Połącz się z nami

News Chicago

W Highland Park nie będzie parady 4 lipca, tylko marsz pamięci o ofiarach strzelaniny

Opublikowano

dnia

Aby upamiętnić zeszłoroczną tragedię, 4 lipca w Highland Park odbędzie się przemarsz tradycyjną trasy corocznej parady. Nie będzie zwykłej procesji platform i występów w tym roku. W masowej strzelaninie zginęło siedem osób, a dziesiątki zostały ranne.

Przemarsz będzie częścią całodziennej serii wydarzeń pod nazwą „We Are Highland Park”, zaplanowanych na 4 lipca w kilku tradycyjnych miejscach, aby ludzie mogli przypomnieć sobie wydarzenia z zeszłego roku i zgromadzić się w taki sposób, aby wszyscy czuli się komfortowo.

Miasto i dzielnica parkowa Highland Park ogłosiły wspólne plany tegorocznych obchodów 4 lipca, w środę.

Burmistrz Nancy Rotering poinformowała, że plany wciąż ewoluują dzięki wskazówkom pracowników służby zdrowia oraz Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, aby znaleźć właściwą równowagę między pamięcią a odnową.

„Mamy do czynienia z utratą życia i tym, jak żyć inaczej. To będzie dzień pamięci i emocji, które przeżywamy jako jednostki i jako społeczność”– powiedziała Rotering w wywiadzie.

Wydarzenia rozpoczną się o godzinie 10.00 rano 4 lipca ceremonią upamiętniającą w ratuszu, podczas której przemówią Rotering i duchowni różnych wyznań. Według wspólnego komunikatu prasowego o godzinie 10:14AM, kiedy padły pierwsze strzały, nastąpi chwila ciszy.

Dla tych, którzy chcą uczestniczyć zdalnie, ceremonia będzie transmitowana na facebookowym profilu miasta oraz kanale YouTube. Nagranie będzie dostępne na stronie internetowej miasta po święcie.

Przemarsz rozpocznie się o godzinie 11.00 rano i będzie przebiegał tradycyjną trasą parady na północ St. Johns Avenue do Central Avenue i na zachód do Sunset Woods Park. Chociaż wózki są dozwolone dla dzieci, zgodnie z komunikatem nie będą dozwolone rowery, ze względów bezpieczeństwa.

Przemarsz ma być okazją do aktywnego uczestnictwa społeczności i nie obejmuje oglądania przez widownię.

Uczestnicy marszu muszą się zarejestrować. Ta decyzja została podjęta, aby urzędnicy bezpieczeństwa publicznego mogli opracować odpowiednie plany, zapewniające bezpieczeństwo.

Po marszu, o 11:30AM odbędzie się piknik społeczności w Sunset Woods Park z jedzeniem, rodzinnymi grami i występami na żywo.

Wieczorem na Wolters Field planowana jest także rozrywka na żywo, ale bez fajerwerków, która zakończy się pokazem dronów.

The Bitter Jester Music Festival, który w przeszłości był częścią tradycyjnych wieczornych imprez, odbędzie się 25 czerwca w ramach wydarzenia Taste of Highland Park.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube, City of Highland Park

News Chicago

Mieszkańcy Illinois przeciwko aborcji: March For Life w Springfield

Opublikowano

dnia

Autor:

17 kwietnia tysiące zwolenników ochrony nienarodzonych dzieci, w tym wiele grup katolickich uczniów szkół średnich i studentów, wzięło udział w Marszu dla Życia stanu Illinois w Springfield. O wydarzeniu pokazującym, że nie wszyscy w stanie Illinois są za aborcją, mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Młodzież katolicka z „Crusaders for Life”, grupy pro-life z parafii św. Jana Kantego w Chicago, była jedną z takich grup, która podróżowała kilka godzin, aby wziąć udział w tym wydarzeniu.

Członków grupy można było zobaczyć na przodzie marszu z kolorowymi parasolami i dmuchańcami. Wielu młodych ludzi wiwatowało, tańczyło i grało na bębnach i cymbałach, podczas gdy inni w tłumie skandowali hasła pro-life i modlili się.

Mimo że w Illinois obowiązują jedne z najbardziej proaborcyjnych przepisów w kraju, zezwalających na zabijanie nienarodzonych dzieci aż do chwili ich narodzin, wg organizatorów wydarzenia, tysiące demonstrantów z całego stanu przyniosło „przesłanie nadziei i miłości zarówno dla mam, jak i dzieci”.

Marsz w Illinois, współsponsorowany przez organizacje Prawo do Życia stanu Illinois i Marsz dla Życia, jest corocznym wydarzeniem, które rozpoczyna się przed Kapitolem stanu i przebiega przez centrum Springfield.

Tegoroczny marsz jest ważniejszy niż kiedykolwiek ze względu na trwające wysiłki na rzecz włączenia aborcji do ustawy o prawach człowieka stanu Illinois.

„Mieszkańcy stanu Illinois rozumieją znaczenie świadczenia o życiu na Kapitolu w Springfield teraz, gdy moc ochrony nienarodzonych została zwrócona narodowi amerykańskiemu za pośrednictwem wybranych przedstawicieli po objęciu władzy przez Roe” – powiedziała Jeanne Mancini, przewodnicząca Marszu dla Życia.

„Ustawodawcy są świadkami, jak wielu mieszkańców Illinois opowiada się za wrodzoną godnością nienarodzonego dziecka i matki”. Atmosfera marszu była „przepełniona radością i nadzieją, ale także pełna szacunku ze względu na świadomość, że przynosimy do Kapitolu głos tych, którzy nie mają głosu” – dodała Mancini.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube, March For Life
Czytaj dalej

News Chicago

Zastrzelony policjant Luis M. Huesca zostanie pochowany w poniedziałek

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek, w dniu 31. urodzin chicagowskiego policjanta Luisa M. Huesca, jego zabójstwo, które miało miejsce w weekend, zostało formalnie uznane za śmierć na służbie. Na poniedziałek zaplanowano uroczystości pogrzebowe młodego oficera.

W liście do członków wydziału Komendant Policji w Chicago, Larry Snelling, opisał zastrzelonego policjanta jako „życzliwego ducha, który bardzo troszczył się o swoją rodzinę, przyjaciół i nasze miasto”.

Luis M. Huesca został zaatakowany w niedzielę wczesnym rankiem pod adresem 3100 West 56th Street, gdy jechał z pracy do swojego mieszkania w Gage Park. Policjant, który nadal miał na sobie mundur został wielokrotnie postrzelony i zabrano mu samochód. O zabójstwie informowaliśmy 22 kwietnia.

„Dziś przypadałyby 31. urodziny funkcjonariusza Luisa Huesca” – napisał we wtorek Snelling. „Zamiast tego pozostaje nam opłakiwać stratę młodego oficera na służbie. Chociaż pogrążamy się w żałobie, uhonorujemy i uczcimy człowieka, którym był, oraz trwały wpływ, jaki wywarł na wszystkich, którzy go znali”.

Rodzina funkcjonariusza będzie teraz uprawniona do dodatkowych świadczeń w związku z orzeczeniem, że Huesca zmarł w trakcie pełnienia obowiązków. Zabójstwo funkcjonariuszki Aréanah Preston, zastrzelonej podczas napadu, gdy w maju ubiegłego roku wracała do domu z pracy, także zostało sklasyfikowane jako śmierć na służbie.

22 kwietnia wieczorem policja wydała ostrzeżenie dla społeczności, publikując nagrania z monitoringu przedstawiające osobę poszukiwaną w związku z zabójstwem policjanta. Podejrzany może być uzbrojony i niebezpieczny.

Mężczyzna poszukiwany w związku z zabójstwem policjanta

„Dla swojej rodziny był ukochanym synem i bratem. Dla swojej rodziny w CPD był lojalnym i zaufanym przyjacielem, który dawał przykład. Dla społeczności był oddanym i uczciwym funkcjonariuszem, który reprezentował to, co najlepsze w naszym wydziale”, napisał Snelling.

Uroczystości pogrzebowe Luisa Huesca odbędą się w poniedziałek o godzinie 10:00AM w kościele katolickim św. Rity z Cascia przy 7740 S. Western Ave. w Chicago.

Czuwanie odbędzie się o godzinie 1:00PM w niedzielę, w domu pogrzebowym Blake-Lamb pod adresem 4727 W. 103rd St. w Oak Lawn.

 

Źródło: suntimes
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

C2E2 w Chicago – Największe Wydarzenie Popkultury!

Opublikowano

dnia

Autor:

W dniach 26-28 kwietnia 2024 roku w McCormick Place w Chicago odbędzie się C2E2 Expo, największe wydarzenie popkultury w Stanach Zjednoczonych! Fani komiksów, gier, filmów i seriali nie mogą przegapić tej imprezy!

Wystawcy z całego świata prezentują swoje najnowsze produkcje, od komiksów po gry wideo! Można będzie spotkać  tam swoich ulubionych autorów, artystów i aktorów!

Nie zabraknie także paneli dyskusyjnych, pokazów i konkursów! To będzie niezapomniane wydarzenie dla wszystkich fanów popkultury!

C2E2 Expo odbędzie się w dniach:

  • 26 kwietnia (piątek) – 10:00 – 7:00
  • 27 kwietnia (sobota) – 10:00 – 7:00
  • 28 kwietnia (niedziela) – 10:00 – 5:00

Więcej informacji na stronie: https://www.c2e2.com

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu