Połącz się z nami

News USA

Wielkie przeprowadzki w USA. Amerykanie obierają na cel Teksas i Florydę. Uciekają z Illinois

Opublikowano

dnia

Według Indeksu wzrostu U-Haul Growth, który w zeszłym roku ocenił ponad dwa miliony podróży w jedną stronę, Teksas i Floryda znalazły się na szczycie rankingu USA. Te dwa stany przyciągnęły najwięcej Amerykanów w 2022 roku. Na końcu listy jest Illinois i Kalifornia.

Teksas zajął pierwsze miejsce drugi rok z rzędu i piąty raz od 2016 roku. Od dziesięcioleci odnotowuje stały wzrost liczby ludności, a w zeszłym roku liczba mieszkańców przekroczyła 30 milionów.

Jedyny inny stan z ponad 30 milionami mieszkańców, Kalifornia, zajął ostatnie miejsce w Indeksie wzrostu U-Haul w zeszłym roku, ponieważ popyt na ciężarówki wywożące dobytek poza Golden State gwałtownie wzrósł.

Teksas zyskał około 470 000 osób między lipcem 2021 a lipcem 2022, według danych US Census Bureau, podczas gdy Kalifornia straciła około 113 000 osób.

Migracja krajowa, czyli Amerykanie przemieszczający się w obrębie stanów, stanowiła około 231 000 przyrostu populacji Teksasu w tym przedziale czasowym, podczas gdy migracja międzynarodowa wyniosła 118 000, a przyrost naturalny dał kolejne 118 000 mieszkańców.

Teksas jest tak popularny ponieważ koszty utrzymania są niskie, nie ma stanowego podatku dochodowego i zderegulowano koszty energii, uważa Robert Abidin, prezes firmy U-Haul Company z północno-wschodniego Houston.

Teksas jest także energetyczną stolicą Stanów Zjednoczonych. Mają tu siedziby firmy z każdej większej branży.

Floryda zajęła drugie miejsce pod względem wskaźnika wzrostu drugi rok z rzędu.

Karolina Południowa, Karolina Północna i Wirginia zamknęły pierwszą piątkę stanów pod względem wzrostu w 2022 r., podczas gdy Nowy Jork, Massachusetts, Michigan, Illinois i Kalifornia uplasowały się w końcowej piątce.

Według głównego ekonomisty Redfin, Daryla Fairweathera, El Paso, Teksas i Detroit mogą być najtańszymi rynkami, na które można się przenieść w 2023 roku, ale to nie czyni ich najlepszą inwestycją.

Niepewność związana z gospodarką – w połączeniu z wysokimi oprocentowaniem kredytów hipotecznych, które wciąż oscylują powyżej 6% – wypchnęła wielu potencjalnych nabywców domów z rynku.

Dane Redfin pokazują, że sprzedaż domów w listopadzie spadła o 35% w porównaniu do 2021 roku.

Fairweather uważa, że kupno domu w rejonie Sun Belt jest ryzykowne, ponieważ wartość nieruchomości będzie tu spadać, zwłaszcza w Austin w Teksasie, Phoenix i Las Vegas. Choć w dłuższej perspektywie czasu rynek się odbije i nadal będzie tu duży popyt.

Tymczasem bezpiecznymi są rynki środkowego zachodu i północnego wschodu. Przykładami mogą być powiat Lake w stanie Illinois; Albany, Nowy Jork; New Haven, Connecticut; Milwaukee i Chicago.

Jeśli konsumenci wolą zachować ostrożność, najlepiej szukać domów poniżej średniej ceny domu na tym rynku. Takie nieruchomości zachowają swoją wartość i będą atrakcyjne dla kupujących.

 

Źródło: fox32, foxbusiness
Foto: YouTube, istock/monkeybusinessimages

NEWS Florida

Jutro Florida Man Games: najbardziej szalona potyczka sportowa na Ziemi

Opublikowano

dnia

Autor:

Sobotnie „Florida Man Games” to zawody nawiązujące do wizerunku kochającego piwo, posiadającego aligatory i noszącego fryzurę typu mulet zjawiska mediów społecznościowych znanego jako „Człowiek z Florydy”. Pośród konkurencji będą m.in. walka na brzuchy i ucieczka przed policją.

„Florida Man Games” zadebiutują już jutro, w sobotę, 24 lutego w St. Augustine na Florydzie. Gry będą naśmiewać się z reputacji mieszkańców Słonecznego Stanu związanej z publikowaniem dziwnych wiadomości na temat broni, narkotyków, alkoholu i gadów – lub kombinacji tych czterech.

Wśród konkurencji będzie m. in. tor przeszkód w unikaniu aresztowania, podczas którego uczestnicy przeskakują płoty i podwórza, ścigani przez prawdziwych funkcjonariuszy policji; Cash Grab kategorii 5, w którym uczestnicy próbują zgarnąć jak najwięcej pieniędzy w dmuchanej budce i oczywiście zapasy piwnych brzuchów, czyli Florida Sumo.

Nie zabraknie konkursu jazdy na mechanicznym aligatorze, wyborów najlepszej fryzury typu mulet oraz wyboru najpiękniejszej dziewczyny z Florydy.

Koncepcja „Florida Man” wkradła się do świadomości ludzi dziesięć lat temu dzięki kontu @_FloridaMan na ówczesnym Twitterze.

Na koncie opatrzonym hasłem „Prawdziwe historie najgorszego superbohatera świata” pojawiały się takie nagłówki, jak: „Mężczyzna z Florydy podpalił garaż, który skonfiskował jego samochód, niszcząc własny pojazd” czy „Mężczyzna z Florydy próbował zapłacić w McDonald’s trawką.”

Bilety na wydarzenie kosztują od 45 o 145 dolarów i można je kupić tutaj.

Za organizacją „Florida Man Games” stoi mieszkaniec St. Augustine: Pete Melfi, właściciel The 904 Now, mediów zajmujących się powiatem St. Johns.

„To będzie szalony dzień pełen zabaw w błocie i torów przeszkód w stylu Florydy. To naprawdę będzie okazja, aby przez jeden dzień przeżyć życie Florida Man” – zapowiedział Melfi.

Źródło: fox13
Foto: „Florida Man Games”, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Bobi zdetronizowany. Nie potwierdzono wieku psa uznanego za najstarszego na świecie

Opublikowano

dnia

Autor:

Pies Bobi, który zakończył życie w zeszłym roku w wieku 31 lat, został pozbawiony tytułu najstarszego psa na świecie po kontroli przeprowadzonej przez Księgę Rekordów Guinnessa (GWR), jak ogłosiła w czwartek organizacja. Nie udowodniono jego sędziwego wieku.

Bobi, pies rasy Rafeiro do Alentejo, stał się sławny jako najstarszy pies na świecie, dopóki w styczniu tymczasowo nie utracił tytułu w oczekiwaniu na wynik śledztwa urzędników Księgi Rekordów Guinnessa GWR. O jego śmierci pisaliśmy w październiku.

Organizacja stwierdziła, że nie ma dowodów, których potrzebuje na poparcie, że Bobi jest rekordzistą.

Mark McKinley, dyrektor ds. rejestrów w GWR, stwierdził, że wszczęto przegląd kartoteki Bobiego w związku z obawami zgłaszanymi przez weterynarzy i innych ekspertów, zarówno prywatnymi, jak i publicznymi komentarzami, a także w związku z wynikami dochodzeń przeprowadzonych przez niektóre media.

Zasadnicze znaczenie miały dane z mikrochipa z portugalskiej bazy danych SIAC, oraz dodatkowe oświadczenie weterynaryjne. Nie przyniosły one rozstrzygających dowodów, które mogłyby ostatecznie potwierdzić datę urodzenia Bobiego.

Obecnie nie jest jasne, kto dzierży tytuł najstarszego psa w historii. Urzędnicy GWR zachęcają właścicieli do zgłaszania swoich czworonogów.

Właściciel Bobiego, Leonel Costa, twierdził, że pies dożył 31 lat i 165 dni. Mówił, że miał 8 lat, gdy w 1992 roku urodził się jego pies. Całe życie spędził w Conqueiros, małej portugalskiej wiosce położonej około 93 mil na północ od stolicy Portugalii, Lizbony.

Według American Kennel Club średnia długość życia psów rasy Rafeiro do Alentejos wynosi około 12–14 lat.

Tytuł najstarszego psa należał wcześniej do australijskiego psa pasterskiego Bluey’a, który urodził się w 1910 i dożył 29 lat i 5 miesięcy.

 

Źródło: cnn
Foto: guinnessworldrecords
Czytaj dalej

News Chicago

Zobacz miasto z perspektywy, jakiej nigdy wcześniej nie widziałeś. FlyOver rusza 1 marca

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już zapowiadaliśmy, tym roku na Navy Pier zawita nowa, ekscytująca przejażdżka, oferująca zupełnie nową przygodę. Wzniesie ona pasażerów ponad niesamowitą panoramą miasta dzięki ogromnemu sferycznemu ekranowi o szerokości 65 stóp, który otacza jeźdźców i ruchome siedzenia.

FlyOver to wciągająca atrakcja łącząca wiodące technologie dronów wraz z imponującymi ujęciami lotniczymi i narracją pierwszoosobową.

Ekscytujący obiekt o powierzchni 48 000 stóp kwadratowych wypuścił swój pierwszy zwiastun na początku miesiąca i ostatecznie zadebiutuje na molo Navy Pier w Chicago w przyszłym tygodniu, w piątek, 1 marca.

„Dzięki tej wciągającej opowieści chcieliśmy uchwycić bogatą różnorodność mieszkańców Chicago i tętniące życiem dzielnice, które splatają tkankę tak wyjątkowego miasta” – powiedziała Lisa Adams, dyrektor operacyjna i producentka wykonawcza Flyover Attractions.

Zgodnie z zapowiedzią kultowe miejsca w Chicago, które zostaną zaprezentowane na platformie FlyOver, to Navy Pier, North Ave Beach, Lake Shore Drive, Chicago Theatre i Joffrey Ballet.

„Od wspinania się na drapacze chmur o wysokości ponad 13000 stóp, przez nurkowanie w dół budynków, prześlizgiwanie się po chodnikach, nurkowanie w kultowych obiektach, takich jak Chicago Theatre, po unoszenie się wśród fajerwerków i nie tylko – to doświadczenie będzie pierwszym tego rodzaju w Chicago” – napisano w komunikacie FlyOver.

Obsługujące jednocześnie 60 gości, fotele ruchome zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać swoim pasażerom poczucie ruchu. Jednocześnie goście doświadczą wiatru, mgły i zapachów.

Bilety są już w sprzedaży i można je znaleźć na stronie www.flyoverchicagonavypier.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube, Flyover
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu