Połącz się z nami

News Chicago

Stare stacje przy Irving Park, Belmont i Pulaski w Chicago będą przystosowane dla niepełnosprawnych

Opublikowano

dnia

Chicago otrzyma w sumie 185 milionów dolarów z funduszy federalnych na przystosowanie kilku stacji Chicago Transit Authority i Metra dla niepełnosprawnych pasażerów. Pieniądze pochodzą z nowego programu włączonego do ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze podpisanej przez prezydenta Joe Bidena w zeszłym roku.

Łącznie Chicago otrzyma drugi co do wielkości pakiet dotacji, po Nowym Jorku, w ramach postanowienia o wartości 1 biliona dolarów, który przeznacza 1,75 miliarda dolarów dla agencji transportowych na poprawę dostępności ich stacji.

Program ten był wspierany przez senator USA Tammy Duckworth, Demokratkę z Illinois.

Największym zyskiem dla miasta będzie 118,5 miliona dolarów, dzięki którym CTA zmodernizuje swoje stacje przy Irving Park, Belmont i Pulaski, aby były one w pełni zgodne z ustawą o osobach niepełnosprawnych – Americans with Disabilities Act ADA.

REKLAMA REKLAMA

Przystanki te zostały zbudowane ponad 50 lat temu i należą do 42 stacji CTA, które nie są zgodne z tymi przepisami. Projekty budowlane przewidziane dla tych trzech przystanków obejmują windy, ulepszenia ramp i ulepszone znaki.

Kolejne 37,6 mln USD poprawi dostępność na stacji 59th/60th Street na linii Metra Electric, w tym przebudowę wejść na ulice i ulepszenia peronów.

Ostatnie 29 mln USD zostanie przeznaczone na przystosowanie stacji 95th Street-Chicago State University – zbudowanej w latach 20.

Nowe dotacje – w sumie 15 przyznane w 9 stanach – muszą zostać wykorzystane na ulepszenie niedostępnych obiektów kolejowych, które zostały zbudowane przed podpisaniem ADA w 1990 r.

Według szacunków rządu federalnego, ponad 900 takich starszych stacji pozostaje dziś niedostępnych dla osób niepełnosprawnych.

Podpisana przez prezydenta George’a H.W. Busha ADA zakazała dyskryminacji niepełnosprawnych Amerykanów i wymagała, aby wszystkie nowo budowane budynki były w pełni dostępne.

W tamtym czasie mniej niż 10% stacji CTA spełniało standardy dostępności, a obecnie odsetek ten wynosi ponad 70%.

Ale to nadal sprawia, że 42 ze 145 stacji „L” w Chicago jest dziś niedostępnych dla niepełnosprawnych i pozbawionych ulepszeń od dziesięcioleci.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube, Istock/inside-studio

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu