Połącz się z nami

News Chicago

Nowe miejsce wydarzeń muzycznych w byłym kompleksie Morton Salt w Chicago otwiera się serią letnich koncertów. Pierwszy 2 sierpnia

Opublikowano

dnia

Nowe miejsce dużych imprez muzycznych w Lincoln Yards rozpoczyna serię letnich koncertów od przyszłego tygodnia. Wystąpią m.in. Fleet Foxes, Jorja Smith, Angel Olsen i Sharon Van Etten!

Na początku ubiegłego roku Rada Miejska Chicago zatwierdziła plany przebudowy starej fabryki soli Morton do celów nieprzemysłowych. Nieruchomość przy Elston Avenue znana jest z ogromnego znaku „Umbrella Girl”, który można zobaczyć z autostrady Kennedy Expressway.

Po zakupie nieruchomości od Morton Salt za 15 milionów dolarów w 2017 r. deweloperzy z Chicago, Blue Star Properties i R2 dostali zielone światło, aby przebudować nieruchomość do użytku nieprzemysłowego i przekształcić ją w ekscytujące nowe miejsce muzyczne nad rzeką.

50 milionów dolarów później, po 18 miesiącach prac, nowy obiekt, nazwany „The Salt Shed”, ma się wkrótce otworzyć serią letnich koncertów, zaczynając od plenerowego koncertu jazzowego Makayi McCravena, Sons Of Kemet i Nubyi Garcii we wtorek 2 sierpnia.

REKLAMA REKLAMA

Następnego wieczoru, przed innymi sierpniowymi występami Jorji Smith, Angel Olsen, Iron & Wine i Sharon Van Etten, odbędzie się koncert indie-folkowego zespołu Fleet Foxes.

Prowadzona przez zespół stojący za Empty Bottle, Thalia Hall i Promontory, Salt Shed jest uważana za „największe niezależne miejsce w Chicago”. W jego skład wejdą lokalni sprzedawcy, sklepy detaliczne i bary, a także targi na świeżym powietrzu i restauracje.

Na razie ogłoszono tylko szereg koncertów plenerowych, ale koncerty halowe dołączą na początku przyszłego roku, kiedy zakończą się prace nad sekcją halową, w tym trybuną i apartamentami.

Oto nadchodzące letnie pokazy odbywające się w Salt Shed:

 • Wtorek, 2 sierpień: Makaya McCraven, Sons Of Kemet, and Nubya Garcia
 • Środa, 3 sierpień: Fleet Foxes
 • Środa, 10 sierpień: Sharon Van Etten + Angel Olsen + Julien Baker
 • Piątek, 12 sierpień: Andrew Bird + Iron & Wine
 • Sobota, 13 sierpień: Lake Street Dive + Madison Cunningham
 • Poniedziałek, 15 sierpień: Lord Huron + First Aid Kit
 • Sobota, 20 sierpień: Mt. Joy
 • Piątek, 25 sierpień: Jorja Smith
 • Piątek, 23 wrzesień: Jason Isbell and the 400 Unit + Shemekia Copeland

Część dochodów z każdego letniego koncertu na świeżym powietrzu zostanie przekazana na rzecz Chicago Coalition for the Homeless and Friends of the Chicago River.

Więcej informacji można znaleźć na stronie saltshedchicago.com.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube

 

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Lady Gaga zaśpiewa na Wrigley Field! Koncert promujący nową płytę piosenkarki odbędzie się 15 sierpnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Początkowo zaplanowany na 27 sierpnia 2021 r. koncert został odłożony prawie o rok. Ale już niedługo fani piosenkarki będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19. Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Ogłoszono również, że fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Kolejna edycja ulicznego festiwalu „Sundays on State” zawładnie dzisiaj State Street. Czeka na Was mnóstwo atrakcji!

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj kolejne wydarzenie „Sundays on State” –  ambitnego letniego festiwalu ulicznego, podczas którego zamknięta będzie dla ruchu ulicznego State Street od Lake do Madison. Zajęcia kulturalne, sportowe, muzyka na żywo, jedzenie i wiele innych – każdy znajdzie atrakcje dla siebie!

Projekt miał na celu ożywienie gospodarki Loop dzięki szerokiej gamie atrakcji i zajęć, które dałyby osobom poruszającym się pieszo „szansę na poznanie sztuki i kultury, aktywnego wypoczynku, handlu detalicznego, restauracji i barów na tle ulicy State Street” a także jej „kultowej architektury”.

Festiwal „Sundays on State” ma szanse stać się regularnym letnim wydarzeniem w Chicago.

Według badań przeprowadzonych przez Chicago Loop Alliance, wydarzenie spełniło a nawet przekroczyło trzy główne cele: przyspieszenie ożywienia gospodarczego, zjednoczenie społeczności, a także sprowadzenie osób różnych grup wiekowych z ponad 20 różnych stanów.

Wydarzenie miało bezpośredni wpływ ekonomiczny na Loop przynosząc dochód ponad 12 milionów dolarów.

Chociaż oficjalna strona wydarzenia Sundays on State podaje, że projekt ​​będzie się rozwijał. Wydarzenie będzie miało podobną strukturę jak w zeszłym roku.

REKLAMA REKLAMA

W 2021 r. wydarzenie obejmowało ponad 70 aktywności przez cały dzień, takich jak m.in.: interaktywne malowanie, teatr na żywo, joga, taniec, występy cyrkowe, muzycy jazzowi i bluegrass, DJ-e, posiłki na świeżym powietrzu i sprzedawcy na chodnikach.

Odbędą się koncerty plenerowe, przedstawienia teatralne, różne doświadczenia artystyczne i kulturalne i zajęcia fitness.

Kolejne edycje festiwalu Sundays on State w 2022 r. odbędą się:

 • 7 sierpnia, 11 a.m. – 6 p.m.
 • 21 sierpnia, 11 a.m. – 6 p.m.
 • 4 września, 11 a.m. – 6 p.m.

Pełny harmonogram wydarzeń 7 sierpnia dostępny tutaj. Śledź informacje festiwalu na stronie wydarzenia.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, loopchicago

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Obierz kierunek na Azję! Festiwal Destination Asia zaczyna się dzisiaj w Morton Arboretum. Zapłoną lampiony na jeziorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Poznaj różnorodność kultur Azji poprzez muzykę, taniec, jedzenie i nie tylko. Odwiedź Morton Arboretum w weekend 5-7 sierpnia, aby przeżyć chwile, które przeniosą Cię do egzotycznego świata. Na początek – niezwykle klimatyczny pokaz lampionów, które będą puszczone na jezioro.

Ceremonia otwarcia festiwalu Destination Asia rozpocznie się w piątek 5 sierpnia od wciągających występów kulturalnych, degustacji kulinarnych przysmaków i zapierającego dech w piersiach pokazu japońskich lampionów Toro Nagashi na jeziorze Meadow Lake.

„Toro” oznacza „latarnia”, podczas gdy „nagashi” „rejs” lub „przepływ”. Goście Arboretum idąc szlakiem Meadow Lake Trail, będą mogli podziwiać setki pływających lampionów migoczących w spokojnych wodach jeziora.

Zwiedzanie wydarzenia jest bezpłatne, z płatnym wstępem na teren Morton Arboretum.

REKLAMA REKLAMA

Każdy ma możliwość zakupienia latarni i jej personalizacji, aby upamiętnić ukochaną osobę, ważny moment w życiu lub wypowiedzieć życzenie na przyszłość.

Latarnie można kupić online lub na miejscu podczas piątkowej ceremonii otwarcia. Lampiony można odebrać w czasie wydarzenia i udekorować w godzinach 6:00 p.m. – 7:30 p.m. Latarnie będą wypuszczane na Meadow Lake od godziny 8:00 wieczorem.

Festiwal Destination Asia potrwa od 5 do 7 sierpnia i jest wliczony w cenę wstępu do Morton Arboretum. Wymagane są bilety wstępu, które można kupić tutaj.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: You Tube, istock/chuck

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu