Połącz się z nami

News Chicago

Na starcie w Chicago Mayoral Race rozgrzewa się 7 zawodników. Kto będzie rządził Wietrznym Miastem od lutego?

Opublikowano

dnia

Siedmiu kandydatów jak siedmiu wspaniałych..? Marcin Vogel ma swoje zdanie i na większości z nich nie zostawia suchej nitki. W jego rankingu numerem 1 jest Paul Vallas. Wyścig do fotela burmistrza Chicago już się rozpoczął. 28 lutego 2023 r. to My zadecydujemy kto będzie rządził miastem. Zobacz kto kandyduje i kto jest warty Twojego głosu!

„Nie wyglądam ani nie brzmię jak żaden inny burmistrz, jakiego kiedykolwiek mieliśmy, i musiałam walczyć o miejsce przy stole. I, jak wielu w naszym mieście, musiałam walczyć o to, by mój głos został usłyszany” – mówi Lightfoot w filmie z kampanii.

„Dlatego nigdy nie zrezygnuję z codziennej walki, aby zmienić twój głos w działanie”

Lightfoot przez wiele miesięcy sugerowała w wywiadach i podczas publicznych wydarzeń, że planuje ubiegać się o drugą kadencję, ale długo nie wydawała oficjalnego oświadczenia.

Ale walka nie będzie taka łatwa; sześciu innych kandydatów ogłosiło zamiar zmierzenia się z Lightfoot, a kilku wciąż rozważa swój start.

REKLAMA REKLAMA

Co już wiemy o walce o stanowisko burmistrza Wietrznego Miasta?

Oficjalnie startują dla burmistrza Chicago w 2023 r.

Lista uporządkowana według kolejności zgłoszeń kandydatów:

Radny Raymond Lopez (15. dzielnica)

Lopez oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę do wyborów burmistrza 7 kwietnia, nazywając miasto „statkiem bez steru” wymagającym nowego przywództwa.

„Nadszedł czas, aby zapewnić naszemu wspaniałemu miastu współczucie i przywództwo, na jakie zasługuje. Wchodzę w to i mam nadzieję, że Chicago do mnie dołączy” – powiedział w oświadczeniu.

Lopez jest obecnie radnym 15. okręgu, który obejmuje West Englewood, Gage Park, Brighton Park i Back of the Yards.

 

Dr Willie Wilson

Po raz trzeci biznesmen i filantrop dr Willie Wilson będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza. Wilson ogłosił swoją kandydaturę 11 kwietnia.

Mówi, że jeśli zostanie wybrany, wprowadzi w mieście duże zmiany, w tym zatrudni kilku nadinspektorów policji do zajmowania się brutalnymi przestępstwami i zlikwiduje przepis miasta dotyczący szczepień przeciwko COVID dla pracowników.

„Musisz rozmawiać z ludźmi. Musisz się komunikować”, powiedział, krytykując styl przywództwa Lightfoot. „Nie ma komunikacji (z Lightfootem), chyba że negatywna.”

 

Kongresmen Kam Buckner (D)

Kongresmen Kam Bucker dołączył do Chicago Mayoral Race 2023 12 maja.

Buckner, demokratyczny członek Izby Reprezentantów stanu Illinois z 26. Dystryktu – zlokalizowanego w całości w mieście Chicago – jest przewodniczącym Czarnego Klubu w Izbie.

Chociaż Buckner jest w Zgromadzeniu Ogólnym dopiero od czterech lat, odegrał kluczową rolę w niedawno uchwalonej ustawie o reformie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i mówi, że ma nadzieję na wykorzystanie tego rodzaju doświadczeń w swojej kampanii.

Buckner postawił na bezpieczeństwo i inwestycje w edukację podczas swojej pierwszej trasy wyborczej

„Jeśli rozmawiasz z kimś w Chicago, zapytaj, czy czuje się bezpieczniej” – powiedział.

„Zapytaj ich, czy czują, że istnieje plan dla naszego systemu szkolnego. Jeśli są właścicielami firm, zapytaj ich, czy są wspierani, a wiele odpowiedzi będzie nie”.

Frederick Collins

Chicagowski policjant Frederick Collins ogłosił 15 maja swoją drugą kandydaturę na burmistrza Chicago.

Pracuje w policji od 29 lat i planuje uporać się ze „śmiertelnymi szałami przestępczości i kradzieżami samochodów, które nękają nasze miasto” i sprawiają, że mieszkańcy nia czują się bezpieczni i są przestraszeni.

Collins wcześniej kandydował na burmistrza w 2015 roku, ale wycofał się z wyborów. Wcześniej przegrał prawybory republikanów w 2012 roku. A w 2016 roku, startował jako demokrata, ale wycofał się przed prawyborami.

Paul Vallas

Były dyrektor generalny Chicago Public Schools Paul Vallas ogłosił swój zamiar kandydowania na burmistrza Chicago 1 czerwca.

Vallas był dyrektorem generalnym Chicago Public Schools od 1995 do 2001. Rok później, w 2002, Vallas wystąpił przeciwko Rodowi Blagojevichowi i przegrał z nim w prawyborach Demokratów na gubernatora stanu Illinois.

„Mieszkańcy Chicago z każdego zakątka miasta zachęcali, a ostatnio namawiali mnie do kandydowania na burmistrza”, powiedział Vallas w oświadczeniu.

„Oczywiste jest, że stan naszego miasta i jego przyszłość budzi głębokie zaniepokojenie, ponieważ:

brutalna przestępczość eskaluje, zepsuty system szkolny zawodzi uczniów i ich rodziców, a niekontrolowany budżet nakłada na mieszkańców wyższe podatki od nieruchomości i gorszą jakość usług”.

 

Radny Roderick Sawyer (6. dzielnica)

Obecny członek Rady Miejskiej i syn byłego burmistrza Eugene’a Sawyera przystąpił do wyścigu o fotel burmistrza Chicago 2 czerwca.

„Chcę dać ludziom możliwość większej współpracy, gdzie każdy głos ma znaczenie” – powiedział Sawyer w wywiadzie.

„Styl rządzenia obecnej administracji to odgórna forma rządzenia. Nie bierze pod uwagę partnerów [Lightfoot], czyli nas jako radnych. Także obywateli Chicago”.

Sawyer, mający 59 lat, jest wybranym przez Lightfoot przewodniczącym Komitetu ds. Zdrowia i Stosunków międzyludzkich Rady Miejskiej oraz byłym przewodniczącym Czarnego Klubu Rady.

Sawyer jest radnym szóstego okręgu, który obejmuje Chatham, West Chesterfield, Greater Grand Crowing i część Englewood.

 

Burmistrz Lori Lightfoot

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot 7 czerwca oficjalnie ogłosiła swoją kandydaturę na burmistrza w 2023 roku.

Lightfoot została wybrana na urząd w 2019 roku i zobowiązała się, że mając szansę na kolejną kadencję burmistrza, będzie pracować nad tym, aby miasto było –

„bezpieczniejsze i bardziej sprawiedliwe dla wszystkich”.

Trzy lata temu Lightfoot przeszła do historii, kiedy została pierwszą czarnoskórą kobietą i otwarcie homoseksualną burmistrz Chicago. Wygrała również w miażdżącym zwycięstwie we wszystkich 50 oddziałach przeciwko swojej przeciwniczce, komisarzowi powiatu Cook Toni Preckwinkle.

Podczas sprawowania urzędu Lightfoot spotkała się z krytyką ze strony wielu grup, od Związku Nauczycieli w Chicago w 2019 r. za zajęcie się strajkiem nauczycieli w tym roku, po ACLU w 2022 r. w sprawie godziny policyjnej dla nieletnich bez opieki w Parku Millennium.

Prawdopodobnie kandydują na burmistrza Chicago w 2023 r.:

Prezes FOP John Catanzara

Po tym, jak przeszedł na emeryturę jako oficer policji w Chicago, prezes Braterskiego Zakonu Policji John Catanzara powiedział, że będzie kandydował na burmistrza, ale oficjalnie nie złożył takiego wniosku.

„Oficjalnie startuję na burmistrza. Lightfoot musi odejść. To musi się stać” – powiedział w listopadzie 2021 roku.

Nie startują:

Były sekretarz edukacji Arne Duncan

Na początku marca Arne Duncan ogłosił, że nie będzie kandydował na burmistrza Chicago, a zamiast tego skupi swoje wysiłki na współpracy ze swoją organizacją non-profit.

Kongresmen Jesus „Chuy” Garcia

Chociaż jeszcze oficjalnie się nie wykluczył, nie ma też żadnych aktualnych oznak, że były kandydat na burmistrza Jesus „Chuy” Garcia będzie kandydował.

Garcia przegrał z byłym burmistrzem Rahmem Emanuelem w wybory w 2015 roku.

Kongresmen Mike Quigley

Quigley był ostatnim kandydatem, który odpadł z wyścigu, mówiąc, że jest zbyt skoncentrowany na swojej pracy w Kongresie, by startować.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You tube, istock/CreativaImages

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Enej na scenie to mega energia i radość! Lider zespołu, Piotr Sołoducha zaprasza na koncert w Chicago!

Opublikowano

dnia

Autor:

Już 15 października fani polskiej muzyki w Chicago będą mogli na żywo doświadczyć mega pozytywnej energii – na scenie Centrum Kopernika zagra Enej! W Radiu Deon Chicago, lider zespołu, Piotr Sołoducha, mówi o muzyce i popularności „chłopców z Olsztyna”, którzy obchodzą już XX-lecie działalności.

„Nie możemy jednoznacznie sklasyfikować gatunku naszej muzyki” – mówi Piotr Sołoducha z zespołu Enej, tłumacząc, że muzyka nie ma barier ani granic. Grupę „chłopców z Olsztyna” tworzy 8 muzyków o silnych, niezależnych charakterach, które łączą się w swojej twórczości scenicznej.

„Gramy to co mamy w swojej duszy”

Swój wielokulturowy i eklektyczny charakter zespół zawdzięcza niezwykle zróżnicowanej grupie muzyków, którzy go tworzą, pochodzą oni bowiem z przeróżnych środowisk muzycznych, od jazzu, czy klasyki po muzykę stricte etniczną.

W twórczości zespołu przeplatają się styl folkowy, rock, elementy bałkańskie i ukraińskie. Muzycy zespołu używają wielu różnorodnych instrumentów, a wszystko razem daje świetną mieszankę o niepowtarzalnym stylu i zawsze nieposkromionej energii.

REKLAMA REKLAMA

Karierze grupy Enej impet nadała wygrana programu „Must be the music” w 2011 r. 

Przetarła szlaki do szerszej publiczności i sprawiła, że zespół stał się rozpoznawany i sławny, choć Piotr Sołoducha twierdzi, że ich „największym atutem była jednak zgrana paczka kumpli”.

Na popularność zespołu z pewnością wpływ mają bijące wszelkie rekordy single, takie jak “Radio Hello”, “Skrzydlate Ręce’, “Tak smakuje Życie”, “Lili”, “Symetryczno Liryczna”, “Zbudujemy Dom”, “Nie chcę spać” czy “Kamień z napisem LOVE”.

Lider grupy Enej twierdzi jednak, że nie ma jednego przepisu na przebój.

Niezwykły styl, różnorodność, energia i niepowtarzalność przedostają się również poza granice Polski, zespół koncertował w USA, Wielkiej Brytanii, na Litwie, Ukrainie, we Włoszech, w Belgii, Czechach, Niemczech, czy Irlandii, wszędzie spotykając się z żywiołowym przyjęciem publiczności.

Piotr Sołoducha mówi, że Enej jest w 100% zespołem scenicznym. Koncerty na żywo to jest zdecydowanie jego żywioł, a energia i radość jaką przekazuje ze sceny są uwielbiane przez publiczność.

„To jest siła zespołu Enej”

W Chicago na pewno usłyszymy największe przeboje grupy ale też nowe piosenki. A przede wszystkim, ci którzy przyjdą dostaną ogromną dawkę mega energii!!

„Ten wieczór będzie na pewno magiczny i mamy nadzieję na spotkanie z liczną publicznością w Chicago” – zaprasza Piotr Sołoducha

Koncert Enej odbędzie się 15 października o godzinie 8.00 wieczorem w Centrum Kopernika przy 5216 W. Lawrence Ave. Chicago, IL 60630.

Bilety w cenie 60-75 USD można kupić na stronie Centrum Kopernika.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

 

 

 

 

 

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Ed Sheeran w Chicago! Gwiazda muzyki rusza w nową trasę koncertową i zawita na Soldier Field

Opublikowano

dnia

Autor:

Ed Sheeran rusza w trasę ze swoją trasą „+-=÷x” (matematyka). Trasa po Ameryce Północnej rozpoczyna się w maju 2023 roku i jest pierwszą trasą artysty od 2018 roku.

Pierwszy występ piosenkarza odbędzie się 6 maja na AT&T Stadium w Arlington w Teksasie, a zakończy się 23 września na SoFi Stadium w Inglewood w Kalifornii.

Ostatnia trasa Eda Sheerana – „Divide Tour” miała miejsce w 2018 roku i była najbardziej dochodowa w historii.

Sheeran wydał swój najnowszy album „=” w 2021 roku, który zawiera utwory „Shivers”, „Bad Habits” i „Tides”. Swój najnowszy singiel „Celestial” wydał w 2022 roku.

W Chicago koncert odbędzie się 29 lipca. W Detroit, w stanie Michigan 15 lipca.

Artyści towarzyszący, którzy pojawią się na różnych przystankach, to Khalid, Russ, Dylan, Rosa Linn, Cat Burns i Maisie Peters.

REKLAMA REKLAMA

Przedsprzedaż biletów Verified Fan rozpocznie się 12 października i potrwa do 13 października. Bilety trafią do publicznej sprzedaży 14 października.

 

 

Źródło: fox 32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Szpital Dziecięcy Lurie w Chicago chce zbudować nową placówkę w Shaumburgu. Przewidywane koszty to 56 mln USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Szpital Dziecięcy Lurie w Chicago proponuje utworzenie centrum ambulatoryjnego o wartości 55,9 miliona dolarów i powierzchni 70 000 stóp kwadratowych w Schaumburgu. Placówka zastąpiłaby istniejące w Arlington Heights, Hoffman Estates i Huntley, aby zaspokoić rosnący popyt na usługi medyczne dla małych pacjentów mieszkających na północno-zachodnich przedmieściach.

Wybrana lokalizacja znajduje się pod adresem 3 Hillcrest Blvd., na skrzyżowaniu Roselle Road na południe od autostrady Jane Addams Memorial Tollway.

Rada Rewizyjna Infrastruktury i Usług Opieki Zdrowotnej stanu Illinois wstępnie zaplanowała publiczne przesłuchanie w sprawie wniosku na spotkaniu 13 grudnia w Springfield.

Miasto Schaumburg brało udział w kilku wstępnych rozmowach na temat propozycji, ale nie otrzymało jeszcze formalnych planów.

REKLAMA REKLAMA

Zgodnie z oświadczeniem Szpitala Dziecięcego Lurie, nabycie przez NorthShore szpitala Northwest Community Hospital w Arlington Heights jest kolejnym powodem, dla którego Lurie musi opuścić tam swoją siedzibę.

Oczekuje się, że przychodnia zostanie ukończona do końca 2025 r., jeśli zostanie zatwierdzona przez władze stanowe i miasto Schaumburg.

Pięć lat po otwarciu placówka zatrudniałaby 85 pełnoetatowych pracowników, z czego prawie 16% poświęciłoby się pomocy ambulatoryjnej.

Przewidywane wielkości usług w pierwszym roku to 19 000 wizyt w gabinetach opieki specjalistycznej i 3200 w ambulatorium. Te liczby mają powiększyć się w następnych latach.

Lurie Children’s posiada obecnie 21 lokalizacji satelitarnych w regionie i świadczy usługi kliniczne w 14 partnerskich szpitalach.

„Potrzebny jest zwiększony dostęp poprzez dodatkowe satelitarne lokalizacje ambulatoryjne, aby zaspokoić potrzeby pacjentów i ich rodzin” – czytamy w oświadczeniu szpitala.

Istnieje znaczne i rosnące zapotrzebowanie na wizyty ambulatoryjne u lekarzy specjalistów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej powiązanych z Lurie Children’s.

Nasze badania nadal pokazują, że pacjenci i rodziny poszukują dostępu do korzystania z systemu opieki zdrowotnej w rozsądnym czasie dojazdu. Chcemy zapewnić opiekę jak najbliżej domu.”

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/tupungato

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu