Połącz się z nami

News Chicago

Co z żywą choinką po Bożym Narodzeniu? Nie wyrzucaj na śmieci, oddaj do recyklingu

Opublikowano

dnia

Jeśli już zakończycie świętowanie będziecie mogli niedługo oddać żywą choinkę, aby została poddana recyklingowi. W całym Chicago i okolicznych przedmieściach będą zorganizowane punkty w parkach, które będą je zbierać. Ostatecznie wszystkie drzewka dostaną drugie życie, przerobione na ściółkę.

Chicagowski program Holiday Tree Recycling corocznie zbiera i przetwarza drzewa na ściółkę, która będzie używana w lokalnych parkach i lasach.

Mieszkańcy mogą zostawiać swoje żywe drzewka w dniach 7-22 stycznia 2023 r. w jednym z 26 parków w całym mieście.

Aby mogły zostać poddane recyklingowi, wszystkie drzewka muszą być wolne od świecidełek, ozdób, lampek i stojaków. Nie mogą być także zapakowane w plastikowe torby. Girlandy i wieńce nie będą zbierane – poinformowało miasto.

REKLAMA REKLAMA

Naturalne drzewka będą przyjmowane w regularnych godzinach otwarcia parków w następujących lokalizacjach:

 • Bessemer Park, 8930 S. Muskegon Ave.
 • Clark Park, 3400 N. Rockwell St.
 • Forestry Site, 900 E. 103rd St.
 • Garfield Park, 100 N. Central Park Ave.
 • Grant Park, 900 S. Columbus Dr.
 • Humboldt Park Boathouse, 1369 N. Sacramento Ave.
 • Jackson Park, 6300 S. Cornell Ave.
 • Kennedy Park, 2427 W. 113th St.
 • Kelvyn Park, 4438 W. Wrightwood Ave.
 • Lake Meadows Park, 3117 S. Rhodes Ave.
 • Lincoln Park, Cannon Dr. at Fullerton Ave. (East side of Cannon Dr.)
 • Mahalia Jackson Park, 8385 S. Birkhoff Ave.
 • Margate Park, 4921 N. Marine Dr.
 • Marquette Park, 6700 S. Kedzie Ave.
 • McKinley Park, 2210 W. Pershing Rd.
 • Mt. Greenwood Park, 3721 W. 111th St.
 • North Park Village, 5801 N. Pulaski Rd.
 • Norwood Park, 5800 N Avondale Ave. (Service Yard)
 • Portage Park, 4100 N. Long Ave.
 • Riis Park, 6201 W. Wrightwood Ave.
 • Rowan Park, 11546 S. Ave. L
 • Sheridan Park, 910 S. Aberdeen St.
 • Walsh Park, 1722 N. Ashland Ave.
 • Warren Park, 6601 N. Western Ave.
 • Wentworth Park, 5701 S. Narragansett Ave.
 • West Chatham Park, 8223 S. Princeton Ave.

Od 9 stycznia 2023 r. sześć punktów będzie rozdawało bezpłatną ściółkę na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Będą to: Lincoln Park, Margate Park, Mt. Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.

Według miasta 22 236 choinek zostało przerobionych na ściółkę w ramach programu recyklingu, co pozwoliło na oszczędzenie wysypiskom śmieci około 775 000 funtów odpadów w 2020 roku.

Na przedmieściach służby sanitarne często zabierają choinki jako odpady domowe. Odbiór drzewek będzie się różnić, więc najlepiej skontaktować się z lokalnym oddziałem, aby uzyskać więcej informacji. Większość usług będzie wymagać, aby drzewa były wolne od wszelkich ozdób i plastikowych toreb.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SerrNovik

News Chicago

Od dzisiaj można kupować jednodniowe bilety na koncert Metalliki w Chicago 2024

Opublikowano

dnia

Autor:

W sierpniu 2024 r. zespół Metallica, zagra dwa koncerty na Soldier Field w Chicago, promując swój nowy album 72 Seasons. Trasa M72 World Tour rozpocznie się w kwietniu w Amsterdamie. Od dzisiaj można kupować bilety na pojedynczy koncert.

Trasa Metalliki będzie obejmowała dwudniowe postoje we wszystkich 22 miastach zgodnie z harmonogramem, a setlisty i składy supportów na oba wieczory będą zupełnie inne, poinformował zespół.

„Począwszy od kwietnia 2023 roku odwiedzimy 22 różne miasta na całym świecie i zagramy dwie noce w każdym z nich, a każdy program „No Repeat Weekend” dostarczy zupełnie wyjątkowych wrażeń: dwie zupełnie różne setlisty z dwoma różnymi zespołami otwierającymi koncert każdej nocy” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Metallica wystąpi na Soldier Field w Chicago 9 i 11 sierpnia 2024 roku.

REKLAMA REKLAMA

Bilety jednodniowe są dostępne od 20 stycznia br., zgodnie z komunikatem.

Trasa M72 będzie miała scenografię, która przeniesie zespół na środek sceny, dzięki czemu fani będą mieli 360-stopniowy widok na występ.

Pantera i Mammoth WVH mają wystąpić na pierwszym koncercie Metalliki w każdym mieście w Ameryce Północnej, podczas gdy Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills będą supportować drugiego wieczoru.

Ostatni raz Metallica wystąpiła w Windy City w lipcu tego roku podczas pierwszego dnia festiwalu Lollapalooza.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Aplikacja dla rowerzystów ma zwiększyć ich bezpieczeństwo na ścieżkach w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Lokalny programista internetowy pracuje nad aplikacją, która będzie gromadzić filmy przedstawiające „wrogą infrastrukturę rowerową” miasta. RideReel stworzy mapę niebezpiecznych wypadków w Chicago, by doprowadzić do zmian w istniejących ścieżkach rowerowych.

Zapalony rowerzysta Ben Harvey testuje RideReel, aplikację, która poprosi rowerzystów o przesłanie filmów przedstawiających „przerażające sytuacje”, jakie mają na drogach i ścieżkach rowerowych w Chicago. Ich raporty zostaną następnie naniesione na mapę miasta w celu śledzenia trendów.

Rowerzyści od dawna krytykują miejską sieć ścieżek rowerowych, za dziesiątki wypadków, w których ranni są, lub ponoszą śmierć osoby na rowerach.

Rodzice 3-letniej Elizabeth „Lily” Grace Shambrook, która zginęła podczas jazdy z mamą w Uptown, złożyli w tym tygodniu pozew, twierdząc, że miasto ma „niedostateczne” przepisy wykonawcze, aby powstrzymać kierowców przed blokowaniem ścieżek rowerowych.

REKLAMA REKLAMA

Nowe przepisy mają wprowadzić w Chicago mandaty z kamer dla kierowców, którzy parkują na ścieżkach dla rowerzystów, o czym pisaliśmy wczoraj.

Ale wg Harveya zbyt często miasto zrzuca winę na złych kierowców zamiast na własną infrastrukturę, co stwarza niepewne warunki dla rowerzystów, którzy muszą dzielić drogi z kierowcami.

Przesyłanie niebezpiecznych zdarzeń do RideReel „uczyni dowody niezaprzeczalnymi” – powiedział Harvey.  „Chcemy pokazać wybranym urzędnikom, jak to jest jeździć na rowerze w Chicago”.

Harvey, który jest członkiem grupy aktywistów Chicago, Bike Grid Now!, ma nadzieję, że decydenci przejrzą aplikację, aby zidentyfikować punkty zapalne, które wymagają więcej środków ochronnych. Może to obejmować progi zwalniające, surowsze ograniczenia prędkości i chronione ścieżki rowerowe.

Aplikację testuje teraz mała grupa rowerzystów, mając nadzieję na uruchomienie jej w całym mieście w ciągu następnego miesiąca.

Harvey zachęca rowerzystów, aby kupili uchwyt na telefon i pobrali aplikację z kamerą samochodową, jeśli zdecydują się nagrywać swoje przejażdżki.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/PittsburghDamian
Czytaj dalej

News Chicago

Pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny. Dzieci były niesłusznie przetrzymywane

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek wniesiono pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois. Zarzuca on instytucji niesłuszne przetrzymywanie w areszcie dla nieletnich dzieci, pomimo, że sędzia nakazał ich zwolnienie. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

Błędne przetrzymanie dzieci pozbawiło je „codziennych radości, doświadczeń i możliwości dzieciństwa”, wg federalnego pozwu.

Zarzuca on dyrektorowi Departamentu ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois, Marcowi Smithowi, który został osobiście wybrany przez J.B. Pritzkera i jego poprzednikom, to, że nie dopilnowali, aby podopieczni byli umieszczani w odpowiednich obiektach mieszkalnych.

Zamiast tego dzieci pozostały niepotrzebnie w ośrodkach zatrzymań dla nieletnich. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

REKLAMA REKLAMA

Departament ds. Dzieci i Rodziny DCFS od ponad trzech dekad działa pod nadzorem sądu federalnego z powodu sporów sądowych z American Civil Liberties Union of Illinois wzywających do reformy systemu opieki nad dziećmi.

Departament poczynił postępy w latach 90., ale potem wkroczył w erę kontrowersji, z 14 różnymi liderami agencji od 2003 do 2019 roku.

Rzecznik DCFS, Bill McCaffrey, przekazał w oświadczeniu, że agencja „pracuje tak szybko, jak to możliwe, aby umieścić młodzież w odpowiednich i bezpiecznych warunkach”, a proces zależy od dostępności miejsc.

W roku podatkowym 2022 DCFS miał 57 młodych ludzi, którym pozwolono wyjść z aresztu, ale zostali zmuszeni do pozostania w ośrodkach detencyjnych, ponieważ nie było dla nich miejsca zamieszkania.

Liczba ta spadła z 67 w roku podatkowym 2021 i 64 w roku podatkowym 2020, powiedział McCaffrey.

Dzieci są umieszczane pod opieką DCFS, jeśli istnieje podstawa prawna do objęcia opieki przez państwo. Na przykład agencja bierze odpowiedzialność za dziecko, jeśli istnieją wystarczające dowody na to, że między innymi dziecko było wykorzystywane lub zaniedbywane.

W pozwie stwierdza się, że DCFS musi umieszczać każde dziecko „w najmniej restrykcyjnym (najbardziej rodzinnym) otoczeniu, które leży w najlepszym interesie dziecka”.

Russell Ainsworth, prawnik z firmy Loevy & Loevy, adwokat powodów, nazwał tę sytuację „bardzo prostym problemem z prostym rozwiązaniem”. Wg niego DCFS musi znaleźć więcej miejsca do zamieszkania dla dzieci będących pod jego opieką.

O śmierci 171 dzieci w 2022 roku będących pod opieką DCFS pisaliśmy wczoraj.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu