Połącz się z nami

News USA

Wielkie przeprowadzki w USA. Amerykanie obierają na cel Teksas i Florydę. Uciekają z Illinois

Opublikowano

dnia

Według Indeksu wzrostu U-Haul Growth, który w zeszłym roku ocenił ponad dwa miliony podróży w jedną stronę, Teksas i Floryda znalazły się na szczycie rankingu USA. Te dwa stany przyciągnęły najwięcej Amerykanów w 2022 roku. Na końcu listy jest Illinois i Kalifornia.

Teksas zajął pierwsze miejsce drugi rok z rzędu i piąty raz od 2016 roku. Od dziesięcioleci odnotowuje stały wzrost liczby ludności, a w zeszłym roku liczba mieszkańców przekroczyła 30 milionów.

Jedyny inny stan z ponad 30 milionami mieszkańców, Kalifornia, zajął ostatnie miejsce w Indeksie wzrostu U-Haul w zeszłym roku, ponieważ popyt na ciężarówki wywożące dobytek poza Golden State gwałtownie wzrósł.

Teksas zyskał około 470 000 osób między lipcem 2021 a lipcem 2022, według danych US Census Bureau, podczas gdy Kalifornia straciła około 113 000 osób.

REKLAMA REKLAMA

Migracja krajowa, czyli Amerykanie przemieszczający się w obrębie stanów, stanowiła około 231 000 przyrostu populacji Teksasu w tym przedziale czasowym, podczas gdy migracja międzynarodowa wyniosła 118 000, a przyrost naturalny dał kolejne 118 000 mieszkańców.

Teksas jest tak popularny ponieważ koszty utrzymania są niskie, nie ma stanowego podatku dochodowego i zderegulowano koszty energii, uważa Robert Abidin, prezes firmy U-Haul Company z północno-wschodniego Houston.

Teksas jest także energetyczną stolicą Stanów Zjednoczonych. Mają tu siedziby firmy z każdej większej branży.

Floryda zajęła drugie miejsce pod względem wskaźnika wzrostu drugi rok z rzędu.

Karolina Południowa, Karolina Północna i Wirginia zamknęły pierwszą piątkę stanów pod względem wzrostu w 2022 r., podczas gdy Nowy Jork, Massachusetts, Michigan, Illinois i Kalifornia uplasowały się w końcowej piątce.

Według głównego ekonomisty Redfin, Daryla Fairweathera, El Paso, Teksas i Detroit mogą być najtańszymi rynkami, na które można się przenieść w 2023 roku, ale to nie czyni ich najlepszą inwestycją.

Niepewność związana z gospodarką – w połączeniu z wysokimi oprocentowaniem kredytów hipotecznych, które wciąż oscylują powyżej 6% – wypchnęła wielu potencjalnych nabywców domów z rynku.

Dane Redfin pokazują, że sprzedaż domów w listopadzie spadła o 35% w porównaniu do 2021 roku.

Fairweather uważa, że kupno domu w rejonie Sun Belt jest ryzykowne, ponieważ wartość nieruchomości będzie tu spadać, zwłaszcza w Austin w Teksasie, Phoenix i Las Vegas. Choć w dłuższej perspektywie czasu rynek się odbije i nadal będzie tu duży popyt.

Tymczasem bezpiecznymi są rynki środkowego zachodu i północnego wschodu. Przykładami mogą być powiat Lake w stanie Illinois; Albany, Nowy Jork; New Haven, Connecticut; Milwaukee i Chicago.

Jeśli konsumenci wolą zachować ostrożność, najlepiej szukać domów poniżej średniej ceny domu na tym rynku. Takie nieruchomości zachowają swoją wartość i będą atrakcyjne dla kupujących.

 

Źródło: fox32, foxbusiness
Foto: YouTube, istock/monkeybusinessimages

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

News USA

Lodowe Zamki w Wisconsin muszą zaczekać na zimę. Atrakcja opóźnia swoje otwarcie

Opublikowano

dnia

Autor:

Otwarcie popularnej zimowej atrakcji w Lake Geneva zostało przesunięte na 3 lutego. Ice Castles miały zacząć działać w przyszłym tygodniu, ale organizatorom nie udało się zebrać wystarczającej ilości lodu.

Ice Castles mają zostać otwarte w Geneva National Resort & Club drugi rok z rzędu. Atrakcję zapowiadaliśmy 27 listopada.

Ta sezonowa firma rozrywkowa znana jest z tworzenia wyszukanych zamków zbudowanych w całości z lodu w kilku miastach w Ameryce Północnej.

Profesjonalni rzemieślnicy zbierają i ręcznie układają do 10 000 sopli każdego dnia, aby stworzyć atrakcję na świeżym powietrzu. Doświadczenie obejmuje wyrzeźbione w lodzie tunele, fontanny, zjeżdżalnie, przestrzenie do czołgania się i szczeliny, które są oświetlane w nocy za pomocą zmieniających kolor świateł LED.

REKLAMA REKLAMA

W tym roku Ice Castles będą miały również przeprojektowany i ulepszony kulig z zaprzęgiem konnym, nowe oświetlenie i zimowe postacie, które goście będą mieli okazję spotkać.

Bilety na zwiedzanie zamarzniętych fortec będą dostępne od 28 listopada 2022 r. na stronie icecastles.com.

Atrakcja zazwyczaj otwiera się od połowy do końca stycznia, w zależności od pogody, i pozostaje otwarta tylko przez około cztery tygodnie.

Ice Castles ma również cztery inne lokalizacje w Utah, Minnesocie, New Hampshire i Nowym Jorku. Firma została założona przez Brenta Christensena, ojca sześciorga dzieci z Utah, który szukał sposobów, aby jego rodzina mogła wspólnie cieszyć się świeżym powietrzem, nawet zimą.

Stworzył on jaskinię lodową na podwórku ich domu, która stała się popularna nie tylko wśród jego własnych dzieci.

Lodowe zamki znajdują się przy 1221 Geneva National Avenue South w Lake Geneva. Parking w ośrodku Geneva National Resort and Club jest bezpłatny.

Goście są proszeni o odpowiednie zimowe ubranie się, wraz z ciepłymi śniegowcami. Wózki dla dzieci nie mogą się tu poruszać, lepiej wziąć ze sobą sanki. Ice Castles nie zapewnia sanek dla gości.

Źródło: abc7
Foto: YouTube, Ice Castles
Czytaj dalej

News Chicago

Miecz z Field Museum ma 3000 lat. Zobacz niezwykły zabytek na nowej wystawie

Opublikowano

dnia

Autor:

Miecz uważany za replikę i przechowywany w Field Museum od lat dwudziestych XX wieku okazał się prawdziwym zabytkiem. Broń wykonana z brązu i długa na 3 stopy ma 3000 lat. Od 31 marca będzie można ją podziwiać na wystawie pt. „Pierwsi królowie Europy”.

Miecz z brązu został znaleziony na dnie Dunaju około 1920 roku. Wrzucanie mieczy do rzek było częścią tradycji epoki brązu na dzisiejszych Bałkanach i w okolicach. Analogicznie zakopywano topór wojenny przy podpisywaniu traktatu o pokoju.

Muzeum kupiło niezwykle dobrze zachowany miecz z Węgierskiego Muzeum Narodowego wkrótce po tym, jak został wyłowiony, wyjaśnia William Parkinson, kurator antropologii placówki. Jego przyjaciel z węgierskiego muzeum, odwiedzający Chicago zeszłego lata zidentyfikował błąd w opisie miecza, uważanego za replikę.

Przeprowadzone testy potwierdziły błąd. Miecz okazał się 3000-letnim oryginałem.

Nadchodząca wystawa w Field Museum „Pierwsi królowie Europy” prezentująca unikatowy zabytek, przeniesie odwiedzających 5000 lat wstecz.

REKLAMA REKLAMA

Na samym początku epoki brązu ludzie wiedzieli jak wytapiać miedź, wydobywając ja z rudy. Potem zaczęli mieszać ją z cyną, co było wielką zmianą, opowiada Parkinson. Cyna uczyniła metal znacznie silniejszym.

Pod koniec epoki brązu – która trwała od około 3000 r. p.n.e. do 800 p.n.e. – miecze z brązu prawdopodobnie ścierały się z nowomodną żelazną bronią.

O tym, że około 5000 lat temu europejskie plemiona rolników po raz pierwszy zobaczyły konie, które przybyły z południowej Rosji, zwiedzający także dowiedzą się na wystawie, której otwarcie zaplanowano na 31 marca.

 

Źródło: abc7
Foto: YouTube, Field Museum
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu