Połącz się z nami

NEWS Florida

Kolejna próba wystrzelenia rakiety NASA w ramach projektu Artemis zostanie podjęta w tą sobotę

Opublikowano

dnia

Po nieudanej próbie tłumnie oczekiwanego startu na początku tego tygodnia, NASA ponownie spróbuje wystrzelić swoją megarakietę nowej generacji w sobotę, po usunięciu usterki technicznej i jeśli warunki pogodowe na to pozwolą.

Debiutancki lot bezzałogowej rakiety NASA Space Launch System (SLS) miał odbyć się w poniedziałek, ale start został odwołany po tym, jak inżynierowie napotkali problem z temperaturą w jednym z głównych silników rakiety i wyciek ciekłego wodoru.

Menedżer misji Mike Sarafin poinformował we wtorek, że zespoły badają ten problem techniczny na wyrzutni, a agencja będzie gotowa do ponownej próby lotu testowego, znanego jako Artemis I, w ten weekend.

NASA ma teraz na celu dwugodzinne okno startowe w sobotę 3 września w Kennedy Space Center na Florydzie, rozpoczynające się o 2:17 p.m. EDT.

REKLAMA REKLAMA

John Honeycutt, kierownik programu Space Launch System w NASA Marshall Space Flight Center, powiedział, że problemem mógł być uszkodzony czujnik w rakiecie, ale dodał, że w sobotę zostaną wprowadzone zmiany w procesie tankowania.

Podczas poniedziałkowej próby linia ciekłego wodoru używana do chłodzenia silników rdzenia rakiety uległa awarii w trakcie odliczania do startu.

Silniki SLS muszą zostać schłodzone do temperatur kriogenicznych przed startem, aby uniknąć porażenia układu ultrazimnym paliwem po zapłonie.

Sarafin powiedział, że zespoły rozpoczną schładzanie silnika wcześniej w sobotę przed odliczaniem do startu, co może pomóc systemom osiągnąć pożądaną temperaturę przed startem.

Obecnie istnieje 60% szans na naruszenie warunków pogodowych potrzebnych do wystrzelenia rakiety, ale istnieje szansa na dobre warunki pogodowe podczas dwugodzinnego okna startowego.

Jednak jeśli lot testowy zostanie odwołany z powodu pogody, urzędnicy NASA zapowiedzieli, że mogą spróbować ponownie 5 września.

Lot testowy bez załogi to sześciotygodniowa podróż na orbitę księżyca. Ekspedycja ma na celu przetestowanie zarówno ogromnej rakiety SLS, jak i kapsuły Orion NASA, zanim agencja wyśle ​​astronautów na powierzchnię Księżyca.

W ramach programu Artemis, NASA przewiduje regularne misje na Księżyc w celu założenia bazy na powierzchni Księżyca, zanim agencja ostatecznie wyruszy na Marsa.

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

NEWS Florida

Tragiczny pożar fajerwerków w magazynie w Orlando spowodował śmierć 3 osób. 3 inne osoby są ranne

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy osoby zginęły, a trzy inne zostały ranne w wyniku pożaru fajerwerków, do którego doszło w czwartek wieczorem w magazynie w Orlando, potwierdziło biuro szeryfa powiatu Orange.

22-letni David Gonzalez i 23-letnia Lindsey Phillips ponieśli śmierć po tym, jak pożar, który wybuchł w magazynie, zapalił fajerwerki, które były przechowywane w tej samej jednostce.

Następnie potwierdzono, że trzecia osoba, Landon Bourland, lat 24, także zginęła w obiekcie Magic in the Sky.

Kilka innych osób zostało zabranych do szpitala w czwartek wieczorem, gdy strażacy walczyli z pożarem na 901 Central Florida Parkway w Taft.

REKLAMA REKLAMA

Niektórym osobom udało się uciec, podczas gdy inni początkowo zostali zgłoszeni jako zaginieni, poinformował Garrett Wienckowski, szef straży pożarnej powiatu Orange.

W magazynie mieści się wiele firm, ale pożar objął tylko jedną jednostkę – przekazał komendant Wienckowski. Powiedział również, że pojawiły się doniesienia o wybuchach materiałów wybuchowych wewnątrz budynku, gdy przybyły załogi.

27-letnia Lindsey Tallafuss walczy o życie w szpitalu po poparzeniu 62% jej ciała. Jej chłopak, który również pracuje w magazynie, był w tym czasie na zewnątrz.

W szpitalu przebywa jeszcze jedna niezidentyfikowana osoba, która dochodzi do siebie po urazach.

Straż pożarna stanu Floryda bada obecnie przyczynę pożaru. Żaden strażak nie został ranny.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rok w więzieniu za szczególne okrucieństwo. Mieszkanka Clearwater wyrzuciła psa z 7 piętra

Opublikowano

dnia

Autor:

Kobieta z Clearwater oskarżona o zrzucenie 3-letniego mopsa swojego byłego chłopaka z balkonu podczas kłótni, została skazana na 364 dni więzienia, zgodnie z aktami sądowymi. Zwierzę nie przeżyło upadku.

Shelley Nicole Vaughn, lat 47, stanęła w listopadzie przed sędzią okręgowym Pinellas-Pasco, Michaelem Andrewsem, po tym, jak latem przyznała się do zarzutu ciężkiego okrucieństwa wobec zwierząt.

O sprawie pisaliśmy 2 marca .

W momencie skazania Vaughn otrzymała kredyt za 257 dni, które już spędziła już w więzieniu powiatu Pinellas. Po wyjściu na wolność obowiązują ją warunki zawieszenia przez cztery lata. W ramach warunków jej okresu próbnego Vaughn nie może posiadać żadnych zwierząt.

REKLAMA REKLAMA

Kobieta wyrzuciła psa rasy mops, który miał na imię Bucky, z balkonu na siódmym piętrze kondominium przy 880 Mandalay Ave. wClearwater Beach 27 lutego, podała policja.

Wcześniej doszło do kłótni między nią a jej byłym chłopakiem, Erikiem Adesonem. Para spotykała się od kilku miesięcy. Vaughn wyrzuciła także klucze i telefon komórkowy mężczyzn.

Policja poinformowała, że Vaughn wydawała się być wtedy nietrzeźwa.

W ramach swojego wyroku kobieta musi przejść ocenę stanu zdrowia psychicznego i ocenę nadużywania substancji oraz otrzymać leczenie, jeśli oceny wykażą, że jest to potrzebne.

Od czasu incydentu Adeson nie kupił nowego psa, a jego starszy mops ma teraz 13 lat i ma się dobrze. Spotyka się też z nową dziewczyną.

 

Źródło: tampabay
Foto: Policja Clearwater
Czytaj dalej

NEWS Florida

Pomóż w badaniu życia polskich imigrantów w rejonie Tampa Bay. Wypełnij kwestionariusz

Opublikowano

dnia

Autor:

Studentka jezuickiej uczelni w Polsce, Akademii Ignatianum w Krakowie, na kierunku filologia angielska, bada zachowanie i upodobania Polaków mieszkających w rejonie Tampa Bay na Florydzie. Prosi o pomoc w badaniu poprzez wypełnienie i przesłanie ankiety.

Kwestionariusz zawiera 26 pytań i jest anonimowy.

Zebrane wyniki posłużą do napisania pracy magisterskiej polskiej studentki.

Pytania dotyczą m.in. przyczyny wyjazdu z Polski, przynależności do polskich organizacji w Tampa Bay, spędzania wolnego czasu, zakupów, wykonywanej pracy i znajomości języka angielskiego.

REKLAMA REKLAMA

Link do kwestionariusza znajduje się tutaj.

Foto: YouTube, istock/csfotoimages
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu