Połącz się z nami

NEWS Florida

13-latek z powiatu Charlotte zainfekowany groźną amebą jedzącą mózg poleciał do Chicago na rehabilitację

Opublikowano

dnia

13-letni Caleb Ziegelbauer był na plaży tylko dwa razy – 10 czerwca i 1 lipca, na Port Charlotte Beach. To wystarczyło by chłopiec został zainfekowany niezwykle groźną amebą jedzącą mózg. Po dwóch miesiącach leczenia śmiercionośnej infekcji nastolatek poleciał do centrum rehabilitacyjnego Shirley Ryan AbilityLab w Chicago.

„Caleb jest odważny, Caleb jest silny, Caleb jest wojownikiem, Caleb jest młody, Caleb jest zdrowy” – powiedziała jego matka przed odlotem.

„Caleb ma mózg zdolny do leczenia. A teraz robimy kolejną najlepszą rzecz. Idziemy do przodu. Nadal leczymy.”

Po prawie dwóch miesiącach walki z infekcją Caleb został przetransportowany w środę do centrum rehabilitacyjnego Shirley Ryan AbilityLab w Chicago.

Jet ICU, firma z Tampy, która przewozi pacjentów takich jak Caleb w celu uzyskania niezbędnego leczenia, zapewniła bezpłatny lot do Ziegelbauerów.

1 lipca Caleb bawił się w wodzie, jak każde inne dziecko ochładzające się w upale Florydy. 7 lipca powiedział mamie, że boli go głowa. Następnego dnia miał gorączkę, a 9 lipca pojawiły się halucynacje.

Rodzice Caleba zabrali go na izbę przyjęć, a lekarze odkryli, że cierpi na pierwotne amebowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych PAM, rzadką chorobę wywołaną przez amebę żywiącą się mózgiem o nazwie Naegleria fowleri. Można ją znaleźć w słodkiej wodzie, takich jak w Port Charlotte.

O ekstremalnie niebezpiecznych infekcjach tą ameba w tym roku w USA pisaliśmy już 11 lipca i 13 lipca.

Infekcje Naegleria fowleri zdarzają się średnio 3 razy w roku. Według Centers for Disease Control and Prevention CDC tylko cztery osoby przeżyły PAM ze 154 przypadków zarejestrowanych w USA od 1962 roku.

10 lipca Caleb zaczął leczenie infekcji. Ukończył 28-dniowy proces i jest w stabilnym stanie, gotowy do następnego kroku. Kolejny etap leczenia to program dotyczący zaburzeń świadomości w Shirley Ryan AbilityLab w Chicago, najlepszy program rehabilitacyjny w kraju.

Dla rodziców Caleba ostatnie miesiące składały się z długich, niespokojnych nocy.

W czasie jednej z nich Jesse Ziegelbauer  wydrukowała około 75 zdjęć syna. Chciała, żeby lekarz weszli do pokoju i zobaczyli jej syna takim, jakim był zawsze: dzieciaka, który kocha baseball i „Gwiezdne wojny”, który chce być epidemiologiem i oglądał każdy odcinek „House”.

W ten sposób lekarze nie tylko widzieli przykutego do łóżka nastolatka, który powoli osiągał kamienie milowe, takie jak otwieranie oczu lub wykonywanie niewielkich ruchów palcami.

„Każde drgnięcie palca, które widzimy, sprawia, że ​​jesteśmy podekscytowani tym, co ma nadejść i mamy nadzieję”.

Ziegelbauer publikuje informacje o swoim synu na Facebookowej grupie o nazwie Fighting on the Outside dla Caleba Ziegelbauera. Ma ona blisko 2000 członków. Jej siostra, Katie Chet, stworzyła stronę GoFundMe dla Caleba, która zebrała około 65 000 dolarów z ponad 850 darowizn.

Ameba weszła do nosa Caleba i dotarła do jego mózgu gdzie sieje zniszczenie.

Jego matka radzi ludziom nosić zatyczki do nosa podczas pływania w słodkiej wodzie, aby zapobiec zarażeniu się podobną infekcją.

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube, rodzina Zieglebauerów
REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Student, który w 2016 r brutalnie zamordował parę w West Palm Beach trafi do szpitala psychiatrycznego

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek sędzia zaakceptował ugodę dla studenta, który zabił parę z Florydy w ich garażu sześć lat temu, a następnie przeżuł twarz jednej ofiar. 25-letni Austin Harouff zostanie wysłany do szpitala psychiatrycznego na leczenie.

Harrouff nie przyznał się do winy z powodu niepoczytalności, w sprawie dwóch morderstw pierwszego stopnia i innych zarzutów za zabójstwa, do których doszło w 2016 roku.

Brutalnie zamordował wtedy 59-letniego Johna Stevensa i jego żonę, 53-letnią Michelle Mishcon Stevens. Poważnie zranił także sąsiada, który próbował im pomóc.

Zabójstwa trafiły na pierwsze strony gazet w całym kraju ze względu na przypadkowy charakter ataku i drastyczne szczegóły.

Proces został opóźniony przez pandemię, spory prawne i powrót Harrouffa do zdrowia po krytycznych obrażeniach odniesionych podczas picia substancji chemicznej podczas ataku.

„Austin musi również zmagać się z bólem, który spowodował rodzinom” – powiedziała w oświadczeniu adwokat Nellie King.

„Dowiedziawszy się o wydarzeniach tamtej nocy, Austin szukał odpowiedzi na smutek i udrękę spowodowane swoimi działaniami. Austin ma ogromne wyrzuty sumienia z powodu wszystkiego, co się wydarzyło; za bycie w centrum tego epizodu, który spowodował tak niewyobrażalny ból i druzgocącą stratę”.

Wielu członków rodzin zabitej pary wyraziło złość z powodu tej decyzji i złożyło oświadczenia dotyczące wpływu Harrouffa na nich samych, skierowane do jego rodziny, zespołu obrony i prokuratorów.

Atak Harrouffa trafił na pierwsze strony gazet w całym kraju ze względu na jego brutalność i przypadkowość; nie znał ofiar. Miał wtedy 19 lat i nie był karany.

Mężczyzna rozebrał się prawie do naga i zaatakował parę w ich otwartym garażu narzędziami, które tam znalazł.

Kiedy przyjechała policja, Harrouff odgryzał kawałki twarzy Johna Stevensa.

Potrzeba było kilku funkcjonariuszy, elektrycznego paralizatora i psa policyjnego, aby ujarzmić Harrouffa. Funkcjonariusze nie zastrzelili go, ponieważ bali się, że trafią Stevensa.

Harrouff prawie umarł z powodu chemikaliów, wypitych w garażu, które spaliły jego układ pokarmowy.

Austin Harrouff powiedział, że uciekał przed demonem, którego nazwał Daniel, i ma tylko niejasne wspomnienia z zabójstw. Jego matka, zanim dowiedziała się o ataku, zadzwoniła pod numer 911 i powiedziała dyspozytorowi, że jej syn ma urojenia, twierdząc, że ma supermoce i że demony są w jej domu.

Porozumienie wypracowane między obroną a prokuraturą pozwoliło uniknąć procesu, który miał rozpocząć się w poniedziałek przed sędzią okręgowym Sherwoodem Bauerem i miał trwać trzy tygodnie.

Sędzia powiedział, że Harrouff pozostanie w więzieniu powiatu Martin, dopóki nie zostanie zabrany do zabezpieczonej placówki zdrowia psychicznego monitorowanej przez Florida Department of Children and Families.

Sędzia Bauer zapowiedział, że nie będzie mógł opuścić placówki bez nakazu sądowego.

Dwóch ekspertów ds. zdrowia psychicznego, jeden zatrudniony przez obronę, a drugi przez prokuratorów, zbadało Harrouffa i stwierdziło, że podczas ataku doznał ostrego epizodu psychotycznego i nie był w stanie odróżnić dobra od zła.

 

Źródło: nbc, mysuncoast
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Rzeźby słynnego Auguste’a Rodina w St. Pete. To pierwsza okazja by zobaczyć je w Tampa Bay

Opublikowano

dnia

Autor:

Po raz pierwszy w rejonie Zatoki Tampa Muzeum Sztuk Pięknych w St. Petersburgu prezentuje nową wystawę przedstawiającą prace Auguste’a Rodina.

True Nature: Rodin and the Age of Impressionism przybył w tym miesiącu do muzeum i zawiera wiele rzeźb francuskiego artysty, który tworzył w XIX i na początku XX wieku.

„Rodin był wtedy naprawdę kontrowersyjny, ponieważ naprawdę łamał system, nie chciał tworzyć ani idealizować klasycznych pięknych postaci, ale zamiast tego chciał zagłębić się w realizm fizyczny, ale także realizm psychologiczny” – wyjaśnia Stanton Thomas, starszy kurator zbiorów i wystaw w muzeum.

Wystawa w Museum of Fine Arts w St. Petersburgu obejmuje prawie 40 jego rzeźb i około 15 jego najważniejszych dzieł impresjonistycznych.

Ponieważ rzeźby są naturalnej wielkości, jednym z wyzwań, przed którymi stanęło muzeum, było przedstawienie prac artysty, w którym każdy element miał swoją własną przestrzeń.

Wystawa będzie czynna czynna do 26 marca 2023 r.

Godziny pracy Muzeum Sztuk Pięknych w Petersburgu, ceny biletów i inne informacje można znaleźć na stronie https://mfastpete.org/exh/rodin-and-the-impressionists/

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Dzisiaj Targi Pracy w Sarasocie. Przyjdź jeśli szukasz zatrudnienia

Opublikowano

dnia

Autor:

Coroczne targi pracy Hiring Day Sarasota odbywają się 29 listopada. Wydarzenie jest organizowane przez dwudziestu najlepszych pracodawców w Sarasocie i obejmuje rekrutację na miejscu dla ponad 400 ofert pracy.

Wydarzenie obejmuje oferty pracy we wszystkich dziedzinach, w tym w sprzedaży, medycynie, call center, organach ścigania, konserwacji i specjalistach.

Targi pracy odbędą się w godzinach 10:00 AM – 2:00 PM w Centrum Konferencyjnym Hampton Inn w Sarasocie.

Każdy zainteresowany może wstępnie zarejestrować się na to wydarzenie, klikając tutaj.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: floridajoblink, istock/dusanpetkovic
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Popularne w tym miesiącu