Połącz się z nami

News Chicago

W ten weekend możesz bezpłatnie dostać ulepszenia antykradzieżowe dla auta marki Hyuandai i Kia

Opublikowano

dnia

Właściciele samochodów marki Hyundai i Kia mogą w ten weekend bezpłatnie otrzymać w Chicago ulepszenia zabezpieczające ich pojazdy przed kradzieżą. Będzie to możliwe w serwisie utworzonym na Guaranteed Rate Field w ramach ogólnomiejskiej akcji policyjnej mającej na celu zwalczanie kradzieży pojazdów mechanicznych.

Usługi będą dostępne na boisku od 8:00AM do 6:00PM w piątek i sobotę oraz od 8:00AM do 2:00PM w niedzielę. Ulepszenia obejmują blokady kierownicy, oprogramowanie pobierane do pojazdu i breloki.

Wydarzenia związane z  modernizacją zabezpieczeń antykradzieżowych zostały uruchomione po gwałtownym wzroście liczby kradzieży pojazdów Hyundai i Kia latem 2021 r., wywołanym postami w mediach społecznościowych na temat sposobów kradzieży samochodów. Ich celem jest zapewnienie szybkiego, bezpłatnego i niewymagającego wizyty u dealera rozwiązania w obszarach najbardziej dotkniętych kradzieżami pojazdów.

Według Biura Prokuratora Generalnego, Kwame Raoula, w 2022 r. w Chicago doszło do ponad 7 000 kradzieży aut marki Hyundai i Kia, co stanowi około 10% wszystkich zarejestrowanych pojazdów Kia i 7% wszystkich zarejestrowanych pojazdów Hyundai w mieście.

Oprogramowanie immobilizera zostało wprowadzone przez firmę Hyundai w lutym 2023 r. dla 3,7 mln pojazdów wyprodukowanych w latach 2011–2021. W pojazdach Hyundai wyprodukowanych po 2021 r. oprogramowanie jest już zainstalowane.

Aby otrzymać zabezpieczenie w ten weekend, nie jest potrzebne umawianie spotkania ani dokument tożsamości. Pojazdy Hyundai otrzymają ulepszenia w Lot G na Guaranteed Rate Field. Pojazdy Kia będą obsługiwane na Lot A.

Dla tych, którzy nie mogą dotrzeć na wydarzenie, u dealerów Kia i Hyundai w całym kraju dostępne są ulepszenia antykradzieżowe.

Producenci samochodów współpracują z wydziałem policji w Chicago w ramach niedawno ogłoszonego „planu czterech filarów”, mającego na celu rozwiązanie problemu napadów i kradzieży samochodów w całym mieście.

Według tegorocznych danych policyjnych do końca kwietnia zgłoszono ponad 6800 kradzieży pojazdów mechanicznych, co oznacza spadek o 27% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W sierpniu zeszłego roku miasto Chicago pozwało przedsiębiorstwa; Kię i Hyundaia. Zarzuca południowokoreańskim producentom spowodowanie „kryzysu kradzieży samochodów”

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/bluegame/

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu