Połącz się z nami

News USA

Sprzedaż biletów na trasę Taylor Swift odwołana. Ticketmaster krytykowany jako monopolista po problemach ostatnich dni

Opublikowano

dnia

Taylor Swift odwołała swoją sprzedaż biletów na „Eras Tour” dla ogółu społeczeństwa, która była zaplanowana na piątek. Przedsprzedaż na pierwszą trasę koncertową gwiazdy pop od pięciu lat, prowadzona od wtorku, przyniosła historyczny popyt, przytłaczając systemy sprzedaży biletów.

W oświadczeniu Ticketmaster potwierdził, że ogólna sprzedaż zostanie odwołana z powodu dużego popytu i „niewystarczającymi zapasami biletów, aby zaspokoić to zapotrzebowanie”.

Przedsprzedaż koncertów Swift w tym tygodniu pobiła rekordy sprzedaży. Miliony fanów rzuciły się, by kupić bilety, pomimo usterek wpływających na system Ticketmaster i sprzeciwu polityków wobec władzy sprzedawcy biletów.

Trasa obejmująca 52 koncerty na stadionach sprzedała we wtorek ponad dwa miliony biletów – więcej niż jakikolwiek inny artysta, w ciągu jednego dnia.

Wtorkowa przedsprzedaż była ograniczona do wybranej grupy osób, które zarejestrowały się w Ticketmaster, co było częścią wysiłków mających na celu zapewnienie, że prawdziwi fani dostaną pierwszą szansę na bilety.

Witryna Ticketmaster była jednym z niewielu miejsc, w których ludzie mogli kupić bilet na trasę koncertową pani Swift.

Ticketmaster otrzymał 3,5 miliarda żądań systemowych na swojej stronie – czterokrotnie więcej niż w poprzednim szczycie.

Tłum fanów wchodzących na stronę Live Nation Entertainment Inc. Ticketmaster przytłoczył giganta biletowego, a kupujący z nadzieją czekali w długich wirtualnych kolejkach, byli wyrzucani z systemu i otrzymywali komunikaty o błędach.

Live Nation LYV i Ticketmaster, dwie największe siły w branży muzycznej, połączyły się w 2010 roku za zgodą federalnych organów antymonopolowych.

Sprzedają większość biletów na wydarzenia na żywo, co według niektórych krytyków pozwoliło Ticketmaster podnieść ceny i wprowadzić dodatkowe opłaty.

Politycy stwierdzili, że Ticketmaster działa jak monopolista, pozostawiając firmę z niewielką motywacją do ulepszania technologii. Witryna z trudem radziła sobie z popytem ze strony milionów fanów Swift w tym tygodniu.

Senator Amy Klobuchar, przewodnicząca senackiej podkomisji antymonopolowej, powiedziała, że ​​problemy Ticketmaster pokazują, dlaczego Stany Zjednoczone potrzebują silnego egzekwowania przepisów antymonopolowych.

Politycy i fani piosenkarki skrytykowali Ticketmaster za antykonkurencyjne zachowanie w tym tygodniu.

Senator Amy Klobuchar napisała w środę list do dyrektora generalnego Live Nation, Michaela Rapino, mówiąc, że ma poważne obawy w związku z doniesieniami o zawieszaniu się Ticketmaster i zwiększaniu opłat.

„Siła Ticketmaster na pierwotnym rynku biletów izoluje go od presji konkurencyjnej, która zazwyczaj popycha firmy do innowacji” – powiedziała. „Może to skutkować dramatycznymi awariami usług, za które płacą konsumenci” – dodała.

Ticketmaster sprzedawał bilety na trasę stadionową Swift w cenie od 49 do 449 USD, a niektóre pakiety VIP sięgały nawet 899 USD.

Program Verified Fan, z którego wcześniej korzystała Swift, zachęca fanów do rejestracji na kilka tygodni przed rozpoczęciem sprzedaży biletów i prosi ich o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail i numeru telefonu.

Według osób zaznajomionych z programem firma zajmująca się sprzedażą biletów zbiera własne dane dotyczące sprzedaży wraz z publicznie dostępnymi danymi, takimi jak historia mediów społecznościowych, w celu weryfikacji tożsamości potencjalnych nabywców.

Osoby uznane za legalne otrzymują kody, które umożliwiają im dostęp do biletów w przedsprzedaży tylko dla fanów.

Fani, którzy nie dostali biletów podczas przedsprzedaży na Ticketmaster, mogli też spróbować kupić bilety osób trzecich.

Na StubHub, stronie odsprzedaży biletów, miejsca w pobliżu sceny na stadionie MetLife w New Jersey zostały wystawione za cenę aż 76 000 $ w czwartek rano.

 

Źródło: wsj
Foto: YouTube

News Chicago

Colectivo Coffee Roasters z Milwaukee otworzy w Chicago 2 nowe lokale

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek firma Colectivo Coffee Roasters ogłosiła plany otwarcia dwóch nowych kawiarni w Chicago: lokalizacji w dzielnicy Ravenswood przy 1825 W. Lawrence Avenue oraz lokalu w dzielnicy Southport przy 3258 N. Southport Avenue.

W komunikacie prasowym podano, że Colectivo Coffee z siedzibą w Milwaukee słynie z klimatycznych kawiarni, jasnych tarasów, oryginalnych napojów kawowych i potraw przygotowywanych od podstaw.

Każda kawiarnia będzie oferować pełne menu składające się z napojów espresso, kawy i zimnego naparu z beczki, całodniowe śniadanie, świeżo przygotowane kanapki i domowe wypieki z własnej piekarni.

Każda lokalizacja zostanie zaprojektowana tak, aby można ją było zintegrować z odpowiednim otoczeniem i będzie miała powierzchnię około 2100 stóp kwadratowych z miejscami do siedzenia wewnątrz dla 40 osób i miejscami do siedzenia na zewnątrz dla 30 osób.

Lokalizacja w Ravenswood będzie również wyposażona w antresolę o powierzchni 400 stóp kwadratowych z widokiem na kawiarnię.

Otwarcie obu lokalizacji planowane jest na przełom 2024 i 2025 roku.

Colectivo zostało założone w Milwaukee w 1993 r., a swoją pierwszą lokalizację w Chicago otworzyło w 2017 r. Obecnie ma 5 lokalizacji na terenie Chicago, w: Wicker Park, Lincoln Park, Logan Square, Evanston i Andersonville, a także 15 kawiarni w Milwaukee i Madison.

Źródło: fox32
Foto: Colectivo
Czytaj dalej

News USA

Gigant Macy’s odnotował straty. Zamknie 150 nierentownych sklepów w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

W ciągu najbliższych trzech lat Macy’s zamknie 150 nieproduktywnych sklepów, w tym 50 do końca 2024 r. O decyzji poinformował we wtorek operator domu towarowego po odnotowaniu straty za czwarty kwartał i spadku sprzedaży.

W ramach nowej strategii firma Macy’s zamierza zmodernizować pozostałe 350 sklepów, planując zwiększyć liczbę sprzedawców w przymierzalniach i działach obuwniczych, a także dodać więcej elementów wizualnych, takich jak manekiny.

Jednocześnie firma zasygnalizowała zwrot w kierunku luksusu, który ogólnie wypadł lepiej. Jej przedstawiciele zapowiedzieli, że otworzą 15 luksusowych sklepów Bloomingdale’s i 30 luksusowych sklepów z kosmetykami Blue Mercury.

Firma podała, że sklepy Macy’s, które zostaną zamknięte, generują mniej niż 10% sprzedaży.

Chociaż skorygowany zysk netto i przychody były wyższe od oczekiwań Wall Street, przedstawiciele Macy’s przedstawili ostrożne perspektywy na ten rok. W zeszłym miesiącu odrzucili ofertę przejęcia o wartości 5,8 miliarda dolarów złożoną przez fundusz hedgingowy i menedżera inwestycyjnego Brigade Capital Management.

Jeszcze przed pandemią domy towarowe musiały stawić czoła intensywnej konkurencji ze strony internetowych rywali. Neiman Marcus, JCPenney i Bed Bath & Beyond złożyły wniosek o ochronę przed upadłością.

Konsumenci okazali się odporni i chętni do robienia zakupów nawet po ataku inflacji, chociaż zachowania uległy zmianie i niektórzy Amerykanie przerzucili się na towary po niższych cenach.

Choć inflacja uległa obecnie spowolnieniu, spowolnił także wzrost siły roboczej i płac.

Macy’s manewruje, aby zwiększyć sprzedaż, przyspieszając rozwój sklepów małoformatowych, które mogą zapewnić klientom większą wygodę. W październiku ogłoszono plany dodania do jesieni 2025 r. aż 30 lokalizacji małoformatowych, co zwiększy ich łączną liczbę do około 42. Kolejna runda ekspansji rozpocznie się jesienią tego roku.

Jednak Macy’s nadal redukuje miejsca pracy, aby obniżyć koszty. W styczniu poinformowano, że zwolni około 3,5% całkowitej siły roboczej, czyli około 2350 pracowników, i zamknie 5 lokalizacji.

Strategia dotycząca zmian została opracowana po tym, jak firma Macy’s przeprowadziła ankietę wśród 60 000 klientów na temat tego, co im się podoba, a co nie, w zakupach. Klienci odpowiedzieli, że chcą mniej zagraconych sklepów i lepszej obsługi.

Macy’s dokonuje także przeglądu swoich marek prywatnych, dzięki którym sklepy mogą się wyróżnić, a także osiągać lepsze marże zysku.

Firma odnotowała kwartalną stratę w wysokości 71 milionów dolarów, czyli 26 centów na akcję. Według FactSet, po uwzględnieniu kosztów z tytułu utraty wartości i opłat restrukturyzacyjnych, Macy’s zarobiła 2,45 dolara na akcję, co przekroczyło prognozy z Wall Street na poziomie 1,98 dolara.

Dla porównania, w zeszłym roku w tym samym okresie zysk wyniósł 508 milionów dolarów.

Sprzedaż spadła o prawie 2% do 8,12 miliarda dolarów, ale wciąż jest lepsza od oczekiwanych przez analityków branżowych 8,09 miliarda dolarów. Sprzedaż internetowa spadła o 4%, podczas gdy sprzedaż w sklepach utrzymywała się na mniej więcej stałym poziomie.

Firma spodziewa się zysku za bieżący rok obrotowy w przedziale od 2,45 do 2,85 dolarów na akcję, natomiast sprzedaż powinna wahać się od 22,2 do 22,9 miliarda dolarów.

 

Źródło: suntimes
Foto: istock/Wolterk/J2R/andykazie/
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny sklep Target przy Six Corners w Chicago szykuje się do otwarcia

Opublikowano

dnia

Autor:

Rzecznik firmy poinformował, że nowy wielki sklep Target o powierzchni 44 000 stóp kwadratowych pod adresem 4728 West Irving Park Road w Portage Park zostanie oficjalnie otwarty 17 marca.

Według rzecznika Target doświadczenia zakupowe w nowym sklepie „będą dostosowane do obsługi lokalnych gości”.

Nowa lokalizacja Target, która przejęła dawny budynek Sears Six Corners, miała pierwotnie zostać otwarta jesienią 2023 roku. Przebudowa budynku jest częścią „Głównego planu rozwoju gospodarczego Six Corners” z sierpnia 2013 r., którego celem jest „rewitalizacja jednej z najstarszych i najważniejszych dzielnic handlowych w Chicago” – jak podało miasto.

Według strony internetowej Target, sklep Portage Park będzie 21. lokalizacją tego sprzedawcy w Chicago. Jest to jedyna nowa lokalizacja Target w całym Illinois.

Przy wyborze nowych miejsc firma Target bierze pod uwagę wiele czynników, takich jak to, w jaki sposób może najlepiej zaspokoić potrzeby społeczności, ograniczenia lokalizacji, czy obecność innych sklepów.

Na początku tego miesiąca Target zapowiedział nową, limitowaną czasowo linię odzieży i mebli z kultową projektantką Diane von Furstenberg. Niedawno firma Target ogłosiła również ulepszenia i nowe produkty w swojej długoletniej linii „up&up”.

O wielkim sklepie Aldi, który zostanie otwarty również w Portage Park pisaliśmy 18 lutego.

 

Źródło: nbc
Foto: MG2
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu