Połącz się z nami

News Chicago

Kolejny rowerzysta zginął na Milwaukee Avenue. 44-letni Samuel Bell był mentorem dla trudnej młodzieży w Chicago

Opublikowano

dnia

Według chicagowskiej policji w czwartek rano rowerzysta został potrącony przez kierowcę skręcającego w lewo, gdy jechał rowerem przy 700. przecznicy North Milwaukee Avenue. Był to Samuel Bell pracujący z trudną młodzieżą w Midtown Educational Foundation. Zmarł w Northwestern Memorial Hospital. Miał 44 lata.

77-letniemu kierowcy postawiono zarzut nieustąpienia pierwszeństwa podczas skręcania w lewo.

Kierowca zgodził się na test DUI w szpitalu UIC, ale personel przekazał policji, że nie przeprowadza już tych testów z powodu „problemu prawnego”. Około trzech godzin po wypadku funkcjonariusz poprosił kierowcę o udanie się do Northwestern Memorial na test, ale kierowca odmówił.

Nie wiadomo, czy policja złoży więcej zarzutów.

Sam Bell jest drugim rowerzystą zabitym w tym roku na Milwaukee Avenue, ulicy uważanej za „autostradę rowerową” dla osób dojeżdżających do pracy po północno-zachodniej stronie miasta.

Milwaukee Avenue jest niezwykle niebezpieczna dla rowerzystów” – uważa Christina Whitehouse, szefowa grupy promującej bezpieczeństwo rowerowe Bike Lane Uprising. „Ta ulica udowadnia to rok po roku. Unikam jej za wszelką cenę”.

W maju Nick Parlingayan został potrącony i zabity przez kierowcę na Milwaukee w Irving Park. Zwolennicy rowerów skarżyli się, że oznakowanie tamtejszych ścieżek rowerowych jest prawie całkowicie wyblakłe, gdy rok wcześniej zginął tam inny rowerzysta.

Miasto wybrało Milwaukee Avenue jako miejsce do poprawy bezpieczeństwa rowerowego w 2019 roku i zaleciło dodanie chronionych pasów i słupków rowerowych, aby zniechęcić kierowców do przekraczania pasów rowerowych.

Ale te ulepszenia nie wystarczają. Bell został potrącony podczas przekraczania Huron Street w Milwaukee. Ścieżka rowerowa, chroniona betonowymi krawężnikami, otwiera się na ukośnym skrzyżowaniu i zapewnia zbyt dużo miejsca dla kierowców.

„Krawężnik nie chroni do samego zakrętu.” – powiedziała Whitehouse.

Wg niej rowerzyści są często zapominani podczas planowania skrzyżowań przez władze miasta a to skrzyżowania właśnie są najbardziej śmiercionośne. Chronione ścieżki rowerowe całkowicie znikają na skrzyżowaniu.

Samuel Bell był członkiem zarządu Midtown Educational Foundation, która pracuje z młodzieżą z Chicago o niskich dochodach.

Wg jego współpracownika Kevina Kleina pracował z dziećmi, aby trzymać je z dala od ulicy i utrzymać je na dobrej ścieżce. Był ich mentorem, a oni darzyli go szacunkiem. Był także duszą towarzystwa.

Bell jest piątą osobą zabitą w czasie jazdy na rowerze przez kierowców w Chicago w tym roku.

W czerwcu w oddzielnych incydentach zginęło dwoje dzieci. Lily Grace, lat 3, została potrącona w Uptown. Dwa tygodnie wcześniej dwuletni Raphael Cardenas został zabity przez kierowcę podczas jazdy na mini hulajnodze na placu Lincolna.

W kwietniu Paresh Chhatrala, lat 42, zmarł po tym, jak został potrącony przez kierowcę podczas jazdy na rowerze w West Loop. W lutym 41-letni Gerardo Marciales został śmiertelnie potrącony przez kierowcę, gdy jechał na rowerze na DuSable Lake Shore Drive w pobliżu Buckingham Fountain.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

News Chicago

W przyszłym roku Peoples Gas wdroży zniżkowe stawki dla osób o niskich dochodach

Opublikowano

dnia

Autor:

Nowy system stawek zniżkowych został zatwierdzony w ramach decyzji, na mocy której organy regulacyjne obniżyły także podwyżkę stawek z 402 do około 301 mln dolarów, o którą wnioskowała Peoples Gas. Zmiana ma pomóc zapobiec częstym wyłączeniom mediów w dzielnicach Chicago o niższych dochodach.

16 listopada Komisja Handlu stanu Illinois ICC obniżyła o około 25% wnioskowaną przez Peoples Gas podwyżkę stawek na przyszły rok. O tej decyzji pisaliśmy 17 listopada.

Jednocześnie ICC nakazała spółce Peoples Gas i innym przedsiębiorstwom użyteczności publicznej wdrożenie systemu wielopoziomowych stawek zniżkowych – drugiego tego rodzaju systemu w kraju – do października 2024 r.

Obiecała przy tym powiększenie puli mieszkańców Chicago kwalifikujących się do pomocy w opłaceniu rachunków za ogrzewanie.

Zatwierdzone stawki Peoples Gas to wciąż rekordowy wzrost – który według szacunków organów nadzoru konsumenckiego wyniesie 6 dolarów w stosunku do średniego miesięcznego rachunku gospodarstwa domowego. Ale zmienione stawki zniżkowe zapewnią znacznie większą pomoc osobom, które jej najbardziej potrzebują.

Nowy edykt energetyczny ustanawia pięć poziomów zniżek dla gospodarstw domowych w stosunku do federalnych wytycznych dotyczących ubóstwa.

Wynoszą one od 5% zniżki dla klientów z dochodem gospodarstwa domowego do trzykrotności federalnego poziomu ubóstwa, aż do 83% zniżki dla osób poniżej połowy tego progu.

Każdy klient, który udokumentuje takie trudności finansowe, będzie mógł uzyskać przysługujące mu zniżki, w przeciwieństwie do istniejących teraz programów pomocy, które opierają się na finansowaniu rządowym. Zazwyczaj wyczerpuje się ono przed upływem końca roku, a pomoc otrzymuje jedynie 20% kwalifikujących się klientów.

Nowe rabaty będą dotyczyć całego rachunku klienta, a nie tylko stałych kosztów dostawy, jak nalegała Peoples Gas. W ten sposób klienci nie będą musieli wydawać więcej niż 3% swoich miesięcznych dochodów na rachunki za gaz.

Podobna struktura rabatów obowiązywała w ubiegłym roku w stanie Waszyngton.

Według analizy przeprowadzonej przez Illinois Public Interest Research Groupe, we wrześniu około 20% mieszkańców Englewood, o kodzie pocztowym 60621 otrzymało powiadomienia o odcięciu gazu, a około połowa została obciążona opłatami za zwłokę w płatnościach za rachunki.

Informacje na temat istniejących programów pomocy można znaleźć na stronie helpillinoisfamilies.com lub dzwoniąc pod numer (833) 711-0374.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/Dobrila Vignjevic/
Czytaj dalej

News Chicago

Bandyci związali pracowników Walgreens by uciec z walizką zawierającą 10 000 USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwóch zamaskowanych mężczyzn związało pracowników Walgreens podczas napadu z bronią w ręku w dzielnicy Gold Coast w niedzielny wieczór, a następnie zabrało walizkę zawierającą łup o wartości około 10 000 dolarów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Napad miał miejsce około 9:40PM kiedy jeden ze złodziei natknął się na pracownika na tyłach zamkniętego już sklepu przy 933 N. State St., przyłożył mu kolbę pistoletu do kręgosłupa i nakazał mu by otworzył drzwi, jak wynika z raportu policyjnego.

Ten pracownik oraz inny, który liczył pieniądze z utargu, byli trzymani na muszce na zapleczu i kazano im położyć się twarzą do ziemi. Z raportu wynika, że rabusie zakleili usta pracownikom taśmą pakową i co najmniej jednemu z nich zakleili nadgarstki.

Jeden z bandytów spokojnie powiedział: „Przyszliśmy tylko po pieniądze”.

Z raportu wynika, że drugi był „znacznie bardziej wrogi” i podczas wydawania poleceń używał przekleństw. Wyszli niezauważeni ze sklepu z walizką po tym, jak kazali pracownikom otworzyć sklepowy sejf i napełnić go gotówką.

Policja podała, że obaj rabusie byli w wieku od 20 do 27 lat, nosili maski na twarz i czarne ubrania oraz wymachiwali bronią.

Jeden miał wzrost około 6 stóp do 6 stóp i 4 cali, ważył około 230 funtów, miał na sobie pomarańczowo-białe „kolorowe” buty gimnastyczne i niebieskie rękawiczki chirurgiczne. Drugi bandyta miał od 5 stóp i 10 cali do 6 stóp wzrostu i ważył około 180 funtów.

Nie dokonano żadnych aresztowań. Przedstawiciel Walgreens oświadczył, że firma współpracuje z policją w dochodzeniu oraz, że bezpieczeństwo klientów i członków zespołu jest priorytetem firmy.

 

Źródło: suntimes
Foto: Google Maps, istock/ yacobchuk/
Czytaj dalej

News Chicago

Zapisz dzieci i siebie na zajęcia zimowe organizowane przez Chicago Park District

Opublikowano

dnia

Autor:

Nie siedźcie zimą w domu – od poniedziałku rozpoczęła się rejestracja online na zimowe zajęcia Chicago Park District do wszystkich programów wirtualnych oraz do parków na zachód od California Avenue. Programy sportowe oferują zajęcia na świeżym powietrzu i w halach.

Natomiast we wtorek rano rozpoczynają się zapisy przez Internet na zajęcia parków na wschód od California Avenue, wraz z ośrodkami gimnastycznymi.

Sesja zimowa zajęć organizowanych przez Chicago Park District trwa od 8 stycznia do 24 marca. Poza dziećmi i młodzieżą oferuje także programy dla dorosłych.

Atrakcje obejmują m.in. lekcje jazdy na łyżwach i hokeja na lodowisku Midway Plaisance, balet, występy muzyczne i koszykówkę w Kennicott Park oraz klub spacerowy dla starszych osób w Kenwood Community Park.

Rejestracja osobista w parkowych domach terenowych będzie również możliwa, od 9 do 11 grudnia. Odwiedź stronę internetową dystryktu parkowego, aby uzyskać więcej informacji na temat każdego z oferowanych programów oraz godzin pracy poszczególnych  parków.

Źródło: cbs, Hyde Park Herald
Foto: Chicago Park District, istock/RDaniel12/

 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu