Połącz się z nami

News Chicago

Pritzker łagodzi przepisy dotyczące COVID-19 w stanie. Nakaz szczepienia pozostaje w szkołach

Opublikowano

dnia

Gubernator J.B. Pritzker zakończył nakaz szczepienia przeciwko COVID-19 w stanie Illinois dla studentów i wykładowców oraz złagodził niektóre wymagania dotyczące testów dla nieszczepionych pracowników służby zdrowia. Przepisy dotyczące szkół podstawowych i średnich pozostają na razie bez zmian.

„W miarę jak będziemy dążyć do życia z tym wirusem, moja administracja złagodzi niektóre wymagania, jednocześnie kontynuując ochronę najsłabszych” – powiedział Pritzker w oświadczeniu w środę.

Obowiązywać będą te same wymagania dotyczące szczepień i badań, które obowiązywały od zeszłego roku w szkołach podstawowych i średnich oraz w przedszkolach.

Zgodnie z nowymi przepisami Pritzkera pracownicy szpitali i innych placówek opieki zdrowotnej – poza placówkami opieki długoterminowej – którzy nie są w pełni zaszczepieni, będą musieli nadal poddawać się cotygodniowym badaniom, ale tylko gdy znajdują się w powiecie o wysokim poziomie transmisji koronawirusa.

REKLAMA REKLAMA

Dotychczas wszyscy pracownicy tych miejsc musieli być testowani co tydzień, niezależnie od tego, gdzie znajdował się zakład pracy.

W domach opieki i innych placówkach opieki długoterminowej pracownicy, którzy nie są na bieżąco ze swoimi szczepionkami, będą musieli wykonywać testy dwa razy w tygodniu na obszarach o znacznej lub wysokiej transmisji oraz raz w tygodniu na obszarach o umiarkowanej transmisji.

W obszarach o niskiej transmisji nie będą wymagane żadne testy.

Zmiany wprowadzone przez Pritzkera są następstwem skarg i pozwów sądowych składanych przez konserwatystów, którzy twierdzą, że gubernator przekroczył swój autorytet.

Wiele prawnych wyzwań wobec pandemicznych zasad zostało wniesionych przez adwokata Thomasa DeVore, który jest obecnie republikańskim kandydatem na prokuratora generalnego, chociaż wszystkie te procesy zakończyły się ostatecznie jego niepowodzeniem.

Pracownicy ratownictwa medycznego, którzy nie są w pełni zaszczepieni, będą również mogli uniknąć rutynowych badań zgodnie z nowymi przepisami.

Decyzja Pritzkera o pozostawieniu obowiązku szczepień dla pracowników szkół podstawowych i średnich została doceniona przez przywódców największego okręgu szkolnego w stanie i jego dwóch największych związków nauczycieli.

Biuro gubernatora stwierdziło, że wymóg pozostanie w szkołach i przedszkolach, ponieważ dzieci w tych grupach wiekowych „mają znacznie niższy wskaźnik szczepień niż ogół społeczeństwa i mają mniejszą zdolność do konsekwentnego i bezpiecznego maskowania”.

 

Około 91% pracowników Chicago Public Schools CPS jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, jak podał okręg, wraz z ponad 54% kwalifikującej się populacji uczniów.

Nie wiadomo jeszcze jak będą wyglądały konkretne wytyczne dla szkół jesienią, gdy rozpocznie się nauka.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/Prostock-StudioFamVeld

 

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dzisiaj Letni Koncert Broadway in Chicago w Millennium Park. Przyjdźcie posłuchać przebojów z najlepszych musicali!

Opublikowano

dnia

Autor:

Bezpłatny Letni Koncert Broadway In Chicago powraca do Millennium Park po raz pierwszy od 2019 roku. Darmowe wydarzenie, sponsorowane przez ABC 7 Chicago, odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r. o 6:15 p.m. w Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park (201 E Randolph St).

Letni koncert Broadway In Chicago w Millennium Park przedstawi kilka programów, w tym przeboje z Disney’s The Lion King, Dear Evan Hansen, WickedMJ, zupełnie nowego, nagrodzonego czteroma nagrodami Tony Award musicalu, przedstawiającego oryginalne spojrzenie na sylwetkę Michaela Jacksona .

„Nasze ulubione wydarzenie roku w końcu powraca po raz pierwszy od trzech lat, a my wracamy z wykonawcami z ulubionych przebojów Broadwayu! Entuzjaści i fani teatru mogą spodziewać się pokazów z naszego spektakularnego harmonogramu nadchodzących przedstawień.”

– ogłosiła Eileen LaCario, wiceprezes Broadway In Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Letni koncert Broadway In Chicago jest organizowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych. Prezentuje muzykę symfoniczną, taniec, operę, przeboje Broadwayu i nie tylko – w wykonaniu niektórych z najbardziej lubianych instytucji kulturalnych Chicago.

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości o nadchodzących wydarzeniach, odwiedź stronę millenniumpark.org i śledź Millennium Park na Facebooku (@MillenniumParkChicago), Twitterze i Instagramie (Millennium_Park).

 

Źródło: Broadway In Chicago
Foto: You Tube, istock/Maisna

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W poniedziałek Lady Gaga wystąpi w Chicago! Niezwykły koncert The Chromatica Ball odbędzie się na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

Fani, którzy kupili bilet na koncert 27 sierpnia 2021 r. musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając prawie rok na występ gwiazdy. Ale już jutro ich wielkie święto! Będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19.

Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Jutro świętujemy Dzień Wojska Polskiego. Sprawdź harmonogram uroczystości w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego w Chicago, w niedzielę, 14 sierpnia.

Program obchodów:

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.

godz. 10.00 – 10.15 a.m.

Cmentarz Zmartwychwstania Pańskiego – Resurrection Catholic Cemetery
7201 Archer Rd, Justice, IL 60458.

REKLAMA REKLAMA

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Weteranów Armii Polskiej (Polska Kwatera Weterańska nr 35).

godz. 11.00 – 11.30

Cmentarz Maryhill

8600 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego z II Wojny Światowej.

(hymny państwowe Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki odegrane przez trębacza Illinois National Guard).

godz. 11.40 – 12.05

Cmentarz św. Wojciecha – Saint Adalbert Cemetery

6800 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Żołnierzy „Błękitnej Armii” (tzw. Pomnik Hallerczyków).

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim i Tablicą Smoleńską.

godz. 12.30

Bazylika pw. św. Jacka – St. Hyacinth Basilica

3636 W Wolfram Street, Chicago, IL 60618.

– Msza święta z udziałem organizacji weterańskich i polonijnych celebrowana przez ks. Stanisława Jankowskiego, Proboszcza parafii św. Jacka.

– Ceremonia złożenia kwiatów przed Pomnikiem Ku Czci Hallerczyków i Ochotników I Wojny Światowej.

W uroczystościach Konsul RP w Chicago Małgorzacie Bąk-Guzik towarzyszyć będą: gen. bryg. Krzysztof Nolbert, Attaché Obrony, Morski i Lotniczy, ppłk Karol Budniak, zastępca Attaché Obrony oraz gen. James G. Silvasy, Illinois Air National Guard.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu