Połącz się z nami

News Chicago

Świąteczne ceremonie w Des Plaines: Wizyta Świętego Mikołaja i zapalenie choinki czeka nas 2 grudnia

Opublikowano

dnia

Mieszkańcy i urzędnicy Des Plaines zbiorą się w piątek, 2 grudnia, na ceremonii zapalenia światełek na drzewku na Metropolitan Square w centrum miasta. A w sobotę zajrzyjcie na jarmark zimowy Winter Fair.

Zapalenie światełek na drzewku jest zaplanowane na 6:30 p.m., ale atrakcje rozpoczną się o godzinie 4:00 p.m. a Święty Mikołaj ma przybyć o 4:45 p.m.

Tegoroczny temat wydarzenia to „Season of Giving”.

Drzewo z rękawiczkami będzie dostępne do ofiarowania nowych czapek, rękawiczek, rękawiczek i szalików we wszystkich rozmiarach. Mile widziane są też darowizny trwałej żywności dla szafy samopomocy i spiżarni w Des Plaines.

REKLAMA REKLAMA

Na wydarzeniu będą obecne różnorodne food trucki, gorąca czekolada z Armii Zbawienia i Teatru Des Plaines oraz pieczone kasztany dostarczone przez Centrum Historii. W specjalnej skrzynce pocztowej można będzie zostawić list do Św. Mikołaja.

Na żywo wystąpią: Artistry in Motion, Maine West High School Band, Maine West High School Choraliers, Big Noise Theatre, Move The Beat i Kalapadma Dance Academy.

Harmonogram wydarzeń:

4:00 p.m. Uczniowie i grupy społeczne dekorują świąteczne drzewka na Placu
4:30 p.m. Akcje sponsorowane przez lokalne organizacje
4:45 p.m.  Przybywa Św. Mikołaj
5:00 – 6:15 p.m. Rozrywka na żywo
6:30 p.m. Oświetlenie drzewka

Następnego dnia Jarmark Zimowy Winter Fair na Rynku potrwa od 11:00 a.m. do 6:00 p.m. w tej samej lokalizacji. Będzie to kryty targ z wyrobami piekarniczymi i lokalnymi rzemieślnikami.

Na zewnątrz będzie można posłuchać kolędników i obejrzeć pokaz rzeźbienia w lodzie na żywo. A także odbyć historyczną wycieczkę po mieście, z Centrum Historii Des Plaines jako przewodnikiem, aby zobaczyć dekoracje swoich sąsiadów.

Wycieczki trolejbusowe odbywają się według kolejności zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Bezpłatny parking jest dostępny w garażu Metropolitan Square i garażu Civic Center (za ratuszem).

Więcej informacji można znaleźć na stronie desplaines.org/holidaylighting.

 

Źródło: dailyherald, Des Plaines
Foto: YouTube

News Chicago

Dzisiaj w Chicago otwarcie wystawy upamiętniającej zagładę polskich Żydów w Aktion Reinhardt

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt”, 30 listopada o godzinie 7.00 p.m., zostanie otwarta wystawa pt. „Tak jakby nas nigdy nie było” w Polish National Alliance, przy 6100 N Cicero Ave. Chicago.

Poza specjalnie przygotowanymi wysokiej jakości zdjęciami dokumentującymi „Aktion Reinhardt”, będą tu także formy multimedialne, w tym film Michała Szymanowicza pt. „Tak jakby nas nigdy nie było”.

W prezentowanym o godzinie 7.30 PM filmie mówią świadkowie zagłady 1942 r., osoby mieszkające w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej o projekcie upamiętniającym „Aktion Reinhardt” można znaleźć na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt” są Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Państwowe Muzeum na Majdanku, Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronatem objął wydarzenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Źródło: informacja własna
Foto: TPE, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś ostatni dzwonek by przedłużyć wygasającą ważność prawa jazdy i dowodu osobistego w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Po około dwóch latach przesuwania terminu, ostateczne przedłużenie czasu na odnowienie praw jazdy i dowodów osobistych kończy się 1 grudnia. Dzisiaj więc ostatnia szansa by to zrobić.

Sekretarz stanu Illinois Jesse White początkowo przedłużył okres odnowienia ze względu na pandemię COVID-19 w 2020 r. i zapowiedział liczne kolejne przedłużenia.

Przedłużenie ważności dotyczy praw jazdy, dowodów osobistych i zezwoleń szkoleniowych, ale nie obejmuje komercyjnych praw jazdy i zezwoleń szkoleniowych CDL.

White przedłużył datę wygaśnięcia ograniczonych praw jazdy do 1 grudnia, ale tylko w przypadku zezwoleń, które miały wygasnąć między 1 grudnia 2021 r. a 1 grudnia 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu zachęca ludzi do dokończenia procesu odnowienia online, jeśli to możliwe, chociaż kierowcy mają także możliwość osobistego odwiedzenia urzędu.

W niektórych przypadkach osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu jest wymagana. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Kierowcy z Illinois mogą umówić się na spotkanie w jednym z 30 punktów usług dla kierowców.

Biuro Sekretarza Stanu informuje, że niektóre większe urzędy mogą wymagać umawiania spotkań. Dodatkowe informacje i umawiania się na spotkanie na stronie ilsos.gov.

Rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do nowych przepisów o REAL ID.

Po tej dacie, aby lecieć samolotem rejsu krajowego trzeba mieć przy sobie paszport amerykański, jeśli pasażer nie posiada dokumentu REAL ID.

Prawa jazdy i dowody osobiste w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu. 

Źródło: nbc
Foto: Illinois Secretary of State, istock/Prostock-Studio
Czytaj dalej

News Chicago

60-latka z Blue Island okradła ciężarówkę bankową na North Side. Uciekła z 200 tys. dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Blue Island została aresztowana w poniedziałek po południu po rzekomej kradzieży torby z pieniędzmi z otwartej furgonetki stojącej przed Chase Bank na North Side w Chicago.

Około godziny 12:27PM policja poinformowała, że ​​60-letnia Sharon Carabine-Deirberger zabrała torbę zawierającą nieznaną kwotę gotówki z opancerzonej ciężarówki Brinks w bloku 5700 North Broadway.

Carabine-Deirberger następnie uciekła z okolicy, ale ostatecznie została zatrzymana przez policję w Chicago przy 1100 West Granville Avenue – czyli około mili na północ od miejsca popełnienia przestępstwa.

Policja poinformowała, że ​świadek kradzieży wezwał policję.

REKLAMA REKLAMA

Worek pieniędzy został odzyskany, a Carabine-Deirberger została oskarżona o kradzież przekraczającą 100 000 dolarów, podała policja.

Według doniesień, w torbie znajdowało się 200 000 dolarów w gotówce.

Rzecznik Chase Bank powiedział, że żaden z jego pracowników nie został ranny, ale budynek będzie zamknięty na resztę dnia jako środek ostrożności.

Carabine-Deirberger miała się stawić w sądzie we wtorek.

 

Źródło: fox32
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu