Połącz się z nami

News Chicago

Niepełnosprawny sportowiec pokonał jezioro Michigan na desce wiosłowej. Podróż trwała 27 godzin

Opublikowano

dnia

Około 8:30 rano w środę 39-letni Michael Shoreman dotarł do brzegu po 27-godzinnej podróży na desce wiosłowej przez Jezioro Michigan, która rozpoczęła się we wtorek o 5:40 rano. Według jego zespołu Shoreman jest w drodze do bycia pierwszym sportowcem z niepełnosprawnością, który przemierzył Wielkie Jeziora.

Po długiej podróży Michael Shoreman wylądował na North Avenue Beach, przywitany przez grupę 10 wioślarzy, którzy wypłynęli mu na spotkanie by kibicować.

Sportowiec otarł łzy wzruszenia, gdy jego stopy dotknęły piasku. Przekroczył swoje oczekiwania, by przebyć 44,1 mil między Union Pier w Michigan i Chicago w 30 godzin.

Shoreman miał wiele takich emocjonalnych momentów w ciągu tego lata. 5 lipca przemierzył Jezioro Superior w osiem godzin, 13 czerwca przepłynął Jezioro Huron w 28 godzin, a Jezioro Erie 19 maja w siedem godzin.

REKLAMA REKLAMA

„Czuję się naprawdę zmęczony, ale jestem naprawdę szczęśliwy, że tu jestem” – powiedział Shoreman.

„Chicago to jedno z moich ulubionych miast na świecie; to moje ulubione amerykańskie miasto. Tak więc możliwość przybycia tutaj, przed tą piękną panoramą i wszystkimi niesamowitymi wioślarzami, jest po prostu niesamowita.” – dodał sportowiec.

W 2018 roku u Shoremana nagle rozwinął zespół Ramsaya Hunta, neurologiczny wariant półpaśca. Choroba zaatakowała jego ucho, sparaliżowała i zapadła prawą stronę twarzy, powodując problemy z poruszaniem się, wzrokiem, mową, smakiem i słuchem. Ma też zawroty głowy, co sprawia, że ​​wiosłowanie jest szczególnie trudne.

„Więc przeszedłem od bycia bardzo wysportowanym do niezdolności do chodzenia i spędziłem rok, ucząc się, jak przekwalifikować mój mózg, jak prawidłowo chodzić”

– powiedział Shoreman. „Lekarze powiedzieli, że już nigdy więcej nie będę wiosłować. Przeszedłem załamanie psychiczne.”

Po swoich przeżyciach Shoreman zaangażował się w działalność wielu organizacji wspierających zdrowie psychiczne, takich jak The Mental Health Coalition Kennetha Cole’a, The Trevor Project i Tyler Clemente Foundation oraz kanadyjska organizacja zdrowia psychicznego młodzieży Jack.org.

Zanim zachorował był instruktorem paddleboardingu w Toronto.

Podczas wielogodzinnych przepraw Shoreman doświadcza skurczy, siada, wstaje, śmieje się i płacze. Ale nie może przestać wiosłować na zbyt długo by deska nie odpłynęła w złym kierunku.

„Ostatnia noc była bardzo trudna” – powiedział. „Czasami było to bardzo przerażające”.

Jednak za każdym razem, gdy wschodzi słońce, Shoreman odzyskuje energię.

Pięcioosobowy zespół pomocniczy towarzyszył Shoremanowi łodzią podczas jego ostatniego rejsu, w tym dwóch kamerzystów, dwóch kapitanów i jego menager Liana Neumann. Utrzymują go na duchu i pomagają w logistyce, takiej jak podawanie koktajlu węglowodanowego co 30 minut i picie elektrolitów co godzinę.

Następnym i ostatnim Wielkim Jeziorem, które Shoreman będzie próbował przemierzyć, jest jezioro Ontario. Próbował przeprawić się z Rochester do Toronto latem 2021 roku, ale bezskutecznie. Zmierzy się z wyzwaniem ponownie w połowie sierpnia.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Reklama

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Weekend pełen wydarzeń w Tampa Bay. Mecz, koncerty, wystawa psów – wybierz coś dla siebie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Nadchodzący weekend w Tampa Bay zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wybierz rozrywkę dla siebie. Oto niektóre z nich!

Gecko Crawl

Ubierz się jak gekon lub w ubrania o tematyce tropikalnej podczas tego sześciostopniowego wędrówki po barach z jednym darmowym drinkiem w każdym miejscu, zawodami pokera i after party.

Przystanki obejmują Caddy’s, Gulfport Brewery, Neptune Grill, North End Taphouse, O’Maddy’s i Tiki Bar and Grill. Odbywa się w ramach Gulfport Geckofest. 25$, 10$ na pokera. 4:00 p.m. – 9:00 wieczorem w sobotę.

Caddy’s, 3128 Beach Blvd. S, Gulfport. 727-381-8548.

REKLAMA REKLAMA

Wystawa Psów Rasowych AKC

Na tej wystawie psów możesz oglądać jako widz, spotykać z innymi miłośnikami psów i kibicować pięknym konkurentom. Bilety kosztują 6 USD, 10 USD za parking. 8.00 a.m. – 5.00 p.m. od czwartku do niedzieli.

Tereny targowe stanu Floryda, 4802 U.S. 301 N, Tampa. 813-621-7821.

Koncert – Chris Brown

Wokalista R&B i zdobywca nagrody Grammy występuje wraz z Lil Baby. Bilety kosztują 29,50-239,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 7:00 wieczorem.

MidFlorida Credit Union Amphitheatre, 4801 U.S. 301 N, Tampa. 813-740-2446.

Koncert – Michael Buble

Nagrodzony Grammy artysta sprowadza swoją 27-koncertową trasę Higher do Tampy. Bilety są w cenie 65-149,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 8:00 wieczorem.

Amalie Arena, 401 Channelside Drive, Tampa. 813-301-6500.

Koncert – Illenium

Nominowany do nagrody Grammy producent, DJ i instrumentalista wystąpi na imprezie przy basenie. Wstęp kosztuje 30 dolarów. Impreza muzyczna rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00 a.m.

Seminole Hard Rock Hotel & Casino, 5223 Orient Road, Tampa. 813-627-7625.

Summer Classics Movie Series

31. doroczna seria klasycznych filmów obejmuje filmy nieme z towarzyszeniem Mighty Wurlitzer Theatre Organ, śpiewu i współczesnej klasyki. W tej części znajduje się dramat muzyczny „All That Jazz” z 1979 roku (R, 123 minuty). Wstęp kosztuje 10-15 USD. Pokaz odbędzie się w niedzielę o godzinie 3.00 popołudniu.

Teatr Tampa, 711 N Franklin St. 813-274-8286.

Mecz Tampa Bay Buccaneers

Zdobywcy Super Bowl z Tampa Bay Buccaneers zmierzą się z Miami Dolphins. Ceny biletów są różne. Mecz rozpocznie się w sobotę o 7:30 wieczorem.

Stadion Raymond James, 4201 N Dale Mabry Highway, Tampa. 813-350-6500.

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu