Połącz się z nami

News Chicago

Centrum Kultury Hemmens w Elgin przejdzie renowacją o wartości 6 milionów dolarów

Opublikowano

dnia

Ponad 50-letnie Centrum Kultury Hemmens w Elgin jest coraz bliżej realizacji projektu odnowienia wartego 6 milionów dolarów, które według urzędników zapewni jego przyszłość na „nadchodzące dekady” „i jeszcze bardziej umocni rosnącą reputację Elgin jako miasta sztuki”.

W zeszłym tygodniu członkowie Rady Miasta Elgin wstępnie zatwierdzili kontrakt architektoniczny i inżynieryjny Cordogan Clark & ​​Associates na nadzorowanie ostatecznego projektu, przetargu i budowy prawie 11.000 stóp kwadratowych dodatkowej powierzchni dołączonej do północnej części budynku.

„To sprawi, że Hemmens będzie atrakcyjnym miejscem dla społeczności i regionu przez dziesięciolecia” – zapowiedziała asystentka kierownika miasta Amanda Harris. „I jeszcze bardziej umocni rosnącą reputację Elgin jako miasta sztuki”.

Proponowany remont zakładałby dobudowę części z balkonem, zaprojektowanej w stylu stali i szkła, tak jak reszta budynku.

REKLAMA REKLAMA

Balkon zapewniłby zadaszenie dla przyjeżdżających gości poniżej oraz nową wewnętrzną i zewnętrzną recepcję. Na pierwszym piętrze zostaną dodane długo wyczekiwane łazienki, a nowa kasa pozwoliłaby klientom na dostęp do niej zarówno z wewnątrz jak i z zewnątrz budynku.

Projekt zakłada również powiększenie powierzchni biurowej i magazynowej, naprawę części budynku i rozwiązanie problemu związanego z odprowadzeniem wody.

Nie planuje się większych zmian w samym teatrze ani na scenie.

Budynek powstał w latach 60. XX wieku w ramach rozbudowy Civic Center Plaza.

Pierwotnie nazwany Hemmens Community Building, na cześć mieszkającej w Elgin dziedziczki Hattie Pease Hemmens, której darowizna w wysokości 1,25 miliona dolarów pomogła doprowadzić do powstania tego miejsca. Cały projekt dotyczący placu wraz z zakupem gruntów i budową sześciu budynków kosztował około 12 milionów dolarów.

Budowa budynku Hemmens w stylu Miesa van der Rohe została zaprojektowana przez firmę architektoniczną Skidmore, Owings and Merrill, słynącą z projektów Sears Tower, John Hancock Center i Burj Khalifa w Dubaju. Ukończono ją w 1969 r.

Remont został zaprojektowany przez Allen + Pepa Architects i nie zmienia ogólnego wyglądu budynku.

Przez lata Hemmens było przedmiotem licznych badań i obaw. W 2007 roku członkowie Rady debatowali, czy miasto powinno wyremontować budynek, czy rozważyć przebudowę. Inni przekonywali przez lata, że ​​sala na 1200 miejsc jest za duża na lokalne występy, ale za mała na większe wydarzenia.

Ostateczne głosowanie w sprawie umowy o wartości 471.878 USD odbędzie się na następnym posiedzeniu.

Jeśli budowa zostanie zatwierdzona, projekt o wartości około 6,2 miliona dolarów zostanie sfinansowany przychodami z podatków od nieruchomości.

Proponowany harmonogram przewiduje, że ostateczny projekt zostanie ukończony do grudnia. Licytacja i negocjacje mają się odbyć w styczniu, a budowa ruszy w lutym.

Harris ma nadzieję na zakończenie budowy do września 2023 roku.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, city of Elgin

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Ile godzin musisz pracować by opłacić czynsz na Florydzie? Słoneczny Stan na 12. miejscu najdroższych miejsc w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ koszty czynszu wciąż rosną w całym kraju, nowy raport rzuca nieco światła na to, jak drogie jest życie w Sunshine State. The National Low Income Housing Coalition (NLIHC) opublikowała raport „Poza zasięgiem” z 2022 r. („2022 Out Of Reach. The High cost of housing”), w którym przedstawiono, ile godzin ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na mieszkanie z 1 lub 2 sypialniami w ich stanie.

Według tego raportu mieszkaniec Florydy musi zarabiać co najmniej 26,38 USD na godzinę, aby stać go na wynajem domu z 2 sypialniami. Ta liczba to wzrost o 1,56 dolara na godzinę w porównaniu z zeszłorocznym raportem.

Przy minimalnej płacy stanowej wynoszącej 10 dolarów za godzinę oznacza to, że trzeba pracować na co najmniej 2,6 pełnych etatów.

Wzrost w porównaniu z raportem z 2021 jest dobrze dokumentuje rosnące koszty czynszów w stanie i poza nim.

Badanie szczegółowo określa, ile ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na podstawowy dach nad głową w oparciu o średni czynsz rynkowy:

REKLAMA REKLAMA
 • 106 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 86 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 1 sypialnią
 • 2.6: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 2.2: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na mieszkanie z jedną sypialnią

„Aby pozwolić sobie na taki poziom czynszu i mediów – bez płacenia więcej niż 30% dochodu na mieszkanie – gospodarstwo domowe musi zarabiać 4572 USD miesięcznie lub 54 870 USD rocznie” – napisali analitycy.

Jednak według raportu przeciętny najemca na Florydzie zarabia 20,55 USD za godzinę, czyli 42 744 USD rocznie – ponad 12 000 USD mniej niż jest potrzebne, aby móc sobie pozwolić na wynajem domu.

Najdroższym miejscem do życia na Florydzie jest powiat Monroe na archipelagu Florida Keys, gdzie mieszkańcy musieliby pracować prawie 3,5 etatu, dostając minimalną pensję, aby pozwolić sobie na wynajem domu z 2 sypialniami.

Następne na liście najdroższych są powiaty Miami-Dade, a następnie Collier, Palm Beach i Broward.

Floryda znalazła się na 12. miejscu w kraju, biorąc pod uwagę koszt wynajmu domu z dwiema sypialniami.

15 najdroższych stanów/terytoriów w USA:

 • Hawaje
 • Kalifornia
 • Massachusetts
 • Nowy Jork
 • Waszyngton D.C.
 • Waszyngton
 • New Jersey
 • Kolorado
 • Maryland
 • Connecticut
 • Oregon
 • Floryda
 • New Hampshire
 • Wirginia
 • Rhode Island

Pełny raport NLIHC „Poza zasięgiem” tutaj.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/ddmitr

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

Kultowa restauracja Ybor City zamyka swoje podwoje w przyszłym miesiącu po 93 latach działalności

Opublikowano

dnia

Autor:

Tony’s od 1929 roku serwowała lunch całym tłumom głodnych gości przy 22 ulicy w Ybor City. W szczytowym momencie działalności, oprócz innych lokalnych klientów, karmiła pracowników trzech fabryk cygar HavaTampa.

Właściciel Larry Scaglione, którego rodzina pochodzi z Sycylii, opowiada historię: „Mój dziadek zaczął w 1929 roku… Mój ojciec i jego bracia i siostry dorastali tutaj w restauracji… Ja, w zasadzie ja i moi dwaj bracia, dorastaliśmy w restauracji”.

Ale cała ta opowieść stanie się niedługo zakończoną historią.

Rodzina Scaglione zamyka restaurację Tony’s 2 września.

Choć decyzja o zamknięciu była trudna.

REKLAMA REKLAMA

Wg Scaglione to, co zawsze wyróżniało restaurację, to domowe posiłki z możliwie najświeższych składników każdego dnia.

„Z czego naprawdę jesteśmy znani, wszystko, co robimy, jest świeże” – wyjaśnił.

„Każdego ranka o 5 chodzę na targ, kupuję wszystko świeże.. Wszystkie warzywa są świeże… robimy to od podstaw… Wszystko jest od podstaw.”

Ten domowy posiłek od podstaw był kluczem do tego, aby klienci wracali tu na śniadanie lub lunch.

„Jeśli przyjedziesz do Ybor City, to prawdopodobnie jedna z ostatnich kultowych restauracji związanych z naszą historią. Oni są Sycylijczykami, my jesteśmy Sycylijczykami. Wszystko inne to nowe, nowoczesne restauracje.” – stwierdził długoletni klient.

Wiele osób przychodzi tu prawie codziennie, a przez lata nawiązali ze sobą i z gospodarzami wyjątkowe przyjaźnie.

Choć zamyka lokal, Scaglione będzie kontynuować swoją działalność cateringową.

Restauracja Tony’s znajduje się w 2001 22nd Street w Ybor City. Jest otwarta w porze śniadania i lunchu do 2 września.

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu