Połącz się z nami

News Chicago

Google zamieszka w Centrum Thompsona. Gigant internetu zapłaci stanowi Illinois 105 milionów dolarów za budynek

Opublikowano

dnia

Gigant Google kupi całe Centrum Thompsona, kultowy budynek z 1985 r, który podda renowacji. Umowa ma przynieść korzyści podatnikom i śródmiejskiemu rynkowi biurowemu. Biura należące do stanu zostaną przeniesione do dawnego budynku BMO Harris Bank.

Gigant wyszukiwarek, zatrudniający 2000 pracowników w Chicago, zajmie cały budynek. Stan, wypracowując warunki z deweloperem Michaelem Reschke, sprzeda go Google za 105 milionów dolarów. Reschke, dyrektor generalny firmy Prime Group, będzie zarządzał renowacją Thompson Center dla Google.

Z kolei stan zapłaci 75 mln dolarów za budynek  przy 115 S. LaSalle St., dawniej budynek BMO Harris Bank.

„Stan będzie posiadał o 50% więcej powierzchni na LaSalle Street przy 50% niższych kosztach” – powiedział Reschke.

Pritzker zapowiedział, że umowa pozwoli zaoszczędzić pieniądze stanu na wynajmie biur, potwierdzi atrakcyjność Chicago dla społeczności technologicznej i ożywi część śródmieścia.

REKLAMA REKLAMA

Nowa umowa zastępuje plany ogłoszone w grudniu, że Reschke ma kupić większość Thompson Center, przy 100 W. Randolph St., przy czym stan zachowa tam trochę przestrzeni biurowych.

Zwracając się do kierownictwa Google na konferencji prasowej w środę, Pritzker powiedział:

„Google jest jedną z najważniejszych firm w Chicago. Jesteście integralną częścią naszej społeczności i zainwestowaliście w swoją przyszłość, inwestując w naszą.”

Gubernator poinformował, że umowa pozwoli stanowi na konsolidację powierzchni w centrum miasta, którą obecnie wynajmuje, co pozwoli zaoszczędzić 1 miliard dolarów w ciągu najbliższych 30 lat.

Karen Sauder, szefowa operacji Google w Chicago, powiedziała: „Z naszego punktu widzenia Thompson Center to coś więcej niż tylko budynek. Obecność tutaj w Loop pozwala nam wejść na parter rewitalizacji i tchnięcia nowego życia w samo serce tego miasta.”

„Tak jak jesteśmy dumni z roli, jaką odegraliśmy w przekształceniu Fulton Market w jedną z najbardziej tętniących życiem i energicznych dzielnic w mieście, mamy okazję zrobić to od nowa”.

W grudniu firma Reschke opublikowała wizualizacje koncepcyjne pokazujące, jak może wyglądać Thompson Center. Rzecznik Google powiedział, że obecnie trwają prace nad nowymi projektami.

Google rozpoczął swój marsz korporacyjny do starej dzielnicy przetwórstwa mięsa i przemysłu na zachód od Loop, kiedy w 2015 r. zajął odrestaurowaną dawną chłodnię przy 1000 W. Fulton Market. Inne firmy, podobnie jak hotele i budynki mieszkalne, poszły w ich ślady.

37-piętrowy budynek przy 115 S. LaSalle ma prawie 592 000 stóp kwadratowych powierzchni użytkowej, poinformowali urzędnicy stanowi.

Około 1800 pracowników pracujących w Thompson Center i wynajmowane biura w centrum zostaną tam przeniesione. Stan już scentralizował około 2000 pracowników w budynku, którego jest właścicielem przy 555 W. Monroe St.

Thompson Center zostało otwarte w 1985 roku.

Szklany projekt nieżyjącego architekta Helmuta Jahna, popierany przez nieżyjącego gubernatora Jamesa Thompsona od dawna wywołuje różnorodne reakcje.

Niektórzy uważają go za postępowe podejście do budynku rządowego, a inni uważają za przestarzały i marnujący przestrzeń. Eksperci twierdzą, że cięcia kosztów podczas budowy spowodowały, że budynek przegrzewał się nawet zimą.

Sama obsługa budynku kosztuje stan 17 milionów dolarów rocznie.

Reschke zapowiedział, że jednym z jego głównych celów przebudowy będzie wymiana szklanej ściany osłonowej oraz systemów ogrzewania i klimatyzacji.

Firma Google zarobiła 16 miliardów dolarów w drugim kwartale tego roku.

Burmistrz Lori Lightfoot uważa, że inwestycja zapowiada największy wzrost zatrudnienia w korporacji w centrum miasta od 10 lat. „To kamień milowy w historii Chicago” – powiedziała.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Ile godzin musisz pracować by opłacić czynsz na Florydzie? Słoneczny Stan na 12. miejscu najdroższych miejsc w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ koszty czynszu wciąż rosną w całym kraju, nowy raport rzuca nieco światła na to, jak drogie jest życie w Sunshine State. The National Low Income Housing Coalition (NLIHC) opublikowała raport „Poza zasięgiem” z 2022 r. („2022 Out Of Reach. The High cost of housing”), w którym przedstawiono, ile godzin ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na mieszkanie z 1 lub 2 sypialniami w ich stanie.

Według tego raportu mieszkaniec Florydy musi zarabiać co najmniej 26,38 USD na godzinę, aby stać go na wynajem domu z 2 sypialniami. Ta liczba to wzrost o 1,56 dolara na godzinę w porównaniu z zeszłorocznym raportem.

Przy minimalnej płacy stanowej wynoszącej 10 dolarów za godzinę oznacza to, że trzeba pracować na co najmniej 2,6 pełnych etatów.

Wzrost w porównaniu z raportem z 2021 jest dobrze dokumentuje rosnące koszty czynszów w stanie i poza nim.

Badanie szczegółowo określa, ile ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na podstawowy dach nad głową w oparciu o średni czynsz rynkowy:

REKLAMA REKLAMA
 • 106 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 86 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 1 sypialnią
 • 2.6: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 2.2: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na mieszkanie z jedną sypialnią

„Aby pozwolić sobie na taki poziom czynszu i mediów – bez płacenia więcej niż 30% dochodu na mieszkanie – gospodarstwo domowe musi zarabiać 4572 USD miesięcznie lub 54 870 USD rocznie” – napisali analitycy.

Jednak według raportu przeciętny najemca na Florydzie zarabia 20,55 USD za godzinę, czyli 42 744 USD rocznie – ponad 12 000 USD mniej niż jest potrzebne, aby móc sobie pozwolić na wynajem domu.

Najdroższym miejscem do życia na Florydzie jest powiat Monroe na archipelagu Florida Keys, gdzie mieszkańcy musieliby pracować prawie 3,5 etatu, dostając minimalną pensję, aby pozwolić sobie na wynajem domu z 2 sypialniami.

Następne na liście najdroższych są powiaty Miami-Dade, a następnie Collier, Palm Beach i Broward.

Floryda znalazła się na 12. miejscu w kraju, biorąc pod uwagę koszt wynajmu domu z dwiema sypialniami.

15 najdroższych stanów/terytoriów w USA:

 • Hawaje
 • Kalifornia
 • Massachusetts
 • Nowy Jork
 • Waszyngton D.C.
 • Waszyngton
 • New Jersey
 • Kolorado
 • Maryland
 • Connecticut
 • Oregon
 • Floryda
 • New Hampshire
 • Wirginia
 • Rhode Island

Pełny raport NLIHC „Poza zasięgiem” tutaj.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/ddmitr

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

Kultowa restauracja Ybor City zamyka swoje podwoje w przyszłym miesiącu po 93 latach działalności

Opublikowano

dnia

Autor:

Tony’s od 1929 roku serwowała lunch całym tłumom głodnych gości przy 22 ulicy w Ybor City. W szczytowym momencie działalności, oprócz innych lokalnych klientów, karmiła pracowników trzech fabryk cygar HavaTampa.

Właściciel Larry Scaglione, którego rodzina pochodzi z Sycylii, opowiada historię: „Mój dziadek zaczął w 1929 roku… Mój ojciec i jego bracia i siostry dorastali tutaj w restauracji… Ja, w zasadzie ja i moi dwaj bracia, dorastaliśmy w restauracji”.

Ale cała ta opowieść stanie się niedługo zakończoną historią.

Rodzina Scaglione zamyka restaurację Tony’s 2 września.

Choć decyzja o zamknięciu była trudna.

REKLAMA REKLAMA

Wg Scaglione to, co zawsze wyróżniało restaurację, to domowe posiłki z możliwie najświeższych składników każdego dnia.

„Z czego naprawdę jesteśmy znani, wszystko, co robimy, jest świeże” – wyjaśnił.

„Każdego ranka o 5 chodzę na targ, kupuję wszystko świeże.. Wszystkie warzywa są świeże… robimy to od podstaw… Wszystko jest od podstaw.”

Ten domowy posiłek od podstaw był kluczem do tego, aby klienci wracali tu na śniadanie lub lunch.

„Jeśli przyjedziesz do Ybor City, to prawdopodobnie jedna z ostatnich kultowych restauracji związanych z naszą historią. Oni są Sycylijczykami, my jesteśmy Sycylijczykami. Wszystko inne to nowe, nowoczesne restauracje.” – stwierdził długoletni klient.

Wiele osób przychodzi tu prawie codziennie, a przez lata nawiązali ze sobą i z gospodarzami wyjątkowe przyjaźnie.

Choć zamyka lokal, Scaglione będzie kontynuować swoją działalność cateringową.

Restauracja Tony’s znajduje się w 2001 22nd Street w Ybor City. Jest otwarta w porze śniadania i lunchu do 2 września.

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu