Połącz się z nami

NEWS Florida

Dzisiaj ostatni dzień Tool Time na Florydzie. Łapcie narzędzia w cenie obniżonej o podatek!

Opublikowano

dnia

Pierwsze wakacje podatkowe na Florydzie „Tool Time” trwają tylko do 9 września. To idealna okazja aby kupić narzędzia i inne przedmioty służące do naprawy i budowy domu. Akcja jest częścią szeroko zakrojonej ustawy podatkowej uchwalonej w tym roku w stanie i podpisanej przez gubernatora Rona DeSantisa.

Dni „Tool Time” pozwalają kupującym uniknąć płacenia podatków od sprzedaży od wielu przedmiotów związanych z naprawą i budową domu.

W tym czasie z podatku zwolnione są zakupy następujących przedmiotów:

 • Narzędzia ręczne w cenie do 50 USD
 • Elektronarzędzia w cenie do 300 USD
 • Baterie do elektronarzędzi w cenie do150 USD
 • Rękawiczki robocze w cenie do 25 USD
 • Okulary ochronne w cenie do50 USD
 • Kombinezony ochronne  w cenie do 50 USD
 • Buty robocze sprzedawane za w cenie do175 USD
 • Pasy narzędziowe w cenie do 100 USD
 • Torby na narzędzia w cenie do 50 USD
 • Skrzynki narzędziowe sprzedawane w cenie do 75 USD
 • Skrzynki narzędziowe do pojazdów w cenie do 300 USD
 • Podręczniki branżowe w cenie do 125 USD
 • Sprzęt elektryczny i testujący w cenie do 100 USD
 • Latarki LED w cenie do 50 USD
 • Lampy w cenie do 100 USD
 • Ręczne obcinaki do rur, narzędzia do otwierania odpływów i sprzęt do kontroli instalacji wodno-kanalizacyjnych w cenie do 150 USD

Urlop podatkowy nie dotyczy sprzedaży w parku rozrywki lub kompleksie rozrywkowym, w hotelu lub publicznym obiekcie noclegowym lub na lotnisku.

REKLAMA REKLAMA

Więcej informacji i pełną listę pozycji na wakacje wolne od podatku na Florydzie można znaleźć na stronie internetowej Departamentu Skarbowego.

 

Źródło: posityvelyosceola
Foto: istock/JackF

NEWS Florida

Autor ustawy o edukacji Florydy rezygnuje z mandatu z powodu oskarżenia o defraudację

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek Joe Harding złożył rezygnację z mandatu w Izbie Reprezentantów Florydy po tym, jak został oskarżony o nieuczciwe uzyskiwanie pożyczek biznesowych związanych z koronawirusem. W środę postawiono mu zarzuty.

Joe Harding, Republikanin z Ocala, złożył rezygnację dzień po tym, jak biuro prokuratora USA w północnym dystrykcie Florydy ogłosiło akt oskarżenia wielkiej ławy przysięgłych w sprawie zarzutów oszustwa elektronicznego, prania brudnych pieniędzy i składania fałszywych zeznań.

W przygotowanym w czwartek oświadczeniu Harding powiedział, że nie może komentować szczegółów sprawy. „Nadejdzie czas, kiedy będę mógł szczegółowo opowiedzieć swoją historię i zrobię to” – powiedział w oświadczeniu.

„Na razie chciałbym zapewnić moich wyborców i podatników, że spłaciłem każdy grosz otrzymanej pożyczki”.

35-letni Harding został po raz pierwszy wybrany do Izby Reprezentantów w 2020. Po ogłoszeniu aktu oskarżenia w środę, przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Renner usunął Hardinga z zadań komisji.

REKLAMA REKLAMA

W 12-stronicowym akcie oskarżenia stwierdzono, że Harding „złożył fałszywe i oszukańcze oświadczenia” we wnioskach do programu pożyczki na wypadek katastrofy gospodarczej Small Business Administration SBA.

Zarzuty dotyczą działań w okresie od grudnia 2020 r. do marca 2021 r.

Harding po raz pierwszy pojawił się w sądzie w środę i został zwolniony za kaucją w wysokości 10 000 USD, wynika z akt sądowych. Proces zaplanowano na 11 stycznia w Gainesville.

W akcie oskarżenia stwierdzono, że Harding „uzyskał i próbował uzyskać” ponad 150 000 USD od SBA składając fałszywe oświadczenia w dokumentach pożyczkowych pod nazwami uśpionych firm.

Podejrzewa się, że Harding fałszywie przedstawił liczbę pracowników i przychody brutto dla dwóch firm, The Vak Shak Inc. i Harding Farms LLC.

Harding również „fałszywie twierdził, że te podmioty gospodarcze były aktywnymi przedsiębiorstwami w latach 2019 i 2020, podczas gdy w rzeczywistości tak nie było” – czytamy w akcie oskarżenia.

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy składał wnioski o pożyczkę, Harding jest oskarżony o tworzenie kont bankowych dla firm, a następnie kierowanie SBA do wpłacania pieniędzy na konta.

Za oszustwo elektroniczne grozi kara do 20 lat więzienia; za pranie pieniędzy 10 lat, a za składanie fałszywych zeznań 5 lat.

Akt oskarżenia przyciągnął uwagę mediów, ponieważ Harding był sponsorem ustawy o edukacji podczas sesji legislacyjnej w 2022 r., zwanej Don’t say gay. Gubernator Ron DeSantis podpisał ją w marcu.

Republikanie uzyskali w wyborach 8 listopada większość 85-35 w Izbie Reprezentantów. Miejsce Hardinga będzie musiało zostać obsadzone w specjalnych wyborach.

 

Źródło: fox13
Foto: Joe Harding For State Rep, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Żadne dziecko nie będzie spało na podłodze w naszym mieście. W Tampie zrobiono 60 łóżek

Opublikowano

dnia

Autor:

Slide Insurance, lokalna firma ubezpieczeniowa z Tampy nawiązała współpracę z organizacją non-profit „Sleep in Heavenly Peace”, aby zbudować 60 łóżek dla dzieci, które ich potrzebują.

Organizacja non-profit Sleep in Heavenly Peace SHP obsługuje każdy kod pocztowy w powiecie Pinellas. Kiedy firmy i inne organizacje zwracają się do nich, stają się częścią wspólnego dzieła zapewniającego dzieciom łóżka.

Wolontariusze zaczynają od surowców, piłowania i szlifowania drewna oraz składania łóżek.

Sleep in Heavenly Peace twierdzi, że dzieci, którym dostarczają łóżka, nie miały łóżka od dłuższego czasu – lub nigdy.

Program pomaga potrzebującym dzieciom poczuć się wartościowymi i zapewnia bezpieczeństwo tym, którzy tego potrzebują.

REKLAMA REKLAMA

„To niesamowite wydarzenie w ich życiu i wierzymy, że zmienia życie” – powiedział Jim Baker, prezes oddziału SHP.

Wg organizacji non-profit budowanie łóżek może być świetnym wydarzeniem integracyjnym dla firm i organizacji, których pracownicy jednocześnie wiedzą, że robią coś dobrego dla społeczności. Tak jak stało się to w przypadku firmy Slide Insurance.

W tym roku SHP dostarczyło lokalnie 500 łóżek, a w najbliższą sobotę organizacja dostarczy ponad 100 łóżek potrzebującym dzieciom.

Jeśli chcesz pomóc dziecku, które potrzebuje łóżka, odwiedź stronę SHPbed.org i złóż wniosek o łóżko.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Akcja ratunkowa manatów w Crystal River. Kolejne zwierzę nie przeżyło po zderzeniu z łodzią

Opublikowano

dnia

Autor:

Poniedziałkowa akcja ratunkowa dwóch manatów w Crystal River nie do końca się powiodła – cielę zostało osierocone. Jego matka nie przeżyła transportu przez urzędników zajmujących się dziką przyrodą. Odniosła śmiertelne obrażenia w wyniku zderzenia z łodzią.

Zwierzęta znaleziono w pobliżu głównego źródła w Kings Bay, w Crystal River. W niedzielę i poniedziałek urzędnicy zajmujący się dziką przyrodą otrzymali publiczne doniesienia o rannej matce manata.

Personel Crystal River National Wildlife Refuge, jedynego schronienia utworzonego specjalnie w celu ochrony manatów z Florydy, oraz wolontariusze komisji ds. dzikiej przyrody przebywali z parą manatów w poniedziałek, czekając na ekipę ratowniczą.

Matka cielęcia nie przeżyła w wyniku odniesionych obrażeń, a Kristana – młoda samica której imię pochodzi od miejsca, w którym została znaleziona – otrzymuje teraz opiekę rehabilitacyjną w ZooTampa.

REKLAMA REKLAMA

Jednoroczne cielę jest w dobrym stanie. Opiekunowie w zoo mogli zastosować dietę wyłącznie paszową, ponieważ samica jest wystarczająco duża, nie musi być karmiona mlekiem.

Celem zoo jest wypuszczenie Kristany z powrotem na wolność w ciągu roku, choć decyzja zależy to od tego, jak szybko dorośnie. Jednak na razie personel musi upewnić się, że cielę nie doznało żadnych obrażeń.

Uderzenia łodzi są jedną z najczęstszych przyczyn obrażeń manatów i akcji ratunkowych.

Urazy spowodowane przez łodzie są często tak poważne, że mogą spowodować znaczne uszkodzenie klatki piersiowej manata i mogą prowadzić do przewlekłych problemów, które mogą być śmiertelne.

Według wstępnych danych komisji ds. dzikiej przyrody co najmniej 760 manatów na Florydzie zginęło od 1 stycznia do 2 grudnia.  Śmierć 74 zwierząt była związana z kolizjami jednostek pływających.

W połowie listopada urzędnicy zajmujący się dziką przyrodą ogłosili, że już drugi rok będą dokarmiać sałatą dzikie manaty, aby walczyć z brakiem pożywienia dla zwierząt, spowodowanym ginięciem trawy morskiej.

W 2021 roku zginęło rekordowe 1100 manatów, wiele z głodu lub poważnego niedożywienia.

Źródło: tampabay
Foto: The Florida Fish and Wildlife Commission
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu