Połącz się z nami

News USA

Mega Millions. Jaką masz szansę na wygraną wysokości 940 milionów? Losowanie wieczorem

Opublikowano

dnia

We wtorek ponownie nie było zwycięzcy w pierwszym losowaniu Mega Millions w 2023 roku. Dlatego dzisiejsze będzie warte aż 940 milionów dolarów. Jakie masz szanse na mega wygraną? Odpowiedź brzmi: znikomą. Ale to zawsze trochę więcej niż jeśli nie zagrasz wcale.

Według strony internetowej Mega Millions zwycięskie liczby we wtorkowym losowaniu to 25, 29, 33, 41, 44 z Mega Ball 18.

Żaden kupon nie pasował do wszystkich sześciu liczb, dzięki czemu piątkowa nagroda pieniężna wynosi szacunkowo 940 milionów dolarów.Wtorkowe losowanie miało prawie 3 miliony zwycięskich losów z nagrodami w wysokości od 2 dolarów.

Sześć kuponów pasowało do pierwszych pięciu liczb, wygrywając drugą najwyższą nagrodę loterii w wysokości 1 miliona dolarów każdy, podała loteria.

REKLAMA REKLAMA

Największy jackpot loterii w historii wyniósł 1,537 miliarda dolarów, zdobyty przez jednego niesamowicie szczęśliwego zwycięzcę w 2018 roku.

Ostatnia główna wygrana została wygrana w październiku.

Jakie są szanse by trafić Jackpota?

Twoja szansa na wygraną w Mega Millions wynosi 1 do 302 575 350. Natomiast szansa na wygranie jackpota Powerball jest większa i wynosi 1 do 292 201 338.

Tak czy inaczej, o wiele bardziej prawdopodobne jest, że…

…zostaniesz zamordowany podczas wizyty w Wielkim Kanionie
Masz szansę 1 na 8 156 000, że zostaniesz zamordowany podczas wycieczki do Wielkiego Kanionu. W rzeczywistości jest to 35 razy bardziej prawdopodobne niż wygranie jackpota. Więc uważaj na siebie.

… będziesz mieć dodatkowe palce u rąk i nóg
Szanse na polidaktylię – posiadanie dodatkowych palców u rąk i nóg – wahają się od 1 na 500 do 1 na 1000. To ponad 292 200 razy więcej niż trafienie któregokolwiek z jackpotów.

…będziesz mieć naturalnie pięcioraczki
Jeśli spodziewasz się noworodka, Twoje szanse na naturalne urodzenie pięciorga dzieci zamiast jednego wynoszą 1 do 55 000 000. To pięć razy bardziej prawdopodobne niż trafienie jackpota.

… przypadkowo udusisz się w łóżku
Masz 1 na 4459 szans na śmierć z powodu przypadkowego uduszenia lub uduszenia w łóżku. To 65 530 razy bardziej prawdopodobne niż wygrana na loterii.

… zginiesz od fajerwerków
Masz szansę 1 na 340 733, że zginiesz od fajerwerków. Więc jeśli używasz pirotechniki, aby uczcić wygraną na loterii, wiedz, że twoje szanse na śmierć od tych fajerwerków są 857 razy większe niż trafienie jackpota, który właśnie wygrałeś!

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, istock/Nikolas_jkd/ast19/Ildo Frazao

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

News USA

Lodowe Zamki w Wisconsin muszą zaczekać na zimę. Atrakcja opóźnia swoje otwarcie

Opublikowano

dnia

Autor:

Otwarcie popularnej zimowej atrakcji w Lake Geneva zostało przesunięte na 3 lutego. Ice Castles miały zacząć działać w przyszłym tygodniu, ale organizatorom nie udało się zebrać wystarczającej ilości lodu.

Ice Castles mają zostać otwarte w Geneva National Resort & Club drugi rok z rzędu. Atrakcję zapowiadaliśmy 27 listopada.

Ta sezonowa firma rozrywkowa znana jest z tworzenia wyszukanych zamków zbudowanych w całości z lodu w kilku miastach w Ameryce Północnej.

Profesjonalni rzemieślnicy zbierają i ręcznie układają do 10 000 sopli każdego dnia, aby stworzyć atrakcję na świeżym powietrzu. Doświadczenie obejmuje wyrzeźbione w lodzie tunele, fontanny, zjeżdżalnie, przestrzenie do czołgania się i szczeliny, które są oświetlane w nocy za pomocą zmieniających kolor świateł LED.

REKLAMA REKLAMA

W tym roku Ice Castles będą miały również przeprojektowany i ulepszony kulig z zaprzęgiem konnym, nowe oświetlenie i zimowe postacie, które goście będą mieli okazję spotkać.

Bilety na zwiedzanie zamarzniętych fortec będą dostępne od 28 listopada 2022 r. na stronie icecastles.com.

Atrakcja zazwyczaj otwiera się od połowy do końca stycznia, w zależności od pogody, i pozostaje otwarta tylko przez około cztery tygodnie.

Ice Castles ma również cztery inne lokalizacje w Utah, Minnesocie, New Hampshire i Nowym Jorku. Firma została założona przez Brenta Christensena, ojca sześciorga dzieci z Utah, który szukał sposobów, aby jego rodzina mogła wspólnie cieszyć się świeżym powietrzem, nawet zimą.

Stworzył on jaskinię lodową na podwórku ich domu, która stała się popularna nie tylko wśród jego własnych dzieci.

Lodowe zamki znajdują się przy 1221 Geneva National Avenue South w Lake Geneva. Parking w ośrodku Geneva National Resort and Club jest bezpłatny.

Goście są proszeni o odpowiednie zimowe ubranie się, wraz z ciepłymi śniegowcami. Wózki dla dzieci nie mogą się tu poruszać, lepiej wziąć ze sobą sanki. Ice Castles nie zapewnia sanek dla gości.

Źródło: abc7
Foto: YouTube, Ice Castles
Czytaj dalej

News Chicago

Miecz z Field Museum ma 3000 lat. Zobacz niezwykły zabytek na nowej wystawie

Opublikowano

dnia

Autor:

Miecz uważany za replikę i przechowywany w Field Museum od lat dwudziestych XX wieku okazał się prawdziwym zabytkiem. Broń wykonana z brązu i długa na 3 stopy ma 3000 lat. Od 31 marca będzie można ją podziwiać na wystawie pt. „Pierwsi królowie Europy”.

Miecz z brązu został znaleziony na dnie Dunaju około 1920 roku. Wrzucanie mieczy do rzek było częścią tradycji epoki brązu na dzisiejszych Bałkanach i w okolicach. Analogicznie zakopywano topór wojenny przy podpisywaniu traktatu o pokoju.

Muzeum kupiło niezwykle dobrze zachowany miecz z Węgierskiego Muzeum Narodowego wkrótce po tym, jak został wyłowiony, wyjaśnia William Parkinson, kurator antropologii placówki. Jego przyjaciel z węgierskiego muzeum, odwiedzający Chicago zeszłego lata zidentyfikował błąd w opisie miecza, uważanego za replikę.

Przeprowadzone testy potwierdziły błąd. Miecz okazał się 3000-letnim oryginałem.

Nadchodząca wystawa w Field Museum „Pierwsi królowie Europy” prezentująca unikatowy zabytek, przeniesie odwiedzających 5000 lat wstecz.

REKLAMA REKLAMA

Na samym początku epoki brązu ludzie wiedzieli jak wytapiać miedź, wydobywając ja z rudy. Potem zaczęli mieszać ją z cyną, co było wielką zmianą, opowiada Parkinson. Cyna uczyniła metal znacznie silniejszym.

Pod koniec epoki brązu – która trwała od około 3000 r. p.n.e. do 800 p.n.e. – miecze z brązu prawdopodobnie ścierały się z nowomodną żelazną bronią.

O tym, że około 5000 lat temu europejskie plemiona rolników po raz pierwszy zobaczyły konie, które przybyły z południowej Rosji, zwiedzający także dowiedzą się na wystawie, której otwarcie zaplanowano na 31 marca.

 

Źródło: abc7
Foto: YouTube, Field Museum
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu