Połącz się z nami

News USA

Departament Sprawiedliwości przeciwko Live Nation. Potanieją bilety na koncerty?

Opublikowano

dnia

Departament Sprawiedliwości złożył w czwartek szeroko zakrojony pozew antymonopolowy przeciwko Ticketmaster i spółce macierzystej Live Nation Entertainment, oskarżając je o posiadanie nielegalnego monopolu na wydarzenia na żywo w Ameryce – tłumienie konkurencji i zawyżanie cen dla fanów.

Pozew, złożony w sądzie federalnym na Manhattanie, został wniesiony przez 30 stanowych i okręgowych Prokuratorów Generalnych i ma na celu przełamanie monopolu, który ich zdaniem wypiera mniejszych promotorów i szkodzi artystom.

„Zarzucamy, że Live Nation opiera się na niezgodnym z prawem, antykonkurencyjnym postępowaniu, aby sprawować swoją monopolistyczną kontrolę nad branżą wydarzeń na żywo w Stanach Zjednoczonych kosztem fanów, artystów, mniejszych promotorów i operatorów obiektów” – stwierdził w oświadczeniu Prokurator Generalny, Merrick Garland.

„W rezultacie fani płacą więcej opłat, artyści mają mniej możliwości grania koncertów, mniejsi promotorzy są wypierani, a obiekty mają mniejszy rzeczywisty wybór usług sprzedaży biletów. Czas rozstać się z Live Nation-Ticketmaster.”

Departament Sprawiedliwości oskarża Live Nation o szereg praktyk, które pozwalają mu utrzymać władzę nad sceną muzyki na żywo, w tym o wykorzystywanie długoterminowych umów, aby uniemożliwić obiektom wybieranie konkurencyjnych sprzedawców biletów, blokowanie lokali przed korzystaniem z wielu sprzedawców biletów i grożenie właścicielom obiektów, że mogą stracić pieniądze i fanów, jeśli nie wybiorą Ticketmaster.

Departament Sprawiedliwości twierdzi, że Live Nation zagroziło również odwetem jednej firmie, jeśli nie powstrzyma to jej spółki zależnej od ubiegania się o kontrakty na promocję artystów.

Przedstawiciele Live Nation zaprzeczyli, jakoby angażowali się w praktyki naruszające przepisy antymonopolowe.

Konkurencyjni sprzedawcy biletów od dawna narzekali, że Live Nation utrudnia im zakłócanie rynku poprzez praktyki takie jak wstrzymanie sprzedaży biletów, jeśli te obiekty nie wyrażą zgody na korzystanie z usług Ticketmaster.

Pozew jest najnowszym przykładem agresywnego podejścia administracji Joe Bidena do egzekwowania prawa antymonopolowego. W marcu Departament Sprawiedliwości złożył pozew przeciwko Apple, utrzymując, że technologiczny gigant ma władzę monopolistyczną na rynku smartfonów.

Administracja Demokratów zaatakowała także firmy Google, Amazon i innych gigantów technologicznych.

Ticketmaster, który w 2010 roku połączył się z Live Nation, jest największym na świecie sprzedawcą biletów, obsługującym 500 milionów biletów rocznie w ponad 30 krajach.

Według danych zawartych w federalnym pozwie złożonym przez konsumentów w 2022 r., około 70% biletów na główne sale koncertowe w USA sprzedawanych jest za pośrednictwem Ticketmaster. Firma jest właścicielem lub kontroluje ponad 265 sal koncertowych w Ameryce Północnej i dziesiątki najlepszych amfiteatrów.

Departament Sprawiedliwości zezwolił na połączenie Live Nation i Ticketmaster, pod warunkiem że Live Nation nie będzie podejmować działań odwetowych wobec obiektów koncertowych za korzystanie z biletów innych firm przez 10 lat. W 2019 r. departament przeprowadził dochodzenie i stwierdził, że Live Nation „wielokrotnie” naruszyło tę umowę i przedłużyło zakaz stosowania odwetu wobec obiektów koncertowych do 2025 r.

Sprzedawca biletów wywołał oburzenie w listopadzie 2022 r., kiedy jego witryna uległa awarii podczas przedsprzedaży koncertów Taylor Swift. Firma stwierdziła, że ​​jej witryna została przytłoczona zarówno wejściami fanów, jak i atakami botów udających konsumentów, którzy chcą zdobyć bilety, aby sprzedać je na stronach drugorzędnych.

Sytuacja ta spowodowała przesłuchania w Kongresie i projekty ustaw w legislaturach stanowych, których celem była lepsza ochrona konsumentów.

 

 

Źródło: AP
Foto: YouTube, Live Nation

News Chicago

Rozpoczęła się budowa wieżowców w Streeterville. Znika słynna dziura po Chicago Spire

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego była ostatnią okazją by zobaczyć głęboki na 75 stóp dół w dawnym miejscu Chicago Spire – symbol niewykorzystanego potencjału i ostatnią niezagospodarowaną działkę wzdłuż rzeki i jeziora Michigan. W poniedziałek rozpoczęła się budowa nowego projektu przy 400 Lake Shore Dr.

Inwestycja o wartości 500 milionów dolarów obejmie dwa mieszkalne wieżowce i kilka akrów otwartej przestrzeni zielonej. Najpierw zostanie wybudowany wyższy budynek, mający 72 piętra, w północnej części terenu.

Wieżowce zostały zaprojektowane jako brama i hołd dla dawnego miejsca osiedlenia się założyciela Chicago, Jeana-Baptiste’a Point DuSable.

Pierwotne plany budowy, o których informowaliśmy tutaj, wyznaczyły datę jej rozpoczęcia na 1 grudnia 2023 roku.

Spółka Related Midwest nabyła dawną siedzibę Spire w 2014 r. w drodze postępowania upadłościowego. Działka była pusta, ale poprzedni deweloperzy, Garrett Kelleher i Steve Ivankovich pozostawili po sobie duży krater, który miał być częścią wysokiego na 2000 stóp wieżowca mieszkalnego. Budynek miał być najwyższym na półkuli zachodniej.

Od tego czasu firma Related spędziła 7 lat wyłącznie na projektowaniu. Plan wieżowców powstał w wyniku znalezienia równowagi między projektem, który zdaniem jej przedstawicieli jest wykonalny, a wykorzystaniem fundamentów, które są już w ziemi.

Wieże zostały zaprojektowane przez chicagowskie biuro Skidmore, Owings & Merrill i architekta Davida Childsa, który stał za One World Trade Center. Wnętrza zaprojektowała nowojorska firma MAWD.

Budynki będą ustawione pod takim kątem, aby naśladować „gest powitania” i zachować widoki dla mieszkańców. Takie umiejscowienie pomaga również złagodzić niesforne warunki wiatrowe nad jeziorem.

Budowa będzie projektem trzyletnim. Pierwsze mieszkania zostaną dostarczone wiosną 2027 r. BOWA Construction i należąca do Related Midwest, LR Contracting Co., zajmie się najpierw parkingiem podziemnym, a następnie rozpocznie prace nad wieżą północną.

Pierwszy wieżowiec będzie się składał z 635 mieszkań, z czego 20% zostanie przeznaczonych dla najemców o niskich dochodach. Wśród mieszkań będą apartamenty typu studio, a także lokale z jedną, dwiema i trzema sypialniami. Budynek będzie miał ponad milion stóp kwadratowych powierzchni użytkowej i trzy podziemne garaże.

Projekt 400 Lake Shore Dr. spełni także długo oczekiwaną obietnicę — założenie DuSable Park. Teren parku został podarowany dzielnicy Chicago Park District przez byłego burmistrza Harolda Washingtona w 1987 roku. Park o powierzchni 3,3 akra, który będzie kosztował 10 milionów dolarów, jest w fazie projektowania.

W związku z jego powstaniem przedłużona zostanie Chicago Riverwalk.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, Related Midwest

 

 

Czytaj dalej

NEWS Florida

Szybkie pociągi Brightline mają zatrzymywać się w powiecie Brevard

Opublikowano

dnia

Autor:

Szybka linia Brightline łącząca Miami z Orlando zawita także do powiatu Brevard, a proponowana stacja będzie czymś więcej niż tylko przystankiem kolejowym. Opinia publiczna jest proszona o ocenę planów dotyczących tej znaczącej inwestycji. Natomiast Tampa wciąż czeka na budowę linii łączącej ją z Orlando.

Proponowana stacja Brightline w powiecie Brevard ma być kompleksowym węzłem obejmującym sklepy, mieszkania i restauracje.

Space Coast Transportation Planning Organization uruchomiła ankietę internetową, aby zebrać opinie społeczności na temat jej rozwoju. Organizacja ma nadzieję, że podróżni poruszający się pociągami Brightline pozostaną i będą cieszyć się Wybrzeżem Kosmicznym, a nie tylko przez nie przejeżdżać.

Ankieta „Shape Your Station” umożliwia mieszkańcom podzielenie się przemyśleniami na temat rozwoju stacji, ułatwień dostępu i ogólnie pożądanych doświadczeń. Ankieta będzie ogólnodostępna do 30 czerwca i można ją wypełnić tutaj.

Natomiast w piątek członkowie Suncoast Transportation Planning Alliance i Central Florida MPO Alliance zebrali się, aby omówić bieżące projekty wzdłuż autostrady I-4 i okazać wsparcie dla powstania linii pasażerskiej Brightline pomiędzy Tampą a Orlando. Na spotkaniu obecni byli urzędnicy m.in. z powiatów Hillsborough, Pinellas, Polk, Orange, Osceola na Florydzie.

Na początku tego roku burmistrz Tampy, Jane Castor i kilku lokalnych liderów transportu skorzystali z połączenia Brightline między Orlando a Miami. Po powrocie Castor zapowiedziała, że stacja Brightline Tampy będzie znajdować się w Ybor City.

Na rozpoczęcie procesu budowy wpłynęło już kilka dotacji federalnych, ale wciąż nie ma aktualnego harmonogramu przybycia Brightline do Tampy.

Republikański Kongresmen Stanu z Indian Rocks Beach, Nick DiCeglie, zaproponował na ostatniej sesji legislacyjnej projekt ustawy, który wymagałby od Departamentu Transportu Florydy zachowania korytarza o szerokości 44 stóp wzdłuż I-4 dla potencjalnego połączenia kolejowego, ale ostatecznie zapis ten skreślono.

Gubernator Ron DeSantis mówił już wcześniej, że nie chce, aby podatnicy płacili za rozbudowę kolei.

 

Źródło: fox35, wusf
Foto: YouTube, istock/JillianCain/
Czytaj dalej

News USA

Poszukiwani wykwalifikowani pracownicy. Jaki fach w USA opłacany jest najlepiej?

Opublikowano

dnia

Autor:

W Stanach Zjednoczonych panuje obecnie duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, a zainteresowanie młodych dorosłych studiami maleje. Niedobór fachowców spowodował wzrost płac, czyniąc te zawody bardziej atrakcyjnymi. Łatwiej i taniej jest także przejść odpowiedni kurs niż studia.

Korzystając z danych Biura Statystyk Pracy Stanów Zjednoczonych, witryna ofert pracy Indeed niedawno podała, że ​​średnia pensja pracowników wykwalifikowanych w Ameryce wynosi 61 900 dolarów, ale w niektórych zawodach zarabia się znacznie więcej, nawet jeśli dana osoba dopiero ją zaczyna.

Według serwisu Indeed, oto najlepiej płatne stanowiska dla fachowców w 2024 r.:

 1. Radiolog USG: 131 161 dolarów
 2. Terapeuta układu oddechowego: 104 437 dolarów
 3. Higienistka stomatologiczna: 99 013 dolarów
 4. Kierownik budowy: 88 319 dolarów
 5. Mechanik lotniczy: 82 846 dolarów
 6. Technik kablowy: 70 714 dolarów
 7. Mechanik przemysłowy: 69 637 dolarów
 8. Instalator instalacji fotowoltaicznych: 69 442 dolarów
 9. Rzeczoznawca majątkowy: 64 075 dolarów
 10. Elektryk: 62 739 dolarów
 11. Licencjonowana pielęgniarka: 59 125 dolarów
 12. Technik turbin wiatrowych: 58 005 dolarów

Niedobór fachowców doprowadził do zwiększonego popytu w całej gospodarce, szczególnie w budownictwie, gdzie brak wykwalifikowanych pracowników przyczynia się do niedoborów mieszkań w całym kraju.

Najlepiej płatne stanowiska związane z budownictwem według ProTool Reviews:

 1. Instalator wind i schodów ruchomych: 100 060 dolarów
 2. Instalator linii elektroenergetycznych: 85 900 dolarów
 3. Technik mechanik lotniczy: 76 260 dolarów
 4. Kotlarz: 73 840 dolarów
 5. Instalator telekomunikacyjny: 69 040 dolarów
 6. Ślusarz: 68 220 dolarów
 7. Monter rurociągów, hydraulik i monter parowy: 67 840 dolarów
 8. Elektryk: 67 810 dolarów
 9. Technik turbin wiatrowych: 65 380 dolarów
Źródło: fox32
Foto: istock/EvgeniyShkolenko/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu