Połącz się z nami

NEWS Florida

Prawdziwie zimowe Boże Narodzenie na gorącej Florydzie. Czy padnie rekord zimna w tym roku?

Opublikowano

dnia

Arktyczne zimno, który zaczyna opanowywać większość kraju w tym tygodniu, tuż przed weekendem świątecznym, nie oszczędzi również gorącej zazwyczaj Florydy. To mogą być najzimniejsze Święta Bożego Narodzenia w Słonecznym stanie od lat.

Na Boże Narodzenie na Florydzie prognozowane są temperatury około 30 stopni Fahrenheita w północnej i środkowej części stanu. Maksymalne wartości nie przekroczą 50 stopni.

Dla kilku miast i miasteczek na Florydzie i południowym wschodzie kraju będą to prawdopodobnie jedne z najzimniejszych dni Bożego Narodzenia w historii.

Być może nawet pobiją rekordy ustanowione podczas chłodnych Świąt Bożego Narodzenia w 1989 i 1983 roku.

Prognozowana temperatura w niedzielę w Atlancie, 33 stopnie, byłaby najchłodniejsza od 1989 roku, podczas gdy przewidywana temperatura 35 stopni w Birmingham w Alabamie byłaby najzimniejsza od 29 stopni zanotowanych w 1985 roku.

REKLAMA REKLAMA

Obecna przewidywana temperatura w Lakeland na Florydzie, wynosząca 48 stopni w Boże Narodzenie, pobiłaby obecny rekord niskiej temperatury wynoszący 49 stopni, który został ustanowiony w 1983 roku.

Przewiduje się, że Winter Haven – trafnie nazwany w tym sezonie – również pobije swój rekord najniższej temperatury na poziomie 50 stopni, pokonując wynik z 1989 roku o 3 stopnie.

Punta Gorda to kolejne miasto na Florydzie, które według prognoz pobije swój rekordowy chłód w Boże Narodzenie o trzy stopnie (prognoza 53 stopni w porównaniu z rekordem zimna wynoszącym 56 stopni).

Przewiduje się, że Sarasota wyrówna swój rekord 51 stopni, podczas gdy położone dalej na południe, Vero Beach ma osiągnąć tylko 58 stopni – czyli 5 stopni od rekordowo niskiej temperatury.

Tampa prawdopodobnie zaliczy Boże Narodzenie, które uplasuje się w pierwszej piątce najzimniejszych dni świątecznych, z oczekiwaną najwyższą temperaturą 54 stopnie.

Natomiast Orlando z oczekiwanym maksimum 50 stopni w niedzielę byłoby dalekie od swojego rekordu zimna. Maksymalna temperatura w Boże Narodzenie 1983 r. w Orlando osiągnęła tylko 36 stopni – po porannym najniższym poziomie 21 stopni– co oznaczało najzimniejszy dzień w historii.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, istock/EM_prize

NEWS Florida

Nauczyciel muzyki w Venice został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota.

Opublikowano

dnia

Autor:

Timothy Ferguson, nauczyciel muzyki w Garden Elementary School w Venice, został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota. Ponad stu nauczycieli, członków rodzin i pracowników dystryktu zebrało się w środę wieczorem w Venice Community Centre, aby uczcić trzech finalistów plebiscytu.

Obok Fergusona, wyróżniono także Josepha Connera z Venice Middle School i Courtney Smith z Booker High School.

Fundacja Edukacyjna i okręg szkolny powiatu Sarasota przyznały nagrodę, która obejmuje premię w wysokości 5000 USD. Ferguson będzie reprezentował okręg szkolny przez cały rok, a także podczas tegorocznego ogólnostanowego konkursu.

Według Education Foundation Ferguson uczył muzyki przez 20 lat zarówno na Florydzie, jak i w Nowym Jorku.

REKLAMA REKLAMA

Przed wręczeniem nagrody Christopher Renouf, pełniący obowiązki kuratora dystryktu, skierował pochlebne słowa do każdego z trzech finalistów, mówiąc „Reprezentujecie najlepszych z najlepszych”.

Okręg i Fundacja Edukacyjna uhonorowały również Amber Rylak, nauczycielkę wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Emmy E. Booker, nagrodą Innowacyjnego Nauczyciela Roku.

Nagroda miała na celu uhonorowanie nauczyciela, który wykorzystał kreatywne strategie, aby zaspokoić unikalne potrzeby każdego ucznia, zgodnie z komunikatem. Wraz z nagrodą Rylak otrzymała premię w wysokości 2500 USD.

 

Źródło: heraldtribune
Foto: Education Foundation of County Sarasota
Czytaj dalej

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kandydatka do komitetu miejskiego Surfside na Florydzie, oskarżona o morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Shannon Gallagher, która w zeszłym roku bezskutecznie ubiegała się o miejsce w komisji miejskiej Surfside na Florydzie, została aresztowana i jest przetrzymywana w więzieniu bez kaucji. Kobietę oskarżono o morderstwo pierwszego stopnia, poinformowały władze.

52-letnia Gallagher została aresztowana w Chicago i poddana ekstradycji na Florydę na podstawie nakazu aresztowania wydanego przez Departament Policji Fort Lauderdale, zgodnie z aktami sądowymi.

Kobieta została umieszczona w więzieniu powiatu Broward w zeszły piątek, 13 stycznia, i jest przetrzymywana bez kaucji pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia z użyciem broni palnej.

Gallagher kandydowała w 2022 roku do komisji miejskiej Surfside, ale przegrała. Społeczność znajdująca się blisko plaży była miejscem zawalenia się 12-piętrowego budynku i śmierci 98 osób, rok wcześniej.

REKLAMA REKLAMA

Dostęp do szczegółów dotyczących sprawy o morderstwo został ograniczony. Akt oskarżenia wielkiej ławy przysięgłych został zapieczętowany, a policja poinformowała, że nie może ujawnić żadnych szczegółów dotyczących sprawy z 2022 roku.

Według akt sądowych, prawnik Gallagher, Robert Resnick, poprosił we wtorek o zwolnienie jego klientki za kaucją, zauważając, że była właścicielką nieruchomości na Florydzie, nie była karana i nie ma ryzyka ucieczki.

Gallagher jest prawnikiem z kalifornijską licencją i cieszy się dobrą reputacją.

Według NBC 6 wujek Gallagher zmarł w wieku 74 lat.

Akt oskarżenia dotyczy daty jego śmierci, 21 marca 2022. Stacja podała, że kilka dni przed śmiercią podpisał nowy testament, pozostawiając wszystko Shannon Gallagher i stwierdzając, że członkowie jego rodziny nie powinni nic otrzymać.

Testament ten jest teraz zapieczętowany, zgodnie z aktami sądowymi.

 

Źródło: insideedition
Foto: Youtube, fb screenshot
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu