Połącz się z nami

News Chicago

Dzisiaj Alan Krashesky, tegoroczny Marszałek Parady 3 Maja, ostatni raz na antenie ABC 7

Opublikowano

dnia

Stacja ABC7 Chicago żegna swojego legendarnego prezentera Alana Krashesky’ego. Dziennikarz o polskich korzeniach poprowadzi dzisiaj swoje ostatnie wiadomości w Wietrznym Mieście.

W ciągu 40 lat pracy dla stacji Alan Krashesky obszernie zajmował się tematami związanymi z Kościołem katolickim. Na swój ostatni dzień pracy przygotował  rozmowę z kardynałem Blase’em Cupichem o kluczowych kwestiach dnia dzisiejszego i o tym, co przyniesie przyszłość.

Weteran stacji telewizyjnej z Chicago ogłosił przejście na emeryturę 4 października, o czym pisaliśmy następnego dnia.

Alan Krashesky, wybrał pomyślną datę, by ogłosić swoją emeryturę na WLS-Channel 7, ponieważ 4 października 1982 roku zaczął pracę w ABC 7 jako główny reporter. Dokładnie 40 lat później poinformował widzów, że odchodzi.

„To była świetna jazda” – powiedział w czasie wtorkowej emisji programu informacyjnego 4 października o godzinie 6:00 wieczorem.

„To była świetna, świetna jazda. Teraz jest po prostu właściwy czas”.

Krashesky podziękował swojej publiczności, ale nie wyjaśnił, dlaczego odchodzi.

61-letni Krashesky jest prowadził ostatnio wiadomości stacji o godzinie 5:00 p.m., 6:00 p.m. i 10:00 p.m., konsekwentnie wygrywając w lokalnych rankingach.

Urodzony w Filadelfii dziennikarz pracował w Austin w Teksasie i Binghamton w stanie Nowy Jork, zanim przybył do Chicago.

Praca Krashesky’ego została uhonorowana licznymi nagrodami, w tym nagrodami Chicago Midwest Emmy i Peter Lisagor Award.

Jego cieszące się uznaniem reportaże zaprowadziły go do Rzymu, by relacjonować historyczne momenty trzech papieży, oraz do Polski, gdzie dokumentował emocjonalny powrót ocalałego z Auschwitz i prezesa Illinois Holocaust Museum, Fritzie Fritzshalla, do obozu.

Na początku swojej kariery Krashesky pracował jako reporter wiadomości i prezenter pogody dla KTBC-TV w Austin w Teksasie.

Pracował także na antenie w wiadomościach, pogodzie i sporcie w WBNG-TV w Binghamton w stanie Nowy Jork. Pierwsze doświadczenia z nadawaniem zdobył na studiach, kiedy był prezenterem wiadomości w radiu WICB-FM w Ithaca w stanie Nowy Jork.

Krashesky urodził się w Filadelfii w Pensylwanii, ale uczęszczał do Milton Hershey School w Hershey w Pensylwanii, szkoły z internatem dla dzieci z potrzebami finansowymi i społecznymi.

Szkoła uhonorowała go tytułem Absolwenta Roku 2005. Ukończył z wyróżnieniem Ithaca College w Ithaca w stanie Nowy Jork, uzyskując tytuł Bachelor of Science w dziedzinie zarządzania komunikacją. Ithaca mianowała go swoim wybitnym młodym absolwentem w 1992 roku.

 

Alan Krashesky pełnił rolę Marszałka ostatniej Polskiej Parady Dnia Konstytucji 3 -Maja, która uhonorowała jego zasługi jako wieloletniego prezentera Parady 3 Maja podczas transmisji na kanale ABC 7.

On i jego żona Colleen mają troje dorosłych dzieci i troje wnucząt.

 

 

Źródło: suntimes, abc7
Foto: You Tube

News Chicago

America’s Beauty Show 2024. W Rosemont przez 3 dni rządziło piękno

Opublikowano

dnia

Autor:

„America’s Beauty Show 2024″ w Rosemont dobiegło końca! W poniedziałek dziesiątki profesjonalistów z branży kosmetycznej zebrało się na ostatni dzień trzydniowego wydarzenia, podsumowując niesamowite doświadczenie pełne edukacji, inspiracji i kontaktów.

W dniach 20-22 kwietnia, w Rosemont, IL, odbywały się jedne z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w Stanach Zjednoczonych – America’s Beauty Show.

Podczas trzydniowego wydarzenia, uczestnicy mieli możliwość spotkania z największymi gwiazdami branży beauty, w tym celebrytami, influencerami, stylistami i ekspertami w dziedzinie makijażu, fryzjerstwa i pielęgnacji skóry.

Biorąc udział w w warsztatach i szkoleniach, prowadzonych przez specjalistów z branży beauty, mieli okazję do zdobycia nowych umiejętności i wiedzy, a także do networking’u z innymi profesjonalistami z branży.

Uczestnicy wyjechali ze świeżymi pomysłami, nowymi umiejętnościami i odnowioną pasją do branży kosmetycznej.

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej

News USA

Dom Billa Gatesa w stanie Waszyngton sprzedał się w ekspresowym tempie

Opublikowano

dnia

Autor:

Według doniesień Bill Gates ma teraz o jeden dom mniej. Stało się tak na początku tego miesiąca, kiedy współzałożyciel Microsoftu zawarł umowę sprzedaży należącego do niego domu o powierzchni 2430 stóp kwadratowych w Medina w stanie Waszyngton, jak podaje Realtor.com.

Nie wiadomo, za ile ostatecznie poszła nieruchomość. Pierwotnie została wystawiona na sprzedaż 29 marca, a cena wywoławcza wynosiła prawie 4,989 mln dolarów. Biil Gates, którego majątek szacuje się na 131 miliardów dolarów, kupił nieruchomość w kwietniu 2003 roku za 1 310 000 dolarów.

Jak podaje „Fortune”, przy sprzedaży domu Gates współpracował z biurem nieruchomości RE/MAX Northwest.

Nieruchomość z 1954 roku może poszczycić się „spektakularnym i budzącym podziw 180-stopniowym widokiem na Jezioro Waszyngton, panoramę Seattle i MTN” – czytamy w ogłoszeniu. Według opisu, dom znajduje się na działce o powierzchni 0,61 akra, obejmującej prywatną plażę. Do dyspozycji Gości jest tu także duży taras i ogród zen. Budynek jest wyposażony w cztery sypialnie, trzy pełne łazienki i ogrzewanie podłogowe.

Drugi dom Gatesa w Medina, o nazwie „Xanadu 2.0”, pozostaje jego własnością. Miliarder z branży technologicznej zainwestował dziesiątki milionów dolarów w budowę tego domu o powierzchni 66 000 stóp kwadratowych.

Medina zlokalizowana jest w powiecie King, gdzie Microsoft od dawna ma swoją siedzibę.

Bill Gates spędził 15 lat na stanowisku dyrektora generalnego Microsoft, a jego kadencja zakończyła się w 2000 r. W 2020 r. odszedł także z zarządu technologicznego giganta, aby „poświęcić więcej czasu swoim priorytetom filantropijnym, w tym globalnemu zdrowiu, rozwojowi, edukacji i rosnącemu zaangażowaniu w walkę ze zmianami klimatycznymi ”, jak zapowiedział.

Według Bloomberga miliarder nadal posiada około 1% akcji Microsoftu.

 

Źródło: foxbusiness, realtor.com
Foto: YouTube, Realtor.com
Czytaj dalej

News USA

Ogród Zoologiczny w San Francisco otrzyma parę pand wielkich z Chin

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek w Pekinie Burmistrz San Francisco, London Breed, ogłosiła wraz z urzędnikami z China Wildlife Conservation Association (CWCA) wypożyczenie pand dla tutejszego zoo. To pierwszy raz, gdy miasto będzie gościć te zwierzęta na dłuższą metę, o co zabiegało się prowadząc całoroczną kampanię społeczną.

W lutym San Diego ogłosiło, że otrzyma dwie pandy, gdy po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat Chiny zgodziły się wysłać pandy do Stanów Zjednoczonych. San Francisco będzie kolejnym miastem, które gościć będzie te sympatyczne zwierzęta.

Chiny są domem jedynego naturalnego siedliska pand i właścicielem większości czarno-białych niedźwiedzi na świecie. Pekin pożycza zwierzęta innym krajom, traktując pożyczkę jako narzędzie dyplomacji i działalności na rzecz ochrony dzikiej przyrody.

San Francisco współpracowało ze społecznościami chińskimi i azjatyckimi, aby wspierać pandy przez prawie rok, aż do spotkania przywódców Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku w San Francisco w listopadzie ubiegłego roku, podczas którego spotkali się prezydenci USA i Chin.

Sekretarz generalny China Wildlife Conservation Association CWCA. Wu Minglu powiedział, że stowarzyszenie będzie współpracować z urzędnikami San Francisco, aby przygotować się na przybycie pand i zapewnić standardy techniczne dotyczące ich ochrony.

W USA przebywają obecnie tylko cztery pandy wielkie, wszystkie w zoo w Atlancie.

W ostatnich latach Chiny nie przedłużyły umów wypożyczenia tych zwierząt w ogrodach zoologicznych w Waszyngtonie i Memphis w stanie Tennessee, wywołując obawy, że kończą swoją historyczną „dyplomację pand” z krajami zachodnimi ze względu na napięcia geopolityczne.

Czarno-białe misie są symbolem przyjaźni amerykańsko-chińskiej od czasu, gdy Pekin podarował parę pand Narodowemu Zoo w Waszyngtonie w 1972 r., przed normalizacją stosunków dwustronnych. Chiny pożyczyły później pandy ogrodom zoologicznym, aby pomóc w rozmnażaniu młodych i zwiększeniu populacji.

Piątkowe oświadczenie poprzedza planowaną w tym tygodniu wizytę w Chinach sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena.

W ostatnich miesiącach Waszyngton i Pekin zintensyfikowały wymianę dyplomatyczną, próbując złagodzić eskalację napięcia. Utrzymują się jednak tarcia dotyczące handlu, bezpieczeństwa narodowego i rozbieżnych stanowisk obu krajów w sprawie konfliktów, takich jak inwazja Rosji na Ukrainę i wojna Izrael-Hamas.

 

Źródło: npr
Foto: YouTube, istock/Sam Miz/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu