Połącz się z nami

News Chicago

Bieg upamiętniający dzieci, które umarły zgromadzi w niedzielę rodziny które mierzą z się najgorszą stratą i ich przyjaciół

Opublikowano

dnia

Śmierć dziecka, bez względu na wiek czy okoliczności, pozostawia w rodzinach ziejącą dziurę. Wiele z nich czuje się odizolowanych w swoim smutku, bez nikogo, z kim naprawdę mogłyby się podzielić swoją stratą. Organizacja Missing Pieces oferuje swoją pomoc, a w niedzielę w Chicago połączy rodziny sportowym wydarzeniem ku czci ich dzieci.

„Śmierć dziecka jest trudna do wyobrażenia, a jednak jest to rzeczywistość dla ponad 2500 rodzin każdego roku w Illinois”

– mówi Kristin James z Greater Illinois Pediatric Palliative Care Coalition, organizacji Missing Pieces i Fundacji HAP.

„Każde dziecko zasługuje na pamięć. Nawet po 25 latach wspierania rodzin w żałobie, nadal uczę się z historii każdego rodzica i czuję się zaszczycona, że mogę zachować wspomnienia ich dzieci”- dodaje James.

„Kiedy wydarzy się to niewyobrażalne, jesteśmy tutaj, aby zapewnić każdej rodzinie wsparcie, którego potrzebuje podczas podróży w żałobie”.

Jednym ze sposobów, w jaki Missing Pieces honoruje dzieci i ich rodziny, jest Butterfly Run Walk + Flutter.

REKLAMA REKLAMA

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 2 października, w Ned Brown/Busse Woods, Grove No. 26, Elk Grove Village. Zacznie się o 9.00 rano od rejestracji.

Oferuje bieg na 5 km, 1-milowy spacer i Flutter Fun Run dla dzieci.

Następnie w parku odbędzie się impreza z zajęciami dla dzieci, animatorami, muzyką i nie tylko. Ci, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, mogą wziąć udział w wirtualnym biegu do 10 października.

To wydarzenie nie tylko zbiera pieniądze, ale daje poczucie wspólnoty i wsparcia.

Missing Pieces to sieć ponad 70 organizacji, które skupiają się na wspieraniu ludzi po stracie dziecka, aby znaleźć zasoby, które pomogą im przejść prze żałobę.

Pomaga ludziom znaleźć zindywidualizowaną, znaczącą pomoc. Partnerzy organizacji wnoszą wiedzę na temat utraty dzieci w wyniku choroby, urazu, zabójstwa, przedawkowania i samobójstwa, a także służą rodzinom i dzieciom pogrążonym w żałobie okołoporodowej z powodu śmierci młodych dorosłych.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę missingpiecesgrief.org.

Fundacja HAP jest niezależną organizacją non-profit, która zapewnia edukację, rzecznictwo, rozwój siły roboczej i badania dotyczące opieki hospicyjnej i paliatywnej dla wszystkich grup wiekowych.

Koncentruje się na zapewnianiu środków i wsparcie w żałobie; edukację społeczności i pracowników służby zdrowia; oraz rozwijanie polityk, które pomagają jednostkom i rodzinom zarządzać opieką u schyłku życia.

Każdy powinien mieć dostęp do ulgi w bólu i udręce psychicznej poprzez opiekę paliatywną i hospicyjną, która może zapewnić wsparcie, godność i komfort w dniach, tygodniach, a nawet latach przed śmiercią; i wesprzeć późniejszą żałobę.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź thehapfoundation.org.

Greater Illinois Pediatric Palliative Care Coalition składa się z systemów szpitalnych, hospicjów, rodzin i organizacji wspierających, których celem jest optymalizacja jakości życia każdego dziecka w stanie Illinois żyjącego z poważną chorobą, ich rodzin i zespołów, które się nimi opiekują.

Ponad 2800 dzieci w Illinois żyje obecnie z poważną chorobą.

Grupa stara się pomóc każdemu dziecku żyć jak najlepiej i wspierać rodziny w ich emocjonalnej podróży od diagnozy przez leczenie i żałobę. Działa w celu podniesienia świadomości na temat unikalnych potrzeb ciężko chorych dzieci.

Butterfly Run, Walk + Flutter to zabawne, rodzinne, specjalne wydarzenie dla osób na każdym poziomie sprawności, które chcą być częścią uczczenia pamięci zmarłych dzieci. Wydarzenie jest miejscem dla rodzin, których łączy wspólna więź.

Na spotkaniu jest zrozumienie, przestrzeń uzdrowienia, a przede wszystkim radość i śmiech.

Rodziny są zaproszone do wspólnego łączenia się bez względu na to, czy minęły dwa tygodnie od śmierci ich dziecka, czy minęło ponad 10 lat, aby świętować i uhonorować swoje dzieci.

W Butterfly Run, Walk + Flutter idziemy razem, aby wspierać ciężko chore dzieci i rodziny w żałobie.

Harmonogram wydarzeń:

• 9.00 – 10.00 rano – rejestracja

• od 9:00 do południa – zajęcia rodzinne KidZone

• 10:00 – Certyfikowany wyścig 5K

• 10:15 – 1-milowy spacer

• 11:30 – Wesoły bieg dla dzieci we Flutter

Koszt to 30 USD za bieg na 5 km i 1 milę; 5 USD za bieg dla dzieci Flutter Fun Run; 100 dolarów dla czteroosobowej rodziny; 30 USD na wirtualne wydarzenie, które potrwa do 10 października.

Zarejestruj się na stronie butterflyrunillinois.org.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: Missing Pieces, istock/PeopleImages/ gorodenkoff

News Chicago

Znaleziono poszukiwaną od niedzieli mieszkankę z Algonquin. Jej ciało wyłowiono z rzeki

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciało wydobyte w poniedziałek rano z Fox River w Carpentersville zostało pozytywnie zidentyfikowane przez biuro koronera powiatu Kane jako ciało kobiety z Algonquin, która zaginęła w niedzielę.

52-letnia Kimberly Koerner z Algonquin została znaleziona w wodzie w pobliżu dróg Bolz i Williams około 8:40 rano, jak poinformował koroner Rob Russell. Sekcja zwłok zaplanowana jest na środę.

Nie podano żadnych informacji na temat możliwej przyczyny śmierci, ale nie ma widocznych ani jawnych oznak, że była ofiarą morderstwa, czytamy w komunikacie.

Koerner była ostatnio widziana około 9 rano w niedzielę, gdy spacerowała przed sklepem Jewel-Osco przy 1501 E. Algonquin Road, poinformował Departament Policji w Algonquin.

REKLAMA REKLAMA

Połączenie między zaginioną kobietą a ciałem w rzece zostało ustalone po udostępnionej informacji, że ofiara była ubrana w biały zimowy płaszcz, w tym samym kolorze, jaki miała na sobie Koerner, kiedy była widziana po raz ostatni, podała policja Algonquin i Carpentersville.

Członkowie rodziny zgłosili zaginięcie Koerner w niedzielę rano, a policja w Algonquin wydała ostrzeżenie po znalezieniu jej torebki, telefonu i kluczy na parkingu przed sklepem.

Poproszono o pomoc opinię publiczną, podając rysopis kobiety.

Policja ustaliła, że Koerner była w drodze do Jewel-Osco, ale nie weszła do sklepu.

„Od tego czasu (zaginęła) podjęto wiele działań dochodzeniowych, w tym użyto dronów i wielu jednostek K-9″

Zdjęcia z kamery przy dzwonku do drzwi pokazały, jak Koerner spaceruje samotnie po Greenridge Avenue, w okolicy znajdującej się na południowy zachód od sklepu, zaledwie kilka przecznic od rzeki.

Nie ujawniono informacji o tym, kto odkrył jej ciało w rzece.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

45 osób zginęło w katastrofie lotu 553 w pobliżu Midway. 8 grudnia minie 50 lat od tej tragedii

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym tygodniu przypada 50. rocznica katastrofy lotniczej w Chicago. 8 grudnia 1972 roku samolot United Airlines 737 rozbił się w pobliżu międzynarodowego lotniska Midway.

Lot 553 leciał z Waszyngtonu do Omaha z zaplanowanym międzylądowaniem w Chicago. Samolot podchodził do lądowania gdy doszło do katastrofy.

Maszyna uderzyła w drzewa i dachy wzdłuż West 71st Street, po czym uderzyła w dom, zabijając 43 osoby na pokładzie samolotu i dwie osoby w domu.

Wśród ofiar była 29-letnia Michele Clark, pionierka w branży telewizyjnej, zaczynająca karierę w CBS 2. Zginęła w katastrofie lotniczej około pięć miesięcy po tym, jak została mianowana korespondentką sieci.

REKLAMA REKLAMA

Jej pamięć została uhonorowana w postaci imienia szkoły – Michele Clark Magnet High School znajduje się w zachodniej części Chicago.

 

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Sprawdźcie swoje ogrzewanie. 12 osób zatruło się czadem w kościele baptystów na South Side

Opublikowano

dnia

Autor:

Przedstawiciele straży pożarnej poinformowali, że 12 osób zostało hospitalizowanych po wycieku tlenku węgla w kościele w południowej części Chicago.

Tuż po godz. 1.00PM w niedzielę wezwano straż pożarną Chicago do kościoła baptystów w New Philadelphia z powodu doniesień o zapachu gazu i złym samopoczuciu kilkunastu osób.

Kiedy ekipy strażackie przybyły do kościoła, zbadały powietrze i stwierdziły wysoki poziom tlenku węgla.

Poszkodowani zostali przewiezieni do dwóch szpitali, w tym do University of Chicago Medical Center, w stanie od dobrego do poważnego. Ekipy komunalne stwierdziły, że przyczyną wycieku były wadliwe części pieca grzewczego.

REKLAMA REKLAMA

Duchowny Darryl Person zaznaczył, że jest to dobre przypomnienie dla wszystkich, aby sprawdzili swoje systemy grzewcze.

„Upewnij się, że twój piec jest dobrze sprawdzony, jeśli coś wyczujesz, wezwij straż pożarną, nie bądź bohaterem, ponieważ tlenek węgla jest tym, co nazywają „cichym zabójcą”. 

 

Źródło: fox32, abc7
Foto: abc7
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu