Połącz się z nami

News Chicago

Kibice na wózkach inwalidzkich nie mogą oglądać meczu na Wrigley Field. Prokuratura wniosła pozew

Opublikowano

dnia

Prokuratura USA w Chicago złożyła w czwartek pozew przeciwko Chicago Cubs, twierdząc, że niedawny remont Wrigley Field naruszył prawo federalne dotyczące dostępności dla osób korzystających z wózków inwalidzkich lub mających inne niepełnosprawności.

Pozew złożono w amerykańskim sądzie okręgowym prawie trzy lata po tym, jak ujawniono, że władze federalne wszczęły dochodzenie w sprawie tego, czy kosztująca 1 miliard dolarów, pięcioletnia renowacja stuletniego stadionu, spełniła amerykańskie standardy ustawy o niepełnosprawności.

W pozwie stwierdzono, że gruntowna przebudowa trybun nie zapewniła użytkownikom wózków inwalidzkich odpowiedniej widoczności w porównaniu z osobami stojącymi.

Strefy przeznaczone na miejsca dla wózków inwalidzkich są w dużej mierze skupione w ostatnim rzędzie sekcji siedzeń. W projekcie nie udało się również usunąć barier architektonicznych w niezmienionych częściach boiska.

REKLAMA REKLAMA

Nie dołączono również miejsc dla wózków inwalidzkich do nowych klubów premium i miejsc siedzących dla grup, takich jak Catalina Club i Budweiser Patio.

Pozwani są Cubs i inni właściciele korporacyjni i operatorzy obiektu Wrigley Field.

Rzecznik Cubs Julian Green oświadczył, że zespół współpracował z federalnym dochodzeniem i był „rozczarowany” decyzją Departamentu Sprawiedliwości o pozwaniu.

„Renowacja Wrigley Field znacznie zwiększyła dostępność boiska i została ukończona zgodnie z obowiązującym prawem i standardami ochrony zabytków zgodnymi z oznaczeniem stadionu jako narodowego i miejskiego punktu orientacyjnego Chicago”. – czytamy w oświadczeniu.

W odpowiedzi na federalne dochodzenie, Cubs „złożyli kilka ofert, aby dobrowolnie jeszcze bardziej ulepszyć dostępne funkcje boiska, w tym miejsca siedzące, toalety i inne kluczowe elementy dostępności”.

Tymczasem pozew zawiera zdjęcia niektórych z najgorszych domniemanych naruszeń prawa federalnego, zwłaszcza trybun, które nie zapewniają widoczności osobom na wózkach inwalidzkich.

Obszar „Batter’s Eye” pokryty siatkową plandeką i latem wyjątkowo gorący, był również przedmiotem licznych skarg użytkowników wózków inwalidzkich.

Cubs po raz pierwszy złożyli zawiadomienie o przeglądzie federalnym w grudniu 2019 r., w ramach pozwu wniesionego przez kibica na wózku inwalidzkim, który twierdzi, że miejsca siedzące dla osób niepełnosprawnych były w rzeczywistości gorsze niż przed renowacją.

Wrigley Field ma o 11 więcej wind niż przed rozpoczęciem remontu, bardziej dostępne toalety, technologię wspomagającą słuchanie dla fanów z wadami słuchu, ulepszone głośniki i systemy dźwiękowe na całym boisku oraz ulepszone systemy biletowe i internetowe do zakupu miejsc, w tym miejsc dla osób niepełnosprawnych” – czytamy w oświadczeniu klubu.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/ImagesbyK

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dzisiaj Letni Koncert Broadway in Chicago w Millennium Park. Przyjdźcie posłuchać przebojów z najlepszych musicali!

Opublikowano

dnia

Autor:

Bezpłatny Letni Koncert Broadway In Chicago powraca do Millennium Park po raz pierwszy od 2019 roku. Darmowe wydarzenie, sponsorowane przez ABC 7 Chicago, odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r. o 6:15 p.m. w Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park (201 E Randolph St).

Letni koncert Broadway In Chicago w Millennium Park przedstawi kilka programów, w tym przeboje z Disney’s The Lion King, Dear Evan Hansen, WickedMJ, zupełnie nowego, nagrodzonego czteroma nagrodami Tony Award musicalu, przedstawiającego oryginalne spojrzenie na sylwetkę Michaela Jacksona .

„Nasze ulubione wydarzenie roku w końcu powraca po raz pierwszy od trzech lat, a my wracamy z wykonawcami z ulubionych przebojów Broadwayu! Entuzjaści i fani teatru mogą spodziewać się pokazów z naszego spektakularnego harmonogramu nadchodzących przedstawień.”

– ogłosiła Eileen LaCario, wiceprezes Broadway In Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Letni koncert Broadway In Chicago jest organizowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych. Prezentuje muzykę symfoniczną, taniec, operę, przeboje Broadwayu i nie tylko – w wykonaniu niektórych z najbardziej lubianych instytucji kulturalnych Chicago.

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości o nadchodzących wydarzeniach, odwiedź stronę millenniumpark.org i śledź Millennium Park na Facebooku (@MillenniumParkChicago), Twitterze i Instagramie (Millennium_Park).

 

Źródło: Broadway In Chicago
Foto: You Tube, istock/Maisna

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W poniedziałek Lady Gaga wystąpi w Chicago! Niezwykły koncert The Chromatica Ball odbędzie się na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

Fani, którzy kupili bilet na koncert 27 sierpnia 2021 r. musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając prawie rok na występ gwiazdy. Ale już jutro ich wielkie święto! Będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19.

Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Jutro świętujemy Dzień Wojska Polskiego. Sprawdź harmonogram uroczystości w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego w Chicago, w niedzielę, 14 sierpnia.

Program obchodów:

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.

godz. 10.00 – 10.15 a.m.

Cmentarz Zmartwychwstania Pańskiego – Resurrection Catholic Cemetery
7201 Archer Rd, Justice, IL 60458.

REKLAMA REKLAMA

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Weteranów Armii Polskiej (Polska Kwatera Weterańska nr 35).

godz. 11.00 – 11.30

Cmentarz Maryhill

8600 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego z II Wojny Światowej.

(hymny państwowe Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki odegrane przez trębacza Illinois National Guard).

godz. 11.40 – 12.05

Cmentarz św. Wojciecha – Saint Adalbert Cemetery

6800 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierzy „Błękitnej Armii” (tzw. Pomnik Hallerczyków).

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim i Tablicą Smoleńską.

godz. 12.30

Bazylika pw. św. Jacka – St. Hyacinth Basilica

3636 W Wolfram Street, Chicago, IL 60618.

– Msza święta z udziałem organizacji weterańskich i polonijnych celebrowana przez ks. Stanisława Jankowskiego, Proboszcza parafii św. Jacka.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Ku Czci Hallerczyków i Ochotników I Wojny Światowej.

W uroczystościach Konsul RP w Chicago Małgorzacie Bąk-Guzik towarzyszyć będą: gen. bryg. Krzysztof Nolbert, Attaché Obrony, Morski i Lotniczy, ppłk Karol Budniak, zastępca Attaché Obrony oraz gen. James G. Silvasy, Illinois Air National Guard.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu