Połącz się z nami

News Chicago

Nie zapomnij oddawać żywej choinki w Chicago. Masz czas do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Przypominamy o oddawaniu żywych choinek. W całym Chicago i okolicznych przedmieściach są zorganizowane punkty w parkach, które je zbierają. Ostatecznie wszystkie drzewka dostaną drugie życie, ponieważ zostaną przerobione na ściółkę.

Chicagowski program Holiday Tree Recycling corocznie zbiera i przetwarza drzewka na ściółkę, która będzie wysypana w lokalnych parkach i lasach.

Mieszkańcy mogą zostawiać swoje żywe drzewka do 22 stycznia 2023 r. w jednym z 26 parków w całym mieście.

Aby mogły zostać poddane recyklingowi, wszystkie drzewka muszą być wolne od świecidełek, ozdób, lampek i stojaków. Nie mogą być także zapakowane w plastikowe torby. Girlandy i wieńce nie będą zbierane – poinformowało miasto.

REKLAMA REKLAMA

Naturalne drzewka są przyjmowane w regularnych godzinach otwarcia parków w następujących lokalizacjach:

 • Bessemer Park, 8930 S. Muskegon Ave.
 • Clark Park, 3400 N. Rockwell St.
 • Forestry Site, 900 E. 103rd St.
 • Garfield Park, 100 N. Central Park Ave.
 • Grant Park, 900 S. Columbus Dr.
 • Humboldt Park Boathouse, 1369 N. Sacramento Ave.
 • Jackson Park, 6300 S. Cornell Ave.
 • Kennedy Park, 2427 W. 113th St.
 • Kelvyn Park, 4438 W. Wrightwood Ave.
 • Lake Meadows Park, 3117 S. Rhodes Ave.
 • Lincoln Park, Cannon Dr. at Fullerton Ave. (East side of Cannon Dr.)
 • Mahalia Jackson Park, 8385 S. Birkhoff Ave.
 • Margate Park, 4921 N. Marine Dr.
 • Marquette Park, 6700 S. Kedzie Ave.
 • McKinley Park, 2210 W. Pershing Rd.
 • Mt. Greenwood Park, 3721 W. 111th St.
 • North Park Village, 5801 N. Pulaski Rd.
 • Norwood Park, 5800 N Avondale Ave. (Service Yard)
 • Portage Park, 4100 N. Long Ave.
 • Riis Park, 6201 W. Wrightwood Ave.
 • Rowan Park, 11546 S. Ave. L
 • Sheridan Park, 910 S. Aberdeen St.
 • Walsh Park, 1722 N. Ashland Ave.
 • Warren Park, 6601 N. Western Ave.
 • Wentworth Park, 5701 S. Narragansett Ave.
 • West Chatham Park, 8223 S. Princeton Ave.

Od 9 stycznia 2023 r. sześć punktów rozdaje bezpłatną ściółkę na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Są to: Lincoln Park, Margate Park, Mt. Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.

Według miasta 22 236 choinek zostało przerobionych na ściółkę w ramach programu recyklingu, co pozwoliło na oszczędzenie wysypiskom śmieci około 775 000 funtów odpadów w 2020 roku.

Na przedmieściach służby sanitarne często zabierają choinki jako odpady domowe. Odbiór drzewek będzie się różnić, więc najlepiej skontaktować się z lokalnym oddziałem, aby uzyskać więcej informacji. Większość usług będzie wymagać, aby drzewa były wolne od wszelkich ozdób i plastikowych toreb.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Evgeniy Anikeev

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu