Połącz się z nami

News Chicago

Dzisiaj zabójca z Highland Park pojawi się na sali sądowej. Rasistowskie posty opublikowane przed masakrą mogą prowadzić do motywu zbrodni

Opublikowano

dnia

Na kilka dni przed masakrą na paradzie 4 lipca w Highland Park posty skierowane przeciwko Żydom, Czarnym i Azjatom zostały opublikowane w Internecie przez osobę podpisującą się „Awake47”. Prawdopodobnie był to Robert E. Crimo III, człowiek oskarżony o zabicie siedmiu osób i zranienie 48.

Robert E. Crimo III pojawi się dzisiaj na sali sądowej w Waukegan. Postawiono mu 110 zarzutów morderstwa, usiłowania zabójstwa i pobicia.

W przeciwieństwie do innych masowych strzelanin, zabójca z Highland Park nie zostawił manifestu ani nie wybrał na cel ataku osób z jednej społeczności. Chociaż Highland Park jest mocno żydowski, wśród uczestników parady byli mieszkańcy sąsiedniego Highwood, o znacznej populacji latynoskiej i włosko-amerykańskiej.

Jednak Crimo ma bardzo charakterystyczne tatuaże na twarzy i szyi. W maju i czerwcu pod postami „Awake47” pojawiły się zdjęcia mężczyzny, który wydaje się być Crimo.

REKLAMA REKLAMA

„Awake47” opublikował następujące wiadomości:

25 czerwca: „Matematyka jest popieprzona, logistyka 6 mln żydów nie ma sensu, ale jestem po prostu opóźniony”.

28 czerwca: „Mówię, że po prostu pozbywamy się wszystkich czarnych”.

2 lipca: notatka ze słowami „opóźnieni żydzi”, a następnie „orientali należy zagazować, a potem umyć”.

Oren Segal, wiceprezes Centrum Ekstremizmu ADL, wyjaśnia, że „ADL nie widzi jeszcze wyraźnego powiązania ekstremistycznego w Highland Park”.

„Nasza ocena śladu internetowego strzelaniny Highland Park sugeruje, że nie ma wyraźnych dowodów – przynajmniej jeszcze nie – na to, że wyznawał jakąkolwiek ideologię polityczną, ekstremistyczną lub napędzaną nienawiścią.” – napisał Segal.

Inne wskazówki na temat Crimo można wnioskować z jego zachowania, które bywało agresywne podczas czterech demonstracji popierających Donalda Trumpa w Highland Park, Deerfield i Northbrook w 2020 roku.

Tak twierdzi Rachael Wachstein, mieszkanka Highland Park, specjalistka ds. marketingu i działaczka na rzecz praw człowieka, która widziała go na tych imprezach. Po tym, jak zdjęcie Crimo zostało upublicznione 4 lipca, Wachstein ​​rozpoznała go po tatuażach jako człowieka, który dziwnie zachowywał się na wiecach.

Udostępniła zdjęcia Crimo z wiecu zwolenników Trumpa, który się odbył 7 września 2020 r. w Highland Park przed Pomnikiem Weteranów na Central Avenue na kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi.

Wachstein ma zdjęcia Crimo – w czerwono-białym kostiumie „Gdzie jest Waldo” w Northbrook 24 lub 25 września, gdzie pojawili się zwolennicy Trumpa. W tym samym miejscu, w pobliżu Shermer Road i Walters Avenue — Crimo był na podobnej demonstracji 2 listopada

Po tym, jak Donald Trump przegrał wybory, Crimo uczestniczył w demonstracji „Stop the Steal”, która odbyła się 7 grudnia, kontratakowana przez grupę „Protect the Vote” Wachstein.

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Odmówili szczepionki COVID-19 i starcili pracę. Szpital NorthShore wypłaci im 10 mln odszkodowania

Opublikowano

dnia

Autor:

Chrześcijańska organizacja non-profit zajmująca się rozprawą sądową ogłosiła w piątek, że rozstrzygnęła „pierwszy pozew dla pracowników służby zdrowia w sprawie nakazu szczepienia przeciwko COVID” w Stanach Zjednoczonych. O ugodzie, która przyznaje tym pracownikom ponad 10,3 miliona dolarów odszkodowania, mówi Jezuita Ojciec Paweł Kosiński.

Liberty Counsel wniósł pozew przeciwko NorthShore University HealthSystem, zlokalizowanemu na przedmieściach Chicago, w imieniu ponad 500 obecnych i byłych pracowników, którzy sprzeciwili się obowiązkowi szczepienia przeciwko COVID-19 z powodów religijnych.

Według Liberty Counsel pracownicy ci odmówili szczepienia ze względu na jego związek z abortowanymi komórkami płodowymi.

Ugoda została złożona w federalnym sądzie okręgowym stanu Illinois, gdzie czeka na zatwierdzenie. W ugodzie NorthShore zgadza się na zmianę swojej polityki i rozważenie ponownego zatrudnienia pracowników, którzy odeszli, ponieważ ich prośby o zwolnienie z powodów religijnych ze szczepienia zostały odrzucone.

NorthShore szacuje, że 523 pracownikom odmówiono zwolnienia religijnego między 1 lipca 2021 a 1 stycznia 2022, zgodnie z ugodą. Spośród nich, 204 spełniło ten nakaz, podczas gdy 269 zostało zwolnionych lub zrezygnowało z pracy. Northshore zatwierdziło religijne zwolnienie na prośbę jednej osoby..

REKLAMA REKLAMA

NorthShore, podobnie jak inne systemy szpitalne, nadal będzie wymagać szczepienia swoich pracowników przeciwko COVID-19, ale w ramach ugody zmienia swoją politykę zwolnień.

W przyszłości przeanalizuje wnioski poszczególnych pracowników o zwolnienia z powodów religijnych, a jeśli zwolnienia te zostaną zatwierdzone, NorthShore będzie pracować nad dostosowaniem pracowników, niezależnie od ich stanowiska.

Stanowisko Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i Watykan zdecydowanie zachęcali katolików do rozważenia przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Kongregacja Nauki Wiary wydała również notę ​​na temat moralności szczepionek w odpowiedzi na obawy dotyczące ich związku z aborcją.

„Kiedy nienaganne etycznie szczepionki przeciw Covid-19 nie są dostępne… moralnie dopuszczalne jest otrzymywanie szczepionek przeciw Covid-19, które wykorzystują linie komórkowe z abortowanych płodów w procesie badawczym i produkcyjnym”.

Notatka ostrzegała również przed nie przestrzeganiem przepisów, podkreślając jednocześnie, że katolicy w swoich decyzjach muszą brać pod uwagę dobro wspólne.

„Jednocześnie rozum praktyczny pokazuje, że szczepienia z reguły nie są obowiązkiem moralnym i dlatego muszą być dobrowolne”

– czytamy w notatce.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube, istock/Tirachard

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu