Połącz się z nami

News USA

Zabójca z uniwersytetu Michigan miał przy sobie listę celów i mnóstwo amunicji

Opublikowano

dnia

W czwartek władze ujawniły, że napastnik, który zabił trzech studentów Michigan State University i ciężko ranił pięciu innych, miał przy sobie listę innych celów, dwa pistolety i mnóstwo amunicji. Policja znalazła go uciekającego pieszo po masakrze na kampusie. Pomimo najnowszych wskazówek, motyw masowej strzelaniny pozostaje tajemnicą.

Po tym, jak strzelanina sterroryzowała kampus w East Lansing w poniedziałek wieczorem, czujna osoba, która widziała podawane wiadomości, pomogła doprowadzić policję do 43-letniego Anthony’ego Dwayne’a McRae, około 4 mil na północny zachód od kampusu, poinformowały władze.

Zabójca z Michigan State University był już wcześniej oskarżony o przestępstwo, ale nadal mógł kupować broń.

Gdy policja go otoczyła, McRae nic nie powiedział funkcjonariuszom, tylko strzelił do siebie i się i zabił.

Śledczy znaleźli przy nim i w jego plecaku mnóstwo przedmiotów, w tym:

  • Dwa pistolety kalibru 9 mm, które zostały legalnie zakupione, ale nie zostały legalnie zarejestrowane.
  • Notatkę zawierającą więcej potencjalnych celów. Jak poinformowała policja, wśród nich były dwie szkoły w Ewing Township w New Jersey – około 600 mil od MSU.
  • Załadowany magazynek,  wypełniony po brzegi w lewej kieszeni na piersi.
  • Osiem załadowanych magazynków z amunicją 9 mm w plecaku.
  • Worek z około 50 nabojami luźnej amunicji kalibru 9 mm, w plecaku.
  • Dwa bilety autobusowe, w sprawie których władze planowały skontaktować się z lokalną agencją transportową.

Później policja przeprowadziła rewizję w jego domu. Tam znaleźli telefon komórkowy, dzienniki, inne pisma i wystrzelone łuski kalibru 9 mm.

Prof. Marco Diaz-Munoz, który prowadził zajęcia z literatury kubańskiej, zeznał, że morderca zachowywał się jak robot.

Dwustronicowa notatka znaleziona w plecaku McRae zaczyna się od słów: „Cześć, nazywam się Anthony McRae” i dalej mówi: „Będę strzelał do MSU”.

Notatka twierdzi, że mężczyzna był przywódcą grupy 20 zabójców, czego policja nie potwierdziła. Wyszczególnia także listę kolejnych celów, w tym magazyn, agencję zatrudnienia, dyskont, kościół i restaurację typu fast food, poinformowali funkcjonariusze organów ścigania.

McRae pracował kiedyś w jednej z tych lokalizacji – magazynie domu towarowego Meijer. Prawdopodobnie w kilku innych miejscach miał problemy z pracownikami i był proszony o odejście. Notatka wskazuje, że możliwym motywem bandyty było to, że poczuł się zlekceważony.

Nie jest jasne, w jaki sposób McRae – który wcześniej przyznał się do zarzutu posiadania broni palnej – zdobył broń palną użytą w ataku. Mężczyzna został wcześniej oskarżony o noszenie ukrytej broni – przestępstwo, które uniemożliwiłoby mu zakup broni, gdyby został skazany.

Morderca kupił dwie sztuki broni w 2021 roku w Michigan, pistolety Taurus i Hi-Point 9 mm.

Tysiące żałobników zebrało się w środę wieczorem, aby uczcić troje zmarłych uczniów: Arielle Anderson, 19 lat; Briana Frasera, 20 lat; i Alexandrię Verner, również 20-letnią.

Dwóch chińskich studentów, którzy zostali ranni w poniedziałek, przeszło operację i nie cierpi już z powodu obrażeń zagrażających życiu, zgodnie z komunikatem prasowym z chińskiego konsulatu generalnego w Chicago. Urzędnicy skontaktowali się z ich rodzinami i zaoferowali pomoc w podróży do Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, police Department

News USA

Frontier Airlines eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek przedstawiciele Frontier Airlines zapowiedzieli, że eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotu i obiecali większą przejrzystość w zakresie cen. Linie będą działać zgodnie z nowym przepisem administracji Bidena, zgodnie z którym amerykańscy przewoźnicy muszą ujawniać wszystkie opłaty. To dobra wiadomość na początku sezonu wakacyjnych podróży.

Według piątkowego ogłoszenia, Frontier Airlines nie będą pobierały żadnych opłat za zmianę ani anulowanie lotu w żadnej klasie, w tym w klasie ekonomicznej, premium i biznes.

To jedna z kilku zmian wprowadzonych przez przewoźnika, w ramach „nowej ery dla Frontier – takiej, w której zapewniona jest przejrzystość cen, brak opłat za zmianę i najniższa cena łączna”, jak zapowiedział dyrektor generalny linii, Barry Biffle.

Biffle zapewnił, że Frontier Airlines oferuje najlepsze ceny na wszystkie opcje oraz najlepszą obsługę klienta.

Frontier Airlines oferują cztery różne opcje lotów – klasę: podstawową, ekonomiczną, premium i biznesową. Każda opcja będzie miała przejrzyste ceny dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego, a także wyboru miejsc w samolocie. Przewoźnik zapowiedział także wydłużenie terminów ważności środków na bilety lotnicze do roku.

Jeśli klienci znajdą niższą cenę gdzie indziej, otrzymają również 2500 mil od Frontier.

Szereg zmian następuje po ogłoszeniu 24 kwietnia przez Sekretarza Transportu, Pete’a Buttigiega, dwóch przepisów, które zapewnią pasażerom linii lotniczych automatyczny zwrot gotówki i chronią konsumentów przed niespodziewanymi opłatami za śmieci w liniach lotniczych. O nowej ustawie regulującej działalność linii lotniczych informowaliśmy tutaj.

Aby walczyć z opłatami śmieciowymi, linie lotnicze będą zobowiązane do wykazywania z góry kosztów takich rzeczy jak bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty za zmianę i opłaty za anulowanie, tak aby podróżni mieli wszystkie informacje, których potrzebują, aby zdecydować, która opcja podróży jest najlepsza, jeszcze zanim zdecyduję się na zakup biletu.

Amerykański Departament Transportu DOT oszacował, że zmiana ta pozwoli Amerykanom zaoszczędzić łącznie ponad pół miliarda dolarów rocznie.

Airlines for America, organizacja branżowa, prognozuje, że amerykańskie linie lotnicze przewiozą 271 milionów pasażerów w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia. To wzrost o ponad 6% w porównaniu z 2023 r., który był rekordowym rokiem.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Kar-Tr/sboice/
Czytaj dalej

News USA

Dobra wiadomość: Target obniża ceny 5000 artykułów. Tańsze będzie mleko, mięso i chleb

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek Target zapowiedział, że obniża ceny 5000 popularnych artykułów, aby pomóc konsumentom zaoszczędzić pieniądze. Obniżki cen obejmują między innymi: mleko, mięso, chleb, napoje gazowane, świeże owoce i warzywa, przekąski, jogurt, masło orzechowe, kawę, pieluchy, ręczniki papierowe, karmę dla zwierząt domowych i nie tylko.

Przedstawiciele Target twierdzą, że regularnie aktualizują swoje ceny, aby zachować konkurencyjność na swoich rynkach. Firma obniżyła już wcześniej ceny na około 1500 artykułów i będzie to robić przez całe lato, w tym z okazji Dnia Pamięci, powrotu do szkoły i 4 lipca.

Na przykład obniży cenę 20-uncjowego opakowania zwykłych bajgli Thomasa kosztującego 4,19 USD do 3,79 USD; cenę 75 chusteczek zapachowych Clorox z 5,79 USD do 4,99 USD; a 1-funtowe opakowanie niesolonego masła Good & Gather, z 3,99 USD do 3,79 USD.

Według Biura Analiz Ekonomicznych wskaźnik cen wydatków (PCE), stosowany przez Rezerwę Federalną do pomiaru inflacji, wzrósł w marcu o 2,7% w porównaniu z tym okresem w roku ubiegłym. Fed zazwyczaj dąży utrzymywać tę wartość na poziomie 2%.

 

Źródło: npr
Foto: istock/MDoculus/
Czytaj dalej

News USA

W środę można dostać całkowicie darmowe nuggetsy od McDonald’s

Opublikowano

dnia

Autor:

McDonald’s zaoferuje bezpłatny posiłek składający się z sześciu Chicken McNuggets klientom, którzy złożą zamówienie za pośrednictwem aplikacji McDonald’s w środę, 22 maja. Ta jednodniowa promocja jest dostępna w uczestniczących restauracjach w całych Stanach Zjednoczonych.

Aby skorzystać z tej jednodniowej oferty, klienci muszą pobrać aplikację McDonald’s i dołączyć do programu MyMcDonald’s Rewards.

Aby odebrać darmowe nuggetsy, nie trzeba dokonywać żadnych zakupów, wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem aplikacji. Klienci mogą również wybrać preferowany sos do maczania, który będzie towarzyszył nuggetsom.

Przedstawiciele firmy oświadczyli, że ​​ta promocja jest częścią strategii McDonald’s mającej na celu zapewnienie klientom korzystnych opcji w sezonie letnim. To dopiero pierwsza z wielu ofert zaplanowanych na nadchodzące miesiące, których celem jest przyciągnięcie większej liczby użytkowników aplikacji i nagrodzenie lojalnych klientów.

Niedawno gigant fast foodów ogłosił swoją promocję obejmującą posiłki za 5 dolarów w USA, aby przyciągnąć klientów zniechęconych rosnącymi cenami. Oferta, którą zapowiadaliśmy 14 maja będzie zawierać McChicken lub McDouble, 4 nuggetsy z kurczaka, frytki i napój do wyboru.

Oferta ma być dostępna od 25 czerwca przez około miesiąc.

Klienci mogą odwiedzić witrynę McDonald’s lub pobrać aplikację z preferowanego sklepu z aplikacjami, aby uzyskać więcej informacji na temat tej i przyszłych promocji.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Lolkaphoto/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu