Połącz się z nami

News Chicago

Jill Koski nowym dyrektorem Morton Arboretum. Wprowadzi ogród w drugie stulecie działalności

Opublikowano

dnia

Jill Koski zaczęła pracę w szybko rozwijającym się Morton Arboretum 15 lat temu. Jako szefowa zbiórki funduszy rozpoczęła kampanię o wartości 70 milionów dolarów na badania ogrodnicze i programy ochrony arboretum. Teraz wkracza w nową rolę – głównego dyrektora podmiejskiego klejnotu położonego w Lisle.

Trwające cały rok obchody stulecia arboretum oficjalnie kończą się 14 grudnia, w dniu, w którym założyciel ogrodu, Joy Morton, podpisał dokumenty poświęcające swoją rodzinną posiadłość „wiedzy i miłości do drzew”.

Jill Koski – pierwsza kobieta wybrana do roli dyrektora– zastąpi Gerarda Donnelly’ego, byłego profesora botaniki, który przeszedł na emeryturę tej jesieni po ponad 30 owocnych latach prowadzenia arboretum o powierzchni 1700 akrów.

„Nie mogę się doczekać długiej kadencji i kontynuowania tradycji długoterminowego zaangażowania w organizację, a zwłaszcza w misję, która jest dziś bardziej aktualna niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedziała Koski.

REKLAMA REKLAMA

Jill Koski dorastała w Fond du Lac, Wisconsin. Miłość do przyrody to jej osobista pasja od zawsze.

Pracowała w Peggy Notebaert Nature Museum w Chicago i w Shedd Aquarium, a następnie przyjęła swoją pierwszą posadę w Morton Arboretum.

„Głęboko wierzę w siłę i znaczenie publicznych ogrodów i arboretów oraz rosnącą rolę i znaczenie publicznych ogrodów i arboretów na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.” mówi Koski.

Kluczowymi obszarami zainteresowania arboretum będzie rozwój programów naukowych, zwiększanie zaangażowania w sadzenie i ochronę drzew w regionie Chicago, angażowanie nowej generacji miłośników drzew poprzez programy edukacyjne i dalsze zapewnianie wyjątkowych wrażeń i wystaw wszystkim odwiedzającym teren arboretum.

Illumination – coroczny wielobarwny pokaz podkreślający piękno drzew zimą, odbywa się już po raz dziesiąty w Morton Arboretum. Ponad 50 akrów ogrodu jest ozdobionych wspólnymi pokazami kolorów, światła i dźwięku.

Illumination będzie otwarty do 7 stycznia 2023 r.

Bilety wstępu kosztują od 7 do 19 USD dla członków i 13 do 24 USD dla osób niebędących członkami (dzieci poniżej 2 lat wchodzą bezpłatnie).

Można je kupować na stronie mortonarb.org i osobiście w Centrum dla zwiedzających Arboretum.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Morton Arboretum

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu