Połącz się z nami

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Przenieś się do innych światów poprzez magię blasku świec. Candlelight i anime!

Opublikowano

dnia

Klasyczne koncerty Candlelight powracają do Chicago, ale tym razem także z nutką nostalgii. Poczuj magię słuchając kultowej, lubianej muzyki z najpopularniejszych serii anime na świeżym powietrzu!

Naruto, Inuyash, Full Metal Alchemist (Brotherhood), Sailor Moon i Dragon Ball to tylko niektóre z ponadczasowych klasyków, które zostaną przedstawione, więc jeśli jesteś fanem, nie przegap szansy wysłuchania ich na historycznym dziedzińcu Chicago.

Nie wspominając o tym, że to miejsce na świeżym powietrzu będzie skąpane w pięknym blasku świec.

Oszałamiający zabytkowy dziedziniec Artifact Events to kameralna arena tych wyjątkowych koncertów, które odbędą się tego lata. Ukryty w zabytkowej dzielnicy Ravenswood w Chicago, uroczy dziedziniec otoczony jest zabytkowymi kamiennymi kolumnami, tworząc elegancką klasyczną oprawę z najnowocześniejszymi udogodnieniami.

REKLAMA REKLAMA

Na koncertach Candlelight Open-Air: Favorite Anime Themes nostalgiczne klasyki anime zostaną wykonane przez Listeso String Quartet pośród morza świec w tym niezwykłym miejscu, oferując naprawdę niezapomniane wrażenia muzyczne.

Występy trwają około sześćdziesięciu minut, więc jest to godzina na odpoczynek, by usiąść wygodnie i dać się porwać nostalgicznym utworom granym przez utalentowany lokalny zespół smyczkowy.

Aby odkryć muzykę Joe Hisashiego, udaj się do kultowego Music Box Theatre na niezapomnianą noc występów Metropolis String Quartet.

Kup bilety tutaj. W trosce o bezpieczeństwo widzów całe światło świec zapewnią świece bezpłomieniowe.

Harmonogram koncertów:

Candlelight: The Best of Frank Sinatra & Nat King Cole
Lipiec 14, 2022 9:15 PM

Candlelight: Tribute to Aretha Franklin, Nina Simone, and the Divas of Soul
Lipiec 15, 2022 7:00 PM

Candlelight Open Air: Favorite Anime Themes
Lipiec 21, 2022 7:00 PM

Candlelight: A Tribute to Juan Gabriel
Lipiec 21, 2022 9:15 PM

Candlelight: A Tribute to Taylor Swift
Lipiec 23, 2022 7:00 PM

Candlelight: The Best of Joe Hisaishi at Music Box Theatre
Lipiec 27, 2022 6:45 PM

Candlelight: Featuring Vivaldi’s Four Seasons & More
Sierpień 6, 2022 7:30 PM

Candlelight: A Tribute to Adele
Sierpień 19, 2022 6:30 PM

Candlelight: A Haunted Evening of Halloween Classics
Październik 22, 2022 7:00 PM

Candlelight: A Haunted Evening of Halloween Classics at St. Luke’s Episcopal Church
Sierpień 28, 2022 6:30 PM

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube

 

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Lady Gaga zaśpiewa na Wrigley Field! Koncert promujący nową płytę piosenkarki odbędzie się 15 sierpnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Początkowo zaplanowany na 27 sierpnia 2021 r. koncert został odłożony prawie o rok. Ale już niedługo fani piosenkarki będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19. Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Ogłoszono również, że fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Kolejna edycja ulicznego festiwalu „Sundays on State” zawładnie dzisiaj State Street. Czeka na Was mnóstwo atrakcji!

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj kolejne wydarzenie „Sundays on State” –  ambitnego letniego festiwalu ulicznego, podczas którego zamknięta będzie dla ruchu ulicznego State Street od Lake do Madison. Zajęcia kulturalne, sportowe, muzyka na żywo, jedzenie i wiele innych – każdy znajdzie atrakcje dla siebie!

Projekt miał na celu ożywienie gospodarki Loop dzięki szerokiej gamie atrakcji i zajęć, które dałyby osobom poruszającym się pieszo „szansę na poznanie sztuki i kultury, aktywnego wypoczynku, handlu detalicznego, restauracji i barów na tle ulicy State Street” a także jej „kultowej architektury”.

Festiwal „Sundays on State” ma szanse stać się regularnym letnim wydarzeniem w Chicago.

Według badań przeprowadzonych przez Chicago Loop Alliance, wydarzenie spełniło a nawet przekroczyło trzy główne cele: przyspieszenie ożywienia gospodarczego, zjednoczenie społeczności, a także sprowadzenie osób różnych grup wiekowych z ponad 20 różnych stanów.

Wydarzenie miało bezpośredni wpływ ekonomiczny na Loop przynosząc dochód ponad 12 milionów dolarów.

Chociaż oficjalna strona wydarzenia Sundays on State podaje, że projekt ​​będzie się rozwijał. Wydarzenie będzie miało podobną strukturę jak w zeszłym roku.

REKLAMA REKLAMA

W 2021 r. wydarzenie obejmowało ponad 70 aktywności przez cały dzień, takich jak m.in.: interaktywne malowanie, teatr na żywo, joga, taniec, występy cyrkowe, muzycy jazzowi i bluegrass, DJ-e, posiłki na świeżym powietrzu i sprzedawcy na chodnikach.

Odbędą się koncerty plenerowe, przedstawienia teatralne, różne doświadczenia artystyczne i kulturalne i zajęcia fitness.

Kolejne edycje festiwalu Sundays on State w 2022 r. odbędą się:

  • 7 sierpnia, 11 a.m. – 6 p.m.
  • 21 sierpnia, 11 a.m. – 6 p.m.
  • 4 września, 11 a.m. – 6 p.m.

Pełny harmonogram wydarzeń 7 sierpnia dostępny tutaj. Śledź informacje festiwalu na stronie wydarzenia.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, loopchicago

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Obierz kierunek na Azję! Festiwal Destination Asia zaczyna się dzisiaj w Morton Arboretum. Zapłoną lampiony na jeziorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Poznaj różnorodność kultur Azji poprzez muzykę, taniec, jedzenie i nie tylko. Odwiedź Morton Arboretum w weekend 5-7 sierpnia, aby przeżyć chwile, które przeniosą Cię do egzotycznego świata. Na początek – niezwykle klimatyczny pokaz lampionów, które będą puszczone na jezioro.

Ceremonia otwarcia festiwalu Destination Asia rozpocznie się w piątek 5 sierpnia od wciągających występów kulturalnych, degustacji kulinarnych przysmaków i zapierającego dech w piersiach pokazu japońskich lampionów Toro Nagashi na jeziorze Meadow Lake.

„Toro” oznacza „latarnia”, podczas gdy „nagashi” „rejs” lub „przepływ”. Goście Arboretum idąc szlakiem Meadow Lake Trail, będą mogli podziwiać setki pływających lampionów migoczących w spokojnych wodach jeziora.

Zwiedzanie wydarzenia jest bezpłatne, z płatnym wstępem na teren Morton Arboretum.

REKLAMA REKLAMA

Każdy ma możliwość zakupienia latarni i jej personalizacji, aby upamiętnić ukochaną osobę, ważny moment w życiu lub wypowiedzieć życzenie na przyszłość.

Latarnie można kupić online lub na miejscu podczas piątkowej ceremonii otwarcia. Lampiony można odebrać w czasie wydarzenia i udekorować w godzinach 6:00 p.m. – 7:30 p.m. Latarnie będą wypuszczane na Meadow Lake od godziny 8:00 wieczorem.

Festiwal Destination Asia potrwa od 5 do 7 sierpnia i jest wliczony w cenę wstępu do Morton Arboretum. Wymagane są bilety wstępu, które można kupić tutaj.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: You Tube, istock/chuck

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu