SMS-a pod numer 97779 z pytaniem zawierającym słowo kluczowe, takie jak „jedzenie” lub „posiłki”, a automatyczna odpowiedź zapewni zasoby znajdujące się w pobliżu Twojego adresu lub kodu pocztowego.

USDA obsługuje również interaktywną mapę o nazwie Meals for Kids Site Finder, aby pomóc dzieciom i rodzicom łatwo znaleźć miejsca posiłków w pobliżu. Aplikacja internetowa pozwala użytkownikom wprowadzić adres, miasto, stan lub kod pocztowy, aby znaleźć do 50 pobliskich lokalizacji wraz z godzinami pracy.

Organizacje non-profit z inicjatywami dystrybucji żywności

Feeding America ma sieć 200 banków żywności i 60 000 spiżarni żywności i programów posiłków w każdym powiecie w Stanach Zjednoczonych, w tym w Puerto Rico i Waszyngtonie.

W świetle pandemii organizacja non-profit i jej podmioty stowarzyszone mają różne opcje niskiego kontaktu lub obsługi bezkontaktowej dostępne w wielu obszarach. Obejmują one godziny tylko dla seniorów, spiżarnie samochodowe i rozszerzone usługi dostawy do domu. Wpisz swój kod pocztowy lub stan w wyszukiwarce banku żywności, aby znaleźć lokalizację w pobliżu.

FoodFinder to aplikacja mobilna i internetowa, która pomaga dzieciom i ich rodzinom, które nie mają bezpieczeństwa żywnościowego, znaleźć bezpłatne programy pomocy żywnościowej w pobliżu ich domów.

Foodpantries.org ma krajową bazę danych spiżarni i subsydiowanych zasobów spożywczych non-profit.

Ruch  Little Free Pantry  jest inicjatywą oddolną. Członkowie społeczności przechowują małe spiżarnie z towarami w pudełkach, konserwami i inną żywnością do wykorzystania przez osoby z okolicy będące w potrzebie. Ta organizacja działająca w całych Stanach Zjednoczonych, zapewnia sąsiedztwu całodobowy dostęp do żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby. Użyj ich interaktywnej mapy, aby znaleźć lokalizacje.

Meals on Wheels pomaga osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, które na ogół mają 60 lat i więcej, chociaż wymagania wiekowe są różne. Możesz znaleźć dostawcę, wpisując swój kod pocztowy.

Armia Zbawienia prowadzi zarówno spiżarnie żywności, jak i różne programy posiłków osobistych i mobilnych w całym kraju. Kliknij tutaj, wpisz swój kod pocztowy i wybierz służby ratunkowe, aby określić, co mogą zapewnić w Twojej okolicy.

WhyHunger uruchomił mapę crowdsourcingową, aby połączyć osoby z miejscami z darmowymi posiłkami w USA i niektórych społecznościach na całym świecie.

Dodatkowe federalne zasoby pomocy żywnościowej

Dostępnych jest także kilka programów federalnych, które pomagają związać koniec z końcem w tych trudnych czasach. Programy stanowe i federalne zostały rozszerzone, aby pomóc jeszcze większej liczbie osób podczas pandemii.

SNAP (Supplemental Nutrition Assistance Program), dawniej znany jako bony żywnościowe, to program federalny, który zapewnia pomoc w zakupie żywności dla osób o niskich dochodach i osób bez dochodów. Możesz dowiedzieć się, czy się kwalifikujesz tutaj. Możesz również skontaktować się z lokalnym bankiem żywności tutaj, aby uzyskać pomoc w złożeniu wniosku.

Programy WIC (Women and Infant Children) zapewniają zdrową, uzupełniającą żywność osobom o niskich dochodach, które są w ciąży i mają dzieci w wieku do 5 lat. Dowiedz się, czy się kwalifikujesz i skontaktuj się ze swoją stanową agencją WIC, aby złożyć wniosek.

Ustawa Families First Coronavirus Response Act z 2020 r. zapewniła Coronavirus Pandemic EBT (P-EBT). Program zapewnia fundusze dla rodzin potrzebujących żywności w nagłych wypadkach podczas pandemii, które otrzymały już bezpłatne lub tańsze obiady w szkole. Więcej informacji o uczestniczących państwach można znaleźć, klikając tutaj.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, istock/kuarmungadd/ Mukhina1

NEWS Florida

Biden jedzie na Florydę promować zabijanie nienarodzonych dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Według doradców kampanii Joe Bidena, Prezydent wygłosi we wtorek na Florydzie przemówienie, w którym potępi nowy sześciotygodniowy stanowy zakaz aborcji i inne wysiłki mające na celu ograniczenie dostępu do aborcji w całym kraju.

Joe Biden będzie mówił o „wadze tych wyborów na rzecz wolności reprodukcyjnej w całym kraju”, podczas wydarzenia, które odbędzie się w Tampie na około tydzień przed wejściem w życie prawa stanowego, ograniczającego aborcje.

Prezydent powiąże także ograniczenia Florydy dotyczące procedury usuwania ciąży z innymi konsekwencjami unieważnienia wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade w 2022 r. Ma wspomnieć o decyzji Sądu Najwyższego stanu Arizona z zeszłego tygodnia, która podtrzymała niemal całkowity zakaz aborcji z 1864 r., o czym pisaliśmy tutaj.

Joe Biden wyraża pełne poparcie dla dostępu do aborcji, a wiceprezydent Kamala Harris jest najważniejszym głosem administracji w tej kwestii.

Od czasu, gdy decyzja Sądu Najwyższego w sprawie Dobbsa uchyliła federalne prawo do aborcji w czerwcu 2022 r., Harris zorganizowała ponad 80 wydarzeń w 20 stanach poświęconych „wolności reprodukcyjnej”.

M.in. w zeszłym tygodniu wygłosiła w Arizonie przemówienie, w którym skrytykowała zakaz obowiązujący w tym stanie i powiązała go z rolą byłego prezydenta Donalda Trumpa w umożliwieniu wprowadzenia ograniczeń aborcyjnych.

Kampania Biden-Harris uderza w Republikanów, ponieważ coraz więcej stanów ogranicza aborcję. Wizyta Joe Bidena w Tampie jest częścią szerszych wysiłków kampanii mających na celu ogólnokrajową dyskusję na temat stanowych zakazów aborcji.

W kampanii uznano zakaz aborcji na Florydzie za szczególnie istotny, ponieważ po wejściu w życie, 6-tygodniowy zakaz będzie dotyczył całego południowo-wschodniej części kraju, biorąc pod uwagę to, że wiele kobiet w sąsiednich stanach, w których obowiązują  zakazy aborcji, udawało się na Florydę, aby usunąć ciążę.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, The White House
Czytaj dalej

News Chicago

Uber weryfikuje tożsamość pasażerów dla bezpieczeństwa swoich kierowców

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek Uber uruchomił nowy program pilotażowy weryfikacji pasażerów, mający na celu potwierdzenie tożsamości pasażerów w 12 miastach, w tym w Chicago. Ma on zapewnić większe bezpieczeństwo kierowców.

Kierowcy Ubera od dawna wyrażają obawy o swoje bezpieczeństwo. Ryzyko w tej pracy jest zwłaszcza duże nocną porą, gdy kierowcy są narażeni na napady w celu kradzieży samochodu.

26 grudnia 2023 roku zastrzelona została 34-letnia Adriana Arocha-Duque, kierowca Lyft. Na nagraniu widać cztery osoby uciekające z jej pojazdu. Policja podała, że zdarzenie wyglądało na próbę rabunku.

Nowy program Ubera ma na celu „zapewnienie kierowcom trochę spokoju” – poinformował Andrew Hasbun, dyrektor ds. komunikacji na temat bezpieczeństwa w firmie przewozowej – dzięki niemu kierowcy będą wiedzieć kto wsiada do ich pojazdu.

Program pilotażowy ma być pierwszym krokiem do celu jakim jest 100% obowiązkowa weryfikacja dla każdego konta pasażera, w każdym mieście. W ramach pilotażu Uber chce zebrać opinie na temat sposobu, w jaki pasażerowie i kierowcy korzystają z tej funkcji.

Według Ubera, kierowcy, decydując się na przyjęcie zlecenia na przejazd, zobaczą identyfikator zweryfikowanego pasażera i mogą przyjąć lub odrzucić każdą ofertę bez żadnych kar.

Konta wielu pasażerów zostaną automatycznie zweryfikowane na podstawie podanych informacji, bez konieczności podejmowania jakichkolwiek dalszych działań ze strony pasażerów.

Podczas procesu weryfikacji Uber porówna informacje o kontach pasażerów z bazami danych stron trzecich, takimi jak ich imiona i nazwiska oraz numery telefonów, które użytkownicy podali podczas rejestracji.

Jeśli Uber nie może zweryfikować tych informacji, użytkownicy mogą przesłać dokument tożsamości wydany przez organ państwowy, taki jak prawo jazdy lub paszport.

Według Ubera kierowcy zobaczą tylko imię pasażera, liczbę gwiazdek, zweryfikowaną plakietkę pasażera i szczegóły podróży. Nazwiska i numery telefonów klientów nie będą udostępniane.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/RECVISUAL/
Czytaj dalej

News USA

Tesla obniża ceny. To dobry czas dla tych, którzy planowali zakup Modelu Y, X i S

Opublikowano

dnia

Autor:

Pod koniec piątku Tesla obniżyła ceny trzech ze swoich pięciu modeli w Stanach Zjednoczonych o 2000 dolarów, co jest kolejną oznaką wyzwań stojących przed producentem pojazdów elektrycznych, kierowanym przez miliardera Elona Muska.

Firma obniżyła ceny Modelu Y, małego SUV-a, który jest najpopularniejszym modelem Tesli i najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym w USA, a także Modeli X i S, swoich starszych i droższych modeli. Ceny sedana Model 3 i Cybertrucka pozostały takie same.

Cięcia obniżyły cenę początkową Modelu Y do 42 990 dolarów, do 72 990 dolarów za Model S i 77 990 dolarów za Model X.

Posunięcie to nastąpiło dzień po tym, jak akcje Tesli spadły poniżej 150 dolarów za akcję, eliminując wszystkie zyski osiągnięte w zeszłym roku. Cena akcji spółki z Austin w Teksasie spadła w tym roku o około 40% w związku ze spadającą sprzedażą i zwiększoną konkurencją.

Obniżone ceny samochodów to sposób na przyciągnięcie większej liczby nabywców.

Wczesnym rankiem w sobotę Elon Musk opublikował na platformie mediów społecznościowych X, informację, że koszt podstawowej Tesli wynosi zaledwie 29 490 dolarów po uwzględnieniu federalnej ulgi podatkowej i oszczędności na paliwie.

Analitycy branżowi czekali, aż Tesla wprowadzi na rynek mały pojazd elektryczny, który będzie kosztować około 25 000 dolarów, czyli Model 2. Media doniosły w tym miesiącu, że Elon Musk planował zarzucić projekt, co wywołało większą niepewność co do kierunku rozwoju firmy. Miliarder zdementował tą informację.

W zeszły poniedziałek Tesla ogłosiła, że zwalnia 10% personelu na całym świecie, czyli około 15 000 osób, o czym informowaliśmy tutaj.

Firma podała również, że wycofała z rynku prawie 4000 swoich Cybertrucków z roku 2024 po odkryciu, że pedał przyspieszenia może się zablokować, co może spowodować niezamierzone przyspieszenie pojazdu i zwiększyć ryzyko wypadku.

We wtorek Tesla ma ogłosić swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku.

Na początku tego miesiąca firma poinformowała, że jej światowa sprzedaż gwałtownie spadła od stycznia do marca w związku ze wzrostem konkurencji na całym świecie i spowolnieniem wzrostu sprzedaży pojazdów elektrycznych. Wcześniejsze obniżki cen nie przyciągnęły większej liczby nabywców.

Był to pierwszy kwartalny spadek sprzedaży Tesli rok do roku od prawie 4 lat.

 

Zródło: nbc
Foto: YouTube, istock/ jetcityimage/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu