Połącz się z nami

News USA

Sędzia: Nie ma dla Ciebie drugiej szansy. Zabójca 10 osób w Buffalo dostał dożywocie

Opublikowano

dnia

W środę biały zwolennik supremacji, który zabił 10 czarnoskórych osób w supermarkecie Buffalo, został skazany na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. W czasie procesu Payton Gendron wysłuchał krewnych swoich ofiar wyrażających ból i wściekłość, wywołane jego rasistowskim atakiem.

Rozprawa w sprawie wyroku dla Paytona Gendrona została na krótko przerwana, gdy mężczyzna na widowni stracił panowanie nad sobą. Wznowiono ją po około 10 minutach, a zeznania osób, które mówiły o utracie swoich bliskich w ataku były bardzo emocjonalne.

Strzelec, którego nienawiść była podsycana rasistowskimi teoriami spiskowymi, które napotkał w Internecie, płakał podczas niektórych zeznań i przeprosił za swój czyn w krótkim oświadczeniu.

Sędzina Susan Eagan nałożyła osobne wyroki dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia, po jednym dla każdej zamordowanej ofiary, które Gendron będzie odbywał równolegle.

Sędzina odmówiła również nadaniu bandycie statusu młodocianego przestępcy, co mogło dać mu szansę na powrót do społeczeństwa.

„Nie ma żadnych czynników łagodzących, które należy wziąć pod uwagę” – powiedziała Eagan.

Napastnik przyznał się w listopadzie do przestępstw, w tym morderstwa i krajowego terroryzmu motywowanego nienawiścią, za co automatycznie groziło dożywocie.

19-letni strzelec miał na sobie kuloodporną zbroję i hełm wyposażony w kamerę transmitującą na żywo, gdy przeprowadził atak 14 maja za pomocą półautomatycznego karabinu, który kupił legalnie, ale następnie zmodyfikował, aby móc go załadować nielegalnymi magazynkami amunicji o dużej pojemności.

Napastnikowi postawiono również osobne zarzuty federalne, które mogą wiązać się z wyrokiem śmierci, jeśli Departament Sprawiedliwości USA zdecyduje się o niego starać. Jego obrońca przekazał w grudniu, że Gendron jest gotów przyznać się do winy również w sądzie federalnym, aby uniknąć egzekucji.

Środowa rozprawa była szansą dla bliskich zmarłych, a także osób rannych w zamachu zeszłej wiosny, na wylanie swoich uczuć po stracie, swojej udręki i złości.

Niektórzy, jak Massey Mapps, która straciła 72-letnią siostrę, gniewnie go potępili; inni cytowali Biblię lub mówili, że modlą się za niego. Kilku potępiło go za celowy atak na społeczność Czarnych z dala od jego prawie całkowicie białego rodzinnego miasta.

„Nawet nie znasz tak dobrze Czarnych, żeby ich nienawidzić. Dowiedziałeś się o tym z internetu i to był duży błąd”.– powiedział Wayne Jones Sr., jedyne dziecko ofiary Celestine Chaney.

W pewnym momencie morderca sam zaczął płakać.

Gendron postrzelił 13 osób, tylko troje z nich przeżyło. Wszedł do sklepu poszukując czarnych kupujących i pracowników.

Jego ofiarami w sklepie Tops byli: diakon kościoła, strażnik sklepu spożywczego, aktywista z sąsiedztwa, mężczyzna kupujący tort urodzinowy, babcia 9 wnucząt i matka byłego komisarza straży pożarnej w Buffalo. Ofiary były w wieku od 32 do 86 lat.

W dokumentach opublikowanych online bandyta powiedział, że ma nadzieję, że atak pomoże zachować białą siłę w kraju. Napisał, że wybrał sklep spożywczy Tops, około trzech godzin jazdy od jego domu w Conklin w stanie Nowy Jork, ponieważ znajdował się on w dzielnicy zamieszkanej głównie przez Czarnych.

Przyznanie się Gendrona do winy na podstawie zarzutów stanowych jest postrzegane jako potencjalna pomoc w uniknięciu kary śmierci w fazie karnej jakiegokolwiek procesu federalnego.

Masowa strzelanina w Buffalo i kolejna mniej niż dwa tygodnie później, w której zginęło 19 uczniów i dwóch nauczycieli w szkole podstawowej w Teksasie, wzmocniły wezwania do zaostrzenia przepisów kontroli broni.

Ustawodawcy z Nowego Jorku szybko przyjęli ustawę zakazującą sprzedaży karabinów półautomatycznych większości osób poniżej 21 roku życia. Stan zakazał również sprzedaży niektórych rodzajów kamizelek kuloodpornych.

Prezydent Joe Biden podpisał w czerwcu kompromisową ustawę o przemocy z użyciem broni.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube

News USA

USA przeciwko grabieży narządów. Będziemy karać osoby zaangażowane w ten proceder

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek wieczorem Izba Reprezentantów USA przyjęła ustawę, która nakłada sankcje i kary na osoby zaangażowane w przymusowe pobieranie ludzkich narządów. Autorem Stop Forced Organ Harvesting Act of 2023 jest katolicki kongresmen Chris Smith, R-New Jersey. Ustawa uzyskała prawie jednogłośne poparcie, przechodząc 412-2 głosami. Teraz trafi do Senatu. O tym, że świat powinien działać przeciwko tej zbrodni mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Zgodnie z tym prawem każda osoba, która zostanie uznana przez prezydenta za finansującą, sponsorującą lub w jakikolwiek sposób ułatwiającą przymusowe pobieranie narządów, może podlegać sankcjom, a także karom cywilnym i karnym.

Osobom związanym z przemysłem grabieży narządów grozi kara cywilna do 250 000 USD i kara karna w wysokości 1 miliona USD oraz do 20 lat więzienia.

Ponadto osoby zaangażowane w program pobierania narządów mogą mieć nałożone sankcje blokujące im wjazd do Stanów Zjednoczonych i zakazujące im angażowania się w transakcje dotyczące własności lub udziałów w nieruchomości na terenie kraju.

Według doniesień przemysł grabieży narządów jest szczególnie rozpowszechniony w Chinach pod rządami Komunistycznej Partii Chin (KPCh). O przerażającym procederze pisaliśmy 17 maja.

Kongresmen Chris Smith, krytyk łamania praw człowieka w Chinach i innych krajach, oraz współprzewodniczący Congressional Pro-Life Caucus, od dawna apelował w tej sprawie.

„Te zbrodnie przeciwko ludzkości są niewyobrażalne” – powiedział Smith podczas debaty w Izbie Reprezentantów w poniedziałek.

Artykuł opublikowany 4 kwietnia 2022 roku w American Journal of Transplantation, stwierdza, że Chiny nadal wykonują egzekucje więźniów – wielu z nich to więźniowie sumienia sprzeciwiających się rządom Partii Komunistycznej –i dostarczają w ten sposób narządów, takich jak serca, płuca i nerki do przeszczepów.

Artykuł stwierdza, że ​​„zasada martwego dawcy”, będąca podstawą etyki lekarskiej, jest tu powszechnie ignorowana.

Każdego roku pod rządami sekretarza generalnego Xi Jinpinga i jego Komunistycznej Partii Chin od 60 000 do 100 000 młodych ofiar – średnio w wieku 28 lat – jest mordowanych z zimną krwią w celu kradzieży ich narządów wewnętrznych.

Jak wyjaśnił Smith, chińskie społeczności Falun Gong i Ujgurów są szczególnie celem KPCh w celu wymuszania grabieży organów. Narządy są następnie przekazywane wysoko postawionym funkcjonariuszom Komunistycznej Partii Chin.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube, istock/XiXinXing
Czytaj dalej

News Chicago

Bohater z Chicago – policjant, który powstrzymał strzelca w szkole w Nashville

Opublikowano

dnia

Autor:

Oficer Rex Engelbert, jeden z funkcjonariuszy, któremu przypisuje się powstrzymanie strzelca w szkole podstawowej w Nashville w stanie Tennessee, dorastał w Chicago. Był jednym z dwóch policjantów, którzy śmiertelnie postrzelili ciężko uzbrojoną kobietę w The Covenant School, kilka minut po tym, jak napastnik zabił w poniedziałek sześć osób, w tym troje dzieci.

Wideo z kamery ciała Engelberta zostało upublicznione przez policję we wtorek, a urzędnicy gratulowali funkcjonariuszom szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej akcji w warunkach ekstremalnego zagrożenia.

Kamera ciała Engelberta pokazała kobietę, która wyszła po policjantów na zewnątrz budynku, gdy w poniedziałek przybyli do The Covenant School. Mówi policji, że wszystkie dzieci są zamknięte poza dwójką, o której nie wiadomo gdzie są.

Kobieta następnie kieruje funkcjonariuszy do Fellowship Hall i mówi, że ludzie w środku właśnie słyszeli strzały. Na piętrze są dzieci.

Trzej oficerowie, w tym Engelbert, przeszukują sale jedna po drugiej, trzymając karabiny gotowe do strzału. „Policja metra” – krzyczą funkcjonariusze.

Następnie policjanci idą po schodach na drugie piętro i wchodzą do holu. Potem słychać salwę wystrzałów.

Dwóch funkcjonariuszy z pięcioosobowego zespołu, który jako pierwszy przybył na wezwanie, otworzyło ogień do napastnika, zabijając podejrzanego o godzinie 10:27AM.

Byli to Rex Engelbert, od 4 lat służący w policji, i Michael Collazo, funkcjonariusz z 9-letnim stażem.

27 -letni Engelbert ukończył Loyola Academy w 2014 roku. Uczęszczał także do szkoły podstawowej Queen of All Saints w Chicago. Jeden z jego trzech braci, Kevin Engelbert, powiedział NBC Chicago, że jest dumny słysząc o bohaterstwie Rexa.

Opisuje Rexa jako łagodnego olbrzyma, który zawsze pomagał potrzebującym.

Zgodnie ze standardowym protokołem, funkcjonariusz dostał kilka dni wolnych, ponieważ poniedziałkowe wydarzenia są badane.

Sześć ofiar zginęło w poniedziałkowej strzelaninie, o której pisaliśmy 27 marca, w tym troje 9-letnich dzieci, główny administrator szkoły, konserwator i opiekun.

Troje dzieci zostało zidentyfikowanych jako Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i William Kinney. Trzech zabitych dorosłych to Cynthia Peak, lat 61, Katherine Koonce, lat 60 i Mike Hill, lat 61.

Strzelec, zidentyfikowany jako 28-letnia Audrey Hale, był wcześniej uczniem prywatnej chrześcijańskiej szkoły. O kobiecie pisaliśmy 28 marca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Dwa śmigłowce Blackhawk rozbiły się w Kentucky. Prawdopodobnie są ofiary

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwa śmigłowce HH-60 Blackhawk ze 101. Dywizji Powietrznodesantowej (Air Assault) rozbiły się w powiecie Trigg w stanie Kentucky około godziny 10:00AM w środę, zgodnie z oświadczeniem z Fort Campbell. Akcja ratunkowa trwa. Prawdopodobnie są ofiary śmiertelne.

Członkowie załogi latali podczas rutynowej misji szkoleniowej, kiedy doszło do incydentu. W tej chwili status członków załogi nie jest znany. Obecnie dowództwo koncentruje się na opiece nad żołnierzami i ich rodzinami – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie bazy na Facebooku.

Oczekuje się, że katastrofa spowodowała ofiary śmiertelne, według gubernatora Andy’ego Besheara. Pierwsi ratownicy są na miejscu zdarzenia. Powiat Trigg znajduje się na północ od granicy stanu Kentucky-Tennessee.

Mamy trudne wieści z Fort Campbell, wczesne doniesienia o katastrofie helikoptera i możliwych ofiarach śmiertelnych – napisał Beshear na Twitterze, prosząc o modlitwę.

Rzecznik policji stanowej Kentucky poinformował, że policja pomaga władzom Fort Campbell po „incydencie lotniczym” na obszarze wiejskim.

Z agencją skontaktowano się około godziny 10:15PM czasu lokalnego, podała Sarah Burgess, opisując obszar katastrofy jako pola i lasy. Dodała, że incydent nie dotknął żadnej dzielnicy mieszkalnej.

 

Źródło: cnn
Foto: istock/Scott Fields
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu