Połącz się z nami

NEWS Florida

5 najbardziej niebezpiecznych miast na Florydzie. Riviera Beach prowadzi

Opublikowano

dnia

W zeszłym roku 6 miast z Florydy znalazło się na liście 100 najbardziej niebezpiecznych w Stanach Zjednoczonych; Melbourne, Panama City, Lake Worth, Daytona Beach, Palm Springs i Riviera Beach. W aktualizacji z 2023 r. jest ich 5, a żadne miasto na Florydzie nie znalazło się w pierwszej pięćdziesiątce.

W 2016 roku na tej liście znalazło się 12 miast na Florydzie a zaledwie 12 lat temu Fort Myers zajmował na niej wysokie miejsce. Więc wg danych, bezpieczeństwo na Florydzie zdecydowanie się poprawia.

Według Neighborhood Scout, w badania analizowano przestępczość amerykańskich miast z co najmniej 25 000 mieszkańcami, w oparciu o liczbę brutalnych przestępstw na 1000 osób. Brutalne przestępstwa obejmują zabójstwo, gwałt, napad z bronią w ręku i napaść z użyciem przemocy.

Dane użyte do tego badania to liczba brutalnych przestępstw zgłoszonych FBI w każdym mieście oraz populacja każdego miasta. Analiza posługuje się wskaźnikiem przestępczości z użyciem przemocy na 1000 mieszkańców, który jest używany do porównania każdego miasta.

Oto miasta Florydy, które znajdują się na liście najbardziej niebezpiecznych miast USA:

97. Lake Worth Beach
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 9,3
Szansa bycia ofiarą: 1 na 106

92. Panama City
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 9,5
Szansa bycia ofiarą: 1 na 104

76. Daytona Beach
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 10,1
Szansa bycia ofiarą: 1 na 98

63. Palm Springs
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 10,9
Szansa bycia ofiarą: 1 na 91

57. Riviera Beach
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 11,5
Szansa bycia ofiarą: 1 na 86

Riviera Beach, nawet będąc 57. najbardziej niebezpiecznym miastem w Ameryce, uplasowała się o 9 miejsc niżej niż w zeszłym roku.

Oto 10 najbardziej niebezpiecznych miast z całego kraju:

10. Aleksandria, Luizjana
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 18,8
Szansa bycia ofiarą: 1 na 53

9. Little Rock, Arizona
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 20,2
Szansa bycia ofiarą: 1 na 49

8. Pine Bluff, Arizona
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 20,5
Szansa bycia ofiarą: 1 na 48

7. Birmingham, Alabama
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 20,6
Szansa bycia ofiarą: 1 na 49

6. Detroit, Michigan
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 23,0
Szansa bycia ofiarą: 1 na 43

5. Memphis, Tennessee
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 25,1
Szansa bycia ofiarą: 1 na 39

4. Saginaw, Michigan

Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 25,1
Szansa bycia ofiarą: 1 na 39

3. Monroe, Luizjana
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 26,3
Szansa bycia ofiarą: 1 na 38

2. Mobile, Alabama
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 27,9
Szansa bycia ofiarą: 1 na 35

1. Bessemer Alabama
Wskaźnik przestępczości z użyciem przemocy (na 1000 mieszkańców): 33,1
Twoja szansa na bycie ofiarą: 1 na 30

Źródło: espnswfl
Foto: YouTube, istock/z1b

News USA

Gdzie przeprowadzają się milenialsi – najbardziej mobilne pokolenie Amerykanów?

Opublikowano

dnia

Autor:

Z analizy danych amerykańskiego spisu ludności wynika, że milenialsi przemieszczają się mniej niż robili to wcześniej, ale nadal w 2023 r. osoby urodzone w latach 1980-2000 stanowili 18% wszystkich przeprowadzających się poza granice stanu. Najczęstszym kierunkiem był obszar Tampa-St. Petersburg-Clearwater, na Florydzie.

Nowe badanie przeprowadzone przez firmę przeprowadzkową Hire A Helper wykazało, że wielu millenialsów przeprowadza się do cieplejszych miast i obszarów metropolitalnych, podobnie jak robią to emeryci. W 2023 r. najwyższy w kraju zysk netto wśród milenialsów odnotowały Tampa i Jacksonville na Florydzie.

Pomiędzy tymi dwoma miastami znajdowało się Las Vegas w stanie Nevada, do którego w zeszłym roku wprowadziło się o 52% więcej millenialsów, niż je opuściło.

Austin w Teksasie, magnes dla młodszego pokolenia, zwanym generacją Z, również znalazł się wysoko na tablicy wyników w 2023 r. o 47% więcej milenialsów przeprowadziło się do miasta w porównaniu z wyprowadzającymi się.

Najlepsze metro dla millenialsów (zysk netto):

  1. Tampa-St. Petersburg-Clearwater, Floryda: 95%
  2. Las Vegas-Henderson-Paradise, Nevada: 56%
  3. Jacksonville, Floryda: 54%
  4. Nashville-Davidson-Franklin, Tennessee: 53%
  5. Austin-Round Rock, Teksas: 47%
  6. Bridgeport-Stamford-Norwalk, Connecticut: 40%
  7. Phoenix-Mesa-Scottsdale, Arizona: 39%
  8. Oklahoma City, Oklahoma: 38%
  9. Richmond, Wirginia: 38%
  10. Raleigh, Karolina Północna: 37%

Tampa

Według ustaleń na poziomie stanowym, najwięcej osób z pokolenia millenialsów traciły obszary miejskie w Nowym Jorku i Kalifornii. Zarówno w Nowym Jorku, jak i w San Jose w Kalifornii o ponad 50% więcej millenialsów wyjeżdża niż się wprowadza.

Chociaż dane wykazały, że milenialsi przenieśli się do metra w okolicach Tampy, Jacksonville i Austin, z ustaleń wynika także, że wyprowadzali się również z El Paso w Teksasie i Miami na Florydzie.

Las Vegas

Millenialsi szukają lepszych warunków mieszkaniowych i pracy

Badanie wykazało, że wśród millenialsów, którzy przenieśli się w 2023 r., trzy główne czynniki, które wpłynęły na ich decyzję to „Potrzeba nowego lub lepszego mieszkania”, „Nowa praca lub przeniesienie pracy” oraz „Założenie własnego gospodarstwa domowego”.

Jednak według nowej analizy przeprowadzonej przez Zillow najlepsze w tym roku rynki dla osób kupujących dom po raz pierwszy znajdują się głównie na Środkowym Zachodzie.

Dwa czołowe rynki w rankingu Zillow, St. Louis i Detroit, uzyskały dobre wyniki pod względem przystępności cenowej i liczby niedrogich domów dostępnych do zakupu. Na liście znalazły się też inne miasta, w tym Minneapolis, Indianapolis i Austin.

St. Louis

W obliczu utrzymującej się inflacji i wysokich stóp procentowych niektóre stany oferują nawet pakiety relokacyjne dla nowych mieszkańców, a niektóre miasta oferują nowym mieszkańcom zachęty o wartości nawet 20 000 dolarów.

„Nowi mieszkańcy oznaczają rozwój gospodarczy i kulturowy. Liderzy dostrzegają tę szansę i opracowują programy relokacji, które nieco ułatwiają przeprowadzki i integrują nowych mieszkańców ze społecznością” – jak podaje firma MakeMyMove.

Według firmy, pracownicy powinni zajrzeć do takich miejsc, jak Tulsa w Oklahomie; Indiana; Topeka w Kansas; Wirginia Zachodnia; Columbus w Georgii; i Mayfield w Kentucky.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/f11photo/ lucky-photographer/ViewApart/
Czytaj dalej

News Chicago

Pijany kierowca oskarżony o zabicie weterana piechoty morskiej, który zmieniał oponę na I-55

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkaniec Chicago został oskarżony o to, że jechał pod wpływem alkoholu, kiedy w niedzielę potrącił i zabił weterana piechoty morskiej, który zmieniał oponę na autostradzie międzystanowej nr 55. Nikolas Hutto z Tampy mieszkał w Tinley Park od listopada zeszłego roku.

40-letni Octavio Lara Chavez został oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu ze skutkiem śmiertelnym i poważnymi obrażeniami ciała w wypadku, który miał miejsce około 6:40PM na prawym poboczu pasów w kierunku południowym I-55 w pobliżu Cicero Avenue w Garfield Ridge.

28-letni Nikolas Hutto, były żołnierz piechoty morskiej, opuścił w niedzielę mecz Chicago Blackhawks z przyjaciółmi i musiał zatrzymać się, aby zmienić oponę w Garfield Ridge.

Hutto i jego przyjaciele wysiedli z samochodu, aby zmienić przednią oponę po stronie pasażera, kiedy Lara Chavez wjechał w nich swoim pickupem. Nikolas Hutto zginął od uderzenia, a jego przyjaciel, 28-letni mężczyzna, doznał złamania nogi i był leczony w szpitalu Stroger.

Octavio Lara Chavez trafił do szpitala z obrażeniami, które nie zagrażają życiu. Z protokołu aresztowania wynika, że podczas badania półtorej godziny po wypadku jego poziom alkoholu we krwi wynosił 0,162%, czyli ponad dwukrotnie więcej niż dopuszczalny limit.

Nikolas Hutto z dziewczyną, Monicą Czajkowski

Hutto przeprowadził się z Tampa na Florydzie do Tinley Park w listopadzie po zakupie domu ze swoją dziewczyną.

Dołączył do piechoty morskiej w 2015 roku po ukończeniu szkoły średniej i służył przez kilka miesięcy na Bliskim Wschodzie. W 2020 roku został honorowo zwolniony w stopniu sierżanta. Trójka z sześciorga jego młodszego rodzeństwa również służyła w wojsku.

W środę sędzia nakazał aresztowanie Lary Chaveza w oczekiwaniu na proces. Następną datę rozprawy wyznaczył na 30 kwietnia.

Octavio Lara Chavez

Przyjaciel Nikolasa Hutto, Matthew Kahl, założył GoFundMe, aby pomóc rodzinie pokryć koszty podróży i pogrzebu.

Zródło: suntimes
Foto: Hutto family
Czytaj dalej

NEWS Florida

Największa na świecie stacja ładowania Tesli powstanie w powiecie Osceola

Opublikowano

dnia

Autor:

Wkrótce kierowcy Tesli, którzy będą chcieli jechać ze środkowej Florydy na południową Florydę, będą mieli możliwość zatrzymania się i naładowania baterii. Tesla planuje budowę ogromnej stacji doładowania wzdłuż autostrady Turnpike na Florydzie w powiecie Osceola.

Nowa stacja ładowania Tesli jest zapowiadana jako największa na świecie. Grupa GPD, firma inżynieryjna, opublikowała wizualizację projektu. Tesla zbuduje 200 stanowisk do ładowania przy zjeździe 193, czyli zjeździe Yeehaw Junction.

Obecnie wzdłuż autostrady znajduje się tylko 7 punktów ładowania Tesli z 64 stanowiskami ładowania.

Yeehaw Junction położony jest wzdłuż 3 autostrad łączących południową i środkową Florydę, a także wybrzeże. Dzięki temu miejsce jest strategicznie zlokalizowane pod kątem stacji ładowania, a Tesla inwestuje w projekt dużą sumę.

Obecnie w tej lokalizacji znajduje się jedynie przystanek dla ciężarówek ze sklepem Dunkin i Metro. Prawdopodobnie ogromna stacja ładowania pomoże w zapewnieniu większej liczby udogodnień w tym miejscu dla kierowców i pasażerów oczekujących na pełne baterie.

Ale nowa stacja przyniesie korzyści nie tylko kierowcom Tesli. Niedawno firma Elona Muska zaczął udostępniać swoje stacje innym markom pojazdów elektrycznych, takim jak Ford i Rivian.

Nieco ponad miesiąc temu Tesla ogłosiła plan budowę nowej stacji ładowania ze 164 stanowiskami w Kalifornii.

Źródło: fox35, electrek
Foto: Tesla
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu