Połącz się z nami

News Chicago

Kamala Harris w Chicago mówiła o inwestycjach rządu w infrastrukturę i naprawie mostów

Opublikowano

dnia

W środę wiceprezydent Kamala Harris przyleciała do Chicago by reklamować plan naprawy gospodarczej administracji Bidena. Obejmuje on dotację w wysokości 144 milionów dolarów na odbudowę czterech mostów wzdłuż rzeki Calumet.

Zgodnie z notatką z Białego Domu, Air Force Two wylądował o godzinie 11:40AM na międzynarodowym lotnisku Midway z wiceprezydent i senatorem Dickiem Durbinem. Jak podali urzędnicy, zostali powitani przez burmistrz Chicago Lori Lightfoot.

Wizyta Harris w Illinois – jej szósta od objęcia urzędu – miała miejsce, gdy prezydent Joe Biden odwiedził most Brent Spence w Kentucky, a sekretarz transportu Pete Buttigieg udał się do Connecticut, aby odwiedzić most Gold Star.

Około 43 000 mostów w całym kraju jest obecnie ocenianych jako będące w złym stanie, co może wymagać ograniczeń ich obciążenia a nawet zamykania, przekazał Biały Dom.

REKLAMA REKLAMA

Wizyty polityków mają podkreślić, w jaki sposób administracja rozwija gospodarkę i wywiera wpływ na społeczności w całym kraju.

„Po dwóch latach urzędowania mogę śmiało powiedzieć, że budujemy tę lepszą przyszłość” – powiedziała Harris w swoim przemówieniu w Crowley’s Yacht Yard.

Dotacja w wysokości 144 milionów dolarów w ramach ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze ma na celu odnowienie mostów 92nd Street, 95th Street, 100th Street i 106th Street wzdłuż rzeki Calumet.

W wydarzeniu w Crowley’s Yacht Yard wzięli również udział senator Dick Durbin, D-Ill., oraz prezes zarządu powiatu Cook, Toni Preckwinkle.

Harris mówiła o moście 95th Street, zbudowanym w 1958 roku, który nie był poddawany poważnym naprawom od dziesięcioleci – powodując objazdy i opóźnienia, zwiększając koszty dostaw i zakłócając łańcuchy dostaw, co wpływa na rodziny, małe firmy i pracowników.

Ponadpartyjna ustawa infrastrukturalna zainwestuje 40 miliardów dolarów w naprawę i odbudowę mostów w całym kraju, co Biały Dom reklamuje jako największą pojedynczą inwestycję w mosty od czasu budowy systemu autostrad międzystanowych z czasów Eisenhowera.

Harris ostatni raz zatrzymała się w Chicago na wiecu wyborczym 6 listopada. 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu