Połącz się z nami

News USA

Teksas liderem w USA jeśli chodzi o rynek pracy. Bije rekordy w zatrudnieniu

Opublikowano

dnia

Teksas pobił rekord całkowitego wzrostu liczby miejsc pracy i doświadczył najszybszego jej wzrostu liczby w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniego roku do października, poinformowali urzędnicy w zeszłym tygodniu.

Według danych Texas Workforce Commission stan dodał w zeszłym miesiącu 49 500 miejsc pracy poza rolnictwem.

„Teksas nadal tworzy miejsca pracy i każdego miesiąca ustanawia historyczne rekordy zatrudnienia dzięki naszej silnej, rosnącej sile roboczej i ciągłemu zaufaniu biznesu w Teksasie” — oświadczył gubernator Teksasu Greg Abbott.

„Z 49 500 miejsc pracy dodanymi w zeszłym miesiącu i kolejnym nowym rekordem całkowitej liczby miejsc pracy, stan Lone Star świeci jak latarnia morska.”

„Pomimo trudności gospodarczych w kraju, w ciągu ostatnich 12 miesięcy w Teksasie liczba miejsc pracy rosła najszybciej. W nadchodzących miesiącach będziemy nadal zwiększać możliwości gospodarcze dla wszystkich Teksańczyków”- dodał.

Teksas ustanowił nowy rekord w zeszłym miesiącu z 14 002 911 zatrudnionymi osobami pracującymi na stanowiskach poza rolnictwem, w tym osobami będącymi na samozatrudnieniu i w innych kategoriach zawodowych.

Stan odnotował również wzrost liczby miejsc pracy o 5,4% od października 2021 r.

Ponadto wskaźnik aktywności zawodowej Teksasu, odsetek wszystkich zatrudnionych lub aktywnie poszukujących pracy Teksańczyków w wieku produkcyjnym, również był powyżej średniej krajowej wynoszącej 63,6%.

Najwięcej pracowników zatrudniła branża usług profesjonalnych i biznesowych, dodając 18 700 nowych miejsc pracy, a następnie branża rekreacyjna i hotelarska, która wzrosła o 11 600 miejsc pracy. Handel, transport i usługi komunalne dodały 7400 miejsc pracy.

Również kategoria „inne usługi” dodała 3400 nowych miejsc pracy, przekraczając po raz pierwszy poziom sprzed pandemii w zeszłym miesiącu.

„Dziesięć z 11 głównych branż w Teksasie powróciło do poziomu sprzed COVID i go przekroczyło, co przekłada się na więcej miejsc pracy w większej liczbie branż dla większej liczby Teksańczyków” – powiedział komisarz TWC reprezentujący pracę, Julian Alvarez.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/opolja

News USA

Tesla ma kłopoty. Firma Elona Muska zwalnia 15 tys. pracowników

Opublikowano

dnia

Autor:

Tesla przygotowuje się do zwolnienia ponad 10% swojej siły roboczej na całym świecie w związku ze słabymi dostawami w pierwszym kwartale i rosnącą konkurencją na rynku pojazdów elektrycznych (EV).

Wewnętrzny e-mail od dyrektora generalnego Elona Muska, zawiera informację, że producent samochodów zamierza obniżyć koszty i zwiększyć produktywność po latach szybkiego wzrostu, który doprowadził do powielania niektórych ról i funkcji w niektórych obszarach firmy, jak podała w poniedziałek publikacja techniczna, Electrek.

Najcenniejszy producent samochodów na świecie zatrudnia na całym świecie około 140 473 pracowników, podał Reuters, powołując się na najnowszy raport roczny Tesli. Zgłaszana redukcja zatrudnienia dotknie więc ok. 15 tys. pracowników.

Wcześniej Electrek poinformował, że Tesla nakazała menedżerom zidentyfikować kluczowych członków zespołu, wstrzymała nagrody za niektóre akcje, anulowała roczne przeglądy niektórych pracowników i ograniczyła produkcję w Gigafactory w Szanghaju.

Na początku tego miesiąca informowano, że kwartalne dostawy Tesli spadły po raz pierwszy od prawie czterech lat i były niższe od szacunków analityków z Wall Street.

Tesla ogłosiła wówczas, że w pierwszym kwartale dostarczyła około 387 000 pojazdów – znacznie poniżej oczekiwań na poziomie około 443 000, co oznacza spadek o 8,5% w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku.

Producent samochodów stanął także w obliczu narastającej wojny cenowej w Chinach, kluczowym rynku dla producenta pojazdów elektrycznych, ponieważ tańsi konkurenci, tacy jak BYD, zmusili go do obniżenia cen i obcięcia swoich marż.

Na początku tego miesiąca agencja Reuters poinformowała również, że Tesla porzuca długo reklamowane plany produkcji niedrogiego samochodu, rzekomo zwanego Modelem 2, którego cena miała zaczynać się od 25 000 dolarów.

Elon Musk oskarżył wówczas Reutersa o kłamstwo.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/vzphotos/
Czytaj dalej

News Chicago

Luksusowy dom w Northbrook jest do kupienia wraz z wielką kolekcją kolejek

Opublikowano

dnia

Autor:

W wystawionej na sprzedaż rezydencji na przedmieściach Northbrook czeka niespodzianka, która z pewnością zachwyci miłośników kolei – jeden z pokoi zawiera imponującą wystawę modeli pociągów.

Wystawiona za 3,2 miliona dolarów rezydencja na przedmieściach Chicago posiada 6 sypialni i i 11 łazienek i jest „uosobieniem luksusowego życia”. Uwagę zwraca wielka kolekcja elektrycznych kolejek wystawiona w jednym z pokoi.

Inne godne uwagi udogodnienia tej posiadłości obejmują ogromną domową siłownię, saunę, oraz „oazę na świeżym powietrzu”, która obejmuje basen z podwójną kamienną zjeżdżalnią.

„Ta rezydencja w Northbrook to coś więcej niż dom; to arcydzieło, które płynnie łączy doskonałość architektury z bogatymi udogodnieniami” – czytamy w ogłoszeniu. „Dzięki ponadczasowemu projektowi, niezrównanym funkcjom i wielkiej skali, ta rezydencja stanowi przykład szczytu luksusowego życia”.

 

Źródło: nbc

Foto: Vis-home/Joseph Burgess

Czytaj dalej

News Chicago

Założona ponad 100 lat temu mleczarnia Oberweis Dairy w Aurorze bankrutuje

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek Oberweis Dairy złożyła wniosek o ochronę przed upadłością. Z akt sądowych wynika, że firma z siedzibą w North Aurora, znana z lodów i mleka pakowanego w szklane butelki, złożyła dobrowolny wniosek o zabezpieczenie przed upadłością na mocy tzw. Chapter 11 w północnym dystrykcie Illinois.

Firma stwierdziła, że jest winna łącznie ponad 4 miliony dolarów niezabezpieczonych roszczeń swoim 20 największym wierzycielom, w tym ponad 173 000 dolarów skarbnikowi powiatu Cook.

Z dokumentów wynika, że największy dług ma wobec firmy transportowej z siedzibą w Hudson, Penske Truck Company, a sama mleczarnia jest zadłużona na ponad 774 000 dolarów.

Upadłość w ramach Chapter 11, jest często nazywana upadłością „restrukturyzacyjną”, która pozwala podmiotowi kontynuować działalność podczas restrukturyzacji jego finansów i długów.

Jak wynika z historii znajdującej się na stronie internetowej firmy, firma Oberweis Dairy, Inc. została założona w 1915 roku przez Petera Oberweisa, hodowcę bydła mlecznego z Aurory, który zaczął sprzedawać mleko ze swojego wozu konnego. Firma otworzyła swoją pierwszą lodziarnię w Aurorze w 1951 roku.

Właścicielem mleczarni Oberweis Dairy jest obecnie wnuk Petera, Jim, który kupił firmę w 1986 roku.

Jim Oberweis jest Republikaninem i aktywnym politykiem stanu Illinois. Starał się o nominację Republikanów na Gubernatora i Senatora USA, a w latach 2013–2021 był członkiem Senatu stanu Illinois.

Jim Oberweis

Oberweis Dairy prowadzi łącznie 43 sklepy, z których większość znajduje się na terenie Chicago. Jej produkty są sprzedawane w kilku stanach, w tym w Illinois, Indianie, Wisconsin, Ohio, Karolinie Północnej i Wirginii.

 

Źródło: nbc, suntimes
Foto: Oberweis Dairy, wikimedia/ Jnshimko
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu