Połącz się z nami

News Chicago

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk w Chicago! Dyrektor Zbigniew Cierniak zaprasza na niezapomniane widowisko

Opublikowano

dnia

W ten weekend Chicago zabrzmi polską tradycyjną nutą. W mieście wystąpi wspaniały, wielokrotnie nagradzany i koncertujący w wielu krajach na całym świecie, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Zbigniew Cierniak, dyrektor zespołu zapowiada to piękne wydarzenie na antenie Radia Deon Chicago.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny, istniejący od 1953 r. podróżował z koncertami po wielu miejscach świata, skąd zawsze przywozi wiele ciekawych i inspirujących wspomnień.

W tym roku znaczącym wydarzeniem dla grupy była wizyta w Dubaju, a także historyczna podróż do Arabii Saudyjskiej, gdzie do tej pory nie zawitał polski zespół ludowy.

Drugim wspaniałym wydarzeniem, o którym wspomina Zbigniew Cierniak było w tym roku wyróżnienie zespołu prestiżową nagrodą – Fryderykiem w kategorii „Album Roku Muzyka Korzeni Blues”.

REKLAMA REKLAMA

To wiele znaczy dla zespołu, który zbliża się do 70-lecia swojej działalności.

Każdy występ Zespołu Śląsk to widowisko na najwyższym poziomie artystycznym, wykonane z niesamowitym profesjonalizmem, do którego grupa dochodzi przez wiele miesięcy ćwiczeń.

Ćwiczenia są bardzo dobrze zaplanowane i nie ma tu miejsca na działania przypadkowe – podkreśla Zbigniew Cierniak.

Zespół zatrudnia w sumie 316 osób, z których 140 to występujący na scenie.

Śląsk nie pozostaje także obojętny na wpływy muzyki współczesnej, co zaowocowało bardzo ciekawymi brzmieniami na nowej płycie zespołu. Do jej nagrania zostali zaproszeni tacy artyści jak Organek, Ralph Kamiński czy Kwiat Jabłoni.

W tym roku 4 koncerty zespół zagrał także na „Męskim graniu”.

W Chicago Zespół Śląsk da dwa koncerty, w College Du Page w sobotę i w Copernicus Center w niedzielę.

Przed występem Śląska w College Du Page zatańczą z krótkim programem dzieci z zespołu Polonia.

W trasie po Stanach Zjednoczonych Zespół Śląsk przedstawia nowy program ŚLĄSK TOUR – w 80 minut dookoła świata. Inspiracje artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK” w kształtowaniu dialogu międzykulturowego.

Będzie to barwna prezentacja pieśni i tańców charakterystycznych dla kręgu państw europejskich i pozaeuropejskich, ukazana jest na tle najpopularniejszych polskich utworów ludowych z repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne tańce i pieśni wielu narodów europejskich i światowych tworzą porywające widowisko.

Wśród repertuaru wokalnego znajdują się pieśni w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny: grecka „Athina” czy słowacka „Tańcuj, tańcuj”.

Zabrzmi także „La Montanara” – reprezentująca włoską kulturę ludową czy jedna z najpopularniejszych pieśni neapolitańskich Eduardo di Capua „O sole mio”, w porywającym wykonaniu tenorów Zespołu „Śląsk”.

Klimat paryskich uliczek przywoła piosenka „Ca c’est Paris”, kompozycja Jose Padilla, do Niemiec przeniesie słuchaczy piosenka „Heidenröslein” Franza Schuberta, a „Tańce chasydzkie” na bliski wschód.

W programie znajdują się także porywające, europejskie tańce w choreografii Juraja Kubanki: grecka „Zorba”, tańce słowackie, węgierskie i romskie, a także tańce irlandzkie w choreografii Renaty Łabędź. Nostalgiczna pieśń „Greensleeves” natomiast, wprowadza w klimat Wysp Brytyjskich.

Natomiast do malowniczego Kraju Kwitnącej Wiśni przeniesie publiczność piosenka „Jidai” wykonana przez artystów chóru Zespołu Śląsk w języku japońskim.

W programie nie może również zabraknąć pieśni „America the Beautiful”, entuzjastycznie przyjmowaną przez amerykańską publiczność. Polską kulturę reprezentują tańce narodowe: kujawiak, oberek i krakowiak. Nie zabraknie także wielkiego przeboju Zespołu „Szła dzieweczka.”

Bilety na koncert zespołu w Centrum Kopernika, który odbędzie się 9 października o godzinie 5.00 p.m. są do nabycia tutaj. Ceny biletów 40-85 USD.

Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Zespół Śląsk

News Chicago

Dear Evan Hansen: Głęboko osobisty, współczesny musical o życiu, od dzisiaj na scenie Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

„Dear Evan Hansen” to głęboko osobisty i bardzo współczesny musical o życiu i sposobie, w jaki je przeżywamy. Spektakl można zobaczyć w Chicago od 6 do 31 grudnia w James M. Nederlander Theatre.

List, który nigdy nie miał być widziany, kłamstwo, które nigdy nie miało być wypowiedziane, życie, o którym nawet nie marzył. Evan Hansen wkrótce dostanie jedyną rzecz, o której zawsze marzył: szansę, by w końcu się dopasować.

Niezwykły musical „Broadway In Chicago” trafił w gust publiczności i krytyków na całym świecie.

The Washington Post, napisał o nim: „Teatralna magia. Jeden z najwybitniejszych spektakli w historii teatru muzycznego”.

Musical jest oparty na książce zdobywcy nagrody Tony, Stevena Levensona. Zawiera muzykę napisaną przez zdobywców nagród Grammy®, Tony® i Oscara®, Benja Paska i Justina Paula.

REKLAMA REKLAMA

Został wyreżyserowany przez czterokrotnie nominowanego do nagrody Tony Michaela Greifa.

Musical „Dear Evan Hansen” trwa 2 godziny i 30 minut z przerwą i jest przeznaczony dla widzów powyżej 12 roku życia.

Bilet na przedstawienie w cenie 25 dolarów można zdobyć biorąc udział w loterii, dostępnej tutaj.

Bilety na musical można kupić poprzez stronę ticketmaster.

Więcej szczegółów o musicalu można znaleźć na stronie Broadway in Chicago.

 

Źródło: Broadway In Chicago
Foto: Broadway In Chicago, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Cyrkowe świąteczne przedstawienie dla całej rodziny – od jutra Magical Cirque Christmas w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Najwięksi artyści świata połączyli siły, by stworzyć tą magiczną i niesamowitą świąteczną produkcję. Magical Cirque Christmas będzie pokazywany w Chicago tylko przez 6 dni.

Poczuj urok Świąt Bożego Narodzenia, gdy magiczna gospodyni Lucy Darling przeprowadzi Cię przez wieczór z olśniewającymi wykonawcami i zapierającymi dech w piersiach artystami cyrkowymi, przy akompaniamencie ulubionej świątecznej muzyki wykonywanej na żywo.

Magical Cirque Christmas będzie można zobaczyć w CIBC Theatre w Chicago od 6-11 grudnia.

Spektakl trwa 100 minut z przerwą.

REKLAMA REKLAMA

Bilety na spektakl dostępne są na stronie ticketmaster. Można wziąć udział w loterii ograniczonej puli biletów w cenie 25 dolarów, klikając tutaj.

 

Źródło: Broadway in Chicago
Foto: You Tube, Magical Cirque Christmas
Czytaj dalej

News Chicago

Dzisiaj Polska Noc Kabaretowa w Chicago! Wystąpi między innymi Jerzy Kryszak

Opublikowano

dnia

Autor:

Polscy artyści kabaretowi są już w Chicago, by przedstawić swoje premierowe skecze w Copernicus Center w czasie wyjątkowej Polskiej Nocy Kabaretowej. Będą to Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Dziennikarki Zaangażowane i Szymon Łątkowski. Na antenie Radia Deon Chicago na wspólną zabawę zapraszał Jerzy Kryszak, znany między innymi z „Polskiego Zoo”.

To będzie wyjątkowa edycja największej kabaretowej trasy w Polsce, z największym, znakomitym składem artystów.

Usłyszymy tematy jeszcze nie poruszane na scenie i śmiech, który tej sceny z pewnością nie opuści ani na chwilę.

Wspominając czas bardzo popularnego w Polsce programu kabaretowego „Polskie Zoo”, Jerzy Kryszak mówi, że brakuje teraz w kraju kabaretu, który komentowałby na bieżąco wydarzenia polityczne i śmiał się z polityków.

REKLAMA REKLAMA

„W tej chwili mamy w Polsce dwie strony walczące i żadna ze stron nie przyjmuje argumentów” uważa artysta.

Prowadzi to do wiary w nieomylność liderów w polityce, o której dyskutuje się niestety tylko na poważnie.

Mimo tego Jerzy Kryszak w Chicago ma zamiar poruszyć kwestie polityczne, w czasie swojego występu. Uważa, że takie podejście jest zdecydowanie zdrowsze.

Artyści, którzy będą mu towarzyszyć na występie w Chicago to grupa osób, z którą spędził wiele dni w trasie koncertowej. To świetni koledzy a przy tym niezwykle profesjonalni i zawsze doskonale przygotowani aktorzy kabaretowi – mówi Jerzy Kryszak.

W imieniu swoim i pozostałych aktorów, którzy wystąpią u nas w niedzielę, nasz gość serdecznie zaprasza na Polską Noc Kabaretową.

Polska Noc Kabaretowa rozpocznie się o godzinie 7.00PM, w niedzielę, 4 grudnia w Copernicus Center, przy 5216 W Lawrence Ave. Chicago, IL 60630. Drzwi zostaną otwarte o 6.30PM.

Wystąpią: Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Dziennikarki Zaangażowane (Adrianna Borek i Dominika Najdek), Szymon Łątkowski. Prowadzenie: Bartosz Klauziński

Serdecznie Zapraszamy

Polska Noc Kabaretowa 2022 – takiej zabawy jeszcze w Chicago nie było !!!

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej Centrum Kopernika, we wszystkich sklepach Montrose Deli w Costumer Service czyli w Biurze Obsługi Klienta.

Jerzy Kryszak – aktor, satyryk, felietonista, reżyser, scenarzysta. Po ukończeniu PWST w Krakowie zagościł w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, skąd po kilku latach przeniósł się do warszawskiego Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza kierowanego przez jedną z najwybitniejszych postaci polskiego teatru – Janusza Warmińskiego.

Popularność przyniosły mu role teatralne od Robespierre’a po Hamleta, filmy od „Wodzireja” przez „Thais”, „Mężczyznę niepotrzebnego”, po seriale „Kanclerz”, „Akwen Eldorado”, „Alternatywy 4” oraz dziesiątki teatrów TV i programów rozrywkowych.

Współtworzenie kilkuletniego cyklu w TV pt. „Polskie Zoo”, „Polskich Szopek Noworocznych”, udział w programach TV: „Mój pierwszy raz”, „Uważaj na kioskarza”, „Dzień kangura”, „HBO na stojaka”, a także liczne „Noce kabaretowe” tę popularność ugruntowały.

 

Źródło: informacja własna, magazyn salamandra
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu