Połącz się z nami

News USA

Sprzedaż biletów na trasę Taylor Swift odwołana. Ticketmaster krytykowany jako monopolista po problemach ostatnich dni

Opublikowano

dnia

Taylor Swift odwołała swoją sprzedaż biletów na „Eras Tour” dla ogółu społeczeństwa, która była zaplanowana na piątek. Przedsprzedaż na pierwszą trasę koncertową gwiazdy pop od pięciu lat, prowadzona od wtorku, przyniosła historyczny popyt, przytłaczając systemy sprzedaży biletów.

W oświadczeniu Ticketmaster potwierdził, że ogólna sprzedaż zostanie odwołana z powodu dużego popytu i „niewystarczającymi zapasami biletów, aby zaspokoić to zapotrzebowanie”.

Przedsprzedaż koncertów Swift w tym tygodniu pobiła rekordy sprzedaży. Miliony fanów rzuciły się, by kupić bilety, pomimo usterek wpływających na system Ticketmaster i sprzeciwu polityków wobec władzy sprzedawcy biletów.

Trasa obejmująca 52 koncerty na stadionach sprzedała we wtorek ponad dwa miliony biletów – więcej niż jakikolwiek inny artysta, w ciągu jednego dnia.

Wtorkowa przedsprzedaż była ograniczona do wybranej grupy osób, które zarejestrowały się w Ticketmaster, co było częścią wysiłków mających na celu zapewnienie, że prawdziwi fani dostaną pierwszą szansę na bilety.

REKLAMA REKLAMA

Witryna Ticketmaster była jednym z niewielu miejsc, w których ludzie mogli kupić bilet na trasę koncertową pani Swift.

Ticketmaster otrzymał 3,5 miliarda żądań systemowych na swojej stronie – czterokrotnie więcej niż w poprzednim szczycie.

Tłum fanów wchodzących na stronę Live Nation Entertainment Inc. Ticketmaster przytłoczył giganta biletowego, a kupujący z nadzieją czekali w długich wirtualnych kolejkach, byli wyrzucani z systemu i otrzymywali komunikaty o błędach.

Live Nation LYV i Ticketmaster, dwie największe siły w branży muzycznej, połączyły się w 2010 roku za zgodą federalnych organów antymonopolowych.

Sprzedają większość biletów na wydarzenia na żywo, co według niektórych krytyków pozwoliło Ticketmaster podnieść ceny i wprowadzić dodatkowe opłaty.

Politycy stwierdzili, że Ticketmaster działa jak monopolista, pozostawiając firmę z niewielką motywacją do ulepszania technologii. Witryna z trudem radziła sobie z popytem ze strony milionów fanów Swift w tym tygodniu.

Senator Amy Klobuchar, przewodnicząca senackiej podkomisji antymonopolowej, powiedziała, że ​​problemy Ticketmaster pokazują, dlaczego Stany Zjednoczone potrzebują silnego egzekwowania przepisów antymonopolowych.

Politycy i fani piosenkarki skrytykowali Ticketmaster za antykonkurencyjne zachowanie w tym tygodniu.

Senator Amy Klobuchar napisała w środę list do dyrektora generalnego Live Nation, Michaela Rapino, mówiąc, że ma poważne obawy w związku z doniesieniami o zawieszaniu się Ticketmaster i zwiększaniu opłat.

„Siła Ticketmaster na pierwotnym rynku biletów izoluje go od presji konkurencyjnej, która zazwyczaj popycha firmy do innowacji” – powiedziała. „Może to skutkować dramatycznymi awariami usług, za które płacą konsumenci” – dodała.

Ticketmaster sprzedawał bilety na trasę stadionową Swift w cenie od 49 do 449 USD, a niektóre pakiety VIP sięgały nawet 899 USD.

Program Verified Fan, z którego wcześniej korzystała Swift, zachęca fanów do rejestracji na kilka tygodni przed rozpoczęciem sprzedaży biletów i prosi ich o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail i numeru telefonu.

Według osób zaznajomionych z programem firma zajmująca się sprzedażą biletów zbiera własne dane dotyczące sprzedaży wraz z publicznie dostępnymi danymi, takimi jak historia mediów społecznościowych, w celu weryfikacji tożsamości potencjalnych nabywców.

Osoby uznane za legalne otrzymują kody, które umożliwiają im dostęp do biletów w przedsprzedaży tylko dla fanów.

Fani, którzy nie dostali biletów podczas przedsprzedaży na Ticketmaster, mogli też spróbować kupić bilety osób trzecich.

Na StubHub, stronie odsprzedaży biletów, miejsca w pobliżu sceny na stadionie MetLife w New Jersey zostały wystawione za cenę aż 76 000 $ w czwartek rano.

 

Źródło: wsj
Foto: YouTube

News USA

Walmart może podnieść ceny i zamykać sklepy. Kradzieże powodują setki milionów strat

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dyrektor generalny Walmart, Doug McMillon, rozważał problem nękających sieć kradzieży, twierdząc, że nastąpiła jego eskalacja. Zapowiedział możliwe podwyżki cen i zamykanie sklepów.

W połowie września Krajowa Federacja Handlu Detalicznego stwierdziła, że całkowite straty wynikające z kradzieży i innych rodzajów utraty zapasów, wzrosły do 94,5 mld USD w 2021 r.

Incydenty z przestępczością zorganizowaną w handlu detalicznym wzrosły średnio o 26,5% w tym samym roku, według do Krajowego Badania Bezpieczeństwa Handlu Detalicznego 2022.

Dyrektorzy Target i Rite Aid należą do innych liderów handlu detalicznego, którzy w ostatnich miesiącach podnieśli alarm dotyczący kradzieży detalicznej.

REKLAMA REKLAMA

Od początku roku do połowy listopada, kradzieże w Target obniżyły już marżę brutto sieci o ponad 400 milionów dolarów w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Firma spodziewa się obniżenia marży ponad 600 milionów dolarów za cały rok.

„Jest to problem dotyczący całej branży, często napędzany przez sieci przestępcze, a my współpracujemy z wieloma zainteresowanymi stronami, aby znaleźć rozwiązania dla całej branży” – powiedział Michael Fiddelke, dyrektor finansowy Target.

Kradzieże w Target skłoniły do znaczących inwestycji w szkolenia i technologię do pomóż temu zapobiec.

Dyrektor generalny Rite Aid, Heyward Donigan, poinformował we wrześniu, że sieć aptek doświadczyła strat o wysokości 5 milionów dolarów.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/:Sundry Photography

 

Czytaj dalej

News Chicago

PepsiCo zwalnia setki pracowników, także w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

PepsiCo Inc. zwalnia pracowników w centrali północnoamerykańskich oddziałów przekąsek i napojów. Setki miejsc pracy zostanie zlikwidowanych.

Cięcia dotyczą północnoamerykańskiej działalności związanej z napojami, której siedziba znajduje się w Purchase w stanie Nowy Jork, oraz działalności związanej z przekąskami i paczkowaną żywnością, której siedziby znajdują się w Chicago i Plano w Teksasie.

W notatce wysłanej do pracowników, PepsiCo poinformowało, że zwolnienia mają na celu „uproszczenie organizacji, abyśmy mogli działać wydajniej”.

Cięcia będą większe w branży napojów, ponieważ dział przekąsek ma już zredukowane stanowiska w ramach programu dobrowolnych emerytur.

REKLAMA REKLAMA

PepsiCo produkuje Doritos, chipsy ziemniaczane Lays i Quaker Oats, a także napoje; m.in. Pepsi, Mirinda, 7up, Lipton.

Na dzień 25 grudnia ubiegłego roku PepsiCo zatrudniało około 309 tys. osób na całym świecie, w tym około 129 tys. w USA.

Popyt na żywność i napoje sprzedawane w sklepach spożywczych jest duży pomimo rosnących cen, które dotykają wiele gospodarstw domowych. PepsiCo i inne firmy spożywcze podnoszą ceny, aby zrekompensować wyższe koszty składników, transportu i robocizny.

Po ogłoszeniu skoku kwartalnej sprzedaży i zysków, kierownictwo PepsiCo poinformowało w październiku, że tnie koszty, aby zrównoważyć presję na marże zysku i przetrwać pogarszające się warunki makroekonomiczne.

Ogólny rynek pracy w USA pozostaje historycznie napięty, a pracodawcy konkurują o ograniczoną pulę siły roboczej i podbijają płace pomimo niepewnych perspektyw gospodarczych.

PepsiCo dołącza do innych firm, w tym Walmart Inc. i Ford Motor Co., które ograniczają etaty dla pracowników umysłowych, jednocześnie utrzymując pracowników pierwszej linii.

 

Źródło: wsj
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Ameryka wciąż zatrudnia i podwyższa płace. Może to przeszkodzić staraniom Fed w walce z inflacją

Opublikowano

dnia

Autor:

Mimo wysokiej inflacji i wolno rozwijającej się gospodarki, krajowi pracodawcy nadal mocno zatrudniali w listopadzie, co jest oznaką odporności na agresywne podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Gospodarka dodała 263 000 miejsc pracy, podczas gdy stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 3,7%, wciąż blisko najniższego poziomu od 53 lat, poinformował w piątek Departament Pracy.

Listopadowy wzrost liczby miejsc pracy spadł tylko nieznacznie w porównaniu z październikowym wzrostem, który wyniósł 284 000.

Przez cały rok, gdy inflacja rosła, a Fed narzucał coraz wyższe stopy procentowe, rynek pracy w Ameryce przeciwstawiał się sceptykom, dodając setki tysięcy miejsc pracy miesiąc po miesiącu.

REKLAMA REKLAMA

Siła listopadowego wzrostu zatrudnienia wzbudza obawy, że Fed może teraz utrzymywać wysokie stopy procentowe nawet dłużej, niż wielu zakładało. Reakcja na Wall Street była natychmiastowa, a średnie kontrakty terminowe Dow Jones Industrial spadły o prawie 400 punktów.

Ponieważ pracodawcy kontynuowali zatrudnianie, nastąpił wzrost płac.

W listopadzie średnia stawka godzinowa wzrosła o 5,1% w porównaniu z rokiem ubiegłym, co stanowi silny wzrost, który może skomplikować wysiłki Fed mające na celu ograniczenie inflacji.

W tym tygodniu prezes Fed Jerome Powell podkreślił w przemówieniu, że miejsca pracy i płace rosną zbyt szybko, aby bank centralny mógł szybko spowolnić inflację.

Fed podniósł swoją referencyjną stopę procentową z bliskiej zera w marcu do prawie 4%, aby zmniejszyć inflację do rocznego celu na poziomie 2%.

W międzyczasie zatrudnianie i rosnące pensje pomogły amerykańskim gospodarstwom domowym napędzać gospodarkę.

W październiku wydatki konsumpcyjne rosły w zdrowym tempie, nawet po uwzględnieniu inflacji. Amerykanie zintensyfikowali zakupy samochodów, posiłków w restauracjach i innych usług.

Po skurczeniu się w pierwszych sześciu miesiącach roku, gospodarka USA rozwijała się w szybkim tempie 2,9% rocznie w ostatnim kwartale. Oprócz siły płynącej z wydatków konsumpcyjnych, gwałtowny wzrost eksportu miał na nią wpływ.

Niektóre firmy przeprowadzają jednak zwolnienia z obawy przed przyszłoroczną recesją.

Oprócz gigantów technologicznych, takich jak Amazon, Meta i Twitter, mniejsze firmy – w tym DoorDash, firma zajmująca się nieruchomościami Redfin oraz detaliści Best Buy i Gap – zapowiedziały, że zwolnią pracowników.

A w listopadzie miara aktywności fabryk spadła do poziomu, który sugerował, że sektor produkcyjny kurczy się po raz pierwszy od maja 2020 r.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu