Połącz się z nami

NEWS Florida

Najazd groźnych piratów na Tampę już w tą sobotę. Wiwat Gasparilla!

Opublikowano

dnia

Sobotnia parada piratów Gasparilla to wyjątkowe wydarzenie w Tampie, stworzone przez przywódców miasta ponad 100 lat temu jako sposób na zwabienie gości. Oczekuje się, że około 300 000 ludzi ustawi się wzdłuż Bayshore Boulevard, podziwiać ponad 150 platform, zespoły i piratów.

Wszystko zaczęło się od fikcyjnego pirata Jose Gaspara. Festiwal został zapoczątkowany w 1904 roku przez Ye Mystic Krewe z Gasparilla, prominentną grupę mieszkańców Tampy, którzy do dziś są organizatorami imprezy, podczas której piraci „najeżdżają” miasto.

Tampa zaroi się od osób poprzebieranych za piratów, a atmosfera będzie głośna od muzyki, wystrzałów armatnich i wrzasków biesiadników, którzy na całej trasie parady znajdą punkty z alkoholem.

Przeczytaj harmonogram sobotnich wydarzeń!

Inwazja piratów

Od 11:30AM do 1:00PM w sobotę w pełni uzbrojony statek piracki Jose Gasparilla (właściwie barka przebrana za statek piracki ciągnięta przez holowniki) poprowadzi dramatyczną flotyllę setek prywatnych i policyjnych łodzi.

Łodzie pojawią się na południowym krańcu zatoki Hillsborough ze strzelającymi armatami, gdy flotylla przepłynie przez zatokę do kanału Seddon i zacumuje w Tampa Convention Center około godziny 1:00PM. Wtedy burmistrz przekaże klucz miasta.

Parada Piratów

Piraci na kolorowych platformach i maszerujące zespoły będą obsypywać ulice koralikami i drobnymi skarbami.

Parada rozpocznie się na bulwarach Bay to Bay i Bayshore, a zakończy na Cass Street i Ashley Drive. Przemarsz będzie trwał od 2:00PM do 6:00PM.

Pirate Fest

Rozszerzony Pirate Fest odbędzie się wzdłuż Riverwalk w centrum Tampy. Wydarzenie obejmie dwie sceny z rozrywką na żywo przed i po paradzie w Curtis Hixon Park i MacDill Park, od 9:00AM do 8:00PM.

Wskazówki

Parking:

Ulice wokół trasy parady będą zamykane już w piątek wieczorem. Miejskie garaże pobierają od 5 do 20 dolarów za pojazd w dniu parady. Należy pamiętać, że wiele garaży zapełnia się do godziny 10:30AM.

Miasto Tampa opublikowało Biuletyn Parkingowy na rok 2023. która zawiera nazwy i ceny lokalnych garaży w centrum miasta na stronie tampa.gov.

Bezpłatny tramwaj linii TECO będzie dostępny od 8:30AM do 2:30AM, kursując między Ybor a centrum miasta.

Za 4 USD można otrzymać całodzienną przepustkę na opcje parkowania i jazdy HART. HART zapewni bezpłatny transport autobusowy z Dick Greco Plaza, 301 Channelside Drive, od 9:30AM do 7:00PM. Więcej informacji na temat tranzytu można znaleźć na stronie gohart.org.

Alkohol:

Wzdłuż trasy parady i w Curtis Hixon Park zostaną utworzone strefy mokre, ale otwarte pojemniki z alkoholem poza tymi obszarami są zabronione.

Zaplanuj swój dzień:

Ulice będą zatłoczone już o 9 rano, więc daj sobie więcej czasu na znalezienie parkingu, aby móc dojść pieszo lub dojechać rowerem do miejsca docelowego. Spakuj trochę kremu do opalania, wody, gotówki, środka do dezynfekcji rąk i przekąsek.

Prawie każdy bar w South Tampa organizuje tego ranka imprezę „kegs and egg”.

Toalety:

Wzdłuż Bayshore Boulevard znajduje się ponad 1000 przenośnych toalet. Możesz także skorzystać z toalet w Publix, 243 Bayshore Blvd., publicznych toalet Hyde Park Village po zachodniej stronie Snow Avenue oraz Kate Jackson Park w Rome i Snow Avenue.

Zdobywanie łupów:

Paradujący będą rzucać lekkimi koralikami, medalionami i piankowymi nagrodami, takimi jak piłki. Ciężkie i kolekcjonerskie koraliki i naszyjniki są wręczane tłumowi osobiście dla ludzi z przodu. Pamiętaj, że do czasu, gdy platformy skręcają w Ashley Street, zapasy się kurczą.

W co się ubrać:

Piraccy chłopcy i dziewczęta będą mieli trójrożne kapelusze, pończochy kabaretki, paski, akcesoria z czaszkami i bufiaste koszule. Ale buty przeznaczone do długiego chodzenia są koniecznością.

Alerty tekstowe:

Aby uzyskać ważne aktualizacje wydarzeń w Gasparilla, wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i ostrzeżenia o ruchu drogowym, wyślij SMS-a do GASPARILLA pod numer 888-777.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, istock/Kasra Keighobady/ skitzafrenic/

 

NEWS Florida

Uwaga: aligatory na Florydzie już czują wiosnę i …miłość. Nie wchodźcie im w drogę

Opublikowano

dnia

Autor:

Aligatory na Florydzie stają się bardziej aktywne w związku ze nadchodzącym sezonem godowym. Mieszkańcy Naples sięgnęli po aparaty, gdy gigantyczny osobnik został zauważony 21 marca kiedy przechodził przez ulicę w ekskluzywnej dzielnicy miasta. Ogromny gad spokojnie przeszedł na drugą stronę i zatrzymał się na trawniku. Nie doszło do groźnego spotkania z człowiekiem.

Wygląda na to, że aligator o długości od 9 do 10 stóp przybył do Forest Glen Golf & Country Club z pobliskiego jeziora, co nie jest rzadkością o tej porze roku. Służby Florida Fish and Wildlife złapały zwierzę i bezpiecznie usunęły go ze społeczności. Nie doszło do ataku ze strony gada.

Aligatory częściej będą pojawiać się na drogach i w sąsiedztwie ludzkich osiedli wraz ze zbliżaniem się wiosny, ze względu na wzrost aktywności aligatorów przed sezonem godowym.

Według Komisji Ochrony Ryb i Dzikich Zwierząt sezon godowy aligatorów rozpoczyna się na początku kwietnia, co oznacza, że mieszkańcy Florydy widzą więcej łuskowatych zielonych stworzeń wylegujących się wokół kanałów, bagien i obszarów podmokłych.

Około 1,3 miliona aligatorów żyje na Florydzie – na bagnach, w stawach, jeziorach, basenach – we wszystkich 67 powiatach. Należy zachować szczególną ostrożność w razie bliskiego spotkania z tymi zwierzętami.

Wskazówki FWC dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców Florydy:

 • Nigdy nie karm aligatora
 • Trzymaj zwierzęta z dala od brzegu wody
 • Pływaj w ciągu dnia i w wyznaczonych do tego miejscach
 • Jeśli zobaczysz aligatora, zachowaj dystans

Osoby mające obawy dotyczące aligatora mogą zadzwonić na bezpłatną infolinię FWC Nuisance Alligator pod numer 866-FWC-GATOR (866-392-4286).

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

NEWS Florida

Sarasota szóstą w USA stolicą alergii ..a psik!

Opublikowano

dnia

Autor:

Według nowego badania Sarasota jest jednym z najgorszych miast w USA dla alergików. Amerykańska Fundacja ds. Astmy i Alergii opublikowała listę 10 największych „stolic alergii”. Sarasota zajmuje 6. miejsce, a następnie Cape Coral i 7. miejsce oraz Orlando na 8. miejscu jeśli chodzi o miasta Florydy.

Fundacja stworzyła swój ranking, na podstawie wyodrębnienia określonych typów alergii, stosowania leków przeciwalergicznych przez mieszkańców oraz dostępności specjalistów alergologów.

W swoich badaniach wzięła pod uwagę 100 najbardziej zaludnionych metropolitalnych obszarów w USA. Wichita w stanie Kansas zajęła pierwsze miejsce na liście.

Według badania Sarasota ma gorsze niż przeciętne wyniki w zakresie stosowania wszystkich leków na pyłki i alergie oraz średnią liczbę certyfikowanych alergologów / immunologów.

Pierwsza dziesiątka Allergy Capitals z 2023 r.:

 1. Wichita, Kansas
 2. Dallas w Teksasie
 3. Scranton w Pensylwanii
 4. Oklahoma City, Oklahoma
 5. Tulsa, Oklahoma
 6. Sarasota na Florydzie
 7. Cape Coral na Florydzie
 8. Orlando, Floryda
 9. Des Moines, Iowa
 10. Greenville w Południowej Karolinie

W poszczególnych kategoriach Sarasota zajęła trzecie miejsce w USA pod względem alergii na pyłki drzew, za Wichitą i Dallas; dziewiąte dla uczulenia na pyłki traw; i 16 dla alergii na pyłki chwastów.

Ponad 100 milionów Amerykanów doświadcza każdego roku różnych rodzajów alergii, informuje Fundacja na swojej stronie internetowej.

Raport Allergy Capitals z 2023 r. nakreślił również rosnące zagrożenie zmianami klimatycznymi dla osób cierpiących na alergie i astmę. Zmiany klimatu powodują m.in. powstawanie większej ilości ozonu w warstwie przyziemnej, dłuższe i intensywniejsze sezony pylenia roślin oraz wzrost temperatur w miastach.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: istock/Attila Barabas
Czytaj dalej

NEWS Florida

Dziś promocyjna wyprzedaż biletów lotniczych Jet Blue z Fort Myers. Skorzystaj z niskich cen

Opublikowano

dnia

Autor:

Jet Blue ogłosiło promocyjną wyprzedaż swoich lotów trwającą do północy w czwartek. Miejsca, do których można polecieć i dni połączeń są dość specyficzne, ale jeśli ktoś chce, to może skorzystać ze świetnej okazji cenowej. Są to loty z Fort Myers (RSW) do m.in. Hartford, Nowego Jorku, Waszyngtonu lub Westchester w stanie Nowy Jork.

Lot Fort Myers do Hartford w Connecticut kosztuje 74 USD w jedną stronę. Okno do tych lotów trwa od 4 do 26 kwietnia a promocyjne połączenia są we wtorek lub środę. Za 74 USD można także dostać się z Fort Myers do Nowego Jorku (JFK) od 2 maja do 21 czerwca. Ponownie, trzeba lecieć we wtorek lub środę.

Cena lotu do Waszyngtonu DC z Fort Myers zaczyna się od 64 USD w jedną stronę, od 16 maja do 21 czerwca, lecąc we wtorek lub środę. Wreszcie, połączenie Fort Myers do Westchester New York (HPN) kosztuje 74 USD, od 4 do 26 kwietnia, oczywiście loty we wtorek lub środę.

W tej cenie Jet Blue nie zezwala na bagaż podręczny, a pierwszy bagaż rejestrowany kosztuje 35 USD. Link do wyprzedaży w Fort Myers znajduje się tutaj.

 

Źródło: espnswfl
Foto: istock/fotoguy22
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu