Połącz się z nami

News Chicago

Wyrok na kierowcę z Orland Park. 2 lata dla mężczyzny, który zabił ciężarną matkę i troje jej dzieci

Opublikowano

dnia

Sean Woulfe z Orland Park został skazany w środę na dwa lata więzienia. Mężczyzna przyznał się w lipcu do pięciu zarzutów lekkomyślnego zabójstwa. W 2017 roku spowodował wypadek, w którym zginęła ciężarna kobieta i jej troje dzieci.

Sędzia powiatu Will, Daniel Rippy, oświadczył, że wyrok Woulfe’a wyniesie dwa lata dla każdej z ofiar, w tym nienarodzonego dziecka, ale wyroki będą odbywały się jednocześnie.

Woulfe przyznał się w lipcu do lekkomyślnego zabójstwa za spowodowanie wypadku samochodowego w 2017 roku na Corning Road i Yates Avenue w Beecher.

29-letnia Lindsey Schmidt, która była wówczas w ciąży, wiozła swoje dzieci do wakacyjnej szkoły biblijnej, kiedy doszło do wypadku. Jej 19-miesięczny syn Kaleb zginął na miejscu, 4-letni Weston i 6-letni Owen, zmarli kilka dni później.

O procesie Seana Woulfe’a pisaliśmy 29 marca.

Prokuratorzy stwierdzili, że Woulfe jechał z prędkością od 83 do 84 mil na godzinę w ciągu kilku sekund poprzedzających wypadek i zlekceważył znak stopu.

Mężczyzna przeprosił za to co zrobił. Wziął pełną odpowiedzialność za prędkość, z jaką się poruszał i zlekceważenie znaku stop.

W marcu zeszłego roku został ogłoszony błąd w procesie, po tym, jak ława przysięgłych nie mogła dojść do jednomyślnego werdyktu. Woulfe powiedział w lipcu, że nie chce narażać Edwarda Schmidta, męża Lindsey Schmidt i ojca dzieci, na kolejny proces, więc przyznał się do winy wbrew radom swojego adwokata.

Adwokat obrony George Lenard, który planuje odwołać się od wyroku, opowiedział się za zwolnieniem w zawieszeniu.

Woulfe nie miał wcześniejszej przeszłości kryminalnej, nie rozmawiał przez telefon komórkowy i nie miał narkotyków ani alkoholu w swoim organizmie w czasie wypadku. Po wypadku pytał ratowników o pasażerów pojazdu Schmidt.

Edward Schmidt, mąż i ojciec ofiar, rozstrzygnął pozew cywilny przeciwko Woulfe w 2018 roku o 300 000 dolarów.

Sędzia Rippy przyznał, że sprawa była jedną z najtrudniejszych. Powiedział, że ustalając wyrok wziął pod uwagę brak historii kryminalnej Woulfe’a, ale powiedział mu, że to jego decyzja i działania związane z pośpiechem do pracy spowodowały wypadek.

 

Lekkomyślne zabójstwo to przestępstwo, w którym sprawca miał świadomość, że jego czyn stwarza znaczne ryzyko śmierci lub ciężkiego uszkodzenia ciała ofiary, ale ignoruje to ryzyko i kontynuuje działanie, co skutkuje śmiercią człowieka.

 

Źródło: chicagotribune, fox32
Foto: You Tube,Broderick Photography

News Chicago

Gdy oddamy krew, duch Emily z Arlington Heights wciąż będzie pomagał chorym

Opublikowano

dnia

Autor:

25 lutego w parafii Matki Bożej Przydrożnej odbędzie się zbiórka krwi ku pamięci dziewczynki z Arlington Heights, która zmarła w 2007 roku po dwuletniej walce z ostrą białaczką szpikową.

Emily Ann Holum zachorowała na ostrą białaczkę szpikową gdy miała 4 lata. Przez dwa lata dzielnie toczyła swą walkę z wdziękiem, godnością i determinacją. Była mała, ale potężna, dzięki czemu zyskała pseudonim Mighty Mite. Miała 6 lat, kiedy zmarła.

W czasie leczenia Emmy potrzebowała licznych transfuzji produktów krwiopochodnych, przyjęła ich ponad 100. Teraz jej wdzięczna za ten dar rodzina, organizując zbiórki krwi, może nadal pomagać innym. Uważają, że duch Emily pomaga teraz innych chorym.

Zbiórka krwi pamięci Emily Ann Holum potrwa od 8:00AM do 2:00PM w niedzielę, 25 lutego, w parafialnej sali gimnastycznej, przy435 S. Ridge Ave. w Arlington Heights.

Można po prostu przyjść, ale zaleca się umawianie spotkań. W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt pod adresem Parisnurse@olwparish.org.

 

Źródło: dailyherald
Foto: olwparish
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago rozbrzmiewa muzyką Polaka. Odwiedźcie festiwal „Chopin In the City”

Opublikowano

dnia

Autor:

W Chicago trwa VIII festiwal „Chopin In the City”. Z tej okazji do niedzieli włącznie możemy brać udział w różnorodnych, wielokulturowych występach uznanych muzyków, wokalistów i artystów. A 1 marca będziemy świętować specjalną uroczystością urodziny polskiego kompozytora.

Sobota, 24.02.2024, godz. 8:00PM

Green Mill | 4802 N. Broadway | Chicago, Illinois
GRUPA GRAŻYNY AUGUŚCIK
Grażyna Auguścik – wokal
Jon Deitemyer – perkusja
Ben Lewis – fortepian
Jan Kregor – gitara
Ethan Philion – bas
Bilety w cenie 20 dolarów płatne gotówką będą dostępne tylko przy drzwiach.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 12:00PM

Centrum Kopernika | 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
Pracownia Artystyczna Patrycji Stępniak | „Malowanie Chopina” | Rodzinny Jarmark Sztuki
KWARTET ANY EVERLING 
Ana Everling – wokal, perkusja
Hunter Diamond – instrumenty dęte drewniane, perkusja
Kenny Reichert – gitara elektryczna
Edinho Gerber – gitara akustyczna
Bilety w cenie 25 dolarów można kupić online.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 4:00PM

ProMuzyka | 713 W. Wrightwood Avenue | Chicago, Illinois
„Et pereat mundus” projekt 
Roberts Świstelnicki – fortepian, poezja, kompozycja
Greg Artry – perkusja, wokal
Dave Miller – gitara
Katie Ernst – bas, wokal
Marek Feldman – skrzypce
Jon Irabagon – saksofon
Za wstęp przyjmowane będą wolne datki.

Piątek, 03.01.2024, godzina 7:30PM

Akademia Muzyczna PaSO 5400 Lawler Ave. | Chicago, Illinois
Świętujemy urodziny Chopina
Grażyna Auguscik – głos
Ben Lewis – fortepian
Warren Oja – wiolonczela
Andrzej Krukowski – czytanie poezji
Bilety w cenie 30 dolarów będą dostępne przy wejściu.

Serdecznie Zapraszamy!

„To jest takie ważne, żeby naszą obecnością podkreślać to, że jesteśmy ważni w tym środowisku i ważna jest nasza sztuka”, mówiła Grażyna Auguścik w studiu Radia Deon przy okazji okazji VII festiwalu „Chopin In The  City”.

 

Źródło: Sounds And Notes
Foto: YouTube, Sounds And Notes, Lionello Balestrieri, „Fryderyk Chopin przy fortepianie”
Czytaj dalej

News Chicago

Ostatni Koncert tragicznie zmarłej bezdomnej Polki – Emilii Lipińskiej

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już informowaliśmy, w Chicago zmarła młoda Polka, która była bezdomna i grała na skrzypcach na ulicy. Wolontariusze ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego zarejestrowali jej uliczny koncert, nie wiedząc, że był ostatnim, i że więcej Emilki nie zobaczą.

Mamy nadzieję, że rodzinie Emilii Lipińskiej uda się zorganizować jej ostatnie pożegnanie. Rodzina mieszkająca w Rzeszowie czeka obecnie na informacje z prosektorium i kostnicy w Chicago. Ciało Emilli zostało przywiezione tu 11 lutego.

Emilka mówiła wolontariuszom ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, że na skrzypcach zaczęła się uczyć grać jako dziecko w Polsce, a później już na Florydzie jako nastolatka pobierała prywatne lekcje. Nie wiadomo dlaczego mieszkała na ulicy.

Według informacji uzyskanych przez wolontariuszy WŻCh kilka dni przed śmiercią Emilia miała problemy z palcami u nóg i została przyjęta do szpitala. Polce zaproponowano amputację palców, ale Emilia wyszła ze szpitala przypuszczalnie na własne żądanie.

Niedługo po wyjściu ze szpitala Emilię znaleziono martwą. Na drugi dzień w tym samym miejscu zmarła ponoć koleżanka Emilki, która wzięła jej skrzypce i także grała na ulicy.

Z naszą redakcją skontaktowała się Barbara Ziarko, mieszkająca w Rzeszowie ciocia zmarłej. Napisała, że Emilia utrzymywała stały kontakt ze swoją babcią, Ewą Jeziersk-Klusek.

Babcia Emilii chce przylecieć do Chicago a rodzina chciałaby zapobiec skremowaniu jej ciała i pochowaniu w zbiorowym grobie. Rozważa także możliwość sprowadzenia zwłok do Ojczyzny.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu