Połącz się z nami

News USA

Pożyczki studenckie – co należy wiedzieć o ich umorzeniach?

Opublikowano

dnia

Departament Edukacji masowo wysyła powiadomienia do pożyczkobiorców, którzy zostali zatwierdzeni do umorzenia pożyczki studenckiej w wyniku domniemanego niewłaściwego postępowania szkół. Setki tysięcy osób nie będzie musiało spłacać pożyczek studenckich w ramach inicjatywy zwolnienia grupowego.

Wysyłane powiadomienia różnią się od oddzielnej partii e-maili, wysyłanych do pożyczkobiorców zatwierdzonych do jednorazowego planu anulowania pożyczki studenckiej prezydenta Bidena, który wciąż pozostaje zablokowany przez sądy federalne.

Oto, co kredytobiorcy powinni wiedzieć.

Umorzenie pożyczki studenckiej z powodu niewłaściwego postępowania szkoły

Administracja Bidena zapewnia anulowanie pożyczek studenckich za pośrednictwem Borrower Defense to Repayment, programu mającego na celu naprawienie niewłaściwego postępowania w szkole związanego z fałszywymi obietnicami dotyczącymi podstawowych elementów programów edukacyjnych.

W czerwcu administracja ogłosiła, że ​​560 000 pożyczkobiorców, którzy uczęszczali do Corinthian Colleges, otrzyma automatyczne anulowanie pożyczki studenckiej za pośrednictwem Borrower Defense to Repayment, niezależnie od tego, czy poprosili o ulgę lub złożyli formalny wniosek.

Krajowa sieć szkół nastawionych na zysk, która upadła w 2015 roku, została oskarżona o celowe wprowadzanie w błąd i angażowanie się w fałszywe reklamy.

Następnie w sierpniu administracja Bidena ogłosiła, że ​​kolejne 200 000 pożyczkobiorców, którzy uczęszczali do instytutów technicznych ITT, również otrzyma automatyczne umorzenie pożyczki studenckiej.

Podobnie jak Corinthian, ITT zostało oskarżone o szeroko rozpowszechnione wykroczenia związane z przyjęciami i pośrednictwem pracy, zanim upadło w 2016 r.

Pożyczkobiorcy, którzy uczestniczyli w szkołach ITT od 1 stycznia 2005 r. do ich zamknięcia we wrześniu 2016 r., kwalifikują się do zwolnienia grupowego, nawet jeśli nie złożyli formalnego wniosku.

Co pożyczkobiorcy powinni wiedzieć o automatycznym umorzeniu pożyczki studenckiej

Oprócz umorzenia pożyczki studenckiej, pożyczkobiorcy, którzy kwalifikują się do ulgi w ramach tego automatycznego procesu zwolnienia grupowego, mogą również otrzymać zwrot wcześniejszych płatności dokonanych z tytułu tych pożyczek.

Departament Edukacji zachęca pożyczkobiorców do aktualizacji adresu pocztowego, aby mieć pewność, że otrzymają ważną korespondencję, a także czeki zwrotne.

Pożyczkobiorcy mogą uzyskać dane kontaktowe swojego obecnego podmiotu obsługującego pożyczkę, logując się do portalu Departamentu Edukacji na stronie StudentAid.gov.

Ulga ta różni się od innych inicjatyw umorzenia pożyczek studenckich

Co ważne, ta ostatnia runda umorzenia pożyczek studenckich jest całkowicie odmienna od innych niedawnych ulg ogłoszonych przez administrację Bidena, w tym:

  • 6 miliardów dolarów umorzenia pożyczek studenckich dla setek tysięcy pożyczkobiorców w ramach ugody w sprawie ochrony pożyczkobiorcy przed spłatą, która została sfinalizowana w zeszłym tygodniu.
  • Ograniczone zwolnienie PSLF, które zakończyło się 31 października.
  • Korekta Konta IDR, która może skutkować umorzeniem pożyczki wielu pożyczkobiorcom, którzy spłacają ją od dłuższego czasu.
  • Jednorazowa inicjatywa Bidena dotycząca anulowania pożyczki studenckiej, która jest obecnie blokowana przez sądy federalne. Departament Edukacji również zaczął wysyłać masowe powiadomienia drogą e-mail dotyczące tego programu, chociaż nie udzielono jeszcze żadnej ulgi z powodu toczących się orzeczeń sądowych.
Źródło: forbes
Foto: YouTube, istock/DMEPhotography

News USA

Idaho może zakazać procedur zmian płci nieletnim, zdaniem Sądu Najwyższego

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek Sąd Najwyższy USA zezwolił stanowi Idaho na egzekwowanie zakazu stosowania procedur zmian płci dla młodzieży transpłciowej do czasu, aż toczą się postępowania sądowe w tej sprawie. Coraz więcej stanów przyjmuje przepisy ograniczające lub zakazujące opieki medycznej potwierdzającej płeć dla nieletnich.

Poniedziałkowe orzeczenie sędziów zezwala stanowi na wprowadzenie w życie ustawy z 2023 r., która przewiduje karę do 10 lat więzienia dla lekarzy, którzy zapewniają hormony, leki blokujące dojrzewanie lub inne procedury związane ze zmianą płci osobom poniżej 18. roku życia.

Zgodnie z postanowieniem sądu dwie transpłciowe nastolatki, które złożyły pozew, kwestionując to prawo, nadal będą mogły kontynuować swoje „leczenie”.

Przeciwnicy tej ustawy twierdzą, że prawdopodobnie zwiększy ona liczbę samobójstw wśród nastolatków. Jej zwolennicy twierdzą natomiast, że konieczna jest ochrona dzieci przed medycznym lub chirurgicznym leczeniem dysforii płciowej, w związku z jej szkodliwością.

Co najmniej 23 stany przyjęły przepisy ograniczające lub zakazujące opieki medycznej potwierdzającej płeć dla nieletnich transpłciowych, a w większości z tych stanów toczą się procesy sądowe. Sędzia federalny uchylił zakaz nałożony w Arkansas jako niezgodny z konstytucją. Zakaz Montany również jest tymczasowo zawieszony.

Stany, które przyjęły przepisy ograniczające lub zakazujące opieki medycznej potwierdzającej płeć dla nieletnich transpłciowych, to: Alabama, Arkansas, Arizona, Floryda, Georgia, Idaho, Indiana, Iowa, Kentucky, Luizjana, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Karolina Północna, Karolina Północna Dakota, Ohio, Oklahoma, Dakota Południowa, Tennessee, Teksas, Utah i Wirginia Zachodnia.

 

Zródło: nbc
Foto: istock/LD/
Czytaj dalej

News USA

Leki blokujące dojrzewanie mogą powodować nieodwracalne szkody u dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Kiedy rodzice zwracają się o pomoc medyczną dla swoich dzieci, które mają wątpliwości co do płci, myślą, że leki blokujące dojrzewanie to odwracalne leczenie, które wstrzymuje okres dojrzewania, dając szansę na odkrycie ich tożsamości płciowej. Jednak badanie Mayo Clinic opublikowane pod koniec marca wykazało, że chłopcy przyjmujący leki blokujące dojrzewanie mogą doznać nieodwracalnej szkody, o czym mówi Ojciec Paweł Kosiński SJ.

Badanie, opublikowane na stronie internetowej Cold Spring Harbor Laboratory w Minnesocie, wykazało, że dorastający chłopcy przyjmujący leki blokujące dojrzewanie mogą doświadczać problemów z płodnością i atrofii jąder.

Jedenastu naukowców z Mayo Clinic z Rochester w stanie Minnesota badało wpływ blokerów dojrzewania na komórki jąder. Naukowcy odkryli bezprecedensowy dowód ujawniający ich szkodliwe działanie na jądra u dzieci.

Naukowcy odkryli, że blokery dojrzewania szkodzą rozwojowi produkcji nasienia i mogą wpływać na płodność, gdy dzieci dorosną. Zgłosili obserwację „łagodnej do ciężkiej atrofii gruczołów płciowych u dzieci leczonych lekami blokującymi dojrzewanie”.

W badaniu, które nie zostało jeszcze recenzowane, przeanalizowano próbki jąder od 87 pacjentów w wieku poniżej 18 lat. W badaniu wzięło udział łącznie 87 dzieci, w tym 16 chłopców, którzy zidentyfikowali się jako dziewczynki, a dziewięciu z nich przyjmowało leki blokujące dojrzewanie.

Dwóch z dziewięciu chłopców, którzy przyjmowali leki blokujące dojrzewanie, miało nieprawidłowe cechy jąder, które można było zaobserwować w badaniu fizykalnym.

„Według naszej najlepszej wiedzy nie przeprowadzono żadnych rygorystycznych badań dotyczących przedłużonej blokady dojrzewania w populacjach pediatrycznych i jej długoterminowych konsekwencji dla zdolności reprodukcyjnej” – zauważyli autorzy badania.

Mimo to leki blokujące dojrzewanie, pierwotnie opracowane w celu tłumienia hormonów u nieletnich, którzy zbyt wcześnie rozpoczęli dojrzewanie, są przepisywane dzieciom doświadczającym dysforii płciowej.

Tymczasem w krajach europejskich, takich jak Finlandia, Holandia, Norwegia, Szwecja i Wielka Brytania, obowiązują ograniczenia lub zakazy dotyczące blokerów dojrzewania u dzieci. W zeszłym miesiącu zniosła je Anglia.

„Leki blokujące dojrzewanie nie są dostępne dla dzieci i młodych ludzi w przypadku niezgodności płci lub dysforii płciowej, ponieważ nie ma wystarczających dowodów na ich bezpieczeństwo i skuteczność kliniczną” – czytamy w witrynie internetowej NHS England dotyczącej „leczenia” dysforii płciowej.

 

Źródło: cna
Foto: istock/ LivingImages/
Czytaj dalej

News USA

Tesla ma kłopoty. Firma Elona Muska zwalnia 15 tys. pracowników

Opublikowano

dnia

Autor:

Tesla przygotowuje się do zwolnienia ponad 10% swojej siły roboczej na całym świecie w związku ze słabymi dostawami w pierwszym kwartale i rosnącą konkurencją na rynku pojazdów elektrycznych (EV).

Wewnętrzny e-mail od dyrektora generalnego Elona Muska, zawiera informację, że producent samochodów zamierza obniżyć koszty i zwiększyć produktywność po latach szybkiego wzrostu, który doprowadził do powielania niektórych ról i funkcji w niektórych obszarach firmy, jak podała w poniedziałek publikacja techniczna, Electrek.

Najcenniejszy producent samochodów na świecie zatrudnia na całym świecie około 140 473 pracowników, podał Reuters, powołując się na najnowszy raport roczny Tesli. Zgłaszana redukcja zatrudnienia dotknie więc ok. 15 tys. pracowników.

Wcześniej Electrek poinformował, że Tesla nakazała menedżerom zidentyfikować kluczowych członków zespołu, wstrzymała nagrody za niektóre akcje, anulowała roczne przeglądy niektórych pracowników i ograniczyła produkcję w Gigafactory w Szanghaju.

Na początku tego miesiąca informowano, że kwartalne dostawy Tesli spadły po raz pierwszy od prawie czterech lat i były niższe od szacunków analityków z Wall Street.

Tesla ogłosiła wówczas, że w pierwszym kwartale dostarczyła około 387 000 pojazdów – znacznie poniżej oczekiwań na poziomie około 443 000, co oznacza spadek o 8,5% w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku.

Producent samochodów stanął także w obliczu narastającej wojny cenowej w Chinach, kluczowym rynku dla producenta pojazdów elektrycznych, ponieważ tańsi konkurenci, tacy jak BYD, zmusili go do obniżenia cen i obcięcia swoich marż.

Na początku tego miesiąca agencja Reuters poinformowała również, że Tesla porzuca długo reklamowane plany produkcji niedrogiego samochodu, rzekomo zwanego Modelem 2, którego cena miała zaczynać się od 25 000 dolarów.

Elon Musk oskarżył wówczas Reutersa o kłamstwo.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/vzphotos/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu