Połącz się z nami

NEWS Florida

Czy domy w Tampa Bay przetrwałyby największy atak Iana? Huragany kształtują przepisy budowlane na Florydzie

Opublikowano

dnia

Mężczyzna pływający w swojej jadalni. Cały dom płynący ulicą po wyrwaniu z fundamentów. W obliczu takich obrazów z terenów położonych zaledwie kilka godzin na południe od Tampa Bay, wielu mieszkańców zatoki zastanawia się „czy mój dom przetrwałby huragan?” Odpowiedź może w dużej mierze zależeć od tego, kiedy został zbudowany.

1992 rok był punktem zwrotnym dla bezpieczeństwa budynków na Florydzie, wg Kevina Garriotta, urzędnika budowlanego w Clearwater.

Po tym, jak huragan Andrew przetoczył się przez stan, powodując szkody szacowane na 26 miliardów dolarów, przepisy budowlane zostały zrewidowane, aby uwzględnić bardziej rygorystyczne środki bezpieczeństwa dla budynków.

Pierwszy ogólnostanowy kodeks budowlany wszedł w życie w 2002 roku i jest aktualizowany co trzy lata.

Wg Garriotta większość konstrukcji zbudowanych po huraganie Andrew zawiera mocniejsze materiały i bardziej odporne wiązania dachowe. Jednak przepisy budowlane dyktują normy dla nowych projektów, ale nie mają zastosowania do istniejących budynków.

REKLAMA REKLAMA

Niektóre miasta Florydy, spustoszone przez klęski żywiołowe, musiały w ostatnich latach poddać się zakrojonym na szeroką skalę wysiłkom odbudowy.

Punta Gorda, która została mocno dotknięta przez huragan Charley w 2004 roku, poradziła sobie lepiej w czasie huraganu Ian niż okoliczne miasta ze starszymi budynkami.

Z drugiej strony Zatoce Tampa udało się uniknąć wielkiego huraganu w ciągu ostatniego stulecia, co daje większy odsetek starszych budynków, bardziej narażonych na zniszczenie w przypadku silnego huraganu.

Ogromną rolę odgrywa także prawidłowa konserwacja domów.

Budynek wybudowany pięć lat temu, który został całkowicie zaniedbany, może radzić sobie znacznie gorzej niż ten zbudowany 50 lat temu, który jest utrzymywany w nienagannym stanie, uważa Garriot.

Istnieje kilka sposobów na modernizację starszych budynków i dostosowanie ich do nowego kodeksu budowlanego – dodanie nowoczesnych drzwi i okien, wymiana dachu, wzmocnienie istniejącej ramy betonem i stalą.

Jednak te ulepszenia mogą być kosztowne i czasochłonne. Uwzględniają one szkody spowodowane przez huraganowe wiatry, a nie powodzie wywołane falami sztormowymi.

Dlatego Jason Jensen, dyrektor Wannemacher Jensen Architects i nowy przewodniczący Izby Handlowej w St. Petersburgu, uważa, że samorządy muszą poszukiwać rozwiązań obejmujących całą społeczność.

Może to obejmować duże projekty infrastrukturalne, takie jak instalowanie wałów ochronnych lub podnoszenie dróg. Może to również oznaczać zachęty dla właścicieli do przebudowy.

Najbardziej zagrożone są budynki zlokalizowane na wodzie lub bezpośrednio na terasie zalewowej.

Zmiana klimatu stanowi coraz większe zagrożenie dla społeczności przybrzeżnych, a deweloperzy na Florydzie muszą poważnie przemyśleć budowę na tych obszarach.

Nikt nie jest w stanie w 100 procentach wygrać z naturą.

 

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube, istock/wollwerth

 

NEWS Florida

Aresztowano kierowcę, który strzelał do policjanta w powiecie Hillsborough

Opublikowano

dnia

Autor:

Według biura szeryfa powiatu Hillsborough, kierowca biorący udział w incydencie drogowym strzelał do policjanta próbującego go zatrzymać w środę wieczorem.

Stało się to krótko po godzinie 6:00PM na Balm Riverview Road i County Road 672, podała agencja w komunikacie prasowym.

Podczas konferencji prasowej, zwołanej w środę wieczorem, szeryf Chad Chronister poinformował, że 33-letni funkcjonariusz Daniel Henry zobaczył zielonego Saturna jadącego powoli, którego kierowca natychmiast zaczął zachowywać się agresywnie, hamując przed pojazdem policyjnym.

Henry próbował wyprzedzić Saturna a w tym momencie, kierowca opuścił szybę i wystrzelił z pistoletu – uderzając w tylne drzwi od strony pasażera oznaczonego samochodu Henry’ego. Nie trafił w policjanta.

REKLAMA REKLAMA

Henry, który pracuje w biurze szeryfa od 23 października 2016 r., zatrzymał się i przekazał informacje o pojeździe przez radio.

Kilka minut później pojazd został zauważony przez innego policjanta, który wezwał wsparcie i śledził go z bezpiecznej odległości.

Policja zatrzymała kierowcę Saturna, który jechał z żoną do baru. W jego samochodzie znalazła puste puszki po piwie. Twierdził, że nie wiedział, że strzela do policjanta, choć samochód Hery’ego był oznaczony.

Policja nie podała, jakie zarzuty przedstawi mężczyźnie.

 

Źródło: tampabay
Foto: Hillsborough Police

 

 

Czytaj dalej

News Chicago

Aresztowany za oddawanie moczu w barze. Policjanta z Chicago zatrzymano w St. Pete Beach

Opublikowano

dnia

Autor:

W powiecie Pinellas aresztowano policjanta z Chicago, przebywającego na wakacjach w St. Pete Beach. Funkcjonariusze poinformowali, że powodem zatrzymania było to, że oddał on mocz do maszyny do lodu w barze.

Incydent miał miejsce około godziny 12:30 w nocy w poniedziałek w barze Jimmy B’s w hotelu Beachcomber, położonym przy 6200 Gulf Blvd.

Pracownik baru powiedział policjantom, że zastał mężczyznę „sikającego na lód w maszynie”, zgodnie z raportem z aresztowania. Policjant został zidentyfikowany jako 30-letni Henry Capouch,

Kiedy pracownik powiedział mężczyźnie, żeby przestał, Capouch zaczął go wyzywać i popychać. Następnie popchnął ochroniarza przy barze, zeznała ofiara.

REKLAMA REKLAMA

W protokole z aresztowania napisano, że gdy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, pracownik i ochroniarz zaprowadzili ich na plażę, gdzie Capouch był ze swoją dziewczyną.

„Oskarżony aktywnie stawiał opór i początkowo nie wykonywał zgodnych z prawem poleceń podczas zatrzymania”

– napisali posłowie w swoim oświadczeniu o aresztowaniu.

Capouch został aresztowany i oskarżony o pobicie i zakłócanie porządku.

Baza danych miasta Chicago dotycząca pracowników sektora publicznego wymienia Capoucha jako funkcjonariusza policji, który pracuje w Departamencie Policji w Chicago od listopada 2017 r.

Rzecznik agencji potwierdził, że Capouch został „zwolniony z uprawnień policyjnych” do czasu zakończenia wewnętrznego dochodzenia.

 

Źródło: fox13
Foto: Pinellas Police Department, booking.com
Czytaj dalej

NEWS Florida

Mieszkańcy Tampy odwiedzają Tampę… Przybyli na Florydę z Kansas

Opublikowano

dnia

Autor:

Tampa na Florydzie nie jest jedyną Tampą w kraju. Mieszkańcy małego miasteczka w Kansas mieli okazję zwiedzić miasto na Florydzie o tej samej nazwie.

Tampa w stanie Kansas znajduje się około godziny drogi na północ od Wichita, wzdłuż historycznego szlaku Santa Fe Trail.

Małe miasteczko ma 24 firmy i liczy tylko około 100 mieszkańców. Podróż mająca na celu sprowadzenie mieszkańców Kansas do Bay Area rozpoczęła się przez pomyłkę.

„Jeden z członków naszego zespołu używał MapQuest by wrócić do Tampa na Florydzie.” – wyjaśnił dyrektor generalny Visit Tampa Bay, Santiago Corrada – i pomylił Tampę na Florydzie z miasteczkiem w Kansas.

REKLAMA REKLAMA

Zastanawiano się, czy mogą przywieźć mieszkańców Kansas na Florydę na święta, aby zapewnić niezapomniane przeżycie dla całego miasteczka – i tak się stało.

Aby zrealizować plan, współpracowali z Southwest Airlines, Międzynarodowym Lotniskiem Tampa i lokalnymi atrakcjami.

Podczas wizyty grupa miała pełny plan podróży. We wtorek poszli bawić się w Busch Gardens. W środę planowali odwiedzić ZooTampa.

Danny Williamson, mieszkaniec Tampa w stanie Kansas, powiedział, że na Florydę przybyli, wszyscy oprócz jednej pary, która została by „wypasać bydło i zająć się miastem”.

„To było niesamowite. Hojność Visit Tampa Bay była niesamowita. Ludzie są bardzo mili i wdzięczni. Wszyscy czuliśmy się jak VIP-y” – powiedział.

Na wycieczkę przyjechało około 30 dzieci. „Dla niektórych z tych dzieci jest to podróż życia. Wiele z nich miało pracę domową, którą musieli ze sobą zabrać”– wyjaśnił Williamson.

Opisał miasteczko w Kansas jako bardzo zżyte ze sobą, dodając, że jeśli coś przytrafi się jednej osobie, wszyscy włączają się, by pomóc.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Lotnisko Tampa

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu