Połącz się z nami

News Chicago

Jutro rusza wczesne głosowanie w większości powiatów. Mieszkańcy Chicago muszą jeszcze czekać

Opublikowano

dnia

Listopadowe wybory wciąż mogą wydawać się odległe, ale już 29 września na większości obszaru Chicago rozpocznie się przedterminowe głosowanie. Mieszkańcy powiatu Cook będą musieli jeszcze zaczekać do 7 października.

Zgodnie z prawem stanu Illinois, przedterminowe głosowanie może rozpocząć się do 40 dni przed wyborami, przy czym data ta przypada na 29 września jeśli chodzi o wybory 8 listopada 2022 roku.

W większości powiatów przedterminowe głosowanie rozpoczyna się w urzędzie powiatowym, a w późniejszym okresie dodawane są nowe miejsca.

Wczesne głosowanie w powiatach:

REKLAMA REKLAMA

Powiat Cook

Według Chicago Board of Election Commissioners, wczesne głosowanie rozpocznie się w głównej siedzibie miasta, znajdującej się w 191 North Clark, oraz w biurze BOE, znajdującym się na szóstym piętrze 69 West Washington, 7 października i potrwa do poniedziałku przed wyborami.

Miejsca wczesnego głosowania zostaną otwarte w każdym z 50 okręgów miasta począwszy od 24 października.

W przypadku mieszkańców podmiejskich, wczesne głosowanie rozpocznie się również w biurze urzędu powiatu Cook w Chicago, przy 69 West Washington Street, 12 października, a wszystkie inne lokalizacje wczesnego głosowania zostaną otwarte 24 października.

Powiat DeKalb

Od 29 września wyborcy w powiecie DeKalb mogą oddać swoje głosy w Centrum Legislacyjnym w Gathertorium, znajdującym się przy 200 North Main Street w Sycamore.

Dodatkowe miejsca zostaną otwarte 24 października.

Powiat DuPage

W powiecie DuPage wczesne głosowanie rozpocznie się 29 września na terenach targowych powiatu DuPage, zlokalizowanych przy Manchester Road w Wheaton i potrwa do 24 października, kiedy otworzy się dodatkowe 21 lokali wyborczych.

Powiat Kane

Wyborcy mogą rozpocząć oddawanie głosów w biurze urzędnika powiatu Kane w Genevie przy 719 South Batavia Avenue oraz w biurze w Aurorze przy 5 East Downer Plaza od 29 września.

Wczesne głosowanie w innych lokalizacjach rozpocznie się 24 października.

Powiat Kankakee

Wczesne głosowanie w powiecie Kankakee rozpocznie się 29 września w biurze urzędnika powiatu, które znajduje się przy 189 East Court Street w Kankakee.

Dodatkowe lokale w Manteno i Bourbonnais zostaną otwarte w październiku.

Powiat Kendall

Urzędnicy twierdzą, że wczesne głosowanie rozpocznie się w budynku biurowympowiatu Kendall przy 111 West Fox Street w Yorkville, 29 września o 8 rano.

Zgodnie z komunikatem prasowym od października zostaną również otwarte dodatkowe lokale w Oswego i Montgomery.

Powiat Lake

Główne lobby sądu Lake County, znajdujące się przy 18 North County Street w Waukegan, będzie oferować wczesne głosowanie od 29 września.

Dodatkowe miejsca zostaną otwarte 24 października.

Powiat LaSalle

Mieszkańcy powiatu LaSalle mogą głosować od 29 września w rządowym centrum powiatu LaSalle, znajdującym się przy 707 East Etna Road w Ottawie.

Powiat McHenry

Mieszkańcy powiatu McHenry mogą oddać swoje głosy w biurze urzędnika przy 2200 North Seminary Avenue w Woodstock, począwszy od 29 września.

Powiat Will

Wyborcy w powiecie Will mogą oddać głosy w biurze urzędnika przy 302 North Chicago Street w Joliet, począwszy od 29 września.

Inne lokale, w tym w Naperville, Lockport Township, New Lenox i innych miastach, zostanie otwartych pod koniec października.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/SeventyFour

News Chicago

Mieszkańcy powiatu Lake o niskich dochodach mogą dostać pomoc w opłaceniu rachunków

Opublikowano

dnia

Autor:

Community Action Partnership powiatu Lake organizuje dwa nadchodzące wydarzenia, aby pomóc ludziom o niskich dochodach ubiegać się o programy pomocy energetycznej.

Pierwsze odbędzie się w sobotę 17 grudnia w godzinach od 9:00AM do 12:00 w biurze Avon Township, 433 E. Washington St., Round Lake Park. Drugie wydarzenie zaplanowano na 14 stycznia w godzinach od 9:00AM do 12:00 w kościele New Life Fellowship Church, 204 N. Genesee St., Waukegan.

Personel będzie dostępny, aby pomóc rodzinom ubiegającym się o pomoc w zakresie mediów i wody/kanalizacji.

Wnioskodawcy muszą przedstawić potwierdzenie dochodu brutto wszystkich osób w domu z ostatnich 30 dni, w tym różnych form pozyskiwanej pomocy, kopie aktualnych rachunków za ogrzewanie, prąd i wodę/kanalizację.

REKLAMA REKLAMA

Skontaktuj się z May Merz, (847) 249-4330 lub odwiedź stronę caplakecounty.org, aby uzyskać więcej informacji.

 

Źródło: dailyherald
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Był dobrym, wrażliwym, inteligentnym człowiekiem. Anna Szubert o bracie, który zginął w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek rodzina Krzysztofa Szuberta, 21-letniego Polaka znalezionego martwego w jeziorze Michigan na popularnej plaży Oak Street w Chicago, wydała oświadczenie. Siostra mężczyzny, Anna Szubert, powiedziała, że jej brat był „dobrym, wrażliwym, inteligentnym dzieckiem” i był „słońcem jej rodziców na starość”.

„Był praktykującym katolikiem, modlącym się kilka razy dziennie, był uczynny, wszystkim pomagał, nie potrafił kłamać” – napisała.

„Uwielbiał fotografię, jazdę na rowerze, bieganie, spacery. Jako dziecko pływał, nie brał narkotyków, nie palił, nie miał jeszcze dziewczyny”.

Wg Anny Szubert, Krzysztof często komunikował się z rodziną i przygotowywał się do podróży do domu jeszcze w tym miesiącu.

„Liczył dni”

Krzysztof Szubert był biznesmenem i od listopada pracował w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Według oficjalnych informacji zaginął około godziny 9:45 wieczorem w sobotę podczas świątecznej imprezy w barze River North Howl at the Moon.

„Widziałem, jak tam stał, a chwilę później go tam nie było” – powiedział jego przyjaciel Michał Wojasiński. „Nikt nie widział, jak wychodził. Następnego dnia, w niedzielę, poszedłem do jego pokoju i zapukałem do drzwi – był pusty – nie było go”.

Władze twierdzą, że około 1:55AM w środę policja odpowiedziała na wezwanie dotyczące 21-letniego mężczyzny, którego znaleziono niereagującego w wodzie w pobliżu 1000 przecznicy North DuSable Lake Shore Drive.

Mężczyzna został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie potwierdzono jego zgon – poinformowała policja.

Chociaż urzędnicy nie ujawnili przyczyny śmierci, detektywi odnieśli się do incydentu jako śledztwa w sprawie śmierci, a nie utonięcia.

„My w Howl at the Moon jesteśmy zasmuceni tym, co stało się z młodym mężczyzną i składamy najgłębsze kondolencje jego rodzinie” – powiedział rzecznik firmy w oświadczeniu.

We wtorek niektórzy ze współpracowników Szuberta wywiesili ulotki w pobliżu baru z informacją, że jest poszukiwany.

Szubert pracował w dziale IT dla Knapp Incorporated, globalnej firmy technologicznej. Od 12 listopada przebywał w USA, pracując nad projektem w Joliet.

W sobotę wraz z kilkudziesięcioma współpracownikami pojechał imprezowym autobusem do centrum Chicago na firmowe przyjęcie bożonarodzeniowe.

Imprezę skończyli w Howl at the Moon. Jego współpracownik powiedział, że Krzysztof zniknął z baru około 9:30 wieczorem i od tego czasu go nie widziano.

Ostatni kontakt z rodziną nawiązał 3 grudnia. Dzień później żaden z jego telefonów nie odpowiadał.

Polak miał wrócić do kraju 17 grudnia.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, SOS Zaginięcia
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na zimowe warunki na drogach. W Lake i McHenry spadnie do 4 cali mokrego śniegu

Opublikowano

dnia

Autor:

National Weather Service wydało ostrzeżenie przed zimową pogodą. Dzisiaj w powiatach Lake i McHenry może spaść do czterech cali śniegu.

Zalecenie National Weather Service (NWS), które zacznie obowiązywać w piątek o godzinie 3:00AM, obejmuje powiaty: Lake, McHenry, Boone i Winnebago.

Dwa układy pogodowe przyniosą na ten obszar opady atmosferyczne. Pierwszy system przyniesie deszcz i mokry śnieg ze wschodu. Od godziny 3:00 w piątek do około 1:00PM możliwe są opady ciężkiego i mokrego śniegu w piątek.

Według NWS całkowity opad śniegu może wynosić od 2 do 4 cali.

Prognozy ostrzegają, że kierowcy powinni wziąć pod uwagę znacznie zmniejszoną widoczność i śliską nawierzchnię z powodu gromadzenia się mokrego śniegu.

REKLAMA REKLAMA

Trudne warunki pogodowe na drogach prawdopodobnie wpłyną na poranne dojazdy wielu mieszkańców.

Drugi układ pogodowy przyniesie głównie deszcz w sobotę po południu, wraz ze wzrostem temperatury powietrza.

Najnowsze warunki drogowe w stanie Illinois są publikowane online przez Departament Transportu stanu Illinois na stronie www.gettingaroundillinois.com.

 

Źródło: lakemchenryscanner
Foto: istock/MarianVejcik
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu